Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karimata83

Dla mam ktore przeszly cukrzyce ciazowa, 2012/2013

Polecane posty

hej egrewagra- super maluchy, Domis jaki duzy i jaki do siostry podobny- identyczne oczy maja, ja sie moge Matyska pochwalic na fejsie jakos tylko bo ten fotosik likwidowalam, wiec jak cos namiary na fejsa moge dac na email :) jak nocki? u nas ta nieszczesna 3cia w nocy.....znowu nigdy jej nie oducze dobrze ze o ok 2015-2030 zasypia i mam caly wieczor dla siebie i meza jestem ciekawa jak umnie bedzie z jedzeniem, bedziesz miala latwiej jak on sie dopomina, ja na razie kupuje sloiczki z zbieram "przeisy" bo bede chciala sama raczej jej gotowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha ja tez bede sama gotowac zupki ale na poczatku zaczne od tych ze sloiczka. My za chwile wychodzimy do lekarza pediatry na kontrole potem sie odezwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ciekawostka :) powiedziałam pani doktor że dałam małemu łyżeczkę jabłuszka tartego myślałam że może powie że za wcześnie a tu zdziwienie powiedziała że jak małemu nic sie nie dzieje to spokojnie mogę mu dawać do 6 łyżeczek jabłuszka tartego zaskoczyła mnie :) a ja dawałam po jednej i myślałam że będzie za dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze moze ja tez chwile wczesniej zaczne probowac dawac jedzenie? jakie to jabluszko? gotowane? czy gotowy deserek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha zwykłe jabłuszko tylko sobie zdzieraj łyżeczką i prosto do buźki maluszka :) na razie na czubeczku łyżeczki a jak będziesz widziała że sobie dobrze radzi i ładnie przełyka to dawaj coraz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tak robię jabłko kroję na pół i łyżeczką drapię po jabłuszku i robi się taka papka którą wkładam prosto do buźki :) ale jak wolisz na tarce też możesz zetrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jak tam nocki? u nas spokojnie na maksa oby tak czesciej dzis malej te jabluszko opchne- zobaczymy jak jej pojdzie, tzn zastanawiam sie czy jabluszko czy deserek- sloiczek, bo niby za tydz konczy 4 miechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to dzis bylam zaskoczona synus spal cala noc, obudzil sie o 6 rano a potem spal jeszcze prawie do 9 :) pierwsza przespana noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to witaj w klubie :) oktorej usnol? bo moja o 20.30 obudzila sie w szmpanskim humorze o 24 dostla butle i poszla spac pozniej dopiero o 7 :) tez 1-sz nocka, ciekawe jak to se dalej potoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszedl spac okolo 21.00 przebudzil sie po godz wypil troche mleka doprawil cycem i spal do rana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam nadzieję, że mogę dołączyć...Cukrzyca dopadła mnie w ciąży w październiku i mam nadzieję, ustąpiła z dniem porodu 22 stycznia 2013. Synek urodził się zdrowy i dosć spory jak na moje gabaryty - 3510 i 55 cm, z powodu mojej cukrzycy (tak stwierdziła pediatra) miał niedobór wapna w organizmie ale bez objawów - hipokalcemia. Teraz skończył we wtorek trzy tygodnie, a ja dietę cukrzycową zamieniłam na dietę dla karmiących a mimo to Mały ma bóle brzuszka i wzdęcia więc jest płaczliwy (jak nie śpi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja :) Malakaka- witamy w gronie mam po cukrzycy :) ty udzilalas sie na forum cc? bo kojaze twoj nick :)maluch ma kolki? a moze nie dojada? sprobuj mu moe troszke dac mm? bo moja kolezanka tak miala ze maly caly czas plakal myslal ze kolki a okazlo sie ze niedojadal cycka i dokarmiala go mm i placze minely jak teraz sytuacja? u nas smok wypluty wiec chyba juz spi na dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Ja z forum cc, ale jeszcze nie urodziłam. Jak urodzę, to dołączę :) Mam tylko do Was takie pytanie - w przeciągu 1,5 tygodnia dwa razy dopadły mnie wymioty i ostra biegunka dokładnie w tych samych godzinach, bo około 24.00. I zawsze po ktg. Miała może któraś z Was przed porodem takie "dolegliwości"? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kalamburka- ja tego nie mialam wogole ale wiem ze to standardowy obiaw przedporodowoy egrewagra- maly 2-ga noc przespana? bo u nas dupa :P ale ja zawalilam bo z wczesnie ja na spiocha nakarmilam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka - ja raz miałam wymioty ale to było zaraz po świętach, cięższe jedzenie i żołądek chyba nie bardzo chciał się przestawić. A po ktg też raz miałam, bo kazali mi leżeć na wznak, a ja tak nigdy nie leżałam i taka mnie zgaga dopadła i właśnie wymioty ale bez biegunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, tak na forum z cc byłam i czasem jeszcze tam wpadam :) Mamucha - raczej to chyba wzdęcia albo kolka, raczej nie niedojadanie, bo w trzy tygodnie Antek ma 1 kg na plusie, poza tym mniej więcej wiem ile