Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość żabie-oczko

4 miesiące do porodu -T.P.09.13

Polecane posty

Baloniki to ile Ty masz lat że w towarzystwie 9-latka wzbudzasz takie emocje??? Musisz być naprawdę dzielną i odważną kobietą że zdecydowałaś się na przygarnięcie do siebie aż tylu dzieciaczków. Oby takich osób było jak najwięcej.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie tu Cię zdziwię bo skończyłam 22 lat :) Duzo ludzi mi się dziwi , że po szkole średniej wpakowałam się w tyle dzieci , że jestem za młoda i całe życie przede mną i było to nieodpowiedzialne z mojej strony tyle dzieci wziąść. Najmłodszy ma 3,5 roku - Chłopiec, potem Dziewczynka- 6 lat, 9-letni- chłopiec, i 14 -letni chłopak. Ale najprawdopodobniej najmłodszy i najstarszy wrócą do swojej matki bo walczy o nich także zostanie mi dwójeczka no i mój niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dla dziewczynki chcę : Marysia lub Iga, Inga a dla chłopca: Damian , Igor i jeszcze Dawid może być ale w sumie to moje propozycje :) Nie chcę Amelek, Oliwek(mam jedną) Julii , Nikoli , bo prawdą jest ze jak pójdą te roczniki do szkół to w jednej klasie będzie 5 Julii, 5 Amelek itd :) Ale podobają mi się te imiona, ale chciałabym dać Marysia po Babci , i dla dziewczynki pasuję i dla starsze kobiety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to że tylko ja mam dziecko nadaktywne . My imiona juz mamy : chłopiec będzie Pawełek , a dziewczynka Zuzia chociaż też myślę o Marysi po mojej mamie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro do dentysty :-( chociaż mam super fajnego pana ale mam nadzieję że to już ostatni raz . Dziewczyny a jak tam wasze cytologie ? Ja niestety mam 3 grupę mam nadzieję że po leczeniu bedzie lepsza a zawsze miałam 1 grupę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niespokojnawawa He he w tym roku chyba same Zuzie się rodzą , w moim otoczeniu już jest ich 6, Twoja będzie 7... :) Też mi się podoba to imię ale już ich troszkę za dużo jest , przynajmniej w okół mnie... Od zawsze podobało mi się też imię Julcia, ale też ich jest już sporo. Tak więc ciężko wymyślić fajne i niepowtarzalne imię.. Baloniki ależ mnie zaintrygowałaś teraz...jak to się stało że dostałaś te dzieci?? Przecież nie tak łatwo jest chyba się stać rodziną zastępczą a tym bardziej w tak młodym wieku... Chyba że mam złe informacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajmowałam się tą rodziną wiele lat jako wolontariusz, i jestem też chrzestną dla dwójki najmłodszych . I tak moja pomoc przerodziła się w ofiarowanie im lepszego życia ,zabranie z patologicznego otoczenia i dać im godne dzieciństwo :) Wiesz , nie jest wcale trudno takim rodzicem zostać . Jedyne co musisz mieć to warunki mieszkaniowe, mozesz mieć dwa pokoje i w nich 6 łóżek ich to nie interesuj, przejść badania lekarskie, i być nie karana, mieć pracę i zarobki minimalne 800 zł żebyś mogła sama się utrzymać i nie żyć z pieniędzy dzieci i tu śmiech(haha) co miesiąc muszę dokładać z konta . Nie jest to kolorowe życie zwłaszcza że dzieci nie są dobre, nie są wychowane, mają inne wpojone informacje o świeci. Ja nigdy nie piłam, nie brałam narkotyków u nich to było na porządku dziennym. Ciężko im było się odnaleźć. Ten 15 latek nie potrafi ani pisać ani czytać także możesz sobie wyobrazić jak dzieci były zaniedbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jak to jest z cytologią ? Ja miałam robioną dwa lata temu, i lekarz mi przez te 5 miesięcy jej nie robił , także teraz w