Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karimata83

Dla mam ktore przeszly cukrzyce ciazowa, 2012/2013

Polecane posty

Gość Niemajakumamy
Mojej córce też wmawiali skazę. Jadlam chleb z szynką.pieczone jabłka i kasze a córka nadal miała plamy. Okazało się, że to alergia na nikiel. Moja biżuteria,napy od pajacy, zamek w kurtce itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A takim Maluchom robią testy w ogóle? Czy są wiarygodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niemajakumamy
Testy jak skończy 3 lub 4 lata. Sama obserwuj. Może to pomidory,orzechy a może woda byle jaka. Kup 5 litrowy baniak i podgrzej, może wasza ma za dużo chloru. A co do kąpieli używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po spacerku- po 10 wzięłam Kacpra i psa i w drogę... ;) Wymierzyłam idealnie, bo jak wróciłam to pogoda zaczęła się psuć. Niby ma padać i chyba faktycznie będzie. Upał straszny. Najgorsze, że Mały coś od rana marudny-dwa razy tak mi się rozpłakał, że nie mogłam go przez 10 minut uspokoić. Masakra, może na ten deszcz? Niemajaku mamy-ja kąpię Małego przy skazie codziennie, bo lekarz nie zakazał. Kacprowi tylko wyskakuje ta wysypka na buzi. Jak zmieniliśmy mleko na bebilon pepti, to zniknęła mu po paru dniach, bez żadnego smarowania, a tydzień temu znowu wyskoczyła-posmarowałam mu maścią, którą nam pediatra przepisała (jakaś robiona w aptece) i po jednym dniu zaczerwienienie zniknęło. Teraz to już w ogóle super. U nas to raczej skaza, bo w rodzinie Męża są dwa przypadki, na szczęście nie przerodziły się w alergię. Gorzej z tą ciemieniuchą, bo nie wiem, czy iść do lekarza czy nie-próbuję sama, ale efekty takie sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od urodzenia kąpie Młodego w wodzie przegotowanej i jest to woda ze źródełka, nie kranówa, bo kranówę faktycznie mamy twardą. Do kąpieli używam krochmalu i emulsji emolium (wcześniej ojlatum), szampon obecnie Mustella a kiedyś ojlatum. Smaruję kremem oilatum lub emolium, bo w sumie przez tydzień smarowałam pól ciała tym a pół drugim (wg wskazań lekarza) i nie zauważyłam różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak po tygodniu Mustella nie pomoże, kupię tę emulsję, a zresztą zobaczę co jutro pediatra poradzi...Dzięki za wskazówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niemajakumamy
Nie jestem lekarzem,ale dziwi mnie, ze mimo diety nadal cera jest brzydka jeśli to skaza. A do tego po kąpieli jest gorzej. Ile ma dziecko miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
moja ma tylko plamki zolte na glowce i pediatra dala nam zel na ciemieniuche Emolium kazala posmarowac pol godz przed kapiela a po kapieli szczoteczka wyczesac albo nawet paznokciem zdrapac te plamki.dzisiaj to wyprobuje zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka, pewnie- idź do lekarza-wypytaj o wszystko. U nas kurcze ta wysypka- zaczerwienione plamki na pleckach nadal utrzymują się, także nie wiem, czy to faktycznie wina tego rumienia;/ Może faktycznie to sprawka Oilatum?? Malakaka, a dlaczego zmieniłas Oilatum na Emoilum?? Umówiłam małego jutro do pediatry, bo martwię się;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidorek, w sumie lekarz powiedział mi tak, żeby wypróbowała przez tydzień pół ciała smarować oilatum a pół jakimś innym. Babka w aptece poradziła emolium ale w sumie to u nas różnicy jakoś nie było więc smaruję teraz całe ciało emolium a czasem oilatum ale chyba trochę oilatum zostawię i kupię znowu jakiś inny krem i spróbuję znowu na połowę z tym oilatum. Pediatra stwierdził, że jest tych kremów z 20 a na każde dziecko może inny zadziałać i tyle. Trzeba sprawdzać. Oilatum jest najbardziej popularny. Niemajakumamy - Antek ma 3,5 miesiąca, dzisiaj widziała go pielęgniarka, która pracuje w szpitalu na dziecięcym i też stwierdziła prawdopodobnie skazę i mówi, że to tak szybko się nie poprawia a na alergen metodą diety strasznie