Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karimata83

Dla mam ktore przeszly cukrzyce ciazowa, 2012/2013

Polecane posty

Malakaka domisia tez raz przewialo i przez dwa dni ropialy mu oczka wiesz czym mu smarowalam? mlekiem z piersi i pomoglo bo szybko przestalo ropiec ale ja sie nie bawilam tylko sporo tego mleczka dawalam do oczek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,nie znam się na sterydowych masciach,ale wolalam podzielić się informacja dotyczącą skutków ubocznych samych sterydów,nawet jeśli to nie na temat :-) U nas nocka i poranek super. Właśnie wróciliśmy z godzinnego spaceru. Strasznie wieje,może potem się poprawi. MIŁEGO DNIA :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Gratuluję skonczonych pełnych miesiecy Waszym pociechom. Moj szkrabek 18 skonczył 4 miesiace,jest przesłodki tylko niestety dalej ma problemy ze snem. W nocy potrafi budzic sie co godzinę i pobudki sa juz o 4. Nie wiem kiedy to sie zmieni. A mam pytanie od ktorego miesiaca zamierzacie sadzac dzieci w spacerówce? Mam na mysli ta od wózkow 2 lub 3 w jednym? Ewa26 zdjecie z synkiem super. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidorek patrze ze Twoj mały dzisiaj konczy 4 miesiace,gratulacje! Czy któras z was wraca po macierzynskim do pray?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka, dzięki za informację, to faktycznie bardzo delikatny temat te sterydy dobrze, że wiemy jakie mogą być następstwa, ale naprawdę te zmiany same by nie zniknęły, bo już je ma ze dwa a nawet trzy tygodnie i były bardzo brzydkie, a lekarz, który mi je przepisał raczej nie należy do takich, którzy szybko przepisują np antybiotyki raczej jest rozważny w dawaniu lekarstw tego typu. Egrewagra wypróbuję zaraz Twój sposób na oczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidorek,to ja również dolaczam się do życzeń dla Grzesia :-) Dziewczyny,nosicie swoje dzieciaczki w chuście lub nosidelku? Mamucha coś kiedyś o tym wspominała chyba... Bo ją chciałabym spróbować na spacery z psem pochodzić,a z wózkiem to nie bardzo. Od kiedy można nosidelka? Orientujecie się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka pewnie spróbuj zaszkodzić nie zaszkodzi a małemu pomogło :) dzięki polopolo :) my na spacerówkę za niedługo przemienimy jak mały będzie w miarę stabilnie siedział. Ja miałam iść do pracy ale nie wracam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewuszk:) polopolo i Kalamburka- dziękuję:) Zleciał mi ten czas jak z bicza:P Byli u nas znajomi ze swoją roczną córką, mały bacznie przyglądał się małej, chyba uskuteczniał pierwszy podryw::D Od jutra wprowadzam małemu inny schemat jedzenia, będę karmiła go co 4 h, zwiększę dawkę mleka i dodam zupkę i deserek- zobaczymy jak to będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja A u nas robi sie lipa z jedzeniem......obiadki be, owocki be o sokach nie wspominajac nawet mm nie jest jakos super przyjmowane.... jedynie ladnie je o tej 23: ale to wtedy jest na spiocha i kaszka smakowa...nie kumam matyska dzis na dworzu w sumie od 11.30 do teraz (tata na spacer wziol). Ale kawalaek czasu z tego spedzila na ogrodku w krzeselku do karmienia :) i z nami grilowala i RYCZALA :) co do spacerowki to ja planuje tak za ok 2 tyg zmieniac jak tez jak u egrewagry zacznie na maksa stabilnie siadac. padlo pytanie o chuste- dzis pol dnia chodzilam z mala w chuscie- mi to bardzo odpowiada (mala swoje wazy a ja wogole plecow nie czulam, dalam jej normalnie mleczko, mala kimala) o ile nie musze isc na zakupy wtedy wozek jak cos polecam by sobie kupic pleciona nie elastyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
