Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anuszka82

Listopadowe mamusie - Listopad 2013 odliczanie czas zacząć

Polecane posty

Gość :-) ...
:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:-) cieszę się z Wami że nam pęcherzyki rosną jak na drożdżach i tak ma być:-) Ja się strasznie denerwuje czy wszystko w porządku zaczęłam 8 tydzień dalej mdłości ból żołądka wątroby chociaż jakby mniejszy piersi sporo się powiększyły ale martwię się bo ja w9 tyg pierwszą ciąże poroniłam z chęcią poszłabym na USG zobaczyć czy wszystko jest w porządku ale też nie chce wariować i co chwila latać na badania...niby w 6 tyg tętno było i lekarz mówił ze jest dobrze ale ja dalej się martwię:-( Najlepiej to nic bym nie robiła tylko leżała do góry d.... Ale z nudów idzie zwariować... Jak Wy sobie radzicie z tym strachem o fasolke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze chciałam się Was zapytać jak u Was jest z seksem bo zapomniałam zapytać o to lekarza? Czy można czy lepiej się wstrzymac w tym okresie ważnym dla zarodka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowanowa ew. po porodzie a by się zbadać czy aby wszystko się zagoiło no i dopiero wtedy podejmuje się jakieś leczenie ale najczesciej znikaja same mnie zniknela sama :-) A lekarz owszem mogl aby cos wspomniec. Ja zawsze mojego sama zasypuje pytaniami czy mu sie podoba czy nie od tego tam jest hihi ;-) Roza- czy ja wiem ja dopiero jutro zapytam ale wspolzyjemy normalnie :-) Tylko ze mysle ze to wszystko zalezy od przeciwwskazan jezeli np. ktos mial poprzednio ciaze zagrozona lub poronienie to ryzyko z pewnoscia jest wieksze. To chyba kwestia indywidualna o ktorej nalezaloby podyskutowac z lekarzem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do współżycia... Moja lekarka powiedziała mi, żeby póki co nie współżyć, ale nie wytłumaczyła dlaczego, a ja ze stresu nie zapytałam o powód. W każdym razie się wstrzymaliśmy. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama:)
,,wiara-w-marzenia" ja też mam 24latka i jestem z okolic Otwocka. Jeśli chodzi o ten ból piersi, to mnie raczej nie bolą, może delikatnie sutki jak mi Mąż je maltretuje:) Dziś byłam u gina, żeby pokazać wynik usg. Dała mi zwolnienie na miesiąc i kazała brać witaminki Prenatal DHA oraz zamieniła mi duphaston na luteinę, bo jest sporo tańsza - zamiast 47zł kosztuje coś ok 3-4zł. Jeśli chodzi o smarowanie, to ja zakupiłam balsam i wcieram go w piersi, brzuch, uda i pupę już gdzieś od 3tygodnia, ale tylko raz dziennie, bo jakoś nie mogę się zdyscyplinować, żeby robić to rano i wieczorem:) Apropo świąt - też zrobiłam sobie dzisiaj listę zakupów:) muszę coś przygotować, skoro siedzę w domu, bo teściowa pracuje, więc chcę jej trochę pomóc:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Ja na święta muszę tylko dom doprowadzić do porządku :) Niedzielę spędzamy u mojej babci, a poniedziałek u mojej mamy. Do teściów nie jedziemy w tym roku bo mieszkają 100km od nas. No i jest tak, że raz święta u mojej mamy raz u teściowej :) Nie wiem jak moja mam to przeżyje bo w tym roku wigilia i przyszłoroczna wielkanoc wypada u teściowej, a będzie już wtedy kilkunasto albo kilkudziesięcio dniowy ludek na świecie. Już mówiła, że musimy coś wymyślić bo ona się nie zgadza na to że dzidzia będzie tam na święta :P No ale niestety będzie musiała się z tym pogodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja też właśnie zrobiłam test -pozytywny, więc chciałabym do Was dołączyć. Mam 36 lat i to moja druga ciążą.mam nadzieję że wszystko jest ok bo z poprzednia nie było tak łatwo.Puki co bezobjawowo, u lekarza jeszcze nie byłam muszę się za jakimś rozejrzeć a nie będzie to łatwe bo mieszkam za granicą...Pozdrawiam wszystkie mamusie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po wizycie i .... fasolka ma 1,92 cm ;) jest bijące serduszko, taki tyci tyci migający punkcik. Super uczucie ;) kamień z serca mi spadł. 8 tydz 0 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Dziewczyny powiedzcie mi jak to się liczy po OM jak minął np. 5 tydzień i 4 dzień to jest mówione że jesteś w szóstym tygodniu ciąży? Bo gdzieś znalazłam, że właśnie tak to się liczy. "Na podstawie obliczeń określisz wiek swojej ciąży np. jeśli wyjdzie Ci 6 tygodni i 2 dni to znaczy, że jesteś już w siódmym tygodniu ciąży." To z serwisu internetowego. Bo na tych kalkulatorach porodu to wychodzi raz tak a raz tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natija89
