Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ślicznabuzia

Termin na luty 2014 :) Zapraszam świeżutkie ciężarówki

Polecane posty

Cześć Dziewczyny:) Jestem w 16tc i dziś wyszło, że prawdopodobnie będzie Dziewczynka;D w sumie było mi to bez różnicy, ale bardzo się cieszę:) 🌻 mamamarika - gratuluję! to dopiero wyzwanie być mamą 5 dzieci! mam nadzieję, że mdłości szybko Ci przejdą. Mi powoli przechodzą, ale zostaje zmęczenie i ból głowy wieczorami, 🌻 inishmore - ja też czasem, choć rzadko, poczuję kłucie w jajnikach. Zapomniałam o tym powiedzieć lekarzowi, ale jakby było cos nie tak, to by wyczaił w trakcie badania myslę... 🌻 Pomelo24 - ja piję min. 1,5l dziennie. Trzeba uważać żeby nie pić za dużo wody źródlanej, bo ona wypłukuje składniki min. Z kolei wody wysokozmineralizowane mogą przyczynić się do kamieni na nerkach (gdzieś tak czytałam...). Także w ciązy złotym środkiem będą te średniozmineralizowane. Ja kupuję takie ok. 800 do 1000 mg/l. Trzymajcie się mocno Mamuśki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark_paradise - jakie robiłas badanie, że już pleć była widoczna??? Ja mam badanie 7 wrzesnia, bedzie to poczatek 17 tygodnia i mam nadzieje, ze bedzie coś widac. Mamamarika - Gratuluje, i witamy w Naszym gronie :) Inishmore - Ja od dwóch dni odczuwam bóle jajników, takie ciągnięcie, rwanie ( myślę, że to macica się rozciąga) Pozdrowienia Mamuśki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomelo płeć wyszła mi na zwykłym usg:) Dzidziuś dobrze się ustawił;) Nie nastawiam się do końca, bo słyszałam historie, że lekarz zmienial zdanie w 30 tc:) pokoiku jeszcze malować na różowo nie będę:) Daj znać jak będziesz po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tym dziewczynom ,które już mniej więcej znają płeć swojego maleństwa strasznie zazdroszczę i gratuluje. Teraz przy ciąży bliźniaczej moja ciekawość wzrosła podwójnie ,jestem bardzo ciekawa czy tam siedzią 2 córeczki ,bądź 2 chłopczyków może parka? Najważniejsze ,żeby zdrowe były ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny macie jakieś doświadczenia z poduszkami ciążowymi do spania? chyba sobie taką zakupię, ale nie wiem na co się konkretnie zdecydować. Chyba wezmę z Motherhood. 🌻 Śpicie na lewym boku? ja jakoś nie mogę. Nadal śpię również na brzuchu, choć staram się tego unikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
ja śpię głównie na prawym i lewym boku :) i tak zamierzam spać. na brzuchu czasem poleżę, a raczej tak na pół brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dark_paradise - ja też myślę o tej poduszce:) ale jeszcze się nie zdecydowałam. Staram się spać na lewym boku, ale średnio mi to wychodzi i zazwyczaj budzę się na plecach;) Byłam dziś u mojego lekarza, ale nie miałam USG, bo za 1,5 tyg mam USG połówkowe. Miałam tylko badanie - ocenę szyjki, macicy itp. Wszystko w normie. Jedynie mam obniżony hematokryt i zalecenie zażywania witamin dla kobiet w ciąży (możecie któreś polecić?) - do tej pory zażywałam kwas foliowy i kwas omega3. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inishmore - super, że wszystko dobrze:) ja połówkowe mam dopiero za miesiąc. Kiedy masz termin? Ja z ost. miesiączki 15.02, ale teraz z usg wychodzi 22-23.02. Jeśli chodzi o witaminki to ja biorę Femibion Natal 2. Nie wiem jak je oceniać. Mają w składzie chyba wszystko co trzeba, ale ostatnio wyczytałam, że ważna jest też wit. D3, której tu nie ma. Zwracaj uwagę, żeby witaminy miały DHA (dobre dla mózgu i wzroku dzidziusia). 🌻 Agnieszka a Ty kiedy masz termin? 🌻 Słyszałam ostatnio od koleżanki, że na szkole rodzenia proponują zakup żelu, który niby ułatwia poród. Ponoć i tak łatwo nie było, ale kto wie jakby było bez żelu. Robią w Waszych szpitalach znieczulenie zewnątrzoponowe na życzenie? u mnie chyba nie (jeśli chodzi o naturalny poród), podają tylko gaz. Choć zastanawiam się czy to nie jest tylko placebo. Ostatnio jakoś temat porodu siedzi mi w głowie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
