Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie chce byc mloda mama

Jestem za mloda na matke. Co robic?

Polecane posty

Gość One pozbywają się kłopotu
Tak to można nazwać. Zaliczyły wpadkę i usuwają bo to jest łatwiejsza droga. Ale czy na prawdę? Przecież macie w sobie płód małego człowieka?! Chciałam zaznaczyć,że już macie większy grzech przed Bogiem(aborcja) niż młoda dziewczyna która urodzi te dziecko. Ja później wychowujecie kolejne dzieci? Jak przyniosą złą ocenę to też się pozbędziecie dziecka? Bo latwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jest coś takiego jak dom
samotnej matki,a że jesteś niepełnoletnia, to możesz oddać do adopcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jest coś takiego jak dom
A przepraszam,Ty pełnoletnia:P To dom samotnej matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urodziłam mając 17 lat
Piszesz,że on by się ucieszył. Więc zapewne zaoferował by ci pomoc nad dzieckiem. Jak i finansową jak i taką abyś mogła dokończyć naukę. Ze ślubem możesz mu powiedzieć,że nie jesteś jeszcze gotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w takiej sytuacji bym usunela
chociaz sama jestem teraz matka, ale macierzynstwo to zbyt duza odpowiedzialnosc. Lepiej usunac niz potem nienawidzic dziecka za zniszczone zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wez przestańń
pierdolić i usuń...po co w ogóle piszesz??? Pytasz?? Usuń i miej swoje studia,plany i marzenia. czego oczekujesz? Jak cie draznia historie o szczesliwych zakonczeniach to o czym tu mowa. A moze wez skocz z balkonu bedzie problem z głowy. chciałas chłopa rzucić z dnia na dzień? Ale cipa swedziała i trzeba było mu jeszcze dać...o czym wtedy myslałaś?Masz za swoje i tyle. Zamknij ten temat i idz w pizdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chce byc mloda mama
boze ludzie:O bedac w domu samotnej matki nie bede mogla studiowac, wysla mnie do pracy, a ja chce skonczyc studia. Kolejna sprawa to moj chlopak nie, nie da mi kasy bym tu siedziala i studiowala, musialabym zamieszkac z nim i zrezygnowac ze studiow- pisalam o jego podejsciu. I dlaczego nikt tez nie bierze pod uwage tego, ze ja nie chce dziecka i bycia mama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chce byc mloda mama
to wez przestańń nie draznia mnie historie o szczesliwych zakonczeniach, ale wybacz osobie takiej ty i z takim slownictwem nie bede tlumaczyc tego. Idz i zamknij sie lepiej sama wyswiadczysz ludziom przysluge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wez przestańń
księżniczka wielce,bo slubu nie chce. ..A co facet cie zmusi siła? Moze on bedzie rozsadniejszy i dzieckiem sie zajmie a ty siedz w wielkim kurwa miescie,ucz sie i imprezuj. Zamiast tu biadolic to jemu powiedz bo ma prawo wiedzieć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w takiej sytuacji bym usunela
ja rozumiem dylemat autorki, z jednej strony chlopak o zacofanych pogladach, a z drugiej studia, przyszlosc. Musisz sama podjac decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wez przestańń
moge pisac co mi sie podoba,to jest forum publiczne-kapujesz? Nawet osoba ktora ,,stara'' sie o dziecko przechodzi kryzys na poczatku..bo nie wie jak sie odnajdzie w roli matki. wiec nie gadaj ze matka być nie chcesz. Wiesz co to odpowiedzialnosc??? Widocznie za smarkata jeszcze jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja usunelam
