Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość poszukujaca_rady

jak teraz wyglada zycie w Irlandii?

Polecane posty

Gość gość
Hej, troche przerwy odkad ktos tu cos napisal. Ja mam zamiar przeprowadzic sie w kwietniu do dublina ze szkocji. Powiem tak wyglada to nie lepiej niz tutaj, tez jest ciezko, pracy ktora mam szukalam 6.5 miesiaca. A wielu moich znajomych przyjechalo tutaj z marnym angielskim i po 2 miesiacach wracali pokonani przez rzeczywistosc. Gorzej, zjechalo sie tutaj cale stado hiszpanow, wlochow, bulgarow etc. - cala kryzysowa europa szuka tutaj teraz pracy. Irlandie raczej kojarzy sie z kryzysem wiec kto wie gdzie jest latwiej. Przeprowadzam sie ze wzgledow czysto osobistych, ale naszczescie skonczylam studia w uk i mam tutejsze kwalifikacje na care worker. To wszystko zalezy, pracy w ie (ofert) jest mnostwo ale dla ludzi wykwalifikowanych IT, office, prawo, badania etc. W rzeczy samej znalesc prace w uslugach jest w ie podobno (nie uznaje sie za znawce to wiadomosc z drugiej reki) niezwykle ciezko. Wszyscy ktorzy nazekaja na warunki mieszkaniowe: w szkocji i anglii jest tak samo, taki klimat, oni sa zimnolubni, do grzyba na scianach nie przywiazuja wagi dopoki ten nie powie im 'greetings' , mieszkania sa brudne, nawet te z agencji a dwa kurki to jakis obled z ktorego nawet oni wyrastaja powoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podaj namiar jakis albo zostaw na care do domu opieki moge ci dac namiary tam ciagle szukaja ale Dublin nie zachwyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy nie zachwyca jak sie mieszka, byłam na weekend i mnie zachwycił. Wprawdzie padało. Ale ludzie sie bawili w knajpach, no było super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dammar5
Bo Dublin jest brzydki, jak kazde wielkie miasto. Ale jego zaleta jest to ze tu wszystko jest. Ladne widoki mozna podziwiac pod Dublinem. Zgodze sie ze praca jest ale dla ludzi z kwalifikacjami. Jest mnostwo firm zagranicznych, wiec angielski w miare dobry, umiejetnosc sprzedanie siebie i praca powinna sie znalesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dublin nie jest brzydki,ja mieszkam na Clontarfie 50m do morza,na polnocy-Howth i Malahide tez super.Na poludniowej stronie Dublin 4-fakt bardzo drogo.Jesli chodzi o prace-specjalista znajdzie ja nawet ze srednim angielskim,ale wydaje mi sie ze ludzie zdeterminowani prace tez powinni znalesc.Najwazniejsze,ze zyje sie tu na luzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zyje sie na luzie jak ma sie prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdz ie d a s ie zyc jak nie mas z prac y ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam z mezem i dzieckiem juz 8 rok, pracujemy fizycznie oplacamy dom itp i odkładamy ...zyje sie dobrze poza pogoda.Chcielibysmy kiedys wrocic do Polski -ale zycia sobie tam nie wyobrazam w porownaniu z zyciem tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkalam w irl 7 lat i bylam w stanie zarobic 500 f na tydzien pracujac w sklepie - teraz mieszkam w uk i zarabiam mniej niz pol z tego co tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co jest takiego z pogodą na wyspach, że każdy prawie narzeka, ta w kraju tak bardzo się różni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam w dublin4 dokładnie ringsend drogo jak diabli za wynajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś chce znajdzie pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ktos chce znajdzie powiadasz??/ hmmm tylko czy mas z tyle zeby tu siedziec i latac po miescie i szukac?? mi zajelo to 9 miesiecy i mam cos tyam ale to tylko na przezycie a nie na zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak znasz język to znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestes juz w ir? cyz zamierzasz przyleciec?? gdzie hcesz szukac?n jak? itp i jak angielski?? ja ci powiem slabo jesta a w agencjach nie ma roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktosik-jedz do Holandii a nie Irlandia ci w glowie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co tam jest w Holandii ciekawego ??? hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co ciekawego??? Zalegalizowana prostytucja , marihuana oraz związki homoseksualistów hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wow !!! super, to jedz !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No pewnie ze pojade...Jedziesz ze mna??? Mam jedno miejsce w torbie podróżnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich, ja z kolei mam taki dylemat, ze mieszkam w Londynie od 3ech lat ale ciagle marzy mi sie Irlandia. Pracowalam tam kiedys rok czasu, mialam wowczas PPS ktory nie wiem czy bedzie jeszcze wazny bo bylo to w 2006 r bodajze. Ostatnio podjelam decyzje, ze jade w ciemno, bo szukajac ogloszen widze, ze jest jakis punkt zaczepienia w warehousie czy hotelu. Pytanie tylko jak ja mam znalezc pokoj skoro nikt nie chce wynajac osobie, ktora przyjezdza szukac pracy. Nie przekonuje nikogo, ze chce na 2 miesiace na pewno( a potem to sie okaze jesli praca bedzie to na dluzej oczywiscie )i ze mam na jego oplacenie, bo jestem przygotowana na to. Co robic, dokad uderzyc, gdzie szukac pokoju, ktory na przyklad zwalniaja studenci na czas wakacji....poradzcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siedź w Londynie i nie marudź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze możesz zamieścić ogłoszenie na gazeta.ie, od czasu do czasu pojawiają się oferty na wynajem 2 miesięczny, zwłaszcza teraz w okresie wakacyjnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dlaczego informujesz ludzi, ze dopiero bedziesz szukala pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daj na gazecie ie ogloszenienapewno kto sie znajedzie a na poczatek hostele sa nawet od 10e za noc/duzo ludzi tak robi:_)ale uwazj mieszkania teraz to kosmos jakis ceny chod zpokoj od 250 w gore plus depozyt ale wu nas z praca ciezko i to bardzo, ale hotel cos znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dubliner
Tu jest prawie jak w Polsce. W Irlandii jak coś umiesz, to znajdziesz dobrą pracę. W Polsce jak coś umiesz I MASZ ZNAJOMOŚCI to też znajdziesz dobrą pracę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×