Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość spełnięswojemarzenia

DOM dla singielki

Polecane posty

Gość spełnięswojemarzenia
o i nad siekierą tez pomyślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spełnięswojemarzenia
ale Ci zazdroszczę marianna, też bym chciała tak na uboczu mieszkać, z dala od sąsiadów... ale masz fajnie ohhh czyli nawet niespecjalnie musisz się odgradzać roślinnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drożyna
przestań oglądać horrory , przestań karmić wyobraźnię strasznymi obrazami a zobaczysz ,ze od raz poczujesz sie lepiej . Co zaś do domu z tak dużymi przeszkleniami - owszem to bardzo nowocześnie wyglada ale jeśli szyby nie będą atermiczne to w lecie zafundujesz sobie istną brytfannę. Ponadto powinny być antywłamaniowe a każa z takich dodatkowych opcji dokłada kosztów i to wcale nie małych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe ***
podobnie w nocy siedziałam i ..czuwałam, spałam nad ranem i po południu.. ale..przeżyłam pytałaś o krzewy? mam tuje smaragd /ładny kolor, dobrze sie formuje/ od ulicy, teraz małe od sąsiadów..jako ,że tworzę ogród, zmieniam, przycinam, aktualnie wsadziliśmy nowe tuje, stare zostały ogolone do pnia, wierzchołki przycięte w kulki kilka kul sama formuję b. podoba mi się taki nowoczesny ogród http://majawogrodzie.tvn.pl/24,Ogrod-projektantki-mody,odcinek.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spełnięswojemarzenia
no właśnie od lat już nie oglądam horrorów, w ogóle tv nie mam jednak w dzieciństwie lubiłam horrory a także archiwum x, które na dziecka wyobraźnie działało mocno, no i teraz mam efekty, nic się już z tym chyba nei da zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drożyna
miszkanie z dala od ludzi ma swoje zalety ale też i wady . Samo mieszkanie w domu jest izolacją , nie ma powodu sztucznie powiększać tego stanu bo moze ise okazać ,ze będizesz potrzebowała sąsaidów bardziej niż oni ciebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaaaaaaaaaaa29
Ja uważam, że zalety mieszkania w domu przewyższają wady. Nie wiem, skąd niektórzy wzięli informacje o tych ciąglych naprawach...Taki dach np. psuje się po ok. 30-stu latach....W nowym domu nie ma dużo napraw, co innego, jeżeli kupuje się dom np. z lat 40-stych lub 50-tych i starsze, takie już wymagają uwagi. Ale nowy dom? Wymiana żarówki, pomalowanie ogrodzenia, przycięcie krzaczków czy koszenie trawy- to robię zwykle sama. Poważniejsze rzeczy jak awaria pieca czy hydrauliki zdarzają się nie cześciej jak co 2 lata. Ogród na dzialce projektowałam sama i sama sadziłam roślinki, choć w zasadzie to ogródek, gdyż działka 600m2, jednak dla mnie wystarczy. A jak mam płacić czynszu powiedzmy po te 500 zł, to wychodzi 6.000 rocznie, czyli wystarczy na ogrzewanie i bieżące naprawy, a nawet można coś odlożyć, żeby za te 30 lat było na wymianę dachu:) A przynajmniej w domku mam świety spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drożyna
a sam ogród to praca na lata , ni ma potrzeby zawracać soebie glowy nakładami praca bo to zmienia sie z sezonu na sezon . Ponadto pomiędzy pomysłami zatrudniana firm za 70 tys albo ręczna robotą jest masa innych mozliwości - np . wynajęcie pana , które za parę złotych kopie ogród w jednym rku , w drugim wybierze kamienie , perz i inne smieci a w trzecim ........zasiewasz raj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drożyna
a awarie , portzreby remontów , modernizacje potrzebne są wszędzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe ***
ale jeśli szyby nie będą atermiczne to w lecie zafundujesz sobie istną brytfannę. ..pisałam szyby potrójne rolety opuszczam, zostawiam tak np 30 cm i jest jasno, a słońce nie pali mam w upały 22 st w domu , a sąsiedzi bez rolet mają 30 i strop betonowy, izolowany, więc dodatkowo temp. nie wzrasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spełnięswojemarzenia
o jacie jaki ogród zupełnie jak mój charakter poukładany na maksa, symetryczny, minimalistyczny... ja dotąd tak żyłam, stwarzałam sobie takie właśnie wnętrza, minimalistyczne, surowe ale od jakiegoś czasu staram sie przełamywać w sobie ten surowy stan i teraz coraz bardziej podobają mi się ogrody i wnętrza cieplejsze, bardziej 'nabałaganione', ale 'nabałaganione' to znaczy, ze wśród tej nowoczesnosci postawiłabym sobie bielony kosz wiklinowy z drewnem hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drożyna
potrójne szyby o ile nie są termiczne nagrzewajaa sie tak samo jak szyba pojedyńcza . Mam szyby potrójne , pomiędzy nimi argon i w lecie muszę zabierać kwiaty z parapetów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drożyna
ponadto w tak nasłonecznionych pomieszczeniach widać jak w słońcu wiruje .... kurz :) no chyba ,ze nie masz dywanów , firan , tapicerowanych kanap - tylko skórzane a i tak kurz wiruje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spełnięswojemarzenia
no wiesz, ja w swoim mieszkanku też obserwuję takie zjawisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spełnięswojemarzenia
