Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Maja1238

ABORCJA

Polecane posty

Gość gość
Niestety w Polsce tak jest każdy musi mieć rację po swojej stronie a najlepiej osądzać innych,prawda jest jedna kobiety nie mają lekkiego życia założe się gdyby faceci mogli rodzić dzieci nie byłoby by takich dyskusji .... I antykoncepcja męska jak i aborcja nie byłyby tematem tabu zwłaszcza na wsi.... (No wiem poniosło mnie ) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chacialabym dodać coś jeszcze odnośnie aborcji - uprzedam może być drastczne. Dużo czytałam na ten temat. Drażni mnie retoryka rodem z Niemego Krzyku: porozrywane rączki, nóżki, dzieciątko, morderczynie, wierszyki od anioła do mamusi, która go wyskrobala, itd. Owszem, w przpadku kilkutygodniowej ciąży może się urodzić się dziecko. Może też naturalnie i bez powodu dojść do poronienia. Wtedy lekarz każe się ogarnąć, bo to nic takiego i się zdarza. A kobieta czesto nie ma nawet jak urządzić pochówku, bo zrozumienia nawet u księdza nie znajdzie. Wtedy jakoś otoczenie nie traktuje zarodka jak człowieka. Bardzo współczuję wszystkim kobietom, które poronily lub podjęły się aborcji w wyniku wad genetycznych. Czytałam ich reacje. Zero empatii z zewnątrz. A przecież ciąża to ciaza. Pozdrawiam wszystkie Kobiety z obu stron barykady. Trzeba się wspierać. Agresja i wywoływanie poczucia winy nikomu nie pomoze. Mam nadzieję, ze moj punkt widzenia komus pomoze w trudnej sytuacji. Sa też inne fora - pro choice gdzie naprawdę można uzyskać psychiczne wsparcie, Ale nie chce tu robić reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rittaa
witam wszystkich na tym forum zachecam was do zajrzenia i przeczytania artykulow na stronie prawdaoaborcji.wordpres.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolciaaaaa2626
Odsprzedam tabletki wczesnoporonne Arthrotec. Tabletki orginalne, bezpieczne , a przede wsystki skuteczne. Cena 150zł mozliwy odbior osobiscie w Bielsku Białej. Tel: 797650965 Karolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ObrońcaŻycia
Aha, to więc treść, która nie jest po waszej myśli uznawana jest za spam? I to ma być wolność słowa i mediów w waszym wykonaniu? Czyżby równi i równiejsi? Prawdy nie zakrzyczycie. Któż jak Bóg!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ObrońcaŻycia
Do aborcjonistów; także tych niewierzących: Biedni nieszczęśnicy, oprzytomnijcie, otrząśnijcie się z amoku, zrzućcie klapki z oczu! Kiedy wreszcie dotrze do Was szokująca prawda, że żądacie prawa do możliwości mordowania własnych nienarodzonych dzieci! Czy koniecznie chcecie być Herodami naszych czasów, którzy dokonują rzezi niewiniątek? Każdy człowiek ma prawo do życia. Nie jest to żadna ideologia, czy światopogląd - ale odwieczne prawo człowieka zapisane w naturze, którymi kieruje Najwyższy i Odwieczny Ustawodawca i Stwórca - Bóg Jahwe. Pytam was po raz kolejny: w imię czego tak postępujecie? Po pierwsze: zarówno prawo moralne jak i i naturalne są ściśłe i nierozerwalne!!! Pochodzą one ściśle i nierozerwalnie od Dekalogu, który mówi jasno, wyraźnie i bez żadnych odstępstw: „Nie zabijaj!” Najwyższy Ustawodawca - Bóg i Stwórca wszechrzeczy - ustanowił wszelkie normy etyczne i moralne z myślą o dobru człowieka, a nie, żeby człowieka unieszczęśliwić lub ograniczyć. Dlatego żadne Boże Prawo nie podlega głosowaniu, czy je przyjąć, czy też nie. Wskażcie mi zatem, choć jedno z Bożych Przykazań, które działałoby na zgubę choćby jednego człowieka! Po drugie: Najnowsze i rzetelne badania naukowe wykazały, że komórka jajowa zaraz po połączeniu się z plemnikiem ma już w sobie twarz małego dziecka, które już rozpoznaje twarze ludzi i reaguje na wszelkie bodźce. Zatem to dzieciątko już ma w kodzie DNA wykształtowany cały układ nerwowy, a Wy twierdzicie, że to jeszcze nie jest człowiek? Rada: cofnijcie się do szkoły podstawowej, by uzupełnić luki w swojej pamięci. Spytajcie rzetelnych nauczycieli biologii, od kiedy rozpoczyna się życie. Dowiecie się, że życie rozpoczyna od chwili połączenia plemnika z komórką jajową - z faktami się nie dyskutuje! Zdarzają się wśród Was i tacy, dla których „to coś” zaczyna być człowiekiem od momentu zarejestrowania w systemie PESEL. A więc wcześniej czym ono jest? Zwierzęciem? Przedmiotem? Lalką? Robotem? Mutantem? Obcą formą czy kosmitą? Co jeszcze wymyślicie, aby odmówić człowieczeństwa maleństwu, które się w Was poczęło? Mało