Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ślicznabuzia

Termin na luty 2014 :) Zapraszam świeżutkie ciężarówki

Polecane posty

Michaśka a czemu będziesz robiła te genetycznie badania, masz jakieś wskazania czy chcesz sie upewnić?: Ja to muszę:) bom wiekowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michaśka27
a nie wiem w sumie...lekarz je nazwał genetycznymi , ale nie prenatalnymi. Gdzieś wyczytałam, że to normalne usg między 9 a 12 tyg tylko dokonuje się jakiś mega dokładnych pomiarów, ale nie wiem więc chciałam się Was dopytać...może z wrażenia coś pokręciłam... będę się teraz zastanawiać 8 dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michaśka27
teraz to się będę zastanawiać... a może teraz tak wyliczył termin wizyty, żeby na kolejnym zrobić jakieś dokładniejsze. ehhh. ja urodziłam się z wadą serca. Lekarz twierdzi, że dość często zdarza się, że jeżeli matka miała wadę wrodzoną, to potem przekazuje je swoim dzieciom. Może dlatego coś szczególnego wymyślił. i nocka z głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och nawet tak nie myśl, takich wad sie nie dziedziczy. Głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślicie że fajny termin na luty? Ja wolałabym na marzec albo kwiecień i nawet tak powiedziałam u gina. Wiecie co mi powiedział? Że on jest z lutego. I że fajnie bo akurat jak będę karmić piersią na początku to na wiosnę mogę chodzić na spacery, a z piersi nie będzie się tak lało. I w ogóle mówił, że właśnie ok. Ja coraz bardziej się denerwuję i obawiam że nie dam rady. Mam straszne wahania nastrojów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
Michaśka27 mój lekarz też nazywa to badanie "genetycznym", miałam je w poprzedniej ciąży i teraz też będę miała a żadnych specjalnych wskazań nie mam. Najbliższą wizytę będę miała w dziewiątym tygodniu a na to badanie mamy się wtedy umówić na dwunasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski:) Wam tez tak brzuchy wywalilo jak mi. myslalam ze jeszcze pare tygodni nie bedzie widac ale juz brzuszek sie powoli zaokragla zawsze mialam plaski i teraz jest duza roznica. Spoko nawet sie ciesze ze juz powoli rosnie ale w pracy juz sie niektorzy dziwnie patrza. Nie wydaje sie wam ze za wczesnie troche to dopiero 8tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koszulka_nocna
Dzisiaj w sklepie www.pizamy24.pl mamy Happy Hours 9.00-21.00 czyli WYSYŁKA GRATIS. W ofercie sklepu piżamy, koszule nocne, szlafroki dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Tylko polscy producenci, tylko jakościowe produkty. Jeśli potrzebujecie koszulę dla ciężarnych lub piżamę dla karmiących u nas ją znajdziecie. Zapraszam www.pizamy24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny:) dawno nie zaglądałam a dużo się u nas dzieje. Trochę leżałam w szpitalu bo byłam odwodniona tak wymiotowałam, ciut jest lepiej ale mdłości cały czas mnie męczą. Ta ciąża rozłożyła mnie na łopatki:) już 9 tydzień narazie jest szansa że ją donoszę ale muszę liczyć się ze wszystkim. Przepraszam że tylko o sobie muszę nadrobić zaległości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saint.k55
