Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anuszka82

Listopadowe mamusie - Listopad 2013 odliczanie czas zacząć

Polecane posty

Gość wiara-w-marzenia
Cześć mamuśki u mnie po świętach prawie. Jutro mąż ma jeszcze wolne :) Już czuję się trochę lepiej czosnek z cebulą i cytryną chyba trochę pomógł, ale nie dobre to takie :) Mdli mnie ciągle. Jeszcze 2 tygodnie i zobaczę swoje serduszko. U nas dalej nie wie nikt oprócz rodziców. Nie chciałam jeszcze mówić przed usg. No i dziś piękna zimowa pogoda z oknem :/ U mnie śniegu strasznie dużo i pada cały czas. Już jest na wysokość ławek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wytrzymałabym do 12tc żeby powiedzieć o ciąży u nas już prawie wszyscy wiedzą ja jutro idę do lekarza z wynikami i mam nadzieję że mnie umówi w końcu na to usg pierwsze..wyczekiwane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama:)
Hej, My też wczoraj powiedzieliśmy z Mężem moim rodzicom i znajomym. Moja mama oczywiście się popłakała ze szczęścia przez co i ja się wzruszyłam i zamiast jakoś wesoło im przekazać tą nowinę, to się rozryczałam i wyszło jakoś tak dziwnie, ale jak już doszłam do siebie, to normalnie mogłam o tym mówić i wtedy było już ok i wszyscy się cieszyli. Powiem szczerze, że jak mówiliśmy teściom to było bez problemu jakoś, a jednak mama to jest mama:* Wczoraj wyjątkowo dobrze się czułam, chyba dzieciaczek odpuścił mi mdłości na święta:) mogłam popróbować różnych sałatek i ciast i pierwszy raz od jakiś dwóch tygodni nie czułam się źle:) zobaczymy jak będzie dzisiaj... paaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropka236..............30 lat.........31.10/03.11.......Ślask ajek78..................30 lat.........01.11..............Poznań pomelka.................28lat..........02.11............. .. Lublin Nettie...................28lat..........02.11............ ...Nowa Sarzyna nowanowanowa.......31 lat..........03.11................Trójmiasto polna gruszka.........28 lat..........04.11................Olsztyn hadlanka...............27lat..........04,11.............. Bielsko-Biała anuszka82...........30 lat.........06.11(10.11)..........Ch*jnice AaNnKkAa..............29 lat..........07.11................Gliwice daria872...............25 lat..........07.11................Trójmiasto mynia199..............25 lat...........09.11.................Toruń betrix...................35 lat........10.11..............Deutschland/Debica Kafeina.................31 lat..........12.11................Poznań mamusinka ............25lat...........12.11................Tychy mamalistopadowa.....27lat..........13.11............... Częstochowa oczekująca_31........31 lat........13.11.................Tarnów pszczółka30............30 lat........15.11.................Warszawa lililala_...................27lat..........19.11......... .......Wrocław Pattina.................22lata.........21.11............. ...Chorzów konopielka91............22lata.......24.11...............mazowieckie aggata..................21 lat.........XX.11................Dąbrowa Górnicza natija89................24lat.........27.11.............. ....Słupsk wiara-w-marzenia....24lata.........27.11................O lsztyn roza1985..............28lat..........06,11............... ...Zawiercie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też Maluch trochę odpuścił mdłości. Co prawda ciągle je mam, ale duuużo mniejsze. I nie wymiotuję. I z przeziębienia tylko katar mi został. Ratuję się solą fizjologiczną, aczkolwiek wielkich efektów nie ma. No i u nas też zima okropna. Wczoraj nawiedziły nas śnieżyce, praktycznie przez cały dzień tak trzymało. A jutro umówię się do lekarza na założenie karty ciąży. Myślę, że pod koniec tygodnia uda mi się dostać na wizytę i już będę znała termin porodu ;-) Trzymajcie się Mamuśki i do przeczytania ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Widzę, że jednak spora częśc z Nas jeszcze świętuje i już pare kobitek powiadomilo rodziny ;). My tez powiedzieliśmy wczoraj teścią przy obiedzie - mina tesciowej bezcenna jak moja Ola usiadla na przeciwka z bluzka Uwaga będe starsza siostrą!. Nie mogła uwieżyć, ale cieszyli się. Przy obiedzie to samo tyle że u mojej mamy, też byla w szoku jak przeczytała napis, ale jedank bardziej okazala radość ;P Bylam dzisiaj u mojego doktorka na USG, wszystko ok, z USG i Miesięczki wychodzi że 8 t i 5 dni, termin na 6.11. Serducho bije 170-180. Mówie lekarzowi że czytalam o tym że dziewczyny mają powyzej 150, ale powiedzial że to się sprawdza później bo w tak wczesnej ciąży