Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karimata83

Dla mam ktore przeszly cukrzyce ciazowa, 2012/2013

Polecane posty

no a moja w bujaku wali w zabawki i krzyczy do nich i sie smieje kupilam jej bujak ok tydz temu i u mlej nastapila milosc od pierwszego wejzenia :) wczesniej lezl w macie to miala j w dupie totalnie tylko sie denerwowala a z bujakiem to inna jazda :) koniczynka niezle, sporo przeszlas no i maly konkret moj teraz skonczyla 3 miesice i tez 7 wazy :) chyba kupe teraz zrobila bo strasznie smierdzi od bujaczka :) ide pieluche zmienic :) i zaraz na spcer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No my niedługo tez mykamy na spacerek, czekam az maz wroci z pracy. Zjemy obiad i lecimy, bo pogoda piekna :) a mały zasnal, ale to jest chwilowa drzemka. Tez mamy lezaczek bujaczek, ale małego on nie rusza. Przydaje mi sie jak musze cos w kuchni zrobic - wtedy maly do bujaka i jest ze mna w kuchni. A ja gadam i gadam do niego. Jak zamilkne to jest ryk hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny poradźcie... Jestem w 29 tc. Dwa tygodnie temu miałam robione badanie obciążaenia glukozą 75 g Moje wyniki w przybliżeniu: Na czczo: 80, Po godzinie 180 Po dwóch godzinach 150 Moja ginekolog mówi, że to nie jest jeszcze cukrzyca, bo wynik pierwszy jest ok i ostatni też w miarę. Zaleciła odstawić słodycze i białe pieczywo, ale podkreślała że to jeszcze nie cukrzyca ciążowa. Czytam jednak, że dziewczyny, które mają wynik 150 kieroewane są do poradni diabetologicznej O co chodzi z tym wszystkim? W domu mam możliwość mierzenia poziomu cukru glukometrem, tylko nie wiem, czy mierzyc bezpośrednio po posiłku czy po godzinie, czy więcej? Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze sie dopisywac bedzie klarowniej i wszystko czarno na bialym Nick...... termin porodu....waga/wzrost.....tydz. ciąży.......imie mamucha_83 , 18.10.2012, 2700/51, 37tc, Matylda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funiak- wg mnie to cukrzyca i tk naprawde tylko glukometr to zweryfikuje dziwna ta lekarka mi od razu glukometr i diete wladowlala a na czczo mialam 76, po1h- 186 a po 2h- 141- czyli o 1 przekroczony wynik przyznam sie wam wiem jestem mega nieodpowiedzialana i chyb musze to wkoncu zrobic- nie robilm tej krzywej cukrowej, dotalam skierowanie le jakos mi sie nie zlozylo i nie wiem co robic co i raz to kontroluje glukomentrem i cukry zajebiste po pudelu ciastaka jakies 112 i ogolnie wyniki ponizej i wg mnie nie mam tej cukrzycy tylko jestem dziecielina pala i nie poszlam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmmm no juz sama nie wiem co myśleć o tym Badam glukometrem po ok godzinie od spożytego posiłku i wychodzi ok. Tak do 110. Czemu po badaniu glukozą wyszło 180....nie wiem. Czytam właśnie, że na pewno ma się cukrzycę jak na czczo wynik wynosi powyżej 120, a po zjedzeniu 200. Tyle że w ciąży mogą obowiązywać jakieś inne normy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Funiak, ja miała na czczo 78 a po obciążeniu glukoza 75 g po dwoch godzinach miałam 147. Chodziłam do diabetologa i on powiedział, że normalnie gdybym nie byla w ciazy to bylaby przy takim wyniku nietolerancja glukozy - ntomiast w ciazy jest taki wynik uznawany jako cukrzyca. Byłam na diecie i po kazdym posiłku po godzinie mierzyłam cukier. Norma na czczo do 90 a po posiłku do 120. Mierz cukier i sprawdzaj co Ci podnosi cukier - z moich obserwacji wynikało ze nie moge jako pierwszy posiłek zjesc żadnego nabiału bo cukier lecial w góre. ogolnie chodzi o to zeby jesc czesciej a mniej. Pierwsze sniadanie, drugie sniadanie, obiad, podwieczorek i dwie kolacje. Jak dl mnie bylo to za czesto i ograniczylam sie do jednego posilku na sniadanie, obiadu, podwieczorku i jednej kolacji. Zrezygnowalam