ja nie wyjmowalam malej raczek z buzki jak wkladala,teraz staram sie wyjmowac zeby raczej tarla dziasla gryzakiem czy czymkolwiek innym.np daje jej pieluszke tetrowa na raczke zeby tym tarla.ciagle czekam na pierwszy zabek,co jakis czas idzie w ruch camilla jak mala placze z bolu i nic. ja probowalam nosic mala w nosidelku,ale jakos nie bardzo jej to odpowiadalo.na zakupy wole jechac wozkiem bo zawsze mozna zakupy wrzucic pod wozek i juz nie trzeba dzwigac. ja czekam z spacerowka az mala bedzie stabilnie siedziec ale jak na razie ciezko to idzie cos czuje ze predzej bedzie raczkowac niz siedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczko dalej ropieje, dzisiaj przemywam mlekiem odciągniętym i zobaczymy. Dzisiaj kończymy 3 miechy, hurra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka tak się cieszysz że ten czas szybko leci? :) ja bym chciała żeby mijał dużo wolniej bo aż żal że dzieci tak szybko rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :-) My dziś byliśmy na "wycieczce" w Poznaniu-tzn. ja jechalam na kontrolę do gin,a mamę z Kacprem podrzucilam do cioci. Powiem Wam,że Mały tak się zmienia z każdym dniem że szok. Na wyjeździe super,wesoły,rozmowny,a to dopiero 3 pobyt poza domem. Dziś sam trzymał butelkę w raczkach :-) Jest niesamowity - wiem,wiem każda mama tak mówi o swoim dziecku :-) na szczęście wszystko u mnie ok,mam tylko nadzerke po ciąży czy porodzie,nie wiem teraz dokładnie. Zrobiła mi cytologie,zobaczymy,czy to coś poważnego. Mamucha,a jak myślisz Kacper nauczy się jeszcze chodzić w tej chuście? Malakaka,wszystkiego dobrego dla Antosia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja a u nas od kilku dni humor Matyski na zasadzie "czasem slonce czasem deszcz" dzis na spacerze weszlam na chwile na plac zabaw zeby ja nakarmin i 10 min super wesola i zadowolona a potem nagle jakby przelacznik sie przestawili RYK taki ze inne dzieci sie przestraszyly i kilkoro poszlo w jej slady i plac zabaw opustoszal az mi glupio bylo :) Kalamburka-na pewno sie nauczy mala trzymalam w chuscie jakoa w grudniu/styczniu troche i po tym czasie dopiero teraz i spoko. A co maly cos protestuje? Mala dzis wmemlala przez takie sprytne siteczko 1/3 banana -sama,upiepszyla sie niemilosiernie. A to siteczko to zajebisty sprzet. dzieciak moze przez yo ciumac chtupke,jablko-cokolwiek i nie ma szans ze sie yslawi. canpolbabies to produkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha wiem o jakiej siateczce mówisz widziałam to w sklepie ale nie kupiłam bo w sumie co tam można wkładać: owoce co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech, czas wcale szybko nie leci, dla mnie się wlecze. Ja lubię mieć wszystko poukładane czasowo, a Młody na razie jest nieprzewidywalny. Raz uśnie o tej raz o tamtej raz pośpi dłużej raz krócej, iść na spacer tylko wtedy jak śpi, bo tak to ryk ogromny, chyba że na rękach, to tak. Dlatego czekam z utęsknieniem aż będzie siedział i w wózeczku na spacerku na siedząco świat oglądał, a to oczekiwanie mi się strasznie dłuży, pewnie też dlatego że często jestem sama, mąż wraca późno, a rano wcześnie do pracy. A dzisiaj zauważyłam że Młody jak się go ciągnie za ręce dźwiga głowę. Już wcześniej sam coś próbował ale jak go łapałam za rączki i lekko podnosiłam to mu głowa leciała a dzisiaj super :) Miłego dnia Wam życzę, mały śpi ja chyba też się zdrzemnęe już jest na necie nowy odcine, lubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczeta, cos sie stalo z moim synkiem bo od paru dni kiedy biore go na rece to zaczyna plakac a ja odkladam to przestaje wczesniej bylo na odwrot. Bardzo mnie to zmartwilo i nawet sie poryczalam bo czuje sie tak jakby moje dziecko mialo niechec do mnie , moze to glupie ale ja tak czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszlamama- no costy maluch nie czuje niechwci do ciebie- maluchy nie odczowaja takich emocji. ale rozumiem o co ci chodzi mi sie tez wyc chcialo jak mala mi tak zrobila. Oduczalas moze go od trzymania na raczkach? moze to to? egrewaga-do owocow glownie i np chrupek albo chlebka- nic innego nie przychidzi mi do glowy podobi mie ze maluchy sie nie dlawia;) i nie sa tak na maksa upiepszone jakby same cos jadly :) kurde rozpaskudzilam mala noszeniem w chuscie i mi w wozku nie chce lezec. koniecznie musi byc calkiwm opuszczona buda a w awie dzis wiate na maxa chyba os nast tyg wprowadzam spacerowke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha,jeszcze nie próbowałam chusty,jakoś się boję,że mi wypadnie z niej. Mam taka Bebelulu, nie wiem,czy slyszalas o niej? Malakaka,rozumiem Cię doskonale-ja chciałabym,aby Kacper już był bardziej ""ogarniety" i mi tyle nie marudzil,więcej zajmował się sobą,bo jak na razie mało mam czasu na dom,nie mówiąc już o sobie. Mój mąż pracuje od rana do nocy,jestem wiecznie sama,chyba że ktoś mnie odwiedzi. Masakra,chwilami mam dosyć. Przyszlamama,wyprobowalas mate? Jak ją bym chciała,aby Kacper wolał leżeć niż być na rękach,ale z drugiej strony rozumiem,że to musiało być przykre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