tętno przeważnie jest wysokie. Dobra spadam bo mnie dziecko wzywa ;) Pozdrawiam i odzywajcie się dziewczyny co tam u Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) święta właściwie spędziłam u teściów, ale bez teściów;) tzn pilnowaliśmy im domu i nie tylko, ponieważ pojechali do siostry mojego M która mieszka ok 300km od nas. Jak zrobili wymielismy się wrażeniami i szwagier nas odwiózł(oboje jesteśmy w trakcie prawa jazdy, mój M raczej nie skończy, a ja sama jeszcze nie wiem). Więc nie było zbytnio kiedy im powiedzieć. Za 3 tygodnie przylecą moim szwagrowie z zagranicy na urlop to wtedy powiemy, przy wszystkich. Moja mama narazie nie wie, ale wydaje mi się że domyśla się. W sumie to sama nie wiem kiedy jej powiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
5,5 roku, ale autem jeżdżę dzień w dzień od 2 lat. Nic skomplikowanego a bardzo ułatwia życie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie ale moj M ma :-)) A co do powiadeomienia rodziny to wiedza juz tescie,moja mama, dziadkowie mojego M teraz zostalo tylko kilka osob ode mnie wiec do boju wyruszamy jutro do mojej babci i wujka :) Najblizsza rodzina bedzie wiedziec a reszta to juz wiadomo...samo przez się sie wyda ;-) No ja juz po Świętach mam dosc jedzenia a lodowka taka pelna az peka od slodyczy i potraw niewiem kiedy my to we trojke zjemy naprawde mam nadzieje ze polowa sie nie zepsuje :-) Trzymajcie sie cieplutko Mamusie no i Wasze fasolki tez :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mynia199
No i po świętach... Przesadziłam chyba z jedzeniem.... Ostatnio mam chrapkę na słodycze... a jeszcze 2 tygodnie temu na sam widok mnie cofało.... A wy dziewczynki macie jakies zachcianeczki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam chęć na słodkie:) wcześniej słodycze jadłam sporadycznie. Staram się ograniczać cukier chociaż w herbacie;) Ogólnie ciągle mam na coś chęć: śledzie, lody, słodycze i sałatki,itd...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mortiiiii
oboje prawka nie macie ?? dlaczego?? nie dacie rady zdać?? z dzieckiem bez auta nie wyobrażam sobie...:-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Cześć. Ja nie mam chęci na nic dosłownie. Cały czas chce mi sie jeść, a jak jem to mi nie dobrze i nie moge sie najesc do syta. Sama nie wiem co chciałabym zjeść. Mam ochotę na wszystko a jak już stoi i jem to nie chce mi sie tego jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje się i ja najedzona i grubsza. U mnie w rodzinie już wszyscy wiedzą o mojej ciąży samo się rozeszlo. Jutro ide do przychodni po wynik cytologi i do tego durnego lekarza muszę iść jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mynia199
wiara w marzenia - ja takie objawy mialam przez okolo 2 tygodnie... Teraz sporadycznie mnie mdli i ogolnie czuje sie dobrze. moze dlatego ze odpoczywam w domu i wiode spokojne i bezstresowe zycie. Ale za 2 tygodnie wracam do pracy. Jest to okropne uczucie ale dziewczynki jeszcze kilka tygodni i zakonczymy pierwszy trymestr i chyba najgorszy jesli chodzi o te mdlosci... Ja dzis zaczynam 3 miesiąc, szybko leci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama:)
Ja też się trochę objadłam w święta... sałatek i ciast. Ale tak ogólnie to do słodyczy mnie prawie w ogóle nie ciągnie, a przed ciążą czasem się jakiegoś batonika zjadło... Dwa dni czułam się dobrze, bo Dzieciaczek mi odpuścił mdłości na święta, a dzisiaj jak tylko wstałam, to od razu mi niedobrze było i teraz leże i odpoczywam:) Dziewczynki:) mam do Was pytanie - czym Wy się smarujecie? może macie jakieś sprawdzone kremy lub balsamy, żeby uniknąć rozstępów? a może to jest nieuniknione? Może niech się wypowiedzą te które już rodziły... miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba kupowac jakichs super drogich kosmetykow najwazniejsze- to zeby smarowac sie baaaardzo regularnie 2 razy dziennie to naprawde wiele pomaga: uda,pupa,pachwiny,brzuch no i piersi to najwazniejsze i najbardziej podatne czesci...:-)) A ja dzis w koncu po wizycie :-) Wszystko jest w porzadku kruszynka rosnie,serduszko bije :)) Jutro konczy się 6tc a w czwartek zaczyna 7 :)) Teraz czas na badania...masakra cala lista tego jest na jednym skierowaniu EKG,a na drugim jakichs chyba 10 rzeczy ale wszystkie pobieraja z krwi,no i badanie na czystosc pochwy...Masakra na poczatku tych badan jest najwiecej :)) Przynajmniej grupe krwi mial z poprzedniej ciazy :P Wam tez tyle tego kazali robic? :D Najwazniejsze ze juz moge spac spokojnie i teraz czekam do 23.04 na kolejna