Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gdynianka1987

Poród w Wejherowie - rok 2013

Polecane posty

Gość Rahhel
Ja jestem z Rumi więc mam trochę bliżej :) termin niby na 04.04 jak będzie to się okaże. W czwartek mam wizytę u gin więc zobaczymy jakie są rokowania. Ogólnie sama się zastanawiam jak to jest z obłożeniem teraz na porodówce :) Ja mam dwie torby :) a raczej mały plecak w którym są rzeczy na sam poród, ciuchy do przebrania, ręcznik, coś do picia, jedzenia i ciuszki dla maluszka do ubrania po porodzie. Sądzę że to funkcjonalne rozwiązanie bo po pierwsze nie będę tego szukać w torbie, dwa to co będzie już niepotrzebne mąż zabierze od razu do domu. Druga torba tradycyjnie koszule do karmienia, ręcznik, kosmetyki i rzeczy dla małej spakowane w siatki by się nie pomieszały i łatwiej je było znaleźć. W domu rzeczy spakowane dla malej w siatki w razie gdyby pobyt się przedłużył aby mąż się nie stresował co zabrać dla małej bo to nasze pierwsze dziecko :) Ogólnie czuję się o dziwo dobrze i czekam. Gdyby nie te spinania brzucha i prężenie się małej to by było rewelacyjnie ;) Miłego dnia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zauważyłam u siebie, że brzuch mi twardnieje jak jestem zmęczona, szczególnie wieczorem, albo jak się czymś zdenerwuję. A poza tym cały czas jest mięciutki. Rahhel - jest szansa, że z Tobą też się spotkamy na porodówce ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
ja mam termin na koniec czerwca, jeszcze troche czasu przedemna, spi mi sie coraz gorzej chyba mam sie powoli przygotowywac na nieprzespane noce ;) strasznie dretwieja mi dlonie i jak za dlugo na jednym boku leze to mam odretwiale biodra, tez tak mialyscie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AIK - drętwienie rąk mam tak od końca 4 miesiąca ciąży. Właściwie palce są cały czas zdrętwiałe. Podobno nazywa się to ciążową cieśnią nadgarstka. Najgorzej jak mam wyciągnąć drobne z portfela i w ogóle wszystko wypada mi z rąk. Lekarz kazał mi brać Aspargin 3 x po 1 tabl. To jest magnez z potasem, ale nic nie pomaga. A po porodzie podobno od razu robi się lepiej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
no ja tez lykam magnez ale nic nie pomaga, mi dretwieja glownie w nocy albo jak leze i nie ruszam dlonmi to zaraz sa zdretwiale,no oby po porodzie przeszlo bo czasem tak zdretwieja ze az boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monitta0312
Witajcie, nie wiem czy wpadać w panikę czy nie. W weekend trafiłam na Sor z bardzo wysoką gorączką - przeziębiłam się. Pani ginekolog zrobiła mi szczegółowe badania i stwierdziła że dziecko jest za małe jak na swój "wiek". Jestem w 34 tc i Mała waży 2 kg. Zleciła mi częste kontrole wagi Małej. Przestraszyłam się. Tydzień wcześniej byłam u mojego Lekarza i stwierdził że dziecko jest duże jak na swój wiek. Mam dwie różne opinie i nie wiem jak się do tego odnieść. Mój lekarz prowadzący to dr Bierżyński z Orłowa - świetny lekarz. Pomóżcie, bo zaczynam się bać i nie wiem kogo słuchać. Termin mam na 6.05.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monitta ja mam termin na 17 maja i mój mały ma już ponad 2 kg i lekarka stwierdziła, że jest dużym dzieciątkiem. Także możesz sobie porównać, bo jeśli chodzi o termin to malutko nas dzieli. Dziewczyny mam pytanie. Jaką koszulę szykujecie sobie na poród? Do szpitala mam dwie rozpinane z rękawem 3/4 bo zawsze mi zimno ale mam dylemat co do porodu. Może być zwykła bawełniana na ramiączkach nierozpinana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na_Maj - weź taką koszulę, w której będzie Ci wygodnie i której ewentualnie nie będzie Ci żal wyrzucić po porodzie. Dobrze jest jak jest rozpinana na piersi, łatwiej bezpośrednio po porodzie przystawić maluszka. A w szpitalu podobno jest bardzo gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie kupilam do szpitala specjalnie dwie koszule rozpinane po bokach do karmienia, jedna sie pobrudzila przy porodzie, ale wszystko potem ladnie sie spralo. Potwierdzam, ze w salach na poloznictwie jest dosc cieplo, nam ciagle kazali wietrzyc bo co kto wchodzil to mowil, ze zaduch mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka321
Monitta dziecko w 34 tyg ciąży waży około 2300g. To że Twoje jest mniejsze może wynikać np z tego ze Ty z mężem nie jesteście wysocy albo z rozbieżności w pomiarach usg. Skontroluj wagę dziecka zgodnie z zaleceniami lekarza i tyle . a ile wazylo dziecko tydz temu u dr Bierżyńskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
Monitta wez tez poprawke na termin porodu, mowi sie za moze byc to 2 tyg w jedna albo w druga strone, moze nie jstes w 34 ale np. 32 tygodniu, mi z usg wychodzi 26tydzien a z miesiaczki 27.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja koleżanka w 39 tc urodziła zdrowego chłopca niespełna 2400 g. I wszystko ok, bez żadnych komplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanilia_cz
monitta mój synek w 33 tc ważył 1900 wiec nie wydaje mi się, aby Twoje dziecko było za małe. ja też przygotowałam dwie torby - jedna na poród druga już na poporodowy z tym że tą drugą mąż przyniesie z samochodu jak nas przewiozą bo na poród mam taką średnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikin
Moja dzidzi wążyła w 32 1900 a w 38 2900 albo 3100nie pamiętam dokładnie ale wg mnie Monitta waga jest ok :-) pod koniec dziecko najwięcej przybiera :-) Aik też chodzę do dr Sadowskiego i jestem zadowolona :-) ja już torbe mam spakowaną ale coś nie zanosi się na poród dobrze dzidzi w brzuszku :-) a dziewczyny które mają już teraz termin lub tak jak ja parę dni później to macie już łóżeczka przygotowane? i wózek kupiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikin, a na kiedy masz termin? Ja wózek kupiłam dopiero tydzień temu, a łóżeczko gotowe od stycznia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To na poród wezmę coś luźnego z krótkim rękawem kupionego za parę groszy żeby mi szkoda nie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanilia_cz
do mnie przyszed wczoraj wózek i łóżeczko, dziś mąż ze starszym synkiem złożyli łóżeczko więc magia narodzin trwa :) ja mam termin na 15 kwietnia, jakby nie było już nie całe 3 tyg :) pewnie w przyszłym tyg wypiorę i założę pościelkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga Gdynia
hej dziewczyny:)jestem po:)urodzilam wczoraj.porod nie taki zly :)) opieka na medal!jak macie jakies pytania to z checia odpowiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikin
Paulina mam termin na 5 kwietnia :-) ja pościel już mam przygotowaną ale jeszcze nie założoną ale wózek i łóżeczko stoi :-) któraś pisała że ma tutka grander też się nad tym wózkiem zastanawiałam ale w ostatnim momencie zmieniłam zdanie mam nadzieje że będę zadowolona :-) a jakie modele i kolory brałyście wózków?i do jakiej płci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris8884
gratuluję Aga! Wszystkiego dobrego dla Ciebie i Maleństwa. Proszę opisz swoje spostrzeżenia nieco szerzej. Z góry dzięki. Czy faktycznie trzeba mieć wyjątkowe szczęście jeśli chodzi o osobną salę (jeśli korzystasz)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikin
Gratulacje Aga :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikin, to ja mam tutka grandera alu. Myślę, że ma przystępną cenę (kupowałam w Tygrysku w Rumii) i fajnie się składa do samochodu. Tylko fotelik kupiłam recaro, bo ten tutka nie ma atestów. Kolor ma szary-wrzos, oczywiście dla dziewczynki. Myślę, że kolor niebrudzący przede wszystkim. Aga - jeszcze raz gratulacje, no i chyba się nie spotkamy w szpitalu. Widzę, że większe szanse na spotkanie mam z nikin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga Gdynia
dziekujemy:) Doris884 co bys chciala wiedziec?nie wiem jak to jest z ta sala bo nie bralam.jestem na sali z jedna dziewczyna wiec jest spoko:) Paula umyj okna podobno pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby mi się jeszcze chciało myć te okna. Zresztą w poniedziałek testowałam już generalne sprzątanie w kuchni. Wybieram się na spacer, może to mnie ruszy. Aga, a w ogóle dużo dziewczyn na położnictwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
Aga gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga Gdynia
dzieki dziewczyny:* Paula nie mam pojecia.Sale pozamykane,wiec nawet nie ma jak zajrzec;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monitta0312
Dziękuję za odpowiedzi:) najważniejsze przed nami, to dopiero 34 tc. Poza tym ja urodziłam się ważąc 2,5 kg, a urodziłam się dzień przed wyznaczonym terminem - więc może Mała jest drobna po mamusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czesc dziewczyny, czy ktoras z Was rodzila przy pomocy pana Jakuba poloznika? slyszalam ze cudowna osoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×