Poniedziałek sama mu powiem że powinien ją wykonać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podziwiam Cie baloniki, twarda z Ciebie babka, decydujac sie na tak powazny krok w Twoim wieku, nawet nie potrafie sobie wyobrazic... Tym bardziej, ze swego czasu tez bylam wolontariuszem zarowno w domu dziecka jak i w pogotowiu opiekunczym. Z wlasnych obserwacji wtwierdzilam, ze wiekszosc dzieci z takich placowek ma zupelnie pomieszane priorytety i malo ktore radzi sobie z rzeczywistoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry 🌻 witam was jako pierwsza chyba dzisiaj hi hi Ja poprosiłam swojego ginekologa o cytologię bo też ostatnią miałam robioną jakieś 2 lata temu i już wiem że wszystko jest ok :) Zbadał mi również piersi , to znaczy ręcznie wymacał czy nie ma jakichś guzków lub dziwnych zgrubień...Tak więc jestem w pełni zadowolona... Anelise pytałaś o imiona , ja też nie mam zielonego pojęcia jakie wybrać.. Podam Ci takie jakie są w moim otoczeniu: Laura , Ines , Amelia , Lena, Jagoda ,Róża . A z chłopięcych: Igor , Filip , Kacper ,Jakub ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i nareszcie piatek :) co do cytologii, to u mnie gin zrobila zaraz na poczatku ciazy i z tego co pamietam pod koniec tez jeszcze beda robic. Z imionami mam nadal dylemat, bo te, ktore mi sie podobaja, nie sa akceptowane przez meza... Dla chlopca podoba mi sie Filip, ale mezowi nie. Dla dziewczynki wybralabym Gabriela, ale maz kreci nosem... Z pierwsza corka tez mielismy problem, az ktoregos dnia wpadlo mi do glowy imie Nell i maz byl zachwycony :) tak tez zostalo... Teraz musimy znalezc imie dla rodzenstwa. Milego dnia wszystkim zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata25
U mnie będzie Gabrysia :) jadę dziś kupić farbę do pokoju jej i do smyka pojadę :) mam listę i już zaczynam kupować wyprawkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Analiese : uważam że każda która by miała możliwość podeszła by do sprawy poważnie i postąpiła tak jak ja :) Co do Gabrysi to w tym roku mało o nich słyszałam więc spadła popularność więc spokojnie można dać :) Byłam na spotkaniu trochę się zbulwersowałam , wcześniej kupiłam dla chłopca już książeczkę do komunii (białą) ,a teraz się dowiaduje że dziewczynki mają mieć białą a chlopcy czarną. Już z tej Komunii to cyrk się robi, kiedyś szło się w zwykłych strojach, każdy aby miał różaniec,świece i książeczkę bez znaczenia na ich kolor czy wartość a teraz wielką szopkę z tego robią. Niby idzie się do sakramentu a tu robią z tego mini wesele , ksiądz uspokajał dzieci słowami ,, Bo nie będzie przyjęcia i prezentów'' , te dzieci idą tylko po prezenty nic to z przyjęciem kolejnego sakramentu nie ma wspólnego... Ja osobiście zaprosiłam tylko kilka osób do domu i od razu zaznaczyłam , że prezenty które mają dla chłopca na Komunie wręczą mu dopiero na Dzień Dziecka teraz tylko mogą czekoladę lub bombonierke przynieść i pamiątkę komunijną a dla chłopca wytłumaczyłam że prezentem będzie samo przyjęcie gości i po częstowanie ich obiadem czy tortem... Zrozumiał , z czego jestem bardzo zadowolona :) U nas pogoda fajna, ale robi się duszno więc pewnie zaraz spadnie deszczyk i oczysci powietrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
a moja coreczke nazwę Estera a syna aleksander :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny . Renata25 ty się zastanów nad gabrysia bo to bardzo gadatliwe dziewczynki ;-) ale też bardzo pomocne. Moja córa ciągle się przytula do brzucha i gada z maleństwem . Jest kochana. Dzisiaj fatalnie się czuję i Gabi pilnuje abym się nie przemeczala powiedziała że jeżeli nie będę odpoczywać to powie tacie ale kto wszystko zrobi jak mąż pracuje na dwie prace ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata25
