Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie chce byc mloda mama

Jestem za mloda na matke. Co robic?

Polecane posty

Gość ta owszem
Mozna urodzic dziecko w trakcie studiów dzinnych i je skonczyc (ba, mozna nawet urodzic w liceum pierwsze, na studiach drugie i zostać później mgr albo i doktorat napisac - znam taki przypadek) ALE TYLKO I WYLACZNIE W SYTUACJI W KTOREJ MOZNA LICZYC NA BARDZO DUZE WSPARCIE ZE STRONY INNYCH OSOB (ZAROWNO FINANSOWE JAK I W ZAKRESIE OPIEKI NAD MALUCHEM) KTORYM AUTENTYCZNIE ZALEZY NA TYM ABY MLODA MAMA TE STUDIA SKONCZYLA!! Nie oszukujmy sie bez meza ktory utrzyma partnerke i male dziecko, babci na miejscu ktora posiedzi z maluchem albo zamoznych rodzicow slacych pieniazki na opiekunke, zlobek itd NIE MA NAJM=NIEJSZYCH SZANS ABY DZIEWCZYNA SPELNILA SWOJE AMBICJE NAUKOWE I ZYCIOWE ASPIRACJE POMIMO WPADKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Primadonna Balerona
I jaka jest ta decyzja, autorko? O ile to ty, a nie jakiś podszyw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta owszem
Jezeli nie zdecydujesz sie na przerwanie ciazy autorko to byc moze zamiast oddawac dziecko do adopcji mogłabyś oddac je swoim rodzicom, rodzicom ojca dziecka albo jemu samemu "na wychowanie". Skoro on tak bardzo marzy o byciu tata to moze zgodzi sie zostac nim na pelen etat a niedoszli tesciowie niech pomoga w opiece...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chce byc mloda mama
Jutro porozmawiam z chlopakiem... Powiem, ze jestem w ciazy, bede z nim dlugo rozmawiac. Jesli bedzie nalegal na slub itd to zawsze moge powiedziec, ze poronilam i zerwac z nim a potem oddac dziecko lub usunac. Ale jesli on je zechce wziac to nie mam nic przeciw. Musze dac dziecku szanse na zycie. Jesli jego ojciec nie da mu jej to i ja nie bede miala skrupulow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chce byc mloda mama
I znow opuszcze kolejne zajecia. Juz mu napisalam, ze musi byc jutro, bo to powazna sprawa. Wzial wolne na zadanie. Jesli zechce wziac dziecko nie bede stwarzac problemow. Mysle, ze to uczciwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Usun je?
Jesli nie chcesz byc mama i nie masz warunkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napisz jaka była reakcja
POWODZENIA. Widac,że jednak masz uczucia.Nie jesteś jednak suką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja usunelam
autoro- zycze powodzenia podczas owej rozmowy- nie daj sie sterroryzowac .. mam nadzieje ze jakos sie ulozy..i cokolwiek zrobisz bedziesz szczesliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 333
"Jesli jego ojciec nie da mu jej to i ja nie bede miala skrupulow" w całym tragiźmie takich wyborów bardzo podoba mi sie taka postawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TY OCZEKUJESZ abyśmy Ci brawo
biły? Każdy wyraża własną opinię. Jesteś mało rozumną dziewczyną,starasz się iść na skróty aby było łatwiej,nie lubię takich ludzi. Ja będąc w ciąży w młodym wieku,poniosłam konsekwencje,urodziłam dziecko. I uważam to w 100% za słuszną decyzję a Ty chcesz usunąć bo tatuś dziecka nalega na ślub? Bo musisz mieć studia? Wiesz co tak na prawdę u mnie największym szczęściem jest dziecko,nie cofnęłabym czasu aby móc pójść na studia. Zrobisz jak będziesz chciała. Ale czego tu oczekujesz?: Skoro decyzję podjęłaś,skoro musisz podjąć ją sama!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TY OCZEKUJESZ abyśmy Ci brawo
Jaka postawa? To żadna postawa godna podziwu:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelolelo
Do : TY OCZEKUJESZ abyśmy Ci brawo A Pani nie umie czytać ze zrozumieniem, prawda? Przerażający jest poziom intelektualny niektórych komentujących osób. Brak możliwości zrozumienia, że każdy wybiera własną drogę i ma do tego prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelolelo
"Wiesz co tak na prawdę u mnie największym szczęściem jest dziecko,nie cofnęłabym czasu aby móc pójść na studia." To był Pani wybór, Pani sprawa. Dziwi mnie, że oczekuje Pani, że każda osoba powinna podzielać Pani sposób na życie. Dla autorki tematu dziecko nie jest największym szczęściem. tak trudno to zrozumieć? Już osiem stron wałkowany jest ten temat, a Pani uważa, że dla autorki DZIECKO MA BYĆ SZCZĘŚCIEM i już. Jak u Gombrowicza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chce byc mloda mama
osobo wyzej roznica miedzy toba, a mna jest taka, ze ja nie chce tego dziecka, a ty pewnie wiedzialas, ze je urodzisz i pokochasz. Ja nie. Dlatego zaraz przyjedzie moj chlopak, ktorego zapytam czy wezmie to dziecko. I nie pisz z jakas pogarda, ze chce studiowac, bo kazdy ma inne priorytety. Moze twoim byl slub i dzieci, ale moim absolutnie nie. Kazdy ma prawo zyc po swojemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelolelo
I oczywiście, wszystkie piszące tu kobiety zawsze, jak już szły z kimś do łóżka, to był to ktoś odpowiedzialny, godny zaufania i w razie ewentualnej wpadki, nadający się na męża i ojca ( to do osób piszących głupoty w rodzaju: rozkładała nogi, niech poniesie konsekwencje ). Żadna z Pań, która wygłaszała takie hasła, nigdy nie zakochała się w kimś właśnie nieodpowiedzialnym, żadna nigdy nie zaszalała z kimś nieodpowiednim, każda się zawsze zabezpieczała na milion sposobów, by ewentualnej wpadki uniknąć i nie musieć "ponosić konsekwencji". Swoją drogą, ja bym nie chciała być tylko "konsekwencją do ponoszenia" dla mojej matki. Wolałabym być jej wolnym świadomym wyborem, albo - nie być wcale....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdaga
Czy bierzesz pod uwage oddanie dziecka do adopcji ze wskazniem? Tzn. Ty wybierasz rodzicow ktorzy od razu pi porodzie zajma sie dzieckiem i wspolniemprzrowadzicierocedure adopcyjna? Przeciez takie wyscie jest lepsze niz nielegalna aborcja. Pamietaj prosze ze aborcja to przestepstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodzisz dzieciaka i po nauce
wiedzialam, ze tak bedzie i pewnie jeszcze dzis autorka napisze, ze urodzi, wychodzi za maz i rzuca studia ku uciesze matek pozbawionych ambicji, w koncu znow ktos dolaczy do ich grona i bedzie wiodl, szare, nieciekawe zycie nad ktorym bata trzyma pan i wladca czyli maz:O A co do aborcji to nie jest karalna:O Wiec o jakim lamaniu prawa piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgsdgsdgs
i tak go nie oddasz i tak. szkoda, ze nie mozesz zmienic kierunku na mniej ambitny i zaoczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodzisz dzieciaka i po nauce
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgsdgsdgs
kurde wielka szkoda. dziecko zostawic u rodzicow wracac co wekend itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodzisz dzieciaka i po nauce
ona chyba nie moze zostawic dziecka u rodzicow, bo pisala cos, ze na nie chce o tym pisac, ale rodzice odpadaja jesli chodzi o pomoc. Szkoda dziewczyny, bo widac, ze slaba jest i pewnie da sie zaszczuc i zamknac w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdaga
A co aborcja jest legalna? Pierwsze slysze! Aborcja to przesepstwo bo nie jest dozowlona przez prawo w naszym kraju! Zawsze moze oddac dziecko do adopcji po prodzie. Albo jej partner moze jewychowywac. Nie wiem jakim trzeba byc czlowiekiem zeby w ogole zataic fakt bycia w ciazy przed ojcem dziecka. Na szczescie dziewczyna piesze, ze chce z ojcem dziecka porozmawiac. Wspolniepowinni zadecydowac bo moze o. Dziecko chce??? Poza tym guzik mnie obchodzi co ktos robi ale nie nawidze takiego podziemia, aborcja jest obrzydliwa. Nie wiem jak mozna sie decydowac na cos tak stasznego a awet o tym myslec. Rozumiem, ze dziewucha ma inne plany bo ciagle tylko ja ja ja...ja chce to ja chce tamto. Ale na litosc boska? Po co wspolzycje z facetem, z ktorym absolutnie nie chce byc po co ryzykuje ciaze z kims takim?? Niby studentka a tak bezmyslnie sie zachowuje. Przeraza mnie ta przyszla elita tego narod. Sorki za gorzkie slowa. Ale trudno, ze dziewczynka miala inne plany. To niech je zmieni i zachowa sie stosownie do sytuacji, ja jej dziecka nie kaze kochac, nie kaze jej wychodzic za maz ale come on na litosc boska aborcja to rzeznia, przestepstow i taka jest prawda. Nie urodzi i odda dziecko skoro nie chce. Ma rodzicow jakis, ma rodzine, ma chlopaka ktos chyba moze ja wspomoc ? Czy jest bezdomna i z patalogicznej rodziny? Bo pisze jakby jedna biedna byla na swicie a tak chyba nie jest. Zycze Ci autorko podjecia slusznych deczji.naprawde zycj tak zeby potem sobie w lustro rano moc spojzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodzisz dzieciaka i po nauce