hej wiara w marzenia;) mialam ten sam problem;p ale teraz juz wiem;) mam jeszcze pytanko do mam ktorej juz maja 2 dzieci. czy to prawda ze w drugiej ciazy brzuszek rosnie znacznie szybciej jak w pierwszej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, znowu się rozpisałyście :P Zalatany dzień dzisiaj miałam, bo musiałam buciki Maluszkowi kupić do chrztu no i sobie jakąś "kreacje" :P Poza tym samopoczucie rewelacja :D Już się nie mogę doczekać świąt, żeby powiedzieć wszystkim :) Kafeina, ja rodziłam w Raszei i nie narzekam :) Drugi raz też się pewnie tam zdecyduję, chociaż lekarza mam na Polnej. Jeszcze dużo czasu jest... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo, nie dogadałam się wczoraj z lekarzem tzn poprostu nie dopytalam. Zapisał mi Prenatal comlex. Doczytałam że jest w nim kwas foliowy, taka dawka jaką przyjmuje w jednej tabletce foliku. Na logike rzecz biorąc chyba powinnam odstawić kwas foliowy skoro jest już w prenatalu. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Wydaje mi się, że powinnaś odstawić. Jednak jeśli masz telefon do swojego lekarza to zadzwoń i się zapytaj. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daria872 chyba że nie masz jak się skontaktować z swoim gin to ja mam dziś wizyte u swojego i mogę o to zapytać jeśli chcesz.. u mnie nadal kiepsko.. cały czas mdłości już 2 kg w dół, ale to dlatego że jem na siłe i bardzo mało w porównaniu do tego co jadłam.. jem głównie owoce na śniadanie obiad i kolacje :D tzn staram się zjeść choć troszkę czegoś innego.. w pierwszej ciąży miałam podobnie, tez traciłam na wadze.. z tym że wtedy dużo wymiotowalam.. i na sam koniec wazyłam tyle co przed ciążą.. dopiero po ciąży, zaraz po porodzie miałam zachcianki :D i nadrobiłam z duzym marginesem dziś wizyta na 14:30 trzymajcie kciuki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama:)
Witajcie:) ja też mam zamiar powiedzieć w święta moim rodzicom, ale będzie niespodzianka! moja mama to się chyba popłacze ze szczęścia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-) No wreszcie ten czwartek kobitki o 12:30 mam wizyte trzymajcie kciuki ! :):) Tez mam zamiar powiadomic tesciow i reszte rodziny w swieta narazie wie tylko moja mama i szwagier z zona . Co do szybciej rosnacych brzuszkow w drugiej ciazy narazie nie zauwazylam ale ja ogolnie jakiegos super plaskiego nie mialam po pierwszej ciazy :-) Trzymam kciuki za wszystkie majace dzis wizyty ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama:)
ojjjj... gdybyście wiedziały jak ja się dzisiaj wyjątkowo źle czuje:( boli mnie głowa, podbrzusze i jest mi niedobrze. wzięłam już dwie nospy, położyłam się i myślałam,że zasnę, a tu gucio, spać też nie mogę:( ale stwierdziłam,że sobie poleżę, tak więc wzięłam laptopa na kolana i piszę do Was:) U mnie dzisiaj zaczyna się 7tydzień...narazie waga 49kg, tak więc nic nie przytyłam. Jutro miałam zamiar robić wypieki na święta, ale jak będę się czuła tak jak dzisiaj, to chyba nici z tego... co tam u Was? Mammusinka i Pattina -----> koniecznie napiszcie jak po wizycie u lekarza. pozdrawiam Was cieplutko i życzę wspaniałego samopoczucia (nie takiego jak u mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny , dzis ani razu nie zwymiotowałam :-) byłam na badaniach. po swietach mam kolejna wizyte :-) nie moge sie juz doczekac :-) moi znajoma jest w 3 miesiacu i juz dowiedziala sie ze bedzie miala synka.mam nadzieje ze u ja tez sie szybko dowiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dzisiaj mam wizyte u lekarza na 16,15 strasznie sie boje że znowu może być coś nie tak.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polna gruszka fajnie że przynosisz dobre wieści :) miałaś usg? a czemu tak szybko kolejna wizyta? ja mam kolejną na 16 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Gratuluję udanych wizyt i trzymam kciuki za te, które dopiero idą :) U mnie raczej bez zmian. Mdłości specjalnie nie mam, prawie jak nie w ciąży...Ech ale takie 49kg to chciałabym ważyć :D Ale już sobie obiecałam, że po ciąży się biorę za siebie :) A jak tam przygotowania do świąt? Bo ja nie mogę nic ruszyć z moim Bąblem :/ Maruda jest, chyba idą następne zęby. Więc narazie ze sprzątania nici...a dzisiaj już czwartek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daria źle mnie zrozumialaś, bo ja teraz byłam na badaniach w sensie pobierania krwi i to co zlecił lekarz. a nie u lekarza i usg. wizyte u lekarza mam po swietach i musze isc z wynikami badań. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Cześć kobitki byłam dziś zrobić bete po tygodniu. Na wyniku mam napisane "HCG Beta - Ganadotrop. kosm. > 10000mIU.ml" chyba u mnie w laboratorium nie podają dokładnego wyniku po 10tyś. Nawet nie podają norm :/ Na ostatnim badaniu tydzień temu miałam 636mIU/ml czyli wychodzi na to że wszystko jest ok, tylko kurcze czemu nie podają właściwej liczby. Spotkała się któraś z was z czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ja juz po lekarzu tak się nacieszylam i wrocilam do domu z niczym :-( Ja tu fajnie jade (bo mam dosyc kawalek drogi) do gin zadowolona a tam mi pani w rejestracji mowi ze bardzo jej przykro ale nie ma dzis doktora bo rozchorowal się i mam przyjsc po swietach...; / no to teraz sie wkurzylam a ja tu juz godziny do tego lekarza odliczalam normalnie jestem zalamana...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×