Kupiłam już kosmetyki dla dziecka z firm: z mustela bebe, z emolium i krem do twarzy z oillan .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tak coś wiem o tych komuniach , ja jestem przerażona bo za 2 lata mój chrześniak będzie miał a najgorsze w tym wszystkim jest to że o ile chłopczyk nie jest wymagający to jego rodzice są ostro porąbani... 2 Lata temu ich córka szła do komunii to zrobili listę prezentów dla gości co sobie życzy ich córka, wyobrażacie sobie? I mała zażyczyła sobie między innymi laptopa, Ipoda , aparat cyfrowy , tablet , po prostu jakaś masakra... Teraz ten mały już to ma wszystko więc nie wiem co będzie na liście chyba jakiś skuter , albo kład albo jeszcze coś równie durnego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renata... Gabrysia to urocze imię znam osobiście dwie dziewczynki o takim imieniu i są naprawdę słodkie... Niespokojnawawa ale masz fajną córeczkę , fajnie że mała akceptuje już że będzie miała rodzeństwo Niektóre dzieci stają się zazdrosne i złośliwe a Twoja jest taka pocieszna... To musi słodko wyglądać jak mówi do Twojego brzuszka, maleństwo na pewno potem rozpozna jej głosik i będzie reagowało na jej opowiadania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renata... Gabrysia to urocze imię znam osobiście dwie dziewczynki o takim imieniu i są naprawdę słodkie... Niespokojnawawa ale masz fajną córeczkę , fajnie że mała akceptuje już że będzie miała rodzeństwo Niektóre dzieci stają się zazdrosne i złośliwe a Twoja jest taka pocieszna... To musi słodko wyglądać jak mówi do Twojego brzuszka, maleństwo na pewno potem rozpozna jej głosik i będzie reagowało na jej opowiadania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów mi się 2 razy wysłało ten sam post , dziewczyny a macie już wybrane wózki? Ja wczoraj rozmawiałam z koleżanką i mówiła mi żebym kupiła sobie taki wózek który ma przekładaną rączkę z tyłu do przodu. Ona mówi że zawaliła sprawę że takiego sobie nie kupiła bo jej mały , często jej płacze gdy jej długo nie widzi, a w jej wózku właśnie rączka jest z tyłu za dzieckiem, więc gdy idzie z nim na spacer to co jakiś czas musi przystanąć i się mu pokazać że jest przy nim mama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata25
Przekładane siedzisko wystarczy :) rączka przekładana nie musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żabie -oczko to ja CI szczerze współczuję, o liście na prezenty nie słyszałam i jak dla mnie jest to już dość bezczelne ;/ Niespokojnawawa - zazdroszczę CI takiej córeczki , bo moje ,,alla'' dzieci nie są zachwycone szczególnie :( Renata25- a te kosmetyki firm emolium i oillan nie są dla dzieci alergicznych ? Co do wózka to lepiej żeby było przekładane siedzisko lub rączka , w sumie rączkę na dwa guziki i przełożone a siedzisko odpinanie i przekładanie trochę więcej pracy przy tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata25