Ja mam termin na 8 lutego :) a ostatnią miesiączkę miałam 1 maja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane. Ja juz po wakacjach wiec bede czesciej zagladac :))) Dzis bylam na wizycie kontrolnej z moim krwiakiem i jest duzo lepiej. Juz nie krwawie co bardzo nas cieszy :))) krwiaka juz prawie nie widac. przy okazji dowiedzialam sie ze moja niespelna 3-letnia cora bedzie miala braciszka :))))) jestem przeszczesliwa!!! Choc z drugiej dziewuszki rowniez bardzo bym sie cieszyla :))). Synek tak pieknie sie ustawil ze od razu bylo widac :))) na potwierdzenie mamy nawet zdjecie "klejnotow". Pani Doktor powiedziala ze choc nie powinno sie dawac 100% pewnosci ona taka pewnosc ma :) powiedziala ze z "tego" juz sie corka nie zrobi :). To nasz 17 tydzien (16tyg i 3 dni). Ktoras z Was pytala wczesniej o test na cukrzyce- ja mam pic glukoze 29 pazdziernika wiec bedzie to przelom 25/26 tygodnia. Kolejne usg bede miala dopiero 5 grudnia. Do tego czasu bede miala wizyty tylko w przychodni. Co do poduszki- przy pierwszej ciazy nie mialam i bylo mi z tym dobrze- po za tym uwazam ze bede miala wazniejsze wydatki niz zakup poduchy :) wole kupowac dzieciom niz sobie. Wody wypijam okolo 1 litra dziennie ale do tego dochodza rowniez inne napoje- przewaznie sok jablkowy i herbata :) plynow lacznie wypijam okolo 2,5 litra dziennie. Gratuluje ciaz tym kobietkom ktorym jeszcze nie gratulowalam :) i zycze Wam wszystkim zdroweczka :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przejrzałam ulotki witamin i zdecydowałam się ostatecznie na prenatal classic (ma m.in. żelazo i wit d3). Kwas omega (DHA) przyjmować będę tak jak do tej pory osobno. Mam nadzieję, że to dobry wybór i wyniki nie będą mi się pogarszać. Ja mam nadzieję, że 10.09 na badaniu połówkowym poznamy też płeć:) Ostatnio lekarz mówił, że może chłopak, ale że za wcześnie na jakąkolwiek pewność, więc nie mamy się do tego przywiązywać. A termin mam na początek lutego (2.02 wg miesiączki, a 3.02 wg ostatniego usg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamama2
Witam Was wszystkie, wczoraj byłam u swojej gin. zrobiła mi USG i mogłam zobaczyć jak mój syneczek chwali się swoimi "klejnotami", też dostałam ich fotkę, pooglądała też troszkę mojego dzidziusia i stwierdziła, że kręgosłup jest cały, górna warga też jest cała, a po tym co było na karczku nie ma śladu :-) jeszcze z niecierpliwością czekam na połówkowe, zobaczymy jak reszta i przede wszystkim serdiszko. dark paradise gratuluję córeczki, mimo że wiedziałam już przed usg że to chłopiec to moja gin. śmiała się że gdzie nie przyłoży głowicy tam on klejnoty pokazuje :-) więc też się ustawiał żeby nie bylo wątpliwości Co do spania to staram sie leżeć na lewym boku ale w nocy i tak się wiercę i wyląduję na prawym. Agnieszka 2607 ja tez mam wyliczony termin na 8 lutego ale ostatnią @ miałam 4 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Inishmore ja biorę prenatal classic, gdyż w swoim sładzie posiada jod, a ja jestem "tarczycowa", więc mi endo zaleciła brać. Byłam dziś na badaniach - mocz i morfologia i wszystko ok. Teraz z niecierpliwością oczekuję wizyty i mam nadzieję, że mój maluszek również się pięknie ustawi na USG. A nade wszystko pragnę, żeby było dobrze! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) dzis juz 3 raz czuje ruchy synka. Z dnia na dzien jest coraz silniejszy :)) czuje juz nie tylko wewnatrz ale tez jak poloze reke na brzuchu- choc bardzo delikatnie :) Dzidzia ma juz 9 cm (13,6 z nogami). Najbardziej sie wiercil jak zjadlam zupe ogorkowa :)))) chyba mu smakowalo ;) Pokazywalam dzis przyjaciolce zdjecia z wczorajszego usg, jak moja cora to zobaczyla, podleciala i zaczela krzyczec " mamusi nie dawaj cioci mojej dzidzi" . Wczoraj zaszalalam i kupilam spioszki- moze i jestem szalona ale no coz, to juz poczatek 5 miesiaca jakby nie patrzec ;)) Zycze Wam milego wieczorku!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ma ktoras z Was problemy ze spaniem? Ciezko mi jest zasnac :( i chocbym polozyla sie zmeczona o 22:00 i tak nie moge zasnac przez kilka godzin... Po czym wstaje o 6 bo juz spac nie moge :/// w ciagu dnia nie spie bo mi sie nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny:) same pozytywne fluidy płyną z tego forum. Mamamama2 - to niesamowite jak zmieniła się Twoja sytuacja. Jeszcze kilka dni temu tyle obaw, a teraz lawiny szczęścia;) Gratuluję syneczka;) strasznie się ciesze, że wszystko tak dobrze się skończyło. Ale stracha narobił synek rodzicom od małego! A teraz okaz zdrowia:) 🌻 Małamaja - u mnie krwiak wchłonął się juz całkowicie:) mam już kończyć powoli z d*phastonem (dokończę opakowanie i koniec). Mam nadzieję, że na kolejnej wizycie u Ciebie też nie będzie po nim śladu! Gratuluję syneczka;) Nie mogę się doczekać aż też poczuję ruchy Córci. Mam nadzieję, że to już lada dzień. Jutro zaczynam 17tc. Jeśli chodzi o spanie, to u mnie też jest inaczej jak przed ciążą. Co prawda nie mam problemów z zasypianiem, ale mam lekki sen, co chwile coś mi się śni (do tego mega bzdury) i pod koniec dnia też już często jestem bardzo śpiąca. Nie mam siły na nic jak wrócę z pracy i w domu zaczyna robić się bajzel. Zaraz będę z nim walczyć. Pozdrawiam Wszystkie Mamuśki:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja dziś robiłam badania moczu, WR i HBs.... jak ja nie lubie jak mi krew pobierają :( Co do spania to całe zycie spalam na brzuchu, teraz próbuje spac na boku ale cięzko mi to idzie. jestem w 16,5 tyg, i już troszkę brzuszek wystaje, 2 kg do przodu. A jak u Was z brzuszkiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomelo, ja kurczę właśnie dziś 16 tydz. 3 dzień, a brzuszek jest tylko wieczorami zaokrąglony. Strasznie się martwię, że jest za mały. Czytałam dużo i to też zależy od ułożenia dzidzi, mięśni brzucha (ja raczej byłam bardzo aktywna przed ciążą), i innych czynników. Ale mimo wszystko martwię się bardzo :( Wizytę mam w środę i czekam jak na szpilkach. Chociaż spodziewam się dobrych wieści, tylko ten mały brzuszek mnie martwi. A już tu kiedyś pisałam, że ładnie się zaokrągla, ale rano to wyglądam jak zawsze sprzed ciąży.Mam nadzieję, że sobie wmawiam, bo w jeansy sprzed ciąży się nie wcisnę. Pozdrawiam cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z rozmiaru brzucha jestem zadowolona ;) nikt juz nie mowi ze wygladam jakbym za duzo zjadla :) mam ewidetnie ciazowy brzuchol!! Juz od jakiegos czasu chodze zaokraglona( ok 1,5 miesiaca