z wszelkich soków, ziemniaków nie jadłam. Chleb ciemny - i tu tez musialam kilka wyprobowac zeby mi podpasowal. Na poczatku to troche taka metoda prob i bledów - pozniej juz wiedzialam co mi wolno a czego nie :) Zdarzały mi się tez grzechy - typu pizza, cos slodkiego. Sporadycznie jak cukier skoczy za mocno w gore to nie zagraza dzidziusiowi. Nie zawsze tez umiałam się zmiescic w normie 120, ale staralam sie jednak zeby nie przekroczylo 140. Jak bedziesz miała jakies pytania to pisz - wszystkie tutaj to przechodzilysmy wiec na pewno kazda z dziewczyn bedzie miala jakas rade :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick...... termin porodu....waga/wzrost.....tydz. ciąży.......imie mamucha_83 , 18.10.2012 2700/51 37 Matylda kooniczynkaaa 14.11.2012 3600/57 39 Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniczynka, dziękuję Ci bardzo za pomoc. Czyli mam mierzyć zawsze po jedzeniu po godzinie, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja robilam krzywa 8 tyg po porodzie i wyszlo po 2 godzinach 375 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki a mierzysz sobie cukier po posiłkach? Jaki wyniki? Bede musiala się przejsc zrobic to badanie... Chociaz jak mierze glukometrem to niby w normie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konczynka ja dalej mam diete i insuliny - na noc i przed posilkami. do tego rano tabletka na czczo.. wyniki mam niestety niezbyt dobre. cukry mierze czesto, idzie mi poltorej opakowania na tydzien... diabetolog utrzymuje ze to pozostalosc po ciazy ale coraz bardziej w to watpie bo nie ma zadnej poprawy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, dzięki dziewczyny. Mierzyłam w domu już kilka razy po godzinie od spożytego posiłku i wynik był do 110. Ale będę sprawdzać dalej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funiak powinnas mierzyc 4x dziennie: rano na czczo , 1h po sniadaniu, 1 po obiedzie i 1h po kolacji- normy: na czczo 95, po posilkach 120 mi po kilku pojedynczych pomiarach sie wydawalo ze nie mam cc ale jak sobie pomierzylam ok 3 tyg to sama w nia uwierzylam, takze dietka :) przynajmniej nie przytyjesz w ciazy 30kg tylko ok 10-15 mniej wiecej heheh tym czasem zapraszamy cie na forum: cukrzyca ciazowa- tam dziewczyny super wspieraja, motywuja i pomagaja a pozniej do nas :) oczywiscie w miedzyczasie odwiedziny tutaj mile widziane :) ide na spacer- w wawie wichura ze ho ho sorry zweryfikuje jesczze tabelke troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.... miasto TP.... waga/wzrost.....tydz. ciąży.....imie mamucha_83 , Warszawa, 18.10.2012, 2700/51 37 Matylda kooniczynkaaa 14.11.2012 3600/57 39 Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha, o przytycie się tak bardzo nie boję. przed ciążą miałam niemałą wagę, ale to już 7 miesiąc a ja przytyłam 3 kg póki co ;) przez pierwsze miesiące wymiotowałam dość często i odstawiłam słodycze i białe pieczywo bo miałam częste infekcje a wiem, że bakterie lubią słodkie. Do słodyczy wróciłam dopiero w 5 miesiącu kiedy posiewy zaczęły wychodzić idealne, a tu znowu trzeba pożegnać się z czekoladą i słodkim 😭 Tak czy siak, wygląda na to, że schudłam przynajmniej 7 kg w ciąży, więc mam jeszcze rezerwę...W szpitalu widziałam dziewczyny, które przed ciążą były szczupłe a na koniec dobijały setki, mnie to jeszcze nie grozi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam do was pytanie właśnie odnośnie przyrostu wagi w ciąży w przypadku cc. Ile przytyłyście przez całą ciążę? Ja mam termin porodu na 12 marca, a na razie na plusie tylko 6,5 kg i zaczynam się zastanawiać, czy to nie za mało. Oczywiście jako kobietę cieszy mnie niski przyrost wagi, ale jako przyszła mama zaczynam się martwić, czy dla maluszka to jednak nie za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do 