Nie tylko dla alergików :) ja ich też używam a mam problemy skórne . Mam strasznie wysuszoną skórę i te kosmetyki mi pomagają . Nawilżają odpowiednio moją skórę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba bym się bardziej skłaniała do przekładanej rączki bo dzieci niby lubią jezdzić przodem w wózku i obserwować świat , ale co jeśli się im to znudzi a akurat będziemy na mieście , wtedy rączkę przełożymy szybko a z siedziskiem już nie pójdzie tak łatwo... W ogóle ta koleżanka dała mi wczoraj dużo do myślenia hi hi Np wspomniała o drugim łóżeczku , ponieważ mamy dwa poziomy , sypialnia na górze a salon z kuchnią na dole to wiadomo że więcej czasu spędzam na dole. Koleżanka podsunęła mi myśl bym kupiła sobie drugie łóżeczko do salonu takie zwykłe składane z materiału ,i wtedy będę sobie mogła spokojnie coś robić w kuchni a dziecko bezpiecznie będzie sobie leżało obok w łóżeczku pod moim okiem , nie będę musieć np biegać po schodach tam i z powrotem w trakcie gotowania obiadu. A gdy będzie już starsze to też spokojnie będzie mogło w nim siedzieć i bawić się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tym bardziej że nie będę miała nikogo do pomocy , żadnej babci czy cioci, mąż ciągle w pracy, więc będę praktycznie sama z dzieckiem przez większość czasu.. Powiem Wam że ta opcja z drugim łóżeczkiem byłaby chyba bardzo pomocna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie , nie ma co z tym siedziskiem się spinać wystarczy rączka przekładana:P A co do łóżeczka to i u mnie to samo, tylko że ja się nie radziłam nikogo tylko widziałam właśnie u mojego partnera , że jego siostra tak ma i stwierdziłam że to bardzo mądry pomysł :) Co do tych kosmetyków, to ja nie będę eksperymentować . Położna poleciła nasze ojczyste w Pl wyprodukowane kosmetyki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wozka to polecam takie z przekladana raczka. Sama mam w domu wozek z przekladanym siedziskiem i powiem ze to troche klopotliwe, bo jak dziecku slonce swieci w oczy i musze przelozyc to cale siedzisko razem z dzieckiem to troche sie musze z tym napocic. Gdybym kupowala wozek to na pewno z przekladana raczka. Ale coz, wozka juz kupowac nie bede.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Moje drogie :) Dziś już mam ten dzień kiedy nie mogę wytrzymać przed jutrzejszą wizytą kiedy znów zobaczę moje maleństwo i moze w końcu sie dowiem płeć :) Prowadzicie album dla dziecka? Ja kupiłam od razu po pierwszym USG taki wielki i wkleiłam tam pierwsze zdjęcia i tak sobie kolekcjonuję :) Sama bym chciała mieć taki album , szkoda ze moja mama nie wpadła na taki pomysł :( niespokojnawawa- Możesz tak na ,,oko'' napisać ile potrzebowałaś tych majtek jednorazowych i tych pieluchomajtek dla siebie po porodzie ? Czym się różni butelka do herbatki a do mleka? Wielkość ? Inny smoczek ? Czy jeżeli chcę karmić piersią przez pierwsze 6 miesięcy to potrzebuję butelki w razie co do mleka? Jakie mleko ? I czy herbatka na kolkę w przedziale 0-6 miesięcy jest wskazana? Jeśli byś mogła lub któraś inna ma na ten temat info pewne to dajcie mi linki , jutro muszę za kupić te rzeczy a ciągle nie wiem co konkretnie a nie chce zdawać się na opinie ekspedientek bo wcisną mi coś co w sklepie im nie schodzi . Pozdrawiam Was Gorąco w chłodną Niedziele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baloniki 21 słońce ja miałam zwykłe bawełniane majtki z ciąży i wkłady poporodowe na początek 2 paczki potem zobaczysz czy lepsze będą podpaski na noc . Jeżeli chodzi o butelki i jak zresztą smoczków to firma canpol babies dobra i tania . Wystarczy że kupisz na początek 2 butelki 0-6 miesiąca jedna do mleka druga do wody . Jak będziesz karmić to wcale nie będą ci potrzebne bo pewnie będziesz trzymała dietę . Ja mam taka nadzieje że mi się uda tym razem karmić piersią bo butelek potrzebowałam 4-6 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×