przyszlamama a moze cos boli maluszka jak jest na rekach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, a u nas pojawiły się czarne chmury niestety- mały pokasłuje i kicha częściej niż zwykle. W nocy ten kaszel jest bardziej nasilony, ale o dziwo nie wybudza go ze snu. Rano budzi się też z lekko zaropiałymi oczkami. Na szczęscie nie ma gorączki ani innych objawów choroby. Zobaczymy co powie pediatra, oby nie skończyło się szpitalem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wiecie dzisiaj jakos spokojnie, nie placze mi na rekach, jest wogole spokojniejszy i bardziej wesoly, duzo sie smieje, juz jestem spokojniejsza. Kalamburka maly ma juz mate od paru dni i tak samo jest zachwycony jak karuzela nad lozeczkiem, moze tam lezec i lezec a ja mam wiecej czasu dla siebie i domu. Dzisiaj bylam u ginekologa na kontroli i wszystko jest ok. Mam kontrole za 3m-ce i cytologie. Przepisal mi tabletki antykoncepcyjne i namawia na spirale kosztuje 1000 zlotych musze sie zastanowic a taka spirala to na 5 lat ale mozna wczesniej wyjac. Kupilam dzisiaj malemu pare ciuszkow juz wiekszych w ciuchlandzie, udalo mi sie wygrzebac pare fajnych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki, Niedawno wróciłam od pediatry. Mały ma świeżą infekcję gardła. Osłuchowo jest" czysty", uszy ma zdrowe. Mamy dbać o jego higienę noska i podobno do tygodnia sytuacja ma się unormować. Oby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidorek, dobrze, że to nic poważnego, życzę zdrówka, na pewno się uda zwalczyć infekcję :) A dostaliście jakieś syropki? Ja to się bardzo boję chorób u takich maluszków, przeraża mnie wizja zapalenia płuc i szpitala, brrrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszlamama,podziwiam,ja spirali na pewno sobie nie zaloze. Pomidorek,trzymam kciuki,aby Grzes szybko wyzdrowial! Ja też ciągle w nerwach,że kacper się rozchoruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka, no własnie nie dostalismy żadnego syropku. Też byłam zdziwiona. Pediatra kazała kupić Nasivin i zakraplać nosek po odciągnieciu wydzieliny aspiratorem. Tłumaczyła nam,że suchy kaszel, to nic groźnego i nie potrzeba syropków;/ Sama nie wiem jak to będzie, bo tej nocy mały bardzo kaszlał;/ i męczył się strasznie. Kurcze, boję się o niego i oby to nie był początek czegoś poważnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidorek, no ja nie mam doświadczenia z chorym niemowlakiem na szczęście bo starszak raz miał katarek do roczku i szybko przeszedł, a teraz odpukać na razie czasem jakiegoś farfocla z noska wyciągnę i tyle. Nasivin faktycznie jest dobry na katar bo ja sama stosowałam i starszak też, jeżeli masz zaufanie do lekarza i wiesz że jest dobry to poczekaj kilka dni i obserwuj, jak będzie gorzej, to skonsultuj jeszcze raz albo z innym lekarzem. lepiej chuchać na zimne. Może faktycznie syropku nie potrzeba, głowa do góry będzie dobrze. My za to walczymy z ciemieniuchą i na tym polu wygrywamy ale ze skazą białkową to już łatwo nie będzie. Siedzę na tej diecie bez jaj i mleka od soboty, trzy dni sterydu, było lepiej, teraz gorzej. Mam odczekać dwa tygodnie (czyli jeszcze tydzień) i w razie braku efektów znowu pediatra. Ciekawe co oprócz diety może jeszcze wymyśleć :( Zabrałam się dziś za robienie gołąbków, więc idę, bo kupa roboty, a Mały śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidorek Dominik jak miał kaszel to pediatra przepisała Drosetux syrop bez recepty i naprawdę świetny podawałam mniej niż pół łyżeczki 2 razy dziennie i kaszelek bardzo szybko minął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×