Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karimata83

Dla mam ktore przeszly cukrzyce ciazowa, 2012/2013

Polecane posty

Heja Malakaka- gratuluje rekordu :PPPP Kurde to ja chyba wyletniam za bardza Matyske: bo wczoraj byla ubrana w bodziak na krotki rekaw i cienki bawelniany pajacyk lekko kocem przykrylam ale sie rozkopala a dzis bodziak an krotki rekaw, legginsy i cenka bluzeczka na dlugi rekaw no i czapka. Dzis jej dalam mleko 1 wymiesane z odrobina mleka 2 bo mi dzis malenstwo o 13.20 konczy pol roku :) Pamietam ze pol roku temu o tej porze ja sie relaksowalam na znieczuleniu :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha,ją w sumie też lekko ubieram. Bodziak z długim,spodenki,zawijam w rożek i przykrywam kocykiem. Czapeczka to wiadomo. A i tak mam wrażenie,że jest grubo ubrany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj też body krótki rękaw i cienki kaftanik na to pajacyk i kocyk i czapa. Wszystkiego naj dla Matyski z okazji pól rocznych urodzin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszlamama86
Ja zalozylam malemu body dlugi rekaw, bluza od dresiku, skarpetki i spodenki dresowe i czapeczka, przykrylam kocem i tez wydawalo mi sie ze jest mu za goraco ale chyba nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja też dla Matyśki ślę całuski:) Ja to chyba totalnie wyletniłam małego:P Ubrałam mu body z długim rękawem, ogrodniczki, skarpetki i czapeczkę. Ale to dlatego,że jak weszłam na osiedlowy plac zabaw z małym i wyjęłam go z wózka ( wtedy miał na sobie jeszcze sweter) to popatrzyły na mnie babki jak na wariatkę:P odczytałam ukryty komunikat i pobiegłam przebrać małego:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od wczoraj Ksawery ma karuzele nad lozeczkiem i jest nia zachwycony. Patrzy sie na zwierzatka jak sie kreca i slucha melodyjek. Jest bardzo spokojny przy tym, nie marudzi i o dziwo sam zasypia. Ja tez jestem zachwycona :-) Nocka nam minela sppkojnie. Po nocnym karmieniu przez sen o 23 obudzil sie dopiero o 4 na karmienie a potem o 7. Dzisiaj wyprobujemy tez mate edukacyjna. Zobaczymy czy mu sie spodoba. Milego dnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie próbowałam maty ale wyciągnę i też sprawdzę. U nas nocka też ok. Karmienie 19:30 potem pobudka 1:30 i 5:20. Oj jak dobrze że juro już sobota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszlamama,Kacperek od tygodnia ma karuzele i też jest nią zachwycony :-) Maty jeszcze nie próbowałam,za to powiesilam mu kwadraty - kontrasty biały z czerwonym i też mu się podoba :-) Pomidorek, Przegrzewanie jest gorsze,a Twój Grzes to już duży chłopak,więc dobrze zrobilas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Wasze dzieciaczki też są dziś tak marudne? Kacper po prostu dziś jest tak placzliwy,że brak słów. Jestem już wykończona. Teraz niby zainteresował się karuzela,ale boję się,że na chwilę :-(:-( Ratunku! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kalamburka- Matylda dzis tez okropna maruda chwile sie smiejw pozniej maruda nic nie pasuje....ewentualnie zabawianie lub raczki ale to tez na chwile dobrze ze niw tulko u mnie maruda mozliwe ze to tez przez zeby bo mala caly czas trze paluchami dolne dziasla i tam widac pod 1-dna warstwa skory ze sie wybijaja i lada moment sie pojawia b widocNe sa obie dolne jedynki wkurwiam sie bo nie bylysmy na spacerze bo tesciowa prosila ze z nia bo ona dawno malej nie widziala itd....ok tulko jajuz z 2h czekam a ona nie odbiera tel....jak tak dalej pojdzie to wogole nie pijdziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, u mnie dziś nie najgorzej, za to wczoraj mały popołudniu wojował. Wstał niedospany i miałam go do wieczora dość. Także jak go położyłam spać, to aż strzeliłam sobie pół piwa, hehe. Mój wspaniały mąż montuje lusterka do auta, bo mu na myjce facet niechcący rozwalił i jara się tym jak murzyn blaszką:P (bez obrazy dla ciemnoskórych ludków) Uświadomiłam sobie,że mam dwóch synów, heheh Siły