Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karimata83

Dla mam ktore przeszly cukrzyce ciazowa, 2012/2013

Polecane posty

Niki , ja bym zmieniła lekarza na Twoim miejscu - no chyba że nie masz na kogo ale i tak bym próbowała. Widzę , że 2 razy straciłaś ciąże. wiesz dlaczego? Napisz mi jeszcze czy miałaś badanu cukier na czczo na samym początku ciąży i jaki on był. Na wątku o cukrzycy ciężarnych widać było , że jedni lekarze bardziej się przejmują , a inni mniej. Jedni dają w rękę glukometr i szczegółowy plan diety , a inni każą ograniczyć słodycze i białe pieczywo... Część dziewczyn nie miało nawet pojęcia o WW. Tak czy inaczej dobrze , że dzieci na ogół zdrowe się rodzą , bo ciężarne są pod jakąkolwiek kontrolą ;) no nic idę spać. Zajrzę jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie z tymi ciazami sprawa nie jest do konca wyjasniona, ale prawdopod stracilam je przez cukier. nigdy na poczatku ciazy nie badalam cukru . dopiero w 13tc jak mi wyszedl w moczu to robilam tez krew i obciazenie glukoza. mialam szkolenie z dietetykiem , wyznaczone 18ww, za kazdym razem diabetxmlog czztala caly moj jadlospis i rrobila uwagi, tlumaczyla, mysle ze bylam pod dobra opieka, teraz chodze do tej samej dr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam wyznaczone szczegolowe wytyczne, np pieczywa zytniego 70gram , 3 lyyki ziemniakow, 4 lyzki makaronu zytniego. . do dzis sie tego trzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak Wam minela nocka Dziewczynki ? Ala obudzila sie o 2.50 i nie spala do 5.00 !!!!! myslalam ze ja udusze heh ale za to zrobila piekna kupke ;-) w gole strasznie niespokojna jest...a jakich pieluszek uzywacie? ja juz testowalam dady, pampersy, huggiesy, rossmanowskie babydream, bella happy.... :-) najlepiej sie sorawuja dady i , pampersy:-) a Wam jakie podeszly ? egrewagra zycze powodzenia z butelkowaniem ;-) tez u Was tak strasznie wieje? chyba znow dzis odpuscimy spacer ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heeej! :) Moj wyjatkowo dzisiaj w nocy sie co chwile budzil. Bo tak spi od 22 do 5tej a pozniej do 9. Dzisiaj w nocy to 1.30, 4.30, 6.00 i ostatecznie 7.30. Nie wiem czemu mu sie tak pozmienialo, nie ukrywam pierwsza wersja spania dla mnie lepsza :)) No a teraz zrobil kupe, zjadl butle i zasypia - pewnie na jakies pol godziny bo jakos dluzej nie potrafi drzemac. Pogoda tez kiepskawa, troche wieje wiec ze spaceru rezygnujemy. Po poludniu jedziemy do znajomych co maja 9 miesiecznego syna - troche sie czlowiek rozerwie ;)) nie mam dzis weny na gotowanie... eh moze jakiegos gotowca przyrzadze hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pieluch to dla mnie pampersy sa bezkonkurencyjne :) Mamy teraz paczke Dad na wyprobowanie i nie sa najgorsze, ale jednak na noc zakladm pampers. Dostalismy pczke Hugisow - jk dl mnie porazka. Po godzienie lub dwoch maly zawsze je przesikiwal. Teraz jedziemy na 3, ale to juz ostatnie paczki jakie mamy w zapsie i9 kupowac bedziemy 4. Widze ze dady troche ciasne sie robia w brzuszku. Pampersy wychodz na moje oko troche wieksze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Niki , myślę , że możesz mieć cukrzycę typu 1, a ciąża była jedynie okazją do zdiagnozowania. Może miałabyś okazję zasięgnąć opinii jakiegoś innego , dobrego lekarza - choćbyś miała go szukać w innym mieście - bo myślę , że to nie przelewki :( Moja diabetolożka mówiła , że przed drugą ciążą powinnam mieć już insulinę - właśnie żeby ciąży nie stracić , dlatego pytałam o Twoje poronienia. Niestety diabetolożka z poprzedniej ciąży mi o tym nie powiedziała i moja druga ciąża już na starcie była zagrożona. No ale wszystko dobrze się skończyło ;) Byłam dzisiaj z dzieciakami u lekarza , bo pokasłują już parę dni i młoda OK , a mały ma zapalenie oskrzeli :( znowu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pieluszek , to u nas dady na dzień , a pampki na noc ;) W superpharmie mają co jakiś czas fajne promocje na Pampersy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja cały czas kupuję pieluszki Dada z biedronki jak dla