Kazimiera Szczuka (Aborcja-fakty i mity) 9.Aborcja jest zabiegiem niebezpiecznym Aborcja przeprowadzona w pierwszych trzech miesiącach, we właściwych warunkach i przez wykwalifikowane osoby jest zabiegiem prostym i bezpiecznym - jak wykazały badania - dziesięciokrotnie bezpieczniejszym niż poród. Po tym okresie zabieg jest już bardziej skomplikowany, lecz przeprowadzony przez wykwalifikowany personel nie pociąga za sobą zwiększonego ryzyka. Na świecie, inaczej niż w Polsce, dba się o poprawę jakości zabiegów przerywania ciąży. Powszechnie stosowanego w Polsce łyżeczkowania (tak zwanej skrobanki) już się praktycznie nie wykonuje - chyba że chodzi o aborcje nielegalne. Zamiast tego używa się prostszej metody - metody próżniowej, która jest dla kobiet mniej stresująca i mniej dolegliwa. Coraz popularniejsze staje się także przerywanie ciąży za pomocą pigułki wczesnoporonnej, której nie należy mylić z antykoncepcją działającą doraźnie w krótkim czasie po stosunku. Jeśli system opieki zdrowotnej ignoruje potrzebę dostosowania jakości zabiegów aborcji do światowych standardów, godzi to w prawo kobiet do korzystania z osiągnięć medycyny. 10. Przerwanie ciąży, zwłaszcza pierwszej, prowadzi do niepłodności. Aborcja przeprowadzona w odpowiednich warunkach i przez wykwalifikowane osoby nie zwiększa ryzyka niepłodności. Natomiast źle przeprowadzony zabieg może prowadzić do okaleczenia lub komplikacji 14. Zwolennikami prawa kobiet do aborcji byli tacy zbrodniarze jak Hitler i Stalin. Odwrotnie! W Polsce dopiero w 1956 roku - wraz z końcem stalinizmu - Polki wywalczyły sobie prawo do legalnego przerywania ciąży. W czasach stalinowskich aborcja była zakazana. Hitler nie był zwolennikiem prawa kobiet do decydowania o sobie, był dosłownie zwolennikiem aborcji - ale tylko w jednym przypadku - wtedy, kiedy chodziło o Żydów, Romów, osoby niepełnosprawne i inne grupy, które były objęte planem eksterminacji. W III Rzeszy Niemki - w ramach tak zwanej polityki „prorodzinnej - obowiązywał całkowity zakaz aborcji. Podobnie jak obowiązywał on kobiety pod rządami Ceausescu. 15. Zdjęcia prezentowane przez przeciwników aborcji pokazują cierpienia zarodków i płodów usuniętych podczas zabiegu przerywania ciąży. Zdjęcia, które możemy obejrzeć na stronach antyaborcyjnych albo na transparentach przeciwników wolnego wyboru kobiet, oparte są na agresywnej manipulacji naszymi uczuciami. Ich podstawowym celem jest wzbudzenie nienawiści do kobiet, które przerwały ciążę, i potępienie ich jako okrutnych morderczyń. Z jednej strony odwołuje się do naszego naturalnego współczucia, z drugiej - ma to być współczucie wybiórcze i podszyte nienawiścią do kobiet, którym się odmawia nawet odrobiny współczucia. Jedna z manipulacji polega na tym, że zdjęcia zarodka są powiększone o kilkadziesiąt, a nawet o kilkaset razy. Przy takim powiększeniu komar okazałby się nieziemskim potworem. Ale najgorsze manipulacje polegają na fałszywym podawaniu wieku płodu bądź zarodka i na tym, że najczęściej pokazywane płody nie są płodami usuniętymi w procesie przerywania ciąży! Wiek jest zawyżany i płód, którego zdjęcie widnieje z podpisem „dziesięciotygodniowy płód po aborcji" - to najczęściej zdjęcie płodu nie tylko dwa razy starszego, ale też wcześniej obumarłego w łonie matki. Opisywane przy tych zdjęciach metody aborcji to wysysanie, skrobanie, zatruwanie solą - czyli metody stosowane ponad kilkadziesiąt lat temu! Metoda próżniowa - najczęściej dziś stosowana - nie może urwać głowy ani żadnej innej części ciała, ani spowodować krwotoku - tymczasem na zdjęciach widoczna jest masa krwi. Tym bardziej nie może być mowy o jakichkolwiek masakrach, kiedy kobieta korzysta z pigułki wczesnoporonnej. Zaczernienia na skórze płodu oznaczają, że płód obumarł wcześniej, a zatem nie może być tu mowy o aborcji. Zdjęcia, na których płód nie ma rozwiniętego mózgu ani czaszki, ma zaś rozwinięte oczy, usta, ręce, palce i tak dalej - to zdjęcia płodów z wadami genetycznymi, ale służyć mają wywarciu na nas wrażenia, że aborcji poddaje się już rozwinięte „dzieci w łonach kobiet. Wszystkie te zdjęcia powinny zostać poddane szczegółowej analizie jako manipulacja, podszyta nienawistną wobec kobiet intencją. Podobnie za skrajną manipulację został uznany słynny film „Niemy krzyk, którego autor przegrał w sądzie sprawę wytoczoną mu przez grupę lekarzy specjalistów. Wizualne - uderzające wprost w nasze emocje - sugestie masakry i rzezi niewiniątek opie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urodziłam mając 17 lat
