Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ślicznabuzia

Termin na luty 2014 :) Zapraszam świeżutkie ciężarówki

Polecane posty

Hej dziewczyny! Dziś byłam na pierwszej wizycie u gina, badanie potwierdziło ciążę :) Miałam zrobione usg, dzidzia sobie już wygodnie siedzi w brzuszku i ma 0,8 cm. Lekarz obliczył, że to 5 tydzień ciąży, według mnie to jutro zaczyna się 6. Termin porodu obliczył mi na 28 lutego :) Chyba jeszcze na forum nie ma tak późnej lutówki :) Myślę jednak, że urodzę wcześniej, bo synek przyszedł na świat 2 tygodnie szybciej, a tak w ogóle to miałam cc i teraz też po cichu na to liczę, bo wiem, że po cc są przeciwwskazania do naturalnego porodu. Co prawda nie pytałam jeszcze o to swojego lekarza, bo to za wcześnie na takie pytania :) Następną wizytę mam dopiero pod koniec lipca :(, nie wiem jak to przeżyję, bo będę martwić się o serduszko, czy bije? Na razie dostałam nospę, aspargin czyli magnez i d*phaston, ten ostatni profilaktycznie, bo w poprzedniej ciąży musiałam leżeć plackiem pod koniec I trymestru, ale mam nadzieję, że ta sytuacja się nie powtórzy! Dziewczyny lekarz mi powiedział, że nospę można brać nawet do trzech razy dziennie, oczywiście w miarę potrzeb jak boli brzuch. Podczas badania strasznie się denerwowałam, i też mnie rozbolał brzuch jak bym miała zaraz dostać @, ale później się uspokoiłam i ból minął. Na następną wizytę muszę zrobić masę badań obowiązkowych dla tego trymestru, nawet na HIV-gin powiedział, że je ostatnio zalecają ale to nie jest badanie obligatoryjne. Ogólnie to jestem zadowolona z wizyty, chociaż za wcześnie na prawdziwą ekscytację bo wiem, że na tym etapie może wszystko się zdarzyć, wiem jedno na pewno - dziś byłam i jestem dobrej myśli :) W najbliższych dniach czeka mnie bojowe wyzwanie, tj. rozmowa z szefem, wolę go od razu poinformować, żeby nie było niespodzianki jak nie daj Boże będę musiała iść na zwolnienie. To chyba na tyle, wszystkim Mamusiom i małym brzuszkom życzę spokojnej nocki, przytulam Mamusie, które najbardziej potrzebują wiary i nadziei, że wszystko będzie dobrze:) ***Jutro kolejny dzień, który zbliży nas do lutego 2014 roku.****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doska1111 ja tez dojeżdżam do Dublina 60km, jeździłam jak mialam monitoringi to nawet 3 razy w miesiącu. Nie wyobrażam sobie tak długo czekać . Ale każdy może miec inne podejście. Możliwości są tylko od nas zależy czy z nich skorzystamy czy nie ;) x Ja ma termin na 26 lutego +- 2 dni. Także podobnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety to sie porobilo :( poronilam i mialam zabieg w niedziele. Tak wiec wywalam sie z tabeli. NICK.....................WIEK..........SKĄD............. ... T.P..................PŁEĆ mmm...szarlotka.. ...28.......Pl(Wroc)..............02.02.14..............? Żabka37 ..................37.......Pl.......................07.02.14 ...... .......? Alwareza..................26....małopolska............04 .02.14..............? BebiBabu ....... ........33 ......UK .....................05.02.14.............? majowa ...................27.......PL(ok.Gliwic).......05.02.14.... ...... ..? Królik skacze...........25.......ok. Katowic..........05.02.14............? wKoncuSieUda........25........DE......................07. 02.14 ............? tymianek111............28........ok. Katowic.........07.02.14.............? Michaśka27.............27........Pl..................... ....08.02.12..............? Doska11111............27... ....UK .....................11.02.14............? 1984Asia1984.........29.........Pl ......................14.02.14.............? AniaDz......................25 ........UK.......................16.02.14...........? Roozia....................26..........Małopolska........ 