dziewuszki życzę, siły:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Domiś dziś był spokojny nawet mnie zaskoczył bo miał dziś wielki apetyt jak nigdy zawsze zjadał pół słoiczka zupki i deserka a dziś zjadł całą zupkę którą mu ugotowałam i zjadł cały deserek ze słoiczka do tego sporo mleka a przed spaniem zjadł kaszkę gęstą ze 100 ml mleka :) za to pogoda do dup.... i siedzieliśmy cały dzień w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacperek skończył dziś 2 miesiące :-) Egrewagra,u nas dziś w miarę ładna pogoda,ale byismy tylko 45 minut na dworze,bo wracaliśmy z płaczem. Dobrze,że w ogóle udało się wyjść. Nie wiem,co mu dziś jest. Nie spał praktycznie wcale oprócz jakichś 3 drzemek dwudziestominutowych,co w porównaniu z choćby wczorajszym dniem jest niezrozumiałe. Do tego około 19 tak mi się rozplakal,że przez 20 minut po prostu wyl. Nic nie zadzialalo,nawet jedzenie. Jedno mnie zastanawia-wklada dziś sobie do buzi rączki,robi to jakoś obsesyjnie. Gdyby nie był tak mały,to myslalabym że to ząbki. Tak jakkby go coś tam swedzilo. Mialyscie tak może? Do tego ten calodniowy niepokój. Nie wiem,co się dzieje. Teraz też zasypia i co chwilę się budzi :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka, współczuję. Mam nadzieję,że Kacperek w końcu odpuści i uśnie spokojnie. Mój mały też od dłuższego czasu wkłada wszystko do buzi. Gdzieś czytałam,że maluchy testują wszystko, co wpada im do rąk poprzez wkładanie do buzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas też coś marudnie, byliśmy u pediatry i Antosiek ma atopowe zapalenie skory i chyba faktycznie to ze skazy białkowej, I dietka ostra mnie czeka od jutra. Bez mleka i produktów mlecznych bez jaj orzechów, czeko itd...nawet ciast, ciastek i makaronów z jajkami :( Jest szansa, że mu przejdzie, bo ani ja ani mąż ani starszak nie mamy na nic alergii, przynajmniej nic na to nie wskazuje. Z wprowadzeniem pokarmów stałych pewnie też będziemy mieli problem, no na razie jeszcze do tego ponad miesiąc, tak, że mamy czas na przemyślenia od czego zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i mamy weekend ale chyba deszczowy, co prawda na razie u nas nie pada ale się zanosi. Czyli wychodzi na to, że te marudzenia to na zmianę pogody chyba były. Widać pierwsze efekty leczenia Antka tzn na razie tam gdzie smaruję sterydem jest spora poprawa, po jednym użyciu! Lekarz też kazał ograniczyć kąpiele tzn co trzeci dzień, bo podobno to nasila zmiany, no zobaczymy po 2 tygodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nocka była spokojną,teraz od rana też ok,więc odpukać zapowiada się w miarę normalny dzień ;-) Dziś jedziemy na 18-tke kuzynki Męża,więc oby Mały nie marudzil. Pomidorek, ale Kacper tak wkłada te rączki,jakby go coś swedzilo. Też tak było u Grzesia? Strasznie mnie to zastanawia,o co chodzi. Już sobie wkrecilam plesniawki,ale odpada. No nic,może minie. malakaka,współczuję tej diety. Oby Antosiowi pomogły te zalecenia lekarza. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie ale u mnie wczoraj tez bylo marudzenie tak od 17 przez poltorej godziny. Myslalam ze to kolka ale baki puszczal wiec to nie to. Ja tez to zwalilam na pogode bo byla deszczowa i chlodno. Dzisiaj od rana ok bez marudzenia. Pogoda taka srednia ale i tak wychodzimy na spacer. Idziemy do rossmana musimy kupic mleko dla glodomora malego :-) Kalamburka moj Ksawer to wklada raczki do buzi jak chce mu sie jesc albo smoka jak chce. Milego dnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka przykro mi niestety wiem jak to jest a tak bym chciała aby Domiś tej skazy nie miał ja właśnie kąpię małego tak co 3 dni w emolientach ale jak będą upaly to nie da rady kąpać co trzy dni tylko dziennie. U nas też nikt alergii nie ma a malego to dotknęło mam nadzieję ze minie. A mleko ci inne lekarz przepisał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszlamama,do tej pory też poznawalam,że kacper jest głodny,jak wkładał rączki do buzki,ale