Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość żabie-oczko

4 miesiące do porodu -T.P.09.13

Polecane posty

Baloniki - nie wiem ile w tym jest prawdy , ale słyszałam już parę razy od położnej że dziecko nie powinno spać w łóżku z rodzicami.. Podobno w łóżeczkach są jakieś inne materace, które dobrze wpływają na kręgosłup dzidziusia a w normalnym łóżku materac jest zbyt miękki i dziecko może mieć potem skrzywiony kręgosłup... Na wszelki wypadek może zapytaj kogoś kto się na tym zna , żebyś nie chcący nie zrobiła potem krzywdy maleństwu.... Ja zamierzam wstawić łóżeczko do naszej sypialni i po jakimś czasie ,gdy dzidziuś będzie już w miarę przesypiał większość nocy, po prostu je przenieść już do jego pokoiku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
hej :-) jestem w 24tyg. ciazy i mam male pytanko czy ktoras z was drogie panie byla na usg 3d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez chetnie dolacze jesli mozna, obecnie rozpoczynam 20 tydzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a termin na 29 wrzesnia, ciesze sie, ze powstal nowy temat :) pozdrawiam wszystkie mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie , ale tu dzisiaj cichutko , chyba wszystkie mamuśki są zapracowane... Renata ale superowe te wózki, ciekawe gdybym kupiła wózek ze wzorem panterki albo zebry.... podoba mi się też ten pomarańczowo brązowy, lub ten w kwiaty.. baloniki , mebelki są urocze , widziałam podobne dla dziewczynki w kolorze fioletowym.... Moja koleżanka od samego początku spała z synkiem w ich łóżku w sypialni i teraz ten mały ma 4 latka i nadal z nimi śpi , bo Ona jakoś nie umie Go wyrzucić z łóżka , mówi że przyzwyczaiła się do jego obecności i jest spokojna gdy wie że mały jest obok niej , bo wie że jest przykryty ,że nie ma gorączki... itd Troszkę jest chyba nadopiekuńcza i przewrażliwiona na jego punkcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lauraaaaaa345
To chyba już takie uroki macierzyństwa , przyzwyczajamy się do maleństwa i chcemy je mieć zawsze jak najbliżej siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wedlug mnie to nie jest dobry pomysl, zeby spac z takim maluszkiem w jednym lozku. Po poerwsze niebezpieczne, a po drugie pozniej trudno odzwyczaic. Moja corka od urodzenia spi we wlasnym lozku w swoim pokoju. Troche to bylo klopotliwe na poczatku ze wzgledu na nocne karmienie, ale nie zaluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
dziecko we wlasnym lozku?hmm mysle ze balabym sie ze zrobie mu krzywde :-[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra i Aneliese witajcie :) Ja niestety jeszcze nie byłam na usg w 3D więc nie mogę się wypowiedzieć , ale może któraś z dziewczyn już była, W sumie jeszcze nie poruszyłyśmy tego tematu, więc się nie orientuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Czy mogę dołączyć do was ja termin mam na 2 pażdziernika i zaczął mi się 17 tydzień ,a mam 26 lat :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm...ja też bym się chyba obawiała że zgniotę podczas snu maluszka, albo że go nie chcący zepchnę na podłogę...Aczkolwiek słyszałam że w pierwszych miesiącach ma się tak silny instynkt, że praktycznie całą noc kobieta bardziej czuwa aniżeli śpi i budzi ją każdy nawet najmniejszy szmer, który mógłby dotyczyć jej maluszka.. Niedługo się o tym przekonamy....:) Bigosiku witaj...ale mi narobiłaś teraz smaka na tą potrawę..hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam USG 3D w pierwszej ciazy, jakos okolo 26 tygodnia chyba. Ale to bylo bardziej dla zabawy, zeby sobie zobaczyc dzieciaczka dokladniej :) Jutro ide na moje polowkowe USG i moze dowiem sie czy corka bedzie miala brata czy tez siostre... No chyba, ze maluch sie nie pokaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lauraaaaaa345
:) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123wiosna123
ja mam córę z września 2012, ale ten czas leci, "zazdroszczę" Wam bo ja przechodziłam ciążę rewelacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