trudno trafić dlatego trzeba ją trzymać cały czas. Pytała w czym kąpie Młodego itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny i już po Komunii :) niepotrzebnie się stresowałam wszystko przebiegło super :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d385f5593dd06588.html A co do skazy wiecie co mnie dziwi na komunii zjadłam torta,lody ze śmietaną,surówkę z majonezem i o dziwo Dominika nie wysypało a przecież ma skazę białkową hmm. Malakaka ty masz konto na fb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egrewagra, no to super, że wszystko się udało :) Mam konto na fb ale nie korzystam, ale może zacznę :) Co do wizyty dzisiejszej u pediatry, to faktycznie jest gorzej niż było i zalecił odstawienie Młodego od mojego mleczka i zaproponował przestawienie się na Bebilon Pepti na dwa tygodnie, jak będzie poprawa to kontynuacja bebilonu, jak nie, to do dermatologa i on zadecyduje co dalej. Węzęł z tyłu jest powiększony prawdopodobnie, a raczej na pewno od skóry, bo to zapalenie. Na razie nie ma mowy o wprowadzeniu nowości do diety, może od połowy piątego miesiąca i to pod wielkim znakiem zapytania. Ciemieniucha też nie chce schodzić przez to Atopowe zapalenie i to potwierdziła już druga osoba. Przegwizdane, nie wiem, co o tym myśleć, odstawiać, nie odstawiać, biję się z myślami. Jutro spróbuję do drugiego pediatry uderzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm, pierwsze 30 ml Bebilonu podane. Młody łyknął, wolniej niż zwykle ale nic się nie krzywił. Jutro poznam drugą opinię. Strasznie mi szkoda tego pokarmu, cholerka odciągam 6 x dziennie nawet po 200 i chyba zamrożę na lepsze czasy :) Bo będę przez te 2 tygodnie i tak odciągała, bo nie wiadomo jak się skończy czy po Bebilonie będzie poprawa czy nie, jak nie to wracam do karmienia, tak mi się wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka strasznie dużo masz tego pokarmu aż zazdroszczę :) też by mi było szkoda odstawić gdybym miała tyle ilości mleka. A my jutro jedziemy na cały dzień na pielgrzymkę tzn ja z córą bo to pielgrzymka dzieci komunijnych kurcze zwariuję cały dzień bez Dominika :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka,też zazdroszczę tych ilości mleka :-) Kacprowi po bebilonie pepti poprawiła się buzka od razu,tzn po 3-4 dniach,zobaczymy jak będzie z Antosiem. Egrewagra,a dokąd ta pielgrzymka? To wszyscy rodzice muszą jechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka,też zazdroszczę tych ilości mleka :-) Kacprowi po bebilonie pepti poprawiła się buzka od razu,tzn po 3-4 dniach,zobaczymy jak będzie z Antosiem. Egrewagra,a dokąd ta pielgrzymka? To wszyscy rodzice muszą jechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pielgrzymka jest do Czernej wszyscy rodzice jada. Kurcze wyjazd juz jest o 7.30 a powrot okolo 19.00 masakra caly dzien bez malego ciekawe jak tesciowa sobie poradzi pierwszy raz go bedzie miala tyle czasu zawsze to gora 2 godz. a ja bede caly czas myslala o nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egrewagra, teściowa poradzi sobie, spokojnie :) Myślałam, że do Częstochowy, bo w naszych stronach ona króluje-mimo, że mamy dosyć daleko :) To udanego wyjazdu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
pewnie ze powinnas zamrozic pokarm nigdy nie wiadomo czy nie bedzie potrzebny.poza tym gdybys nie odciagala to stracilabys pokarm a szkoda by bylo skoro tyle go masz. ja niestety mialam tyle co kot naplakal a moze i jeszcze mniej,jak odciagalam to po pol godz w ledwoscia 5 ml sie udalo:(nie bylo wyjscia trzeba bylo przejsc na mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wysłałam męża po woreczki do mrożenia, bo mam deficyt. Fakt, laktacja to mi się nieźle rozkręciła, bywają kryzysy ale jest ok.No ale cóż z tego. Tak to już jest, jak jest pokarm to się nie da karmić, jak się da, to go nie ma :( Egrewagra, to się wymodlisz jutro, że ho ho. U nas też dzieciaczki jeżdżą ale do