17.02.14............? lulika....................30............Pl............... ........21.02.14................? RybkaPlum...............29........ok.Poznania.......23.02 .14............? m.gda......................23.........ok. Szczecina......24.02.14............? Wszystkiego dobrego dla wszystkich lutowych mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WilmaFlintstone przykro mi :( 3maj sie Kochana:) Dzidzius210 a ja mam male ALE :) otoz ja jak bylam miedzy 5-6 tyg. to moja dzidzia miala 0,17 MILIMETRA i lekarz swteirdzil ze to odpowiada moim tygodniom od miesiaczki, wiec ta twoja dzidzia na 0,8 centymetra to chyba wielkolud :) ale zycze Ci jak najlepiej :) Ja od rana znow walcze z mdlosciami i wymiotwami, zajadam sie sucharami i nic ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roozia moja dzidzia w 4t6d miała 2mm. A powiedzie mi jak Wy to liczycie? Czy np 4t6d to znaczy sie że jestes w 5 tygodniu? Tak mi tłumaczył lekarz że liczy sie rozpoczete tygodnie a nie skończone, ale w necie to różnie mozna znaleźć.... Wilmaflinstone - 3maj się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wilma- tak mi przykro:(( trzymaj sie kochana. Moj synek w 6 tc(5t5d) mial 5mm. A teraz dzidzia w 6t 2d 6 mm wiec podobnie :) Ja jeszcze tydzien i zobacze serduszko,teraz szybko dni mi leca :)) Madzia- ja i moj gin licze tak ze jak skonczone 6tygodni to mowie 7my. Teraz jestem w 8 tygodniu (7t 5d). Mamamaja- tez mam termin prawie w swoje urodziny ktore mam 9 lutego a termin na 7ego :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisuję się do listy.... NICK.....................WIEK..........SKĄD............. ... T.P..................PŁEĆ mmm...szarlotka....28.............Pl(Wroc)..............02.02.14..............? Alwareza................26.............małopolska...........04 .02.14..............? BebiBabu ....... ......33 .............UK .......................05.02.14.............? majowa .................27...............PL(ok.Gliwic).......05.02.14.... ...... ..? Królik skacze.........25...............ok. Katowic..........05.02.14............? Żabka37 ................37................Pl........................07.02.14 ...... .......? wKoncuSieUda......25................DE......................07. 02.14 ............? tymianek111.......... 28...............ok. Katowic.........07.02.14.............? Michaśka27........... 27................Pl........................08.02.12..............? Doska11111..........27... .............UK .....................11.02.14............? 1984Asia1984....... 29.................Pl ......................14.02.14.............? AniaDz.................. 25 ................UK......................16.02.14...........? Roozia...................26.................Małopolska........ 17.02.14............? Apik1......................41.................Kraków...............17.02.14..............? lulika.......................30.................Pl............... ........21.02.14................? RybkaPlum............29.................ok.Poznania.......23.02 .14............? m.gda.................... 23................ok. Szczecina.....24.02.14............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WilmaFlinstone, bardzo bardzo mi przykro:((( Mój Synek w 6t4d miał 6,9mm:) Teraz idę w 6t5d do ginka, to sobie porównam:) WkoncuSieUda, odlicza wraz z Tobą ten ostatni tydzień:D Bo za tydzień o tej porze będę z niecierpliwością odliczać godziny:) Apik, witamy kolejną Ciężarówkę:) Mój ginekolog z kolei liczy ukończone tygodnie...Czyli jak dziś mam 5t5d, to wg niego jestem w 5 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
Wilma Flintstone współczuję, mam nadzieję że szybko dojdziesz do siebie i niedługo znów dołączysz do jakiegoś tematu na 2014. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też dopiszę się... Dopisuję się do listy.... NICK.....................WIEK..........SKĄD............. ... T.P..................PŁEĆ malinka86..............27.............ok.Olsztyna..........01.02.14...............? mmm...szarlotka....28.............Pl(Wroc)..............0 2.02.14..............? Alwareza................26.............małopolska....... ....04 .02.14..............? BebiBabu ....... ......33 .............UK .......................05.02.14.............? majowa .................27...............PL(ok.Gliwic).......05.02. 14.... ...... ..? Królik skacze.........25...............ok. Katowic..........05.02.14............? Żabka37 ................37................Pl........................ 07.02.14 ...... .......? wKoncuSieUda......25................DE................... ...07. 02.14 ............? tymianek111.......... 28...............ok. Katowic.........07.02.14.............? Michaśka27........... 27................Pl........................08.02.12........ ......? Doska11111..........27... .............UK .....................11.02.14............? 1984Asia1984....... 29.................Pl ......................14.02.14.............? AniaDz.................. 25 ................UK......................16.02.14...........? Roozia...................26.................Małopolska.. ...... 17.02.14............? Apik1......................41.................Kraków.... ...........17.02.14..............? lulika.......................30.................Pl....... ........ ........21.02.14................? RybkaPlum............29.................ok.Poznania...... .23.02 .14............? m.gda.................... 23................ok. Szczecina.....24.02.14............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzina123