wizyte:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was dziewczyny po świętach:-) mnie też jakoś przez święta dolegliwości tak jakby popuściły ale za to dziś od rana nie umiem sobie poradzić z bólem żołądka a jeszcze na dodatek w niedziele wysadziło mi opryszczkę:-( trochę się zmartwiłam o Naszą fasolkę ale poszperałam w necie i piszą że jest nie groźna na szczęście jutro mam wizytę u lekarza i on mi powie jak to naprawdę z tą opryszczką jest... Mam ogromną nadzieje że wyśle mnie na zrobienie USG i zobaczę jak kruszynka rośnie i że wszystko jest ok. młoda przyszła mama:) ja ostatnie byłam w drogerii i chciałam sobie coś kupić do smarowania żeby rozstępów nie było i w sumie kupiłam tylko oliwkę dla niemowląt bo wszystkie te preparaty na rozstępy to były dopiero od 4 miesiąca ciąży lub po porodzie i smaruje się tą oliwką codziennie wieczorem po kąpieli i zobaczymy czy to coś mi pomoże bo skóra wokół piersi bardzo mnie swędzi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama;)
Pattina ja też mam 23.04 kolejną wizytę, tzn. usg. Wtedy to już będzie 10 tyg i 5 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Ojjj dziewczyny jak ja się źle czuję dziś. Zgaga, wzdęcia, żołądek boli, mdłości i wymioty. Cały czas niesmak w ustach :( męczy to moje dziecko mnie strasznie. Przespałam 2 godziny w ciągu dnia co raczej mi się nie zdarza, a tu takie zmęczenie mnie naszło. Mam nadzieję, że szybko przejdzie,a wy jak się dziś czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A JA DZIS CAŁY DZIEN CZUJE SIE SWIETNIE, nie zwymiotowałam ani razu. bylam na wizycie kontrolnej widac juz głowke i brzuszek rączki i nóżki :-) dzis zaczynam 10 tydz.ciazy. lekarz powiedział ze wszystkie badania są ok. powiedział o możliwości badan prenentalnych usg mierzących przepływy itp. poczytałam sobie na ten temat i nie zdecydowaliśmy się z męzem. a wy dziewczyny co o tym myślicie? warto iść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda przyszła mama;) A ja bede konczyc 9tc a zaczynac 10 :-) To czekanie strasznie dobija raz leci szybko a za chwile dluzy sie ten czas okropnie :-) Ja dzis się czułam srednio chyba troszke sie przejadlam w te swieta i dzis przez to cierpialam takie uczucie ciezkosci...i tez strasznie spiaca bylam ale moze to isc za sprawa pogody bo strasznie dzis zimno i szaro a ogolnie moje cisnienie jest niskie wiec pogoda mi nie pomagala ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2013
witam was dziewczyny po świętach, ja okropnie się czuje codziennie mnie mdli ,nie wymiotuje tylko tak strasznie mdli...i wogóle nie mam apetytu ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Mamuśki ;) Czy u Was też tak od rana sypie śnieg?! Ja już mam dość tej zimy, tym bardziej w kwietniu, na drogach tak ślisko, że jak dzisiaj odwozilam córę do przedszkola to wrąbałabym do gościa bo zrobił jakiś dziwny manewr zjeżdzając na przeciwny pas i to bez migacza, na szczęście ABS zadziałałam i trochę los pomógł, ale juz dzisiaj nie wyjeżdżam nigdzie w tą pogodę. My już wakacje mamy wykupione na czerwiec wiec mam nadzieję, że wtedy już ta zima zamieni się z latem na dobre ;) Piszcie co tam u Was..... Ja też się muszę przyznać że jestem taka senna ostatnio że maskara - nigdy nie spałam w dzień, nawet jak moja Ola była mała i miałam okazje, poprostu nie umię - przynajmniej tak myślałam, bo ostatnimi czasy zdarzyło mi się już tak z 3 razy. A chodzę spać góra 22.00 najczęściej już przed 21.00 jesetm w łóżu, a przed ciążą to jak młoda zasnęła to ja dopiero korzystałam, komputer, sprzątanie itp i kładłam się 24.00 - 01.00, a teraz to już smacznie śpię od tej porze ;P Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polna gruszko Ja robiłam poprzednim razem prenatalne i teraz tez mam zamiar tyle ze ja nie robie tego tak jakby oficjanie tzn. ja chodze do gina z NFZ, ale na usg (bo nie ma w przychodni) umawiam się do niego w szpitalu kiedy ma dyżur. Normalnie u Nas prenatalne kosztuja 250 zl ( nie weim czy to jest kpl czy tylko za jedno z tych usg, ale dopytam z ciekawości jak bede), a ja mu daje polowe ceny. Normalnie za USG daje mu od 30 - 50 zł, zależy jak wylewny jest ;) Przy młodej prenatalne wyszly mnie jakoś 150 zł, z doplerem i wogole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mynia199
MamaTomaszq - Witaj:) Będzie bardzo miło jak sie spotkamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mynia widzę, że masz termin na 9.11, ja na 17.11...więc jest szansa. To Twoje pierwsze dziecko? Do jakiego lekarza chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×