Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość żabie-oczko

4 miesiące do porodu -T.P.09.13

Polecane posty

Gość sandra522
a co juz macie kupione do wyprawki?:-):-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
baloniki21 ja w nastepny wtorek mam termin usg 3d tez uwazam ze to wspaniala pamiatka pozatym mozna lepiej zbadac robaczka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z pieluszkami to chyba najlepiej ajak sama przetestujesz, bo roznym mamom odpowiadaja inne marki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
to również moje pierwsze dziecko i nie wiem co juz czas kupywac a tu już 25tc dużym utrudnieniem jest to że dopiero że wtorek następny będę znala plec mojego dziecka a nie chce mieć wszystkiego unisex:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze masz troche czasu :) zdazysz na pewno. Trzymam kciuki zeby maluch sie pokazal, bo czasem zdarzaja sie uparciuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anelise ale mnie rozbawiłaś tym że nie potrzebowałaś niani bo Twoje dziecko tak się darło że umarłego by obudziło, normalnie do tej pory się z tego śmieję...aż dziwne że takie maleństwo może się aż tak drzeć... baloniki ,skoro Twoja mama tak robiła i nic się złego nie stało żadnemu z Was to masz przynajmniej dowód na to że jednak dzieci mogą spać z rodzicami w łóżku. Ja prawdopodobnie trafiłam na położną która jest po prostu temu przeciwna i stąd te jej opinie...a myślałam że taka położna to się zna na takich rzeczach... Renatko co do pieluch to potwierdzam to co mówią dziewczyny , moja siostra najpierw kupowała te droższe oryginalne Pampersy ale jej mała miała po nich jakieś uczulenie ,więc zaczęła kupować tańsze Huggisy -( nie jestem pewna jak to się pisze) i okazało się że te małej bardziej spasowały. Tak więc chyba faktycznie zależy od dzidzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
a co wy macie już przygotowane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tak, sama bylam pod wrazeniem, ze taki maly czlowieczek potrafi az tak glosno krzyczec ;) A co do spania z maluchem to przytocze jeszcze kilka slow odnosnie mojej znajomej, ktora spala z corka od urodzenia, teraz mala ma chyba z 5 lat i dalej spi z mama.... A tata osobno w innym pokoju. Zdecydowanie popsulo to relacje miedzy rodzicami i bardzo sie przez to oddalili od siebie. Takze naprawde radze dobrze to sobie przemyslec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja mam już wózek , łóżeczko , wanienke , przewijak (te ostatnie dostałam od znajomych) co miesiac kupuje kilka ciuszków np. na giełdzie czasami zdarzają się nowe i firmowe za 5-7 zł . Mamy też smoczek chusteczki ikosmetyki . Kupując co miesiąc jest to mniejsze obciążenie dla finansów domowych . Co do pieluszek to my z mężem mamy taki patent że chodzimy jak są na promocji i sprawdzamy ile jedna pieluszka kosztuje w ten sposób kupiliśmy pampersy 1 i z rossmanna babydream 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabie Oczko- zapomnialam jeszcze podziekowac za utworzenie tematu :) Mam nadzieje, ze topic przetrwa. Jak bylam w ciazy z pierwszym dzieckiem to tez pisalam w jednym z watkow, ale jak juz wszystkie urodzily to sie urwalo i juz nikt tam nie zaglada... Dziwie sie autorce, ze nawet nie probowala odnowic swojego tematu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
o kurde to ty już niespokojnawawa przygotowana Jestes :-P ja jeszcze nic nie kupuje bo mam remont w domu chce mieć wszystko odświeżone na przyjazd malucha ale chyba zacznę się rozglądać za wanna i wyprawka do szpitala tylko nie wiem na jaki rozmiar kupywac. lozeczko mam po przyjaciółki córce kupię tylko materac :-P:-P:-P:-P:-) dobrze czasem mieć rzeczy z sekondhand nie naraża to tak budżetu domowego :-P:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
niespokojnawawa mnie piersi nie boją ale ciągle męczy mnie straszna kolka :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak rzeczy mam sporo ale i tak jeszcze brakuje . Musisz pamiętać że rodzimy we wrześniu i sporo rzeczy musimy mieć już cieplejszych rozmiar to 56 i 62 dosłownie po kilka sztuk 5-6 . Dziecko szybko rośnie i jak kupisz dużo to nie zdąży załozyć . Mam nadzieję że odrobinę pomogłam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak kolka to i mnie męczy ale ja ciągle zapominam że szybki chód już nie dla mnie. Nie długo zapomne jak mam na imie bo i mąż i córeczka mówią na mnie ciężaróweczka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
ja mam termin na 24sierpień więc jaki mam kupić rozmiar kombinezona na jesienne spacery ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandra522 myślę że z kombinezonem możesz poczekać aż maluszek się urodzi i trochę będzie zimniej na razie kup może ciepła bluze na 62 lub 68 (zawsze można rekawki zawinąć ) przecież nie wiadomo jakie dziecko duze się urodzi . Ja przy córce dostałam wszystkie nowe żeczy bo koleżanka urodziła dziecko 59 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytkkaa
hey a planujecie robić tzw.,,bociankowe"??bo ja bym bardzo chciała ale mieszkam w bloku to za dużo osób nie pomieszczę a nie wiem kogo miała bym też zaprosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
niespokojnawawa a jak duża musi być dzidzia zeby można było ja zabrać na pierwszy spacer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sporo osób mnie skrytykuje ale ja miałam cesarkę w środę a na pierwszy spacer wyszłam już w niedzielę . Teraz tez nie długo będę czekała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wyprawki to mam tylko : - 3 body z krótkim 56 -4 z długim 56 -5 czapeczek wiązanych i nie -4 pary rękawiczek (tutaj wczoraj dowiedzialam się od pediatry że niemowlę nie pownno nosić rękawiczek ochronnych, że ono musi poznać swoje cialo, buźke gołymi rączkami a nakładając mu/jej rękawiczki ograniczamy go/ją w pewien sposób) . Teoria jest dobra, ale na pierwszy dzień wolałabym by moja kruszynka miała takie rękawiczki. A Wy co myślicie? Więc to tyle z mojej wyprawki :) Sandra522 nie spiesz się , jeszcze tyle czasu przed Tobą :) W każdym miesiącu po trochę rzeczy i się na zbiera :) Aneliese wiem że jeśli się zagalopuję to dziecko może przez dłuższy czas ze mną spać z przyzwyczajenia, ale mój partner też chce żebyśmy byli przez jakiś czas razem w nocy, ( to nic że się nie wyśpię do pracy, będę Was miał na oku) o tak mówi, więc jak ja mam mu odmówić :* A druga sprawa , nie wiem jak zniosę poród, mam wygiętą kość ogonową w drugą stronę i podobno może być bardzo źle.... Więc też nie wiem czy dam radę wstawać w ogóle z łóżka przez pewien czas .... Niespokojnawawa - Ty to już masz cały arsenał hihi :) Dobrze mówisz żeby nie kupować wszystkiego na raz , co miesiąc mniej odczujemy . Mnie nic nie boli , od początku ciązy nie wymiotowałam, nie miałam zachcianek, i tak gdyby już nie te kopniaki to nie czułabym się jak w ciąży:) Ja również nie zamierzam siedzieć z dzieckiem w domu, jeszcze chciałabym aby złapało kilka promieni słonecznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i miałam Wam przekazać , że widziałam w gazetce Biedronki że ma być taka wyprawka dla malucha :) Ja zamierzam kupić : - 2 kocyki za (14,99zł za szt) -komplet pieluch : *5szt flanelowych i 10szt tetrowych za 23,99 zł -ręcznik + myjkę za 21,99zł komplet - komplet bodziaków za 19.99zł ( 3 szt. za 1 szt. wychodzi 6,66 zł) bawełna Więc sądzę , że ceny są nie wygórowane bo gdybym miała zamawiać z allegro wyszło by mnie drożej :) Więc do 100 zł nabędę kilka przydatnych mi rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
baloniki a w którym Jestes tygodniu? ja zacznę wszystko kompletowac po remoncie ale takie drobne rzeczy zacznę już nabywać. co myślicie o kupowaniu ubranek w szmateksach? podobno są nawet lepsze dla niemowlaka bo sprane i nie na takiego ryzyka że będą uczulac. a co do imprezy to slyszalam o niej i moim zdaniem to dobry sposób na skompletowanie wyprawki bo każdy z czymś przychodzi jednak że ja przed porodem planuje napawać się cisza i spokojem to z tego pomysłu zrezygnowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W 22 tygodniu w pierwszej ciązy. Ja chciałam się wybrać na szmateks ale nie znam miasta i nie za bardzo wiem co i jak na razie ;/ Co do przyjęcia to my nie urządzamy , przeważnie w rodzinie (naszych) jest tak że wszyscy i tak przynoszą coś dla maluszka więc nie chcemy nadużywać dobroci rodziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
teź macie tak twardy brzuch? czy to powod do niepokoju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kochane , właśnie sobie zdałam sprawę że każda z Was już coś ma dla maluszka a ja jeszcze kompletnie nic... Ja jestem 23 tygodniu i pora się już chyba poważnie zacząć rozglądać. Czekam jeszcze bo moja koleżanka we wrześniu 2012 urodziła synka i teraz chce się wszystkich ciuszków pozbyć i zapytała mnie czy się nie obrażę gdyby mi je przyniosła..A ja oczywiście na to jak na lato , ciuszków nigdy za wiele , a że dzidziusia miała też we wrześniu to już ma z niego takie cieplejsze rzeczy na jesień , zimę...Mówiła mi że ma np 2 kombinezony na zimę. Tak więc już nie musiałabym ich kupować.. Niespokojnawawa fajnie że z nami tutaj jesteś, większość z nas spodziewa się dopiero pierwszego dziecka, i Twoje porady bardzo nam pomagają... :) Anelise troszkę się zastanawiałam czy otworzyć taki temat , nie miałam pomysłu na tytuł , temat z wrześniówkami już jest ,a nie chciałam robić konkurencji tamtej autorce..no i nie byłam pewna czy kogoś zainteresuję mój temat.. Tym bardziej cieszę się z każdej nowej osoby która tutaj wpada... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×