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodzisz dzieciaka i po nauce
kobieta usuwajaca ciaze nie jest karana wiec nie strasz jej przestepstwem, bo polskie prawo za przestepce uwaza ginekologa, ktory usuwa ciaze, a nie kobiete usuwajaca. A gdzie ty wyczytalas, ze ona ma rodzicow, rodzine? Bo ja wlasnie wrecz przeciwnie:O odnosze wrazenie, ze autorka nie ma na kogo liczyc, o rodzicach nie chce pisac, bo ich wyklucza z kregu pomocnych osob. Moze to alkoholicy? I dlatego nie pisze, a ty sobie juz dopowiadasz bajeczke, ze pewnie nie patologia, ze ma rodzine:O Masz ty wyobraznie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja usunelam
a ja podziwiam za poswiecenie- bo ciaza to nie jest tam jakas mala niedyspozycja, jakis tam katarek...a autorka zagadza sie na zostanie inkubatorem, na bycie napietnowana, na zmaganie sie ze swoim niezaciekawym chlopakiem i jego rodzina no i do tego jeszcze porod-okropny sam w sobie, a w Polsce totalnie koszmarny - moze ci chociaz ten chlopak dolozy jakies kasy, zebys po ludzku rodzic mogla jeszcze jedno- do zajadlych mateczek ( swoja droga skad ten jad z was sie tak lejacy-czyzby szczescie nie bylo az tak cudne i nieskonczone jak to usilujecie to przedstawiac??) ciaza i dziecko- to nie jest poniszenie konsekwencji, urodzenie dziecka nie moze byc kara!! kara za seks, za "rozlozenie nog"???czy wam czarni naprawde tak namieszali w glowach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdaga
Wszystko jedno. Jest to nieetyczne. Czyli w sumie nawet jesli masz racje ze ona kary nie ponosi to rozumiem, ze naraza wykonujacego na ewentualna kare? Tak? To jest dla ciebie etyczne? Kazdy ma prawo uwazac jak chce. Ja bym nigdy aborcji sie nie poddala i nikomu tego zwyczajnie nie zycze. A dziewczyna i tak zrobi co chce. W sumie bez sensu sie tu wszystkie emocjonujemy kims, kto i tak postapi jak uwaza za stosowne. Pozdrawiam wszystkich i zycze milego dnia. Obysmy nie stawali przed takimi dylematami.nnikomu tego nie zycze. Moj maz prawnik mowi ze aborcja jest nielegalna. Moze sie mysli ale nie sadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodzisz dzieciaka i po nauce
twoj maz prawnik sie nie myli, ale zapytaj go jakiej karze podlega kobieta poddajaca sie aborcji. Zadnej. I jesli twoj maz jest prawnikiem (w co watpie bo bys wiedziala co i jak, a nie sie osmieszala) to niech ci wyjasni to zanim sie popiszesz swoim brakiem wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdaga
To jak rodzice nie moga jej pomoc to wspolczuje ale jesli dorze czyam chlopak raczej by nie mywal rak od odpowiedzialnosci wiec traicznie nie jst. Dziewczny, nie emocjonujmy sie.mmnie tez niepotrzebnie ponioslo. Prawda jest taka ze to nie nasza decyzja i tak spbie teraz na spokojnie mysle nie asz problem. A autorka i tak postapi jak uwaza. To forum w niczym jej nie pomoze bo zdańia sa tu na maxa podzielona. Wcale sie zreszta nie dziwie bo to kontrowersyjny temat i w sumie tego sie mozna bylo spodziewac. Mom zdaniem autorka po przeczytaniu tych postow i tak jest w punkcie wyjscia bo nikt za nia zycia nie przezycje, jej zycie jej decyzje, ja mowie tylko, ze aborcji nie popieram i mam taka opinie i jej nie zmienie. Milego dnia dziewczynny!wiosnajuz prąwie za oknem cieszmy sie tym a nie klocmy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja usunelam
aborcja jest nielegalna, ale kobieta nie ponosi konsekwencji prawnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdaga
Ja nie pisalam ze podlega karze tylko ze jest zabroniona przez prawoi nie.ega.aa a to 2 rozne kwestie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×