To po co dalej wałkujesz temat? Skoro chcesz usunąć to usuń i tyle,Twoja sprawa. W czym problem? My mamy podjąć decyzję? Niestety dziecko wymaga wyrzeczeń,ale ja wolę właśnie takie wyrzeczenie choćby nawet gdyby to były studia a mieć u boku takie maleństwo. Nigdy nie obwiniałam dziecka i nie zamierzam, bo podjęłam świadomą decyzję,że chcę urodzić. A idąc do łóżka szłam ze stałym partnerem(nie z takim z którym zamierzam się rozstać), i wiedziałam że w 99% jestem zabezpieczona a ten 1 % zawsze gdzie krąży,jest luka. Jak pisałam znam różne historie, i pomimo nie ciekawej sytuacji są osoby które wytrwały i urodziły dziecko. Pomimo rezygnacji ze studiów czy innych planów,marzeń. A jest też adopcja,może to rozważ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja usunelam
cd opierają się na przekłamaniach oraz na fałszywym biologicznym udorośleniu płodu. Mimo źe tam, gdzie aborcja jest legalna i wykonuje się ją odpowiednio wcześnie - czyli przed 14. tygodniem, Ucząc od ostatniej miesiączki - zarodek/płód jako organizm biologiczny nie jest w stanie odczuwać żadnego bólu. Ale to właśnie ci radykalni wrogowie kobiet i aborcji przyczyniają się do tego, że w praktyce aborcje wykonywane są później, a zrozpaczone kobiety próbują przerwać ciążę na własną rękę, doprowadzając do uszkodzenia czującego już płodu i do samookaleczenia. Działalność przeciwników aborcji przyczynia się do maksymalizacji, a nie minimalizacji cierpienia. Okrutnym nadużyciem psychologicznym jest pokazywanie podobnych zdjęć i filmów dzieciom w ramach zajęć z religii. Prawo powinno uznać takie działania za znęcanie się nad dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wez przestańń
a te co usunęły kiedyś za to odpowiedzą...ale nieeee najlepiej namawiac nastepna...Zobaczycie,bedziecie żałować. Jak nie tu to po smierci-i nie,nie jestem ślepo zapatrzonym katolem. Ale nawet taki zlepek komórek ma ,,duszę''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urodziłam mając 17 lat
A rok temu zakończyłam naukę w liceum. Da radę? Da. O studiach nigdy nie marzyłam, więc tym się najmniej przejmowałam. Nie żałowałam i nie żałuje swojej decyzji. Tak samo jak i drugiego tym razem planowanego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodzisz dzieciaka i po nauce
i juz autorka urazila wielkie madonny, bo jak ona smie gardzic slubem i zalozeniem rodziny?:D Jak ona smie miec ambicje na cos wiecej niz ja, umeczona matka kilkorga dzieci?:D Jak mozna nie chciec slubu?:D Idiotki to, ze waszym jedynym celem w zyciu bylo zlapac meza i dorobic sie brzucha to nie znaczy, ze kazdy o tym marzy:O Tak, autorka jest ksiezniczka, bo nie chce slubu:D Naprawde sa ludzie, ktorzy tego nie potrzebuja do szczescia tak jak niektorym do szczescia nie potrzebna jest edukacja i praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że powinnaś urodzić dziecko i oddać je do adopcji. Jest wiele rodzin, które czekają na taki dar :) nie usuwaj ciąży, daj temu maleństwu szanse na znalezienie szczęścia u boku innej rodziny :) Mam nadzieję, że jednak je pokochasz po urodzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też urodziłam mając 17 lat
I też nigdy mi nie przyszło do głowy usunąć. Chociaż do końca nie wiedziałam co powiedzą rodzice. Na szczęście nie było tak źle jak myślałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wez przestańń
ty- ja usunęłam....wiesz,ze namawiasz kogoś do czegoś okrutnego?? przestan tu wklejać slowa tepej Szczuki...to twój autorytet? Gratuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam 20 lat i 2 latka.