to nie to. On je ma teraz non stop w buzi. Tak jakby sobie masowal dziaselka. Dziwne,bo na zeby za wcześnie... Wyciagam mu je,wkladam smoka,ale za chwilę to samo. Nie wiem,nie rozumiem. Byliśmy na spacerku,było dość chłodno,a teraz wychodzi słońce. Od jutra ma być już ładnie,więc jest nadzieja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka na zeby to napewno za wczesnie wiec to nie to napewno. Albo po prostu tak ma lubi trzymac sobie raczki w buzi. Moj w brzuszku na usg zawsze mial raczke lewa przy buzi i tak mu zostalo. Lubi ja tak do dzisiaj trzymac. Wiec moze Kacper ma taki nawyk. My tez bylismy na spacerku ale nie dlugo bo chlodno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
moja mala zaczela sie slinic i wkladac raczki do buzki w 3 miesiacu a dopiero teraz tzn pod koniec 6 mies.nasilo sie zabkowanie.moze twoj maly bedzie poprostu wczesniej zabkowal i juz go tak swedza dziasla? moja miala kolki i puszczala baczki non stop wiec jedno drugiego nie wyklucza,niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka zapomniałam zapytać a jaką maść masz sterydową? wiesz że ze sterydem trzeba uważać? ja miałam buźkę smarować co drugi dzień ale tylko kilka razy. Dominik też od 3 miesiąca zaczał rączki do buzi wkładać i do tego ślinił się strasznie a do teraz ząbków nie ma widocznie to normalne u dzieci. Zauważyłam że mój szkrabek ma coraz większy apetyt co mnie cieszy przeogromnie :D bo z ta jego wagą to ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacper na tej osiemnastce był super :-) Nikt mi nie wierzy,że to taka maruda hehe. Przyszlamama,dzięki za artykul- trochę mnie to uspokoiło,ale nie jestem do końca pewną,czy coś go tam nie boli. Egrewagra, Rinoxi to może u mnie będzie podobnie... A wyciagalyscie dzieciaczkom te rączki,czy pozwalalyscie,aby sobie tam masowaly ? Malakaka, ja miałam w przedszkolu dziewczynkę,która brała sterydy,bo miała astmę i niestety słabo rośnie. Praktycznie przez rok nie urosła,nie wiem,jak teraz,bo od lipca jestem na zwolnieniu i teraz macierzynskim... Lepiej uważaj z tymi sterydami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka ale ta masc sterydowa jest na wysypke np na buzce ktora wystepuje przy azs i skazie bialkowej to nie jest lek to zazywania tylko smarowania miejscowo przez krotki czas.No a jesli chodzi o raczki w buzi to nie wyciagaj ich bo po co maly i tak bedzie je wkladal Domis ma 5 miesiecy a dalej je pcha do buzki i slini sie kto wie moze zabki sie za niedlugo pokaza. Dziewczyny jak bylyscie ubrane na chrzcinach ja mam sukienke granatowa ale ja chce zalozyc na komunie corki a na chrzciny bym chciala cos innego moze byc sukienka turkusowa np czy musi byc tak bardziej odswietnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egrewagra, no miejmy nadzieję że naszym chłopakom to minie. Uważam z tym sterydem lekarz mi zalecił stosować dwa razy dziennie przez trzy dni i potem minimum 5 dni przerwy chyba że będzie dobrze to nie stosować i tylko w najbardziej zmienionych miejscach cienką warstwę. Mam Hydrokortizon 1%. A mleka mi nie przepisał bo ja odciągam i karmię swoim stąd dieta ale jak będzie trzeba to pewnie uderzę po receptę. Dziewczyny Antoś też od tygodnia ładuje łapkę, tylko prawą do buzi i ssa ale na pewno nie jest to objaw głodu, bo nawet po jedzeniu to robi i jak mu wkładam butlę to wypluwa a smoka też się nie chwyta. No może jakieś zęby w przyszłości. Mój siostrzeniec miał w wieku czterech miesięcy pierwszy ząbek a synek jego rówieśnik w siódmym. Wczoraj znowu dobiliśmy do 10 godzin niespania i znowu nam oczko ropieje prawe. Chyba mu lekko go przywiało, tak mi się wydaje ale lekarz mówił, że na razie przemywać solą fizjolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka, na szczęście maść mamy tylko miejscowo i krótko trwale więc myślę, że nie będzie aż takich skutków ubocznych ale dziękuję za informację, będę jeszcze bardziej ostrożna przy tym sterydzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×