witajcie, tez dopisze się do listy :) NICK.....................WIEK..........SKĄD............. ... T.P..................PŁEĆ malinka86..............27.............ok.Olsztyna........ ..01.02.14...............? mmm...szarlotka....28.............Pl(Wroc)..............0 2.02.14..............? Alwareza................26.............małopolska....... ....04 .02.14..............? BebiBabu ....... ......33 .............UK .......................05.02.14.............? majowa .................27...............PL(ok.Gliwic).......05.02. 14.... ...... ..? Królik skacze.........25...............ok. Katowic..........05.02.14............? Żabka37 ................37................Pl........................ 07.02.14 ...... .......? wKoncuSieUda......25................DE................... ...07. 02.14 ............? tymianek111.......... 28...............ok. Katowic.........07.02.14.............? Michaśka27........... 27................Pl........................08.02.12........ ......? Doska11111..........27... .............UK .....................11.02.14............? 1984Asia1984....... 29.................Pl ......................14.02.14.............? AniaDz.................. 25 ................UK......................16.02.14...........? Roozia...................26.................Małopolska.. ...... 17.02.14............? Apik1......................41.................Kraków.... ...........17.02.14..............? lulika.......................30.................Pl....... ........ ........21.02.14................? RybkaPlum............29.................ok.Poznania...... .23.02 .14............? m.gda.................... 23................ok. Szczecina.....24.02.14............? chudzina123............23................ok. gdanska........19.02.14............? jeju piszecie, ze wasze fasolki w 6 tyg mialy po ok.6mm ja jestem w 5tc wg zaplodnienia czyli w 7 wg ostatniej miesiaczki i moja fasolka ma juz 1.2mm ! to naprawde bedzie wielkolud chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzina123
oj wkradł się bład własnie, miało być 1.2 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alwareza
Witamy wszystkie nowe ciezarówki:) Mój mial 7 mm (czyli 0,7cm) w 5 tydz 3 dz teraz mam 7 tydz 2 dz i ciekawa jestem ile fasolka urosla? Kiedy robicie pierwsze badania zlecone przez lekarza bo ja mam skierowania i odwlekam bo wizyte mam 15 lipca dopiero?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzina123
ja byłam na wizycie prywatnej i dostałam liste badan do zrobienia niestety wszystko na własny koszt, wiec umowilam sie panstwowo na 18 lipca tam dadza mi skierowanie i nie bede musiała płacic, bo niestety chodzac prywatnie płacisz za wszystkie badania z własnej kieszeni. takze tez wole poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia87b
Moje Drogie, czytam ten wątek i z radością przypominam sobie to, co sama przechodziłam ponad rok temu:) (Moja córeczka ma teraz 7 miesięcy). Będąc w ciąży miałam różne dylematy - podobnie jak wiele z Was raz lepiej raz gorzej odnajdywałam się w tej nowej roli. Od niedawna zaczęłam pisać bloga, na którego chciałabym Was serdecznie zaprosić: www.odplanowaczycie@wordpress.com Mam nadzieję, że Was zainspiruje. Jestem też na etapie przygotowywania warsztatów dla mam, które będą rodzić przez cesarskie cięcie (bo takiego porodu sama doświadczyłam). Warsztaty mają na celu wesprzeć przyszłe mamy. Czy uważacie, że coś takiego jest potrzebne? Każda uwaga w tym temacie jest dla mnie bardzo cenna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alwareza, ja robie badania w najblizszy poniedzialek, a wizytę mam wyznaczoną na 10 lipca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alwareza