zjada, bo mu odciągam pokarm do butelki. Lekarz stwierdził, że muszę na dietę uważać no i kazał mi do minimum nawet mleko wyeliminować, Młody podobno jest zagazowany, bo ma twardy brzuszek. Tak, że jem chleb z szynką i gotowane lub duszone rzeczy, nawet owoców za bardzo surowych nie tykam i soków. Gorzej jak z cc. A Młody dalej mruczy i napina się przez sen, staram się go dużo kłaść na brzuszku i odbijać po każdym posiłku, coś pomaga ale nie za bardzo. A jak wasze Maluszki zachowywały się w pierwszym miesiącu? Chodzi mi o to ile spały ile czuwały czy też były niespokojne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no to wtedy kolka raczej albo wlasnie te gazy- mala sie ztym po siwteachbardzo meczyla :P nie wiem dlaczego i ok tydz kupy nie orbila z mala w 1-szy miesiacu mialam b wesolo bo mal non stop spala, ja ja na jedzenie musialam budzici nie chciala jakos bardzo jesc bo non stop spanie, niby ok ale tracila przez to sporo na wadze a i tak sie urodzila z lekka niedowaga heheheh teraz za to mam w 2 str zrobila sie b duza i straszny pulpet bo jak rozkrecila sie z jedzeniem to zaczela przybierac na maksa na wadze i rosnac. Teraz wazy ponad 7500 i mierzy ok 65cmi w nast tyg konczy 4 miesiace i sie ciesze bo oprocz pojedynczych epzodow raz na jakis czas ogolem jest grzeczna i b pogodna i latwa w obsludze :P mam nadzieje ze sie nie popsuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha - oj, już też bym chciała żeby Antek miał ze 4 miesiące, byłby bardziej kumaty, a póki co też śpi dużo, w szpitalu cały czas, w związku z tym też tracił na wadze i stąd moje karmienie butelką odciągniętym pokarmem. Gorzej, bo nawet butelki też nie chciał jeść i straszyli mnie karmieniem kieliszkiem ale na szczęście dały mi smoczek z inną dziurką i się udało. Czasem też go musiałam budzić. A teraz uje trochę z cyca ale zaraz się denerwuje, bo mu za szybko leci, puszcza no i się wkurza i w sumie to wole już odciągać i mu dawać, bo przynajmniej wiem, że zjadł. A od tygodnia ma takie po 2 godzinki ze dwa razy dziennie czasem trzy czuwania i wtedy raczej jest taki nerwowy i płaczliwy a przez sen też go męczy. Czasem mu smoczek pomaga, wtedy się troszkę uspakaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biegunkę miałam przez dwa dni przed porodem już nic takiego się nie działo,mdłości też miałam ale nie wymiotowałam. Ja 3 tyg przed porodem miałam skurcze nieregularne dziennie po parę skurczy najwięcej wieczorem a w dzień porodu już skurcze od razu były co 3-4 minuty nawet częściej jak bym dłużej zwlekała to bym w domu urodziła bo chodziłam w takimi częstymi skurczami jeszcze 3 godz po domu nim pojechaliśmy do szpitala. mamucha dziś synek obudził się raz po 4 w nocy ale 5 minut pił cyca i zasnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malakaka u mnie na odwrót ja to bym chciała aby synek był jak najdłużej taki malutki uwielbiam takie małe bobaski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak tam u Was ze szczepieniami? Bo ja się właśnie zastanawiam, które wybrać. Prawdopodobnie skojarzoną 6 w 1 wybiorę i będziemy się szczepić w 8 tygodniu ze względu na żółtaczkę, która nam się przedłuża. Mamucha, a Twoja Matylda jakie długie sobie rozbiła przerwy pomiędzy spaniem w pierwszym miesiącu, bo ja to już się zastanawiałam czy wszystko z Antkiem ok, bo śpi i śpi. Niby na razie ma lekko ponad 3 tygodnie ale czuwania nazbiera mu się ze 4 godziny w ciągu dnia. Pediatra mówił, że ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość |Kolki.
Mialam cc. Moja mala spala po 4 h - budzilam na jedzenie, chwilka i znowu spala. Teraz ma pol roku i jest ok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym nie brala tego 6w1 bo po tym sa mimo wszytsko na maksa powilkania, ktore nie zaleza od rodzaju szczepionki tylkodziecka :) i szkoda kasy ja mailam te na nfz i zero powiklan placzu tez niewiele ciezko mi powiedziec o tych okresch czuwania bo z tego co ja pamietam to niunia oprocz momentow wybudania na pieluche i jedzenie spala non stop i tak jechala przez 1-sze poltora miesica jak skonczyla 2 to troche wiecej czuwania plus poczatki kontaktu ze swiatem :PP treaz zazwyczaj jedzie wg schematu budzi sie 7-8 butla i integracja, 30 min drzemki i dalsza integracja plus bujak i butla o ok 11, spi ok 2-3h butla chwila odpoczynku i na spacer gdzie zeros pania albo czasem z 30min max wracamy dodomu butla zabawa i rozpoczyna sie marudzenie bo zmeczona i tak z 2h spi i marudzi ok 18 dostaje butle i znowu albo drzemka 30 min albo zero spania o 19 dostaje troszke herbatki i integracja do 1940- kapanie dostaje butle gdzies o 20 i zbiorczo spi do rana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie nie ma sie czym martwic- ccialabys by ciagle beczal? :P kalamburka- daj znac jak juz cos ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×