tego!!! Według Was (może nie dla wszystkich Was) nie ma miejsca na świecie dla osób chorych, niepełnosprawnych, niewygodnych itp. Uważacie ich za podludzi i najchętniej usunęlibyście ich z powierzchni ziemi, bo są (według Was i dla Was) tak, jak nieplanowane, czy niechciane dzieci - tzw. „problemem”; wrzodem na d...; ciężarem, którym trzeba usługiwać etc, a których należy się przecież „pozbyć”, ponieważ na świecie jest miejsce tylko dla silnych, odważnych, zdrowych, zaradnych itd itd. Idąc więc tym tropem, pytam: Gdzie w takim razie jest miejsce dla Waszych starych i schorowanych rodziców i krewnych oraz dla Was samych, gdy przyjdzie czas, że staniecie się „nieużyteczni” dla społeczeństwa; gdy to Wam trzeba będzie podcierać cztery litery i usługiwać 24 godziny na dobę; a pożytek z Was będzie taki, ile naprodukujecie nawozu? - To pytanie ma na celu postawienia Was na miejscu jednej niepełnosprawnej osoby, co do której tak to mniej więcej wypowiedziała się na facebooku zagorzała aborcjonistka Blanka Rudy. Czy to, co Wy teraz propagujecie, nie przypomina Wam przypadkiem z przeszłości jakiejś ideologii, którą zachwyciło się kilka państw przez swoich przywódców (z pewnością wiecie, o które państwa i osoby mi chodzi) i do czego to wszystko w efekcie doprowadziło, gdy człowiek postawił się w miejsce Boga? - nazizm; faszyzm; pogarda drugim człowiekiem i jego prawami; II wojna światowa; obozy zagłady; piece krematoryjne; eksperymenty na ludziach; czystki etniczne; mordowanie dzieci nienarodzonych; rozdzielanie kochających się rodzin; mordowanie dzieci na oczach rodziców i odwrotnie; Katyń; etc. Najdrożsi! Nawet w świecie zwierząt nie ma aborcji. Jak więc Was nazwać? Nasz wielki rodak, papież Jan Paweł II nauczał, głosił i napominał: „Naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości.” Któż jak Bóg!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
To nie jest błahy zabieg! Dziecko w 6tc (w większości krajów aborcja jest legalna do 12 tygodnia, a w Anglii nawet do 24 tygodnia! Wy, które tak lekko mówicie o decydowaniu o SOBIE-widziałyście kiedyś takiego wczesniaka? To jest kurzajka?!) ma już ręce, nogi, głowę, bijące serce i działający mózg.Nie rozumiem zwłaszcza tych z Was, które są wegetariankami czy wegankami.Żywy ludzki płód to dla Was MNIEJ niż kurze jajko? Nie jestem zwolenniczką całkowitego zakazu aborcji (bo są różne dramatyczne sytuacje, np.gwałt), ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego, co się robi.Jest wiele innych sposobów, by nie mieć niechcianych dzieci.Aborcja to średniowiecze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cleo nie chcesz aborcji, to jej nie rób. Proste, nie? Ja zrobilam i nie żałuję, bo nie było czego. Przed oglądałam filmiki z rozwoju dziecka oraz animacje o aborcji metoda próżniowa. Jakoś mnie to nie ruszyło ani nie bolało fizycznie lub psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lewactwo i reklamowanie dzieciobojstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Jasne.Jak zatłukę swojego psa, to też mi nic nie mów-bo to nie Twój pies i nie Twoja sprawa.Nie chcesz, to tego nie rób.Czy ja Ciebie zmuszam? A dzieciobójczynie-dlaczego je potępiacie? Czy wrzeszczący "bachor" nie jest dużo bardziej kłopotliwy, niż ten w brzuchu? Czy to Wasze dziecko, skoro mówicie "nie musiała zabijać"? Zaopiekowalibyście się nim? Taka Wasza retoryka...:P Powtarzam: od tego, aby nie mieć dzieci -poza drastycznymi przypadkami, jak gwałt, ciężka choroba matki, itd.-jest ANTYKONCEPCJA, nie aborcja.I wątpię, by jakakolwiek kobieta, która będzie miała później w ciąży, nigdy nie pomyślała o tym, że to, którego się pozbyła, było dokładnie takie samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ziobro powinien was wsadzić na 30 lat do więzienia. Aborcja to zabójstwo z premedytacja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcesz porozmawiać? Telefon Zaufania (58) 6 915 915 i netporadnia.pl Godziny kontaktu: od 18.00 do 23.00 Oferujemy bezpieczną przestrzeń rozmowy. Jesteśmy po to by towarzyszyć i wspierać Cię w poszukiwaniu rozwiązań. Jeśli się z nami skontaktujesz, uzyskasz wsparcie emocjonalne. Wyznajemy zasadę, że „droga do mądrej decyzji prowadzi przez wiele pytań”. Porady w Netporadni są bezpłatne. Koszt rozmowy w Telefonie Zaufania w zależności od operatora, wg stawek na telefon stacjonarny. Gwarantujemy pełną dyskrecję. Zapraszamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak można zabić niewinną istotkę małą bezbronną. wy k***y jakieś kto was płodził?jakiś palant chyba to wy nie powinnyście sie urodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cleo1976 Żałosna jesteś zdechła suko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej tabletkami dopochwowo lepiej działają ale pamiętaj że bol jest okropny mi 4 ibupromy nic nie dały A tymi szmatami co Cię obrazaja się nie przejmuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szanowne Panie, jestem reporterką TVN24, programu „Czarno na Białym” Szukam bohaterek do reportażu, kobiet które dokonały legalnej aborcji Jeżeli któraś z Pań chciałaby opowiedzieć mi swoją historię, czekam na kontakt. Gwarantuję anonimowość. Magdalena Gwóźdź m.gwozdz@tvn.pl 519 520 511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam do odstapienia zestaw z whw, art mi pomogl,a te tabletki przyszly juz po zabiegu st-joa@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie planowałaś ciąży, a stało się… Zastanawiasz się co dalej... … i przeżywasz w związku z tym trudności, którymi nie masz się z kim podzielić skontaktuj się z nami. w w w . n e t p o r a d n i a . p l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doświadczyłaś aborcji i potrzebujesz rozmowy? www.netporadnia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość st joa
mam do odstapienia zestaw z whw, art mi pomogl,a te tabletki przyszly juz po zabiegu st-joa@wp.pl prosze o rzetelnosc,poniewaz,wlasnie odebralam zestaw z poczty,ktory zamowila ode mnie osoba i wcale go nie odebrala:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Francja ogłosiła zamiar wycofania leku Cytotec ze swojego rynku do marca 2018 r. po doniesieniach o krwotokach, pęknięciach macicy i wadach wrodzonych spowodowanych niezatwierdzonym użyciem leku w celu indukcji porodu i aborcji. Zwolennicy aborcji zareagowali z niepokojem, że decyzja ta może sprawić, że aborcja stanie się mniej dostępna we Francji i zmniejszy się wykorzystywanie Cytotecu w nielegalnych aborcjach w krajach rozwijających się. W 1988 r. Firma farmaceutyczna Pfizer z siedzibą w USA wprowadziła na rynek mizoprostol pod nazwą Cytotec jako leczenie wrzodów żołądka. Zawierał on ostrzeżenia, że nie powinien być używany przez kobiety w ciąży, ponieważ powoduje również skurcze macicy. Z biegiem lat, niezatwierdzone zastosowania mizoprostolu zaćmiły jego pierwotne przeznaczenie. Światowa Organizacja Zdrowia po raz pierwszy umieściła go na liście podstawowych leków w 2005 r. i dodała nowe wskazania do podawania tego leku w 2009, 2011 i 2015 r. – żadne z nich nie dotyczyło owrzodzeń. Zamiast tego wśród nich znalazły się zalecenia dotyczące wykorzystania Cytotecu w postępowaniu w przypadku poronienia, zapobiegania i leczenia krwotoku poporodowego, indukcji porodu oraz – gdy jest to zgodne z prawem i kulturowo aprobowane – w przypadku aborcji z lekiem mifepriston, pod „ścisłym nadzorem lekarskim”, chociaż taki nadzór jest często niedostępny w tych samych regionach, w których WHO zaleca jego stosowanie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Wskazanie misoprostolu jako niezbędnego leku zapewnia jego powszechną dostępność, także w sytuacjach, w których aborcja jest nielegalna. W 2012 r. WHO opublikowała wskazówki techniczne na temat „bezpiecznej aborcji”, zawierające instrukcje wykonywania aborcji z użyciem samego mizoprostolu lub z mifepristonem – w tym niebezpiecznych dla kobiet późnych aborcji."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marian52
Aborcja tak urodzić niepełno sprawnego i męczyć się z nim wychowaniu i cierpieniu a zdrowego wychowywać do 24 lat hipokryzja kleru przez kapelana daje pokropek i wysyła do Iraku na pewną śmierć aborcja płodu człowieka dorosłego Kler i Pis to czysty Interes Polityczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można urodzić i oddać dziecko do adopcji. Tyle małżeństw czeka na upragnione maleństwo, adoptują też dzieci niepełnosprawne, dlaczego zabijać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta, adoptują niepełnosprawne, jasne. Męczyć się w ciąży, mieć spaprane ciało, być wyklętą przez rodzinę, społeczeństwo- proszę Cię... lepiej usunąć zarodek zanim wykształcą się nerwy i zacznie cokolwiek czuć. Ja wyjadę zagranicę i tak zrobię jeśli wpadnę. Na szczęście antykoncepcja mnie nie zawodzi od 10 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×