Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

OLA.D

DIETA DUKANA -STARTUJEMY JUZ 11.02.2013 - KTO STAJE NA MECIE ZE MNA ??? :-)

Polecane posty

Witajcie w ten zimny i wietrzny dzień. Na obiad dziś miałam śledzie z cebulką. Trochę mi do nich brakowało śmietany, ale bez niej też były smaczne. Nie odespałam dobrze nocki, i teraz mam taki zły humor, że hej. Przejdę się na zakupy to trochę tlenu złapię. Wiatr mi ten tlen wwieje. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana kilka przepisów wypróbowałam az swój skomponowałam, ja to robie w następujący sposób Do wysokiego pojemnika wsypuje 1,5 PACZKI OTRĘBÓW OWSIANYCH +PACZKA PSZENNYCH nastepnie blenderem pare minut to miksuje zeby zmielić je (no chyba ze masz mlynek albo inne urzadzenie ) otreby wymieszaj z czubatą łyzeczka sodki lub proszku do pieczenia +5-6 łyzek mozeiny . Do dużej miski wbijam 4-5 zółek ,ucieram je mikserem i po jakims czasie dodaje 1/5 kg serka homogenizowanego na zmiane z tymi otrebami (ja kupuje ser Emilka w kauflandzie albo Tesco )jak by było za geste to wlej 1 szklanke jogurtu i troche mleka , ogolnie musi byc to gęsta konsystencja - do tej ilosci dodaje łyzke soli . Na koniec dodaje ubite na sztywno białka pomału i delikatnie mieszkam drewnianą łyzką - tak aby wtłoczyć te białka do tej masy ale zeby nie opadły , masa ma wyjsc dosc gesta ale delikatna i później tą drewniana łychą na blaszce na papierze formuje krązki do piekarnika na 40-45 min - 180 -190 stopni , maja byc takie ciemne i spieczone bo one troszke zmiękną pozniej , jak sie upieką to uchylam drzwi piekarnika aby odparowywały - najlepiej smakują jak przestygną całkowice . Z tych proporcji piekę około 13-15 takich "bułęczek " Po rozkrojeniu bedą 2 kromeczki , nie sa gliniaste ani gorzkie , ani zbyt mokre , po prostu jak kromka dobrego chlebka, smakuja super . Ostatnią partie jak robiłam to posypałam troszeczkę maczkiem kilka kromek - pycha i super pachnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIELKA BABO , nie mogę znaleźć Twojego imienia :-) w każdym bądz razie tez bym zjadła śledzia ale z ziemniaczkami gorącymi :-P Co do śmietanki to powiem Ci ze ja używam tych mega gęstych jogurtów greckich odtłuszczonych , one sa strasznie geste - dziwne troche no bo bez tłuszczu a takie geste - ale pewnie jakiegoś zagestniacza uzyli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria sie nie odzywa :-) Ciekawe czy dałą rady i sie nie podała po 1 dniu .Mam nadzieje ze tak !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To super, w weekend upiekę :) Dziś dostałam @ więc może i waga po weekendzie pójdzie w dół Wczoraj mąż mnie wymacał :) i powiedział że jeszcze trochę i już w ogóle nie będzie miał się do czego przytulić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :D Od rana na zakupach dałam rade a nawet namówiłam Adriana bo Mu też się przyda :D Przepis na bułeczki sobie przepisałam do zeszytu na później :) Bo jak oglądałam ten link z grafiką to wyglądają cudownie . Mam na stole przed nosem otwarte delicje , podjadam serek i nawet na nie ochoty nie mam :) Tak więc pełna optymizmu :) śniadania jeszcze dziś nie jadłam a teraz za obiad się biorę bo zrobić trzeba :) Wczorajszy sukces nakręcił mnie jeszcze bardziej , a że jeszcze na wagę czekam tak więc nawet mnie nie kusi i myślę, że będę miała miłą niespodziankę jak mi ją dowiozą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Daria :) fajnie że nadal z Nami jesteś :) dobrze że nie uległaś pokusie, ja mam przed sobą od rana Kinder Maxi Kinga i też póki co jeszcze nie uległam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie sama, sama sobie nie kupuję słodyczy, od koleżanki dostałam a i zapomniałam o pomarańczu który lezy od szefa z okazji naszego święta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki kinderki i delicje oddajcie dzieciom głodnym :-) Dario podobnie w nowej ksiazce dukan dopuszcza grzyby,tylko nie wiem na ktorej fazie . Dario ty jedz śniadanie - w