Czy przyjmujecie jeszcze nowych członków?;-) U mnie dwie kreseczki 14 czerwca sie pojawiły, a termin, jak dobrze dzidziuś się wstrzeli na Walentynki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane. Zalozylam prywatne forum. poki co takie amatorskie ale pomalu zmienie wygląd. Która ma ochote to zapraszam www.mamusie2014.fora.pl. Mysle ze takie forum prywatne jest lepsze. Tu kazdy moze wejsc .czytac i dawac durne komentarze. Wydaje mi sie zeto dobry pomysł ?:) Zapraszam. Rejestrujcie się. Tam jest temat "Termin Zima2014" narazie . Czekam ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Witam nowe lutówki:) Ja mam "genetyczne" na 30 lipca, w 13 tygodniu bede, no ale pani w recepcji chyba wie jak zapisać, badanie sie robi pom. 11 a 13 tyg. u mnie wskazaniem jest wiek (37), i mam to za darmo, ale można sobie zrobic na życzenie zeby sie upewnić czy wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, dziewczynki, widzę że u Was ciąże pełną parą się rozwijają, te nudności, bijące serduszka, zachcianki... ja dopiero jutro mam pierwszą wizytę u gina. Żabka, ja też należę do tych co genetyczne będą mieć za darmo :) jedyny plus z tego wieku jest taki, że obchodzą się z tobą jak z jajkiem. Pisałyście o małej różnicy wieku między rodzeństwem, z mojego doświadczenia wynika, że to pozytyw, z wyjątkiem może pierwszych stresujących tygodni. Sama mam parkę z różnicą 2 lata, i mogę się pochwalić, że póki co stanowią przykład rodzeństwa które nie bardzo może bez siebie egzystować, mimo skrajnie różnych charakterów. Jak byli mali, budzili się bardzo wcześnie i tak bardzo byli zajęci wspólną zabawą, że pozwalali nam spać ile chcieliśmy. No i tak im zostało. My w weekend dosypiamy ile wlezie, a oni siedzą w pokoju i gaworzą :) Zawsze razem, owszem bywało że się pokłócili, ale jedno da się pokroić za drugie. Teraz będzie lekka trauma, bo starsza idzie do gimnazjum, a młodszy zostaje w podstawówce, ale myślę, że jakoś to przeżyją (muszą, wyboru nie mają) Mam nadzieję zobaczyć teraz jak to jest, gdy różnica wieku jest oooolbrzymia. Pozdrawiam lutóweczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam jeszcze u lekarza nie byłam, wybieram się za 2 tygodnie. Na razie za to do endokrynologa, bo w 2 poprzednich ciążach miałam nadczynność tarczycy a ona już tak koło 9-10 tygodnia daje o sobie znać. W pierwszej ciązy nie miałam, dopiero w drugiej koło 10 tygodnia zaczęło mi łomotać w głowie (tzn. puls mi szybko bił w uszach - wiecie o co chodzi) i wejść na 2 piętro to był wyczyn bo tchu nie mogłam złapać. No i się okazało żę nadczynność tarczycy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, Ja już sie gdzieś tam po drodze odzywałam, ale niestety nia mam czasu, żeby nadrobić zaległości w czytaniu. Leci mi 9 tydzień. Nudności mam straszne, cały dzień. Ledwo wytrzmuję w pracy. Ale dam radę. Za długo czekałam na ten mój SKarb, żeby teraz narzekać. Nudności oznaczają, że hormony dobrze działają, więc niech się dzieje co chce byle było wszystko ok. W pierwszej ciąży krwawiłam w 13 tygodniu i leżałam w szpitalu. Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej. Wczoraj byłam już na 3 wizycie. Serducho bije, że aż miło słuchać. Pozdrawiam wsyzstkie mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! U mnie zaczęły się mdłości, może nie jakieś przeogromne, ale za to całodzienne...Najgorzej jest jak nic nie zjem...A apetytu nie mam za diabła, dosłownie na nic, więc jest to problem:/ Teraz naszło mnie na kapuśniak, więc gotuję sobie na obiad...Chociaż coś. Prócz tego zmęczona jestem non stop...Jutro wizyta i już się doczekać nie mogę:) Żabka, ale będziesz miała różnicę między dzieciakami:) Pocieszę Ciebie,że jak mój Kuzyn miał 15 lat to urodziła mu się Siostrzyczka-zakochał się w niej i ta miłość trwa do dziś(już 3 lata):D AAsiczka, gratuluję serduszka:))) Bezcenne chwile:D Weronka, witaj wśród Lutówek:) Gratulacje serduszka:) Też mam małego Brzdąca w chacie i coraz gorzej mi idzie pozbieranie się, żeby go ogarnąć... Misia Misia, trzymam kciuki,żeby tym razem wszystko obyło się bez