asiaaaaa29 a Ty sama mieszkasz/ możesz coś jeszcze dopisać, jakies spostrzeżenia, wady najbardziej interesują mnei wady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drożyna
prawdą jest jednak to ,ze zarówno jak mieszkanie w mieszkaniu ma swoje plusy i m inusy - podobnie jest z domem , Z tym tylko ,ze mieszkanie w domu stwarza większe pole do manewru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe ***
dla mnie bezcenne jest jeszcze to,że mogę zerwać własny szczypiorek czy cebulkę .. latem posiałam maciejkę..zero plewienia..i wieczorem siedziałam z kotka na kolanach, reflektorki świeciły, sam romantyzm za grosze... jak się dobrze zaplanuje ogród, nie ma wiele pracy moje tulipany, jedne z wielu http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/bb/uc/jsf4/bQ2RaoQRJr8Cwdm9zB.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe ***
u mnie były firany, dywany wszystko wywaliłam okna nowe parkiet płytki salon sam minimalizm-wypoczynek, tv stół szklany, zero obrazów, światło i zieleń wpadająca z ogrodu przez szerokie drzwi balkonowe część pomieszczeń stylowa, część nowoczesna pokój kąpielowy 11 m 2 umywalki, wanna narożna duże okno, kilka dni temu wymienione leżę w wannie pośród storczyków i oglądam zachody słońca mam pisać więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drożyna
a ja dizś sadzę pierwszomajowe ziemniaki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spełnięswojemarzenia
tak, tak pisz utrwalasz mój entuzjazm ja też mam minimalistycznie, ale jednak obrazy mam i to dużo, bo sama maluję i nie mam już gdzie tego trzymać, więc wieszam na ścianach haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spełnięswojemarzenia
ale macie fajnie... ja marzę o wlasych warzywach i ziolach preze domem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drożyna
dom jest dla ludzi , którzy nie boja isę pracy , którym po prostu sie chce . Jeśli ci sie chce - nie oglądaj ise na innych , bo jeśli nawet popełnisz błąd - to będize twój błąd i czegoś isę na nim nauczysz . Naszym błędem jest za mały garaż .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe ***
a np kuchnia stylowa ze stragażami http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/bb/uc/jsf4/VHfk6zlgwLfc1Na52B.jpg ..oj, romantyczna dusza jestes podobnie mam trochę starego , trochę nowego to mam taki pokój ze skosem i trójkątnym oknem..a w nim starocia, obrazki..cały artystyczny nieład nawet narty i walizka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spełnięswojemarzenia
a co samochód się nie mieści hihihi do czego potrzebny jest większy garaż/ 888czy ktoś wie czemu nie mogę zrobić znaku zapytania i buziek/ czemu shift mi nie działa, wszystkeigo próbowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drożyna
samochód sie w nim m ieśći ale .... niewiele wiecej . A j ka masz dom to masz kosiarkę , aerator , piły rozmaite i ogólnie masę barachła , które musi być pod dachem . A jka masz jeszcze dzieci - rowery , narty ,sanki i cała masa tego ... dlatego w lecie budujemy dodatkowa szopę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spełnięswojemarzenia
marianna dzięki za fotki, uwielbiam oglądac wnętrza ja mam jeszcze bardziej minimalistycznie np. w łazience wszystkie kosmetyki, dodatkowy papier toalet. pizamy, ręczniki i pralkę mam schowane w dużej szafie z pzresuwanymi drzwiami, płytki mam w złamanej bieli, więc jak się wchodzi to widać tylko szafę z lustrzanymi drzwiami, wc, prysznic i umywalkę z szufladą i lustrro. 2 ręczniki i nawaet szampon czy mydło przelewam do pojemników ceramicznych z dozownikiem, więc mam minimalizm do potęgi.nic więcej nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spełnięswojemarzenia
a dałoby coś, zeby zrobić taką zabudowę z półkami na jednej ze ścian na cała jej długość/ wtedy można wiele rzeczy tam pomieścić, nawet rowerki powiesić lub postawić na półce - wcale nie musza być pzreciez szerokie a miejsca sie zrobi dużo, te mniej używane sprzęty wyżej a te częściej trzymnać na dole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drożyna
wierz mi ,ze prostszym rozwiażaniem edize po prostu wybudowanie szopy do 25 m - nie potrzeba na to zezwolenia budowlanego a jedynie zgłoszenie - co nie twierdzę , że edize tańsze . Ale jka chcę tam mieś stół ogrodniczy , miejsce na sadzonki, flance , po prostu swoje miejsce . I nie matrwić isę ,ze potrącę autem piłę albo jakiegoś innego grata przy wjeździe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spełnięswojemarzenia
ale uwielbiam połaczneie starego z nowym, w salonie mam prostą, do bólu nowoczesną kuchnię,ale bez szklanych drzwiczek, po rpostu mam ścianę całą zabudowaną od góry do sufitu, a w niej pełno szafek. jednak sofe mam bardziej romantyczną, beżową, ale dużą, wygodną z milionem poduszek i stół zaprojektowałam sama... zrobił go jeden pan ze wsi, stół jest piekny z rzeźbionymi nogami, całość bieliłam i przecierałam, zeby wyglądał ciut starzej... mam też mały bielony kredens i komodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×