Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość pomarańczowy las
ah, dopisze- zimne mieszkanie bo szare płytki, biała kuchnia, srebrne sprzety, najprawdopodobniej ciemny grafitowy blat ( bo dobrze to wyglada..) maj maz zauroczony jest kanapą - biała skóra plus materiał- taki smerfowy. niebieski, ale taki przydymiony.. ja to nie wiem.. - mój syn, dzis tez ładnie obudzil mnie od samego rana.. :) niby taki maly, a taki silny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
pomaranczowy las to ja jeszcze wtrace swoje 3 grosze odnosnie kuchni, ze w leroy merlin sa fantastyczne promocje piaskowcow i tak wlasnie mamy cala kuchnie w piaskowcu w kolorze piaskowym :) + a co do dzieci i ich wspolnego pokoju to niedawno pisalysmy o tym z dziewczynami i ja mowilam, ze na poczatku malenstwo bedzie z znami bo to karmienie itd, a potem chce aby obie dziewczynki spaly w jednym pokoju az jak nie stana sie pannami i poprosza o walsne pokoje. Mimo, ze u nas sa warunki na oddzielne pokoje to nie chce dzieciom w glowie mieszac i dlatego zrobimy im jeden wiekszy pokoj. I to nowe malenstwo bedzie miec takie same mebelki, zeby nikogo nie skrzywdzic. Moja Jagoda spala juz sama na duzym lozku swoim jak miala roczek :) + Ogladacie Perfekcyjna Pania Domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomarańczowy--->Jak to do mnie pytanko to lazienka i kuchnio-przedpokoj bezowo-brązowy.A moja kuchnia (meble) kosztowaly...900 zl,wiec nie podpowiem,bo miałam tak ograniczony budżet na wystroj,ze to jak wygląda to mieszkanie to i tak cud:D A pokoj mam kawa z mlekiem+jedna sciana grafitowa z czarnym kwiatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja przyjaciola urodzila wczoraj,po wielkich problemach (7 lat staran i prob) wymarzonego synusia.Jak przyslala mms ryczałam jak glupia;) Mimo zwolnienia zakładam czapke niewidke i jade ich zobaczyć. Milego dziewuszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Co go wystroju domu to ogólnie mwlowalismy na ciepłe kolory żółty zielony pomarańczowy. Hmm ale kuchnia i salon jest z meblami drewnianymi więc raczej nie w waszym guście. :) co do planow życiowych to obecnie wynajmujemy 3-pokojowy dom ale mam nadzieję że do 2 lat uda nas sie coś kupic na własność :) no ale zobaczymy :) Mam pytanko do dziewczyn z uk do którego tygodnia należy dostarczyć w pracy matB1, miałam teraz we wtorek wizytę i zapomniałam na śmierć sie o to zapytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cos mamy zeszly z tematu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dziwne by bylo gdyby do grudnia gadaly tylko o ciazy i dziecku. Normalna kobieta, poza brzuchem i porodem widzi tez inne aspekty swego zycia czyli dom: wystroj,gotowanie,przyjecia, maz, praca, pasje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Jak fajne i madre dziewczyny na forum to czasem mozna pogadac o czyms wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MagdaM - ja wczoraj byłam - to była dodatkowa wizyta, na moją własną prośbę, i od razu zapytałam o MATB1. Dostałam bez problemu, ale pytała który to tydzień. Myślę, że zależy od pracodawcy i przepisów. U mnie na dostarczenie jest 27? chyba tydzień, choć miałam to już dostarczyć razem z info kiedy idę na macierzyński (co już wysłałam jakoś chyba ponad miesiąc temu albo i lepiej). Jednak zadzwoniłam do moich Human Res. i poinformowałam, że położna to wystawi dopiero ok.25 tyg. ciąży i wtedy doślę. Dziś zaczęłam 25 tydz. więc wysyłam poleconym w pon. :) co mi nie będą robić problemów z wypłatą świadczeń :) Może sprawdź jak to jest u Twojego pracodawcy? Dostałaś w ogóle jakieś informacje co i jak na maternity? Bo ja tak i od razu formularze o urlop do wykorzystania (aktualnie go wykorzystuję :P). I tam miałam tę kartkę do ywpełnienia i odesłania a propos maternity leave itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak Wasze krzywe cukrowe? Ja w poniedziałek robiłam obciążenie glukoza 50g (nie na czczo bo niby nie musiałam- badanie glukometrem) a wczoraj juz na czczo 75 g i na czczo mi wyszło 94 (czyli dobrze) a po 2h miałam 154 (a norma do 140). Mam skierowanie do poradni diabetologicznej i bardzo bardzo bardzo się martwię :( Koleżanka mnie pocieszyla że miała po 75g glukozy 165 i w poradni jej powiedzieli że to żadna cukrzyca bo musialoby wyjsc ok 200 a to po prostu podwyzszony cukier ale dietke warto trzymac. Czytam od rana i tylko sie dołuje że to juz cukrzyca ciążowa :( Slyszalam też żeby przez te 2 godziny po wypiciu troche pochodzic, troszke sie poruszac a ja leżałam bite 2 godziny z dusza na ramieniu żeby nie zwrócic tego ohydztwa. Ma ktos coś do powiedzenia tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ProVitaminko ja ide w pn,ale mam dwie znajome,ktore miały cukrzyce ciazowee (cukier dużo ponad 200).U jednej wystarczyla tylko dieta,pod opieka diabetologa.U drugiej probowano diety,a skonczylo się insulina dożylnie co 2 godz,nawet w nocy.I wlasnie wrocilam od niej ze szpitala-wczoraj urodzila o własnych silach (podlaczona do pompy insulinowej) zdrowiutkiego synka. Na zapas się nie martw,a Twoje wyniki nie sa zle,a podwyższone do wzmożonej kontroli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Provitamina....ja na wyniki musze czekać do 9 wrzesnia, bo bezpośrednio wysyłają u nas do lekarza. Mi po wypiciu kazali siedzieć na poczekalni i sie za bardzo nie ruszać przez te 2 godź. Wydaje mi sie,że twój wynik nie jest tragedią, tylko masz lekko podwyższony wynik. Pewnie w tej poradni powiedzą ci czego masz unikać w jedzeniu i tyle. Przeglądam od wczoraj ciuszki po swojej córce i normalnie tragedia. Po 5 latach nie używania są normalnie jak szmaty, zresztą i tak dla chłopca wybrałam tylko garstkę tych ciuchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ProVitamina - ja też piłam 75g i kazali mi nie chodzić przez te 2 godz. Ale myśle że nie powinnaś się martwić, bo to nie jest bardzo zły wynik. Cukrzycę się stwierdza gdy wynik jest powyżej 199. Najprawdopodobniej będziesz musiała tylko trzymać dietę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deli naprawdę z ubrankami aż tak źle?Kurcze trochę mnie przestraszyłaś...u mnie siedzą w pudle już 3 lata ech pewno będę musiała przejrzeć szybciej niż planowałam bo jak tak źle u Ciebie to pewno i mnie czekają zakupy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MadgaM456456 heh ja chyba chcę dom w twoim guście:) póki co położyliśmy podłogę w kuchni w dwóch kolorach a mianowicie beżowy i średni brąz z wysokim połysku z takim niby dywanem na środku w kształcie romba i to w kolorze beżowym a obżerza są brązowe i do tego właśnie planuję meble w jakimś jasnym bądź średnim kolorze drewna:) a za to salon marzy mi się pomarańczowy z wanilią np:) łazienkę mam w kolorze lawędy z jasnym fioletem z motywem kwiatowym:) a sypialnię chciałabym amaratową z jakimś jaśniejszym kolorkiem:) no ale co z tego będzie zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! Dawno nie pisałam, ale pojawił sie temat, na który mogę conieco powiedzieć. Ja miałam glukozę 75 bardzo wcześnie, bo mój GP szedł na urlop i tak sie złożyło, że ledwie skończyłam 20 tydzień i już stwierdzono u mnie cukrzycę ciążową. 