chudzina123 z tego co sie orientuje to tylko morfologia i mocz sa refundowane a sa badaniami najtanszymi reszta badan i tak jest platna nawet jesli chodzisz do panstwowego lekarza wiec trzeba wydac dosyc sporo kasy na te badania Kin@ chyba tez zaczne robic w poniedzialek zeby miec juz z glowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze zadnych badan nie dostalam. Pewnie teraz za tydzien dopiero dostane :) A witaminy biore Femibion. A przed ciaza bralam wita-min plus mama.przy synku tylko folik bralam a urodzil sie z waga 4.300 58cm mimo ze witamin nue bralam. Cukrzycy tez nie mislam ale u nas w rodzinie ssme takie wielkoludy sie rodzza :p a mowia ze drugie dziecko wieksze od pierwszego,ciekawe czy to sie sprawdza,oby jednak nie:p Lece do pracy,ale lejeeeee masakra paa :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alwareza
Bierze któraś z was Prenatal? ja ostatnio zauwazylam ze zle sie czuje po nim i jest mi niedobrze czy to mozliwe od witamin takie złe samopoczucie?wczoraj jak nie zarzylam to czulam sie dobrze caly dzien nawet ochote na przytulanki mialam wieczorem a dzis wzilam i znowu jestem osowiala i mnie mdli.. co moge brac w zastepstwie Prenatala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie biore tylko folik. Moj gin powiedzial, zebym witaminy zaczela brac od drugiego trymestru. wKoncuSieUda, to chyba nie do konca sie sprawdza, bo pierwsza moja córa byla zdecydowanie wieksza od drugiej. Pierwsza 4100 i 62cm, druga 3100 i 56cm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wilma - współczuję! A to tak nagle się stało, czy już wcześniej czułaś, że coś jest nie tak? Rybka Plum - już wiesz, że to Synuś??? Moje dzidzi 6 t 5 t miało 11mm = 1,1 cm. Takie różnice kilku mm w te czy wewte na tym etapie są raczej bez znaczenia, możliwe, że to dlatego, że owulka jednym się przyspieszyła, drugim opóźniła. Alwareza - niektóre dziewczyny pisały, że rzeczywiście czuły się źle po prenatalu właśnie. Ja tego nie brałam, tylko falvit m ( mama) i raczej nie wpływał na moje samopoczucie. Moje drugie dziecię urodziło się lżejsze niż pierwsze, ale zaledwie o 60 g :D. Tyle że siedział w brzuszku 5 dni krócej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alwazera ja w pierszej ciazy bralam prenatal, co go zarzylam to odrazu mdlosci i szarpanie na wymioty i taka wlasnie bylam zmulona..,jak zmienilam na falvit wszsytko ustapilo, w tej ciazy odrazu zaczelam od falvitu mama:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królik skacze
Ja w równym 7 tygodniu widziałam maluszka 0,88 cm. i wtedy też usłyszałam serduszko :) Ja robiłam już badania morfologie, toksoplazmoze, tsh niestety odpłatnie. Pozdrawiam. Jest tu ktoś kto czuje się tak dobrze jak ja? Zero objawów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki... nie odzywam sie ostatnio bo mam straszny sajgon w pracy.. i juz żałuje że nie mam w reku L4.... eh.... Ja ide do gina w poniedziałek ale państwowo bo to własnie żeby dostac skierowanie na badania a dalej umówie się prywatnie.. ciekawe kiedy lekarz wyznaczy mi wizyte żeby pierwsze usg zrobic... czy jeszcze w tym pierwszym tygodniu lipca czy w nastepnym. Dziewczyny mam pytanie ile czeka się na te pierwsze badania jakie robi się w ciązy z krwi i moczu? dzień, dwa czy jakoś dłużej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WkoncuSieUda, ja mam wizytę dopiero na 18.40, więc Twoje dobre wieści usłyszymy pierwsze:) Alalat, nie no, pewnie,że nie wiem czy będzie Synek;P Te wymiary, które napisałam miało moje pierwsze dziecko;P Teraz to ja celowałam w dziewczynkę, więc mam nadzieję na Córcię;PPP Kin@, mój ginekolog mówi to co Twój-witaminy dopiero pod koniec 2 trymestru... Alwareza, ja w pierwszej ciąży brałam Prenatal i nic się nie działo...Ale w sumie nie miałam wtedy typowych mdłości, więc pewnie dlatego...Ale dużo dziewczyn pisze to co Ty... Królik Skacze, ja się czuję bardzo dobrze;) Choć zaczęły mi się tzw.głodowe mdłości(w sensie mdli mnie jak dopuszczam do głodu) i zmęczenie...Ale źle nie jest:) Spodziewam się jednak,że będzie gorzej, bo dopiero zaczynam 6 tydz... Lulika, co do długości oczekiwania na badania, to chyba zależy od laboratorium...Ja robiłam prywatnie i czekałam 1 dzień...Nie przemęczaj się tylko tą pracą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcowa
Witam mamy!!! A marcową wpuścicie do siebie? Wczoraj HCG wypowiedziało się pozytywnie co do naszych nadziei.... Termin zaraz obliczyłam i wychodzi 12 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×