Częstochowy i maturzyści też. A Teściówka na pewno da sobie radę, a jak nie to jej polecisz po pensji i następnym razem na pewno się bardziej postara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki,przepraszam ze sie nie odzywam ale jakos nie mam weny. Ewa26 fajnie ze komunia sie udała,a dzien na pielgrzymce zleci szybko. Moj mały tez ma dalej te suche miejsca ale lekarz mnie mowi o skazie a ze to moze alergia,a jak mu wczesniej mowiłam o tym to to bagatelizował. A czy Wy byłyscie ze swoimi dziecmi u alergologa z ta skaza? Ja chyba sie wybiore. A powidzcie jak po tym bebilonie pepti jest z kupami? Nie ma zaparc? Bo my dalej lecimy na zwykłym bebiku ale moze trzeba zmienic. I goraca PROSBA,jest tu nas sporo mam z IV kwartału bardzo prosze podpiszcie petycje o WYDŁUŻENIE nam tez maciezrynskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
ja tez bym chetnie napisala petycje o wydluzenie,bo niby dlaczego mamy z tego roku maja byc rok z dzieckiem a mamy z zeszlego roku nie,co my gorsze jestesmy czy mniej na to zaslugujemy??? niestety tak to jest i pewnie nic to nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Wczoraj byłam z małym u pediatry z tymi plamkami na plecach i brzuszku. Babka powiedziała,że to delikatna postać atopowego zapalenia skóry. Przepisała nam maść z antybiotykiem i kazała zmienić Bebiko na Nan HA- do momentu "wyprostowania" skóry. Mamy tez ogromny problem z ulewaniem. Odkąd mały zaczął intensywniej gimnastykować się ( przekręca się,robi coś na zasadzie brzuszków- tak jakby podnosił się do siadania) to zaczął potwornie ulewać. Pediatra powiedziała,że w razie gdyby po zmianie mleka ulewanie nie zmniejszyło się, to przepisze jakiś syropek na zagęszczenie. Bałam się strasznie zmiany mleka,ale chyba niepotrzebnie- mały normalnie zrobił dziś rano kupę, ale może dlatego,że wymieszałam Bebiko, z Nan (pół na pół) Dziś wprowadzę już całkiem Nan. A potem może pokombinuję z Bebiko Ha( bo też Bebiko ma serie Hypoalergiczną)- zobaczę. Cieszę się,że ta babka nie zbagatelizowała problemu, bo pierwsza pediatra olała kwestie- aaaa i powiedziała,że to absolutnie nie od mleka- kurcze, dwa zupełnie odmienne zdania i weź tu człowieku lecz dziecko:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwa odmienne podejścia....hmm, ja też dzisiaj byłam u pediatry, innego i ten kazał mi jeszcze 2 tygodnie poczekać ale przejść na mega ścisłą dietę. Jeden pozwolił kawę, ten zakazał. Jeden zakazał tylko cytrusów, ten wszystkich owoców oprócz gotowanego jabłka. No i sterydzik na ciemieniuchę dostałam. Zobaczymy. Jak to nie pomoże to mówi, że faktycznie trzeba przejść na sztuczne. I dowiedziałam się, że żelazo może uczulać i być może to jest to, bo ja zażywam Biofer i Femibion i mam odstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn też miał wysypkę po żelazie (ja brałam) po cebionie i teraz ma uczulenie na pyłki. A także lekarz uważał, że to skaza białkowa, zapisał nutramigen a mnie ścisłą dietę. Nie pomogło. Wróciłam do mleka nan i zrezygnowałam z diety i nastąpila poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pyłki albo na słońce do tego jeszcze nie doszłam:) Karimata widziała zdjęcia mojego syna może potwierdzić że nie miał pustego miejsca na twarzy- same pryszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na ciemieniuchę to jest super szampon dentinox. Bardzo wydajny i po kilku myciach nie ma już ciemieniuchy. Mam go do dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zażywam biofer, może faktycznie to od tego, odstawiłam. Czekam na efekty. A czy miała któraś z Was steryd Cutivate? Dostałam na ciemieniuchę, bo ma okropną i już nawet coś tam się sączyło ale troszkę tą Mustellą podgoiliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój miał też okropną i na całej głowie:) kup ten szampon o którym pisałam bo ja nim myję cały czas i nawet minimalna nie wróciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×