tej dieie jak nie jesz to nie chudniesz . Podobnie nasza dieta przyspiesza tempo przemiany materii nawet o 30 procent, bo trawienie i wchłanianie białka wymaga dużych nakładów energii ze strony organizmu. , ale jak ty nie jesz tego białka to nic nie przyspieszysz :-) Kolacje omiń ale nie sniadanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie pisałam jak mam na imię. Więc teraz nadrobię niedopatrzenie i oficjalnie się przedstawię. Alicja jestem. :) Ola.D w Twoim przepisie ilość otrębów jest podana w paczkach. Ale paczki są różne, bo miałam takie po 30dag i po 0,5kg. Jakbyś mogła napisać o jakie paczki chodzi, będę wdzięczna. Byłam dziś w Biedronce i kupiłam twaróg President 0% , dobry sernik z niego wychodzi. Jutro będę szaleć w kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupuje otręby z Firmy KUPIEC one maja 20 deko czyli 30 dek otr.owianych +20 dek pszennych . DASZ WIĘCEJ CZY MNIEJ TROCHĘ NIC SIE NIE STANIE -WAŻNE ŻEBY KONSYSTENCJA ZYT RZADKA ANI GĘSTA NIE BYŁA Ogólnie zachowuje proporcje więcej owsianych niż pszennych bo owsiane sa lepiej trawione i zbierają zbędny tłuszcz z naszego przewodu pokarmowego co później jest wydalane z organizmu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki...diabelska ta pogoda, jak słoneczko świeciło to było tak cudnie :( kiedy ta wiosna przyjdzie??? Fajnie że wszystkie nadal tu jesteście i dajecie radę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I już po obiadku :) powiedzcie mi czy w uderzeniowce można dać tego 1 ogórka kons. .? Bo różnie o tym mówią. Miejmy nadzieję, że słonko szybko wróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu nawet nie mów - dzisiaj dla mnie to ropna aura pogodowa od rana boli mnie głowa , głowa mi lata dosłownie :-) Chyba pójdę do Solarium na chwile , mimo ze nie chodzę za bardzo ale dzisiaj sie chyba wybiorę żeby sie powygrzewać pod lampą :-) Wczoraj w domu wieczorkiem zrobiłam pyszne LECZO bez tłuszczu (cukinia,pieczarki,cebulka, papryka 3 kolory,pomidorki z puszki , pierś z kurczaka,chuda kiełbaska + przyprawy) wiec dzisiaj mam PYSZNY OBIADEK ugotowałam sobie tez chudy rosołek , zrobie lane kluski z mozainy i zmielonych otrebow to pojem zupki bo w taką pogode to zupa fajnie smakuje :-) Na tej diecie dobrze mieć w lodówce przygotowane obiadki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miało byc OKROPNA AURA POGODOWA na oczy mi ta pogoda chyba tez zaszkodziła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oluś też planuję leczo na ten weekend, bo nie pisałam ale ja idę 5/2. może to mało warzyw ale na prawdę czuję się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria korniszonka można w pierwszej fazie jako dodatek do sosu np tatarskiego, więc możesz być spokojna, nie popełniłaś błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to fajnie, ja zrobilam to tzatzyki. Jogurt 0 % i tarłam czosnek na tarce bo nie mam tej maszynki :D z 1 ogórkiem własnie a z indyczka zrobilam cos a'la nugetsy i kupiłam patelnie teflonową bo takiej też nie miałam :) Adrian zadowolony z obiadu chodzi marudzi że jest pełny ale ciasteczko to by zjadł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria musisz upiec jakieś dukanowe ciacho :) ja osobiście najczęściej piekę sernik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja póki nie osiągnę zamierzonego efektu będę na II fazie, wybrałam system 5/5 bo tak mi wygodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam i chyba też przejdę na system 5/2, może wtedy kiloski zaczną szybciej znikać:) bardzo lubię te wszystkie serki-szczególnie wiejskie:) świetnie się po nich czuję, więc chyba taki system mi nie zaszkodzi?? Jak myślicie? oczywiście przy tym minimum 2 litry wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mi wygodniej bo nie muszę liczyć dni. a tak to 5 dni od pon do pt proteinki a sob i niedz prot+ warzywka no i ostatnio jak byłam na tym systemie to chudłam 2 kg na tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×