kochane moje a na jaki kolor pomalowac sypialnie w ktorej maluch spedzi z nami pierwsze miesiace zycia?;-) bo mam remont a jestem w kropce RATUJCIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata25
mi się Podoba zieleń z brązem :) ze zwierzaczkami na ścianie:) to dla chłopca a dla dziewczynki róż z brązem;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
ale pragne dodac ze to takze nasza sypialnia a dziecko bedzie mialo swoj pokoj jak podrosnie wiec nie chce przerabiac sypialni w dzieciecy pokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny mam nadzieję że można jeszcze do was dołączyć . Jestem w 21 tyg. ciąży termin mam na 19 września i jest to moje 2 dziecko . Moja córeczka ma 6 lat i chodzi do 1 klasy , bardzo się cieszy z rodzeństwa . My kupiliśmy od znajomych wózek http://allegro.pl/3w1-najnowszy-zestaw-baby-merc-q7-x-kolekcja-2013-i3214736252.html . przed nami kolejne usg mam nadzieje że sie dowiemy kto tak mnie kopie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o spanie z dzieckiem to jestem przeciwko . Nigdy nie brałam Gabi do łóżka i jestem z tego bardzo zadowolona bo przynajmniej się wysypiałam ? A której z was leci już coś z piersi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata25
i co fajny ten wózek jest?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata25
U mnie co jakiś czas już od 19 tygodnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co mnie się podoba tylko się boję że będzie za ciężki bo nie mam windy i będę musiała go wciagać na 2 piętro a niestety grozi mi cesarka :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata25
Ja jutro mam usg :) i się doczekać nie mogę:) ja jeszcze nie wiem jaki wózek kupie bo strasznie dużo ich jest na rynku ale jedno wiem majątku nie chcę wydać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak nie ma co wydawać kupe kasy tylko dla tego że coś jest modne lub ładne , wózek musi być funkcjonalny i stabilny . Ja w pierwszej ciazy mnóstwo rzeczy dostałam i teraz też tak jest . nie zawsze używane musi być gorsze szczególnie że maluszek bardzo szybko wyrasta np. z ubranek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata25
Ja lubię chodzić do lumpeksu :) tam można cudowne ciuszki kupić za niewiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata25
Jak to jest z tym monitorem oddechu potrzebny czy nie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja am na szczescie wozek po corce, wiec nie musze sie tym martwic. Lozeczko dostane od znajomej i generalnie wszysko inne tez po malej moge uzyc. Co do monitora oddechu to bym nie przesadzala, my mielismy tylko w naszej sypialni elektroniczna nianie, zebysmy uslyszeli jakby sie przebudzila.... ale to w sumie tez zbedne sie okazalo, bo darla sie tak glosno, ze umarlego by obudzilo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renata25 ja prawdę mówiąc nigdy nie używałam tego . Patrząc na ceny jest to spory wydatek radziłabym ci poczekać na dzidzię i zapytać o taki sprzęt lekarza na pierwszej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata25
To będzie moje pierwsze dziecko i nie wiem co kupować więc się pytam:) a jakie pampersy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. TOpik się rozszerza :) Miałam dziś wizytę położnej i dowiedziałam się dużo przydatnych rzeczy :) Ale zapomniałam zapytać czy dzidzia może ze mną spać . żabie -oczko , widzisz z moją mamą każde z nas spało na początku i wszystkie jesteśmy zdrowe i mamy proste kręgosłupy , więc sądzę że to wszystko takie wyolbrzymianie przez ludzi więc ja do wszystkiego podchodzę z dystansem. Sandra522 - ja za dwa tygodnie się wybieram i wiem że nie będę żałowała , pamiątka na całe życie :) Renatko co do pampersów to dziś rozmawiałam że nie jest ważna cena a to jak maluszek na nie zareaguje , mi doradziła bym kupiła w przystępnej cenie i zobaczyła czy wystąpi jakaś alergia . Dowiedziałam się również że na lekki katar u dziecka po kropli swojego pokarmu się wpuszcza do noska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×