I co teraz usuniesz,pójdziesz na studia i zapomnisz o tym co zrobiłaś? Nie bądź głupia,nie usuwaj. To już lepiej oddaj komuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wez przestańń
ksieżniczka nie dlatego ze nie chce ślubu tylko dlatego ze jest tak próżna,ze nie obchodza ją konsekwencje swoich czynów...nastepna mądra :O No biedna strasznie,co tu robić...najlepiej na forum zapytac:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chce byc mloda mama
tak jestem za smarkata czyli za mloda na bycie matka, nie dojrzalam do tego, nie chce teraz zakladac rodziny, a sama dziecku niczego nie zapewnie, w dodatku nie bede go kochac. I tak jestem tego pewna, bo wiem co czuje, a czuje obrzydzenie do wlasnego ciala, zal do siebie i ogromna zlosc na to dziecko, ktorego byc nie powinno. Nienawidze za to siebie, swojego chlopaka i tego dziecka. Gdy mysle o tym, ze bede musiala je urodzic, zamieszkac z nim, byc juz zona, matka to mam ochote chwycic za zyletke i podciac sobie zyly. Mam totalna depresje. dzis na zajeciach nawet myslalam by ze soba skonczyc to rozwiazaloby wiele problemow, ale nie odwazylabym sie. A teraz wybaczcie, ale wychodze na spotkanie z ta kolezanka by porozmawiac powaznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wez przestańń
A że ktoś ma ślub to nie od razu madonna...boże,co za myślenie ograniczone:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA USUNĘŁAM I ŻAŁUJĘ
2,5 ROKU TEMU USUNĘŁAM. MIAŁAM WTEDY PRAWIE 18 LAT(17,5). DZISIAJ MAM 20 LAT I CHOLERNIE TEGO ŻAŁUJĘ. NIE JESTEM Z OJCEM DZIECKA,ROZSTALIŚMY SIĘ PO TYM JAK MU POWIEDZIAŁAM ŻE TEGO DZIECKA NIE CHCĘ, BO PRZECIEŻ ILE MY ZE SOBĄ JESTEŚMY? 2 LATA. TO NIE JEST MÓJ ŚWIAT. WIEDZIAŁAM,ŻE MOGŁABYM MIEĆ JEGO WSPARCIE,MÓWIŁ ŻE NIE MUSIMY RAZEM MIESZKAĆ,CZY BYĆ RAZEM,ŻE WYSTARCZY ŻE URODZĘ DZIECKO I RAZEM WYCHOWAMY. ALE JA W TO NIE WIERZYŁAM. NIE WIERZYŁAM ŻE DAMY RADĘ. USUNĘŁAM. DZISIAJ JESTEM NA STUDIACH,ALE JESTEM TAK WŚCIEKŁA ŻE JEDNO MI PRZYCHODZI DO GŁOWY- ZREZYGNUJĘ Z NICH. MAM STUDIA KOSZTEM DZIECKA,KTÓRE MOGŁABYM TERAZ TULIĆ. NIE JESTEM W STANIE ICH SKOŃCZYĆ WIEDZĄC ŻE KOŃCZĘ JE KOSZTEM DZIECKA. NA DZIECKO W PRZYSZŁOŚCI CHYBA SIĘ NIE ZDECYDUJE BO NA NIE NIE ZASŁUGUJE! JAK KTOŚ TAKI MOŻE ZASŁUGIWAĆ NA DZIECKO? NIE MOŻE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wez przestańń
o,wez żyletke,super pomysł. Tylko tnij wzdłuż a nie jak sie przyjeło w poprzek:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja usunelam
ja zawsze-od nikogo tak nie zionie arogancja i nienawiscia jak od obroncow zycia gdyby nie byloby mi zal autorki to moglabym sie niezle posmiac @to wez przestan- jak sama pisalas-to forum publiczne-moge pisac i wstawiac co mi sie podoba-kapujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA USUNĘŁAM I ŻAŁUJĘ
A ODDAĆ NIE MOŻESZ DO ADOPCJI? KAŻDY CIEBIE PYTAŁ A TY ODPOWIEDZIEĆ NIE POTRAFISZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A nie jest za późno
na aborcję? Który to tydzień? Jesteś tak ułomna że pewnie myslisz ze nawet w 8 miesiacu mozna usunec i nic taam nie ma:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potwierdzam to samo
kretynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×