24 tygodnia do momentu wykrycia cukrzycy przytylam 5kg. Na diecie schudlam 3 kg, ciaze zakonczylam z 2 kg na plusie - patrzac od poczatku ciazy. Po porodzie spadlo mi ogolem 12 kg, czyli wazylam mniej niz na. Poczatku ciazy o 10 kg. Wynik fajny, ale ja mialam co zrzucac. Tez sie martwilam czy to dobrze ze tak malo przytylam ale lekarz mnie uspokoil ze maly co ma wziac to sobie wezmie. No i prawda - urodzil sie z waga3600 kg ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do 24 tygodnia do momentu wykrycia cukrzycy przytylam 5kg. Na diecie schudlam 3 kg, ciaze zakonczylam z 2 kg na plusie - patrzac od poczatku ciazy. Po porodzie spadlo mi ogolem 12 kg, czyli wazylam mniej niz na. Poczatku ciazy o 10 kg. Wynik fajny, ale ja mialam co zrzucac. Tez sie martwilam czy to dobrze ze tak malo przytylam ale lekarz mnie uspokoil ze maly co ma wziac to sobie wezmie. No i prawda - urodzil sie z waga3600 kg ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie to ile tyjemy i chudniemy nie ma wiekszego wlpywu na malucha ja w ciazy prytylam 13 ale na koniec po wykryciu cc schudlam 3 wiec realnie 10 :) mala sie urodzila 2700 w 37 tc ale ja jeszcze mialam cholestae watrobowa :) wazne jest to co jesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja przechodziłam cukrzycę ciążową 2 razy. Córcia urodzona sn na początku 41 tc ( poród indukowany) z wagą 4150 g , a synek ma 14 m-cy i przyszedł na świat przez cc ze względu na makrosomię ( ważył 4490 g ). W pierwszej ciąży miałam tylko dietę i były super wyniki , a w drugiej od samego początku byłam na insulinie. Niestety został mi po ciążach stan przedcukrzycowy i teraz jestem na doustnych lekach przeciwcukrzycowych na noc ( bo cukry poranne są powyżej 100 ). Synek ma podejrzenie astmy , ale mam nadzieję że astmy nie ma. Choruje często na zapalenie oskrzeli, Poza tym urodził się z obniżonym napięciem mięśniowym , miał wylew krwi do mózgu I stopnia i 2 maleńkie torbiele w mózgu , ale nikt nie potwierdził , że to z powodu mojej cukrzycy. Ogólnie ma się dobrze i nie wygląda na chorowitego. Dużo rozrabia , gada po swojemu , śpiewa . Mam nadzieję , że u Was cukrzyca nie pozostawi śladu po sobie i że dzieciaki będą okazami zdrowia. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki , a badali Ci przeciwciała anty-gad? Robili jakiekolwiek badania w kierunku cukrzycy typu pierwszego? Mi po pierwszej ciąży wykluczyli cukrzycę typu 1 i stwierdzili że to stan przedcukrzycowy. Po drugiej ciąży zaczęłam przyjmować tabletki na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Sarita, nie robili mi takich badan. diabetolog twierdzi ze to dalej cukrzyca ciazowa , ale z czasem moze zie.z.tego rozwinac normalna cukrzyca. ja tam niewiem ale okropnie mnie to wkurza, bo nic sie nie.zmienia a nawet jest gorzej, bo pod koniec ciazy juz sobie odejmowalam nocna insuline a teraz mimo ze dodaje , to ide spac z cukrem 118 a budze sie z cukrem 160... jak zjem wiecej niz trzy lyzki ziemniakow to juz mam 190 .. o nabiale rano nie wspomne... zawsze ponad 200 jak sobie kanapke maslem posmaruje :-( i mam cukry po 300- i ponad 400 nawet sie pare eazy zdarzylo.... niewiem skad ta pani dr bierze diagnoze ze to ciazowa, na jakiej podstawie..... ech ale.nie ja jestem lekarzem i nie wiem... moge sie co najwyzej denerwowac ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie robilam badania 6 tyg po porodzie i juz robic nie bede cukry czasami mierze i mam dobre :) dzieki za rade zrobie tak i odciagne moje mleko zobaczymy czy maly bedzie pil a butelke ma z tommee tippee ja juz myslalam aby kupic taka zwykla butelke z takim braziwym smoczkiem moze wtedy by pil no ale ta z tommee tippee jest porzadna i smoczek ma w ksztalcie sutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×