komplikacji:) Nadzieja_81, współczuję takich ciężkich początków:/ Ale potem będzie już tylko dobrze,zobaczysz:) Saint.k55, witaj, przyjmujemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaśka genetyczne czyli przezierność karkowa? To dopiero po 11 tygodniu. Ja będe miała USG w 12 tyg + badanie z krwi. Skoro robią to co mam się nie godzić. Uspokoję się albo oszaleje jeśli wyjdzie wysokie ryzyko. Jeszcze 3 tyg WKońcuSieUda nie działa link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Link działa, tylko trzeba końcową kropkę usunąć. Ja się zarejestrowałam, ale nie mam uprawnień do przeglądania postów w topiku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paaatkaaaa
Nie wytrzymałam do wtorku 9.07. Poszłam wczoraj do innego lekarza. Krwiak się wchłonął, dzidzia żyje, serduszko bije, rusza się i rośnie :) Grzecznie leżę dalej i biorę luteinę. Zdecydowanie bardziej uspokojona :) Powodzenia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ja też się zarejestrowałąm.wkoncusieuda chyba musisz nas zaakrecprować.dobrze,że przeniesiemy się na prywatne.przynajmniej nikt nie będzie nam dokuczał. ja mam genetyczne w 13t1d czyli ostatni gwizdek. u nas to ejst zadarmo,więc czemu mam nie korzystać. bebibabu tak to jest miedzy innymi mierzenie przeziernosci. Mi najbardziej zmakuje chleb z masłem.Wczesniej jadłam z zielonym ogórkiem,potem z pomidorem.Teraz czasami jem z serem żółtym.i jabłka zielone wsuwam.I też jestem co chwile głodna.Straszne to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WkoncuSięUda, zarejestrowałam się jakby co, ale nic nie mogę zrobić;P Paaaatkaaaa, i dobrze, przynajmniej się już nie denerwujesz:) Gratulacje Kochana!:) Doska11111, dla mnie nie jest najstraszniejsze,że jestem non stop głodna, tylko,że nie wiem na co mam ochotę:/// A w związku z tym kiepsko jem, bo mi nic nie smakuje...Choć teraz wrąbałam dwie michy kapuśniaka-i w końcu to jest to!:))) A po południu robię zarąbiście kaloryczne ciasto;PAle za to pyszne i szybkie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heyka, tez sie zarejestrowałam. Uff u nas dzisiaj piękna pogoda, kąpiecie sie w jeziorach i zbiornikach? Np. baseny? Ja po osttaniej infekcji to sie wlasnie boje, złapałam na basenie bakterie coli, paciorkowca coli, szok...... Na szczescie juz to za mną, ale jak pomysle, co tam plywalo, to szok... Jutro wybieram sie z synem i mezem na basen, i nie wiem sama, czy to dobry pomysl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny juz ogarniam forum . dopiero sie tu odnajduje zaraz bedzie wszystko gralo i bedziecie widzialy temat :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzę na basen regularnie - 2-3 razy w tygodniu, co ciekawe jak pływam to nie jest mi niedobrze:) No i na końcu na chwilkę do sauny. Szukałam w necie jak to jest z tą sauną, czy wolno czy nie i ponoć jak ktoś przyzwyczajony i chodził regularnie przed ciążą to w ciąży też można, tylko krócej, a po saunie nie do balii tylko pod letni prysznic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
Zarejestrowałam się i czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michaśka27
ja tez się zarejestrowałam :) czekam na maila a na forum i tak weszłam więc cosik nie działa tak jak trzeba chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WkoncuSieUda i ja sie melduje na forum :) Jejciu a ja drugi tydzien wymiotow i mulenia :/ za bardzo nie mam ochoty na jedzenie i w sumie malo jem ale juz czuje sie jak wielka beka :/ Brzuchol wielki a niby dopiero 8 tydzien koncze...a co to bedzie do 8 miesiaca??? :O no szok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×