mnie rewelacja ale musiałam kupić już te większe 4-9 kg bo małemu w tych mniejszych to kupka na plecach lądowała a wagowo mieścił się jeszcze w te mniejsze. Dziś Dominiś ma 3 miesiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grewagra- gratuluje :) my jedziemy na dadach i je kochamy :) uzywmy 3 i sie sprawdzja hagisy to porzka na maksa jak dla mnie, te rossmnowskie tez po pampersach mla miaa jakies krostki na pupci generalnie i pieluchy i chusteczki dada dos marownia linomag na codzien jak cos sie dzieje to sudokrem i styka :) u nas nocka clkiem calkiem ale kombinowlam z nauczeniem jej przesypiania nocki no i ja rozbudzilam troche i wriowalysmy od 3-4.30 :) w dupie to mam jak sie bedzie budzil w nocy na butle to ja dostanie a nocke z cazsem sama zacznie przesypiac :) jakos a jak teraz? moja usnela o 1945 ale malo zjadla wiec sie obudzi za ok 1h ja wrocilam troche do diety cukrzycowej bosie odchudzam, caly dzien na nogach i padam- bede jutro buziaki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha zrobiłam tak jak radziłaś odciągnęłam trochę mojego mleka i dałam małemu też nic nie wypił a przecież jest na piersi hmm to co ja mam zrobić wymienić butelkę z innym smoczkiem obecnie mam taką antykolkową z smoczkiem w kształcie sutka a wy jakie macie smoczki w butelce? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1cde3a0ab033094c.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3fea1d9bb5d6caa4.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ci mowie kup te medela calma chyba mu chodzi o butelke nie o mleko :) prawdopodobnie bedziesz kolejna mama ktora ma problem z dawaniem maluchowi butli bo chche tylko cyca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egrewagfa Ala tez nie chciala pic, nawet mojego mleka !! dzieciaczek potrzebuje widocznie wie ej czasu zeby zie oswoic ze smoczkiem, przynaniej u nas tak bylo. Wkladam jej do buzki po kilkanascie.razy w ciagu dnia, powoli nauczyla sie tolerowac smoczek a potem z niego pic. smoczek mam zwykly taki za dwa zlote z rossmana :-)) u nas na sierpniowkach tezjest taki problem, mamy wracaja do pracy i musza cyckowe dzieci przestawic na butle. jedna mamusia nawet postanowila karmic dziecko lyzeczka bo butli nie chce ssac... ale reszcie powoli powoooooli sie udaje, ni ma nic od.razu, i Tobie sie uda zobacYsz !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha sama nie wiem naczytalam sie teraz w necie informacji i wiekszosc jest negatywnych ze za szybko mleko plynie i dziecko sie krztusi. W ogole w jakiej cenie jest taka butelka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki niki a smoczek masz taki przezroczysty czy taki brazowawy? i mozesz mi podac link do was to sobie poczytam. No dla mnie to by byla wielka radosc gdyby zaczal butelke pic bi tak to je co 2 godz nawet czesciej ja nigdzie na dluzej nie moge wyjsc no a w nocy tez czesto sie budzi bo jest glodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smoczek mam taki przezroczysty . byky rozne rodzaje - zwykly, normalny i szybki, ja mialam wolny a teraz mamyormalny. Ala sie krztusila nawet przy ssaniu z piersi, ze smoczka tez, strasznie lapczywie pila . http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=5049358&start=11160 przeczytaj sobie wczesniejsze posty jesli chcesz , na butle teraz przechodzi goja, wivi i karolinkaj , z czego wivi miala ostatnio zalamke z tego powodu. od Xary tez dzidzius nie chce pic z butli. we wczesniejszych postach dziewczyny pisaly tez o wyborze butelek. jesli chcesz to napisz posta, na pewno ktoras mama Ci odpisze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny dzis zrobilam malemu 60ml mleka wypil bez problemow 20ml i wiecrj nir chcial a po chwili zasnal. Jak sie obudzi to dam mu jeszcze zobaczymy czy zniw ladnie wypije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egrewavra tez pisze z tekefonu i wiem jakie mozna czasem byki nasadzic hehe ;-) super ze sie udalo chociaz 20 ml na poczatek, Ala teztak pila!!!!! dorabialam jej 30 ml zeby mleka nie marnowac, w koncu zaczela pic coraz wiecej i wiecej... a udalo sie jeszcze potem cos malemu wcisnac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egrewagra- super ze maly troche za butle wziol :) jak minel nocki? u nas spoko mala nie marudzila usnela juz o 1945 ale o 21 sie obudzila glodna zjadla 200ml :P troche sie pobawila w wyplowanie smoczka i spac i spala do ok 8.30 z pobodka o 3 na butle i 6 na nie wiem co :) wczoraj sie z nia kapalam w wannie- super sprawa, blam sie ze mi zrobi kupe albo bedzie beczala :) a ona zadowolona na plecach plywala, raczkami machala i usmiechnieta od ucha do ucha hehehe dala nawet rura bo mi sie akos z reki wysunela glowka i poszla pod wode :) ale nie plakala jakos strasznie bardziej parskala prychla i kichala :) polecam bo swietna zabawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha podobno dzieci do czwartego miesiaca intuicyjnie wstrzymuja oddech pod woda i potrafia same unosic sie na powierzchni wody :-) egrewagra i jak tam nauka picia mleczka ? u nas nocka spokojna, Alunia spala od 22 do 9 , teraz znow usypia .. wieczorkiem wybieramy sie z mezulem do kina :-) pierwsz raz od urodzenia malej :-) teraz ogladamy hot shoots i obgryzamy pestki dyni heheheee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki- niezle, doiero teraz wychodzicie? my juz pare razy i nawet na imrezie bylismy kilka razy:) my dzis tez w kinie na drogowce- a wy? mala walczy ze snem, bawimy sie w wypadanie smoczka, wcianela 200ml i probuje usnac, dzis obsow godzinny bo u tesciow sie zsiedzielismy a u pozostalych jak sytuacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny mały wczoraj znów wypił 30 ml mleka :) a teraz czekamy na położną bo przyszła w piątek wcześnie rano ale że byłam w piżamie to poszła i powiedziała że przyjdzie w tym tyg i teraz nie wiem kiedy jej się spodziewać więc siedzę w domu ogólnie to wczas przyszła hehe już dawno powinna się zjawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ciebie polozna przyszla dop teraz? u mnie byla ok 3 tyg po powrocie ze szpitla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeee n strasznie pozno ta polozna przyszla ! u nas pierwszy raz musi przyjsc do 24 godzin po wyjsciu ze szpitala, pozniej chodzila co dwa tygodnie , chyba ze chcialo sie jeszcze jakoes dodatkowe wizyty super ze wypik znow troszeczke !! trzymam kcukasy :-)) a w kinie jednak nie bylismy bo mielismy gosci :-) w sumie to zle troche napisalam, ze pierwszy raz wychodzimy, zapomnialam ze bylismy na skokach narciarskich i na balu przebierancow :-p tyle spraw na glowie ze czasem rozne rzeczy z niej ulatuja hehe mloda wlasnie zasnela a ja sie biore za obiad... i znow wymyslanie dania z mala iloscia wegli hehhhh ... cos pozostale mamusie nie maja czasu pisac, jak tak dalek pojdzie to chyba niestety marne losy tego forum :-( szkoda bo fajnie sie zapowiadalo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co to moze byc czy u was tez sie tak dzieje moj synek zrobil tak juz 3 razy a ja sie zaczelam martwic. A sytuacja wyglada tak: maly sie obudzil potem sobie spokojnie lezal i nagle zaczal glosno plakac tak przeraźliwie szybko do niego podeszlam a on byl caly czerwony na buzi i raczki i nozki mu sie trzesly od razu wzielam go na rece i wszystko minelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mialalm tk chyba kurde nieciekawie troche a patrzylas na poscielke moze ulalo mu sie? slina? i sie zaksztusil lezal wtedy na boczku czy leckach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam z malym u lekarza musimy zrobic badania moczu i krwi dostalam tez skierowanie do neurologa tak sie boje dziewczyny ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie czy wasze maleństwa nie chorują przez te posrane pogody mój Filipek zaczoł wczoraj kasłać dziś byłam z nim u lekarza i dostał antybiotyk ceklor i fenistil kropelki ponieważ Pani doktor sie boi żeby na płucka nie weszło ja to tak panikuje jak coś sie z dzieciaczkami dzieje córa też przeziebiona może i od niej złapał mam nadzieje że szybko minie to wszystko bo ja inaczej osiwieje z tych zmartwień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×