2 godziny po wypiciu miałam cukier 164 = Diabetolog i dietka. Ogólnie trwa to już prawie miesiąc i udaje mi sie regulować cukier samą dietą. Myślę, że nie ma co panikować, cukrzyca pod kontrolą nie daje żadnych skutków, jednak dieta jest bardzo wymagającą. Spotkałam sie z kilkoma "szkołami", ale diabetolog do którego chodzę jest bardzo skrupulatny, w związku z czym mam wyliczone co i ile mogę zjeść na każdy posiłek, 8 posiłków dziennie co 2 godziny, 4 razy dziennie padanie cukru, wszystko z zegarkiem w reku. Poza całkowitym wyeliminowaniem słodyczy nie ma w diecie za dużo ograniczeń, jednak najgorsza jest dla mnie tam regularność, nie jestem niestety osobą systematyczną. Diabetolog mówi, że pewnie do końca ciąży i tak nie uda mi sie uniknąć insuliny, ale spotykam w poradni wiele dziewczyn, które już sie kują i mówią, że nie ma sie czego bać. Dlatego nie panikuje tylko staram sie podporządkować dla dobra maluszka, gdyż za wysoki cukier może skutkować przerostem trzustki u dziecka, a przy tym duża masą urodzeniową. Są też plusy takiej diety, jest zdrowa i lekkostrawna, więc odkąd na niej jestem dużo nie przytyłam :) a brzuszek rośnie! Dziwi mnie tylko, że w czasie badania glukozą ktoś kazał sie poruszać?! Z tego co wiem i słyszę wszędzie, to właśnie trzeba siedzieć, żeby cukier nadmiernie sie nie spalił. Powodzenia Dziewczyny! I w razie czego chętnie podzielę sie doświadczeniami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowy las
mam do was takie pytanie, uzywacie olejkow, kremow, balsamów przeciw rozstepom? jesli tak, to jakich? myslicie, ze rozstepy sa bo takie mamy geny, czy faktycznie ryzyk fizyk i kremy pomagają ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia z tego o wiem to w mojej pracy mam to dostarczyć do 28 tygodnia ale myslam że może jest jakiś odgorny termin dotyczący skladania matB1 ;) jeżeli chodzi o termin odejścia z pracy to u mnie sprawa jest tak rozwiązana ze gdy oddam w pracy matB1 to mój przełożony daje mi kolejna część dokumentów z data kiedy chciałabym odejsc. Więc wysyłanie dokumentów przynajmniej mnie omija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny...Dzis rano zobaczyłam,ze mój ponocny mocz jest...czerwonkawy...:( Co to ma być do gromka jasnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moneblack - przepraszam, może głupie pytanie. Może jadłaś buraczki lub barszcz? Czasem przecież potrafią zabarwić mocz - i nie jest to nic złego? Jeśli nie - to nie mam pojęcia, więc może zadzwoń do szpitala i podpytaj? Bo nie sądzę, żeby Twój GP miał gdziś wizyty. x pomarańczowy las - ja czytałam, że jeśli masz genetyczną predyspozycję do rozstępów to olejki czy balsamy Ci nie pomogą, No ale zawsze uelastycznią skóre. Ja używam olejku z rossmanna - beabydream oraz balsamu Mama Care - również z rossmanna. x Co do badania poziomu obciążenia glukozą, to czytałam, iż do tego badania należy się prygotować. Np. nie jeść słodyczy wieczorem przed badaniem i nie jeść ciężkich produktów -generalnie trzymać dietkę dzień przed badaniem. No ale czy to jakoś skutkuje? Tego nie wiem na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
monteblack u mnie wczoraj byl wlasnie barszcz i mala palaszowala i nawet na sniadanie sobie dzisiaj zazyczyla i potem mowi, ze idzie czerwone siku :), wiec spokojnie, ddobrze Ci atomoofka podpowiedziala + a ja szykuje sie na kolejne wesele. Samo wesele do oczepin super znosze, nie ma zadnej ujmy na wokalu przez ciaze, ale pozna noc i poprawiny sa juz dla mnie katorga. Nie daje tego poznac po sobie, zeby Panswo Mlodzi nie martwili sie. Jeszcze 5 wesel musze przetrwac. Na szczescie chlopaki odmowili juz ze wzgledu na mnie grania od polowy pazdziernika i caly listopad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Dziś tak mnie coś natchnęło. Chodzi o imię - jeżeli będzie dziewczynka. Początkowo chcięliśmy Aleksandra Maria. Natomiast dziś wpadło mi do głowy by było to raczej --> Maria Franciszka pierwsze imię po mojej mamuni, a drugie po ukochanej babci mojego męża (wychowała go). Jak to powiedziałam mojemu mężowi to mu się oczy ze wzruszenia zaszkliły (byliśmy akurat na cmentarzu). Tylko jak by to imię Maria obecnie brzmiało? Nie słyszałam by dawano takie imię dziewczynkom. Takie trochę staroświeckie mi się wydaje. No sama nie wiem. Może ta Aleksandra byłaby lepsza? Ale z drugiej strony - to co dziś wymyśliłam byłoby uczceniem pamięci tak ważnych dla nas osób, których niestety już przy nas nie ma. A jak chłopiec - to Jakub Przemysław (drugie imię jak mój mężuś, który sam ma drugie imię po tacie). Może pomożecie mi rozwiać wątpliwości ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomooffka...Maria mam z bierzmowania, na małą dziewczynke pewnie mówi sie Marysia. A mnie coś dzisiaj krocze boli. Przymierzam się już powoli do kupna rożka i paru ubranek na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deli - mi się imię Maria podoba (sama mam tak na drugie ;P) Tylko tak do tej pory myślałam o ewentualnej dziewczynce - Olcia. I dziwnie tak mi zacząć myśleć inaczej. Z drugiej strony nie chcę "zmonopolizować" tego imienia. Mam siostrę, która też może by chciała tak dać na imię swojej córeczce? Byłyśmy tak samo mocno z nią związane, ale to ona była z mamunią w jej ostatnich chwilach. Danie na drugie Maria - jest bezpiecznym rozwiązaniem, bo ona też będzie mogła użyć tego imienia. Jeżeli wycofam się z pomysłu nowego imienia- to odpadnie imię po babci mojego męża, a spodobał mu się ten pomysł? Ehh ja tu się tak stresuje, a w poniedziałek może wyjść, że jednak chłopiec ;) Deli - współczuję Ci tego bólu. Mam nadzieję, że nie jest on zasadą w ciąży. Bo jak tak czytam forum - jesteś już trzecia z tym problemem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga983
witajcie dziewczyny:) pare dni nie pisałam ale poczytałam wasze rozmowy:) pisałyście coś o wysroju mieszkań, więc moge troszkę Wam doradzic co do nowoczesnego stylu, może któras z Was znajdzie inspirację;) robilismy remont naszego mieszkanka w zeszłym roku, całość" od rudery":) mamy miszkanie w odcieniach szarosci bieli z dodatkami drewna sosnowego calosc wyszla mysle niezle bo kazdy jest zachwycony:) az milo slyszec:) kuchnia w zamysle miala byc biala w polysku ale jest gora biala dol szary do tego blat popiel. mieszkanko malutkie 30 m wiec kuchnia tez nieduza wraz z biala lodowka na niej mala biala zmywarka i biala mikrofalowka, kazdy mysli ze to na jakies specjalne zamowienie a to udalo nam sie tak idealnie dobrac;), kuchenka z lustrzanym frontem. podloga w granicie, tym szarym pospolitym i naprawde szczerze polecam zadnych okruszkow czy plamek nie widac jak cos kapnie jak to w kuchni:) kuchnia polaczona z malym salonem i tu wydzielona czesc salonowa;) panelani jesion bielony, co ociepla klimat, tak naprawde wielka robotę zrobiło oswietlenie ledowe ktore zrobilismy przy podlodze takie punktowe, oraz listwy ledowe pod gorymi szafkami i blatem kuchennym, dziewczyny naprawde daja fajny efekt wieczorem, polecam:)sporadycznie uzywamy gornych lamp:) calosc dopelnia sosnowy stol taki zwykly prosty+krzesla w bialym materiale z sosnowymi nogami maly bialy lakierowany stolik i skorzana czarna kanapa, ktora kontrastuje z reszta i chyba dobrze dopelnia calosc:) jedynie czego nie polecam na podlogi to marmur, strasznie latwy na uszkodzenia miekki, rysuje sie i wrazliwy na kwasy, chemie i inne- mamy w lazience i naprawde nie zdaje egzaminu:( zmatowial:(, plytki scienne w lazience biale z szara fuga -nie zolknie, polecam:) dekory dwie nowoczesne czarno biale panoramy Stanow Zjednoczonych- na zamowienie bo takie sobie wymyslilam:) alez sie rozpisalam, zaraz mnie ktos bedzie strofował ze to nie forum budowlane ale wybaczcie tyle mojego po tych wszystkich trudach remontu i urzadzania:) tym bardziej ze wszystko robilismy i planowalismy sami :) i to sie teraz podoba bardzo naszym wszystkim gosciom:) + jesli chodzi o smarowanie , to zuzylam tubke pharmaceris przeciwko rozstepom i rewelacyjny byl, slaby zapach zaraz sie wchlanial i skora dobrze nawilzona, teraz mam palmers, mocny zapach kakao- slodki, co mi np niezbyt pasuje i starasznie gesta konsystencja, plus za nawilazenie skory:), narazie zadne rozstepy sie nie pojawily, a mam tendencje i od poczatku juz mam na plusie prawie 10 kg, na szcescie podobno tylko w brzuch mi poszlo;) jak narazie:) brzucholek mam naprawde juz duzy:) + co do imion duzo jest ladnych tyle, ze zawsze nam sie z kims kojarza:) u nas bedzie synus i nam trudniej wybrac dla niego imie:) dziewczynka miala byc Natalia, lub Nadia, ale synek bedzie Emilian:), rozwazalismy jeszce Dominik:) + atomooffka Marysia to też bardzo ładne imie, przynajmniej mi sie podoba:) + dziewczyny mnie tez boli krocze:( zwlaszca lewa strona, czasami wstac rano nie moge:( nie wiem jak u Was ale u mnie ten ból jest umiejscowiony tu z przodu nie tam od dolu, tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga 983 ja planuje corce dac na imie Nadia. Co do mieszkania to pieknie masz je urzadzane. Ja mam kupione mieszkanie ale w stanie surowym i poki co brak kasy na urzadzenie. Wspolczuje Wam tego bolu krocza. Przechodzilam to w pierwszej ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mam bóle po ciezkim dniu w pracy ...(praca na nogach). Nie wiem czy to sa krocza, raczej bym okresila posladka . Jak sie poloze czasem wstac nie moge bo mnie cos jakby dziubie iglą od srodka, w miednicy raczej... tez lewa strona ... Czy któras tak ma(miala ) ? Jak odpoczne , przechodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Hej dopiero wrocilam z wesela, a zaraz poprawiny i ledwo zyje bo Pani Mloda nas wykonczyla :( tj. nie bylo kiedy usiasc nawet. + atomooffka Maria to fantastytczne imie, ktore ponownie wraca do lask tak jak Zosia i takze biore je pod uwage zaraz obok Kaliny i Róży :) + Aga983 mieszkanko musi wygladac pieknie :) Co do kremow to ja w pierwszej ciazy uzywalam Mustelli za ponad 100 zł i nawet drozszych i pod sam kooniec pojawily sie rozstepy, lekarz mi powiedzial, ze jak sie sporo przytyje to nawet krem nie pomoze. Teraz poszlam po rozum do glowy i uzywam najtanszego Gerbera. + Co do krocza czyli bolu spojenia lonowego to moze bolec samo krocze, lub wzgorek lonowy, a takze promieniuje na posladki, uda i nawet kolana. Ja biore teraz specjalny kolagen na chrzastki i cos sie poprawia bo wczesniej to masakra u mnie byla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wrzesniowo!! :) postaram sie nadgonic od tylu :P Zielononozka - ja cie podziwiam z tymi weselami!! ja czasem ledwo po schodach juz wchodze Roza - sliczne imie, sama na poczatku myslalam o Rosie :) Marysia mi sie bardziej podoba od Maria :D ja wiem ze moja corcia bedzie Ellie juz od..15 tygodnia ciazy, jak jeszcze nie wiedzialam ze bedzie dziewczynka :) x ja boli krocza nie mam, ale czesto bole okresowe :/ x co do kremow - ja tak raz stosuje a raz mi sie zapomni :/ rozstepow troszke mam ale nie sa mega widoczne po poprzednich ciazach, tez mam +10kg i ogromniasty brzucholek :) x Atomooffko - spytaj sie meza co o tym mysli, nie sadze aby sie obrazil jezeli dojdziesz do wniosku ze Olusia bardziej pasuje, wzruszyl sie i owszem ale jakby nie bylo to bardzo wazna decyzja :) x monteblack - fiuuu dobrze, ze to buraczki :D tak, ja mam zawsze czerwonawe siku po buraczkach, jakby nie bylo bardzo silny barwnik :) x MagdaM456456 u mnie wszystkie dokumenty byly juz zlozone w ok 15 tyg ciazy - jedyne na co czekali to wlasnie MatB1 dawane po 20tyg i od razu dostalam list zwrotny z wszelkimi datami i ustaleniami co do macierzynskiego ;) x ja mialam glukoze tydzien temu - wyniki b.dobre:) a piciu mniam mniam :D u mnie trzeba bylo poscic od 18 dnia poprzedniego (dozwolona tylko woda) po czym 8.30 mialam pobrana krew, piciu, czekalam 2h w jednym miejscu i kolejne pobranie krwi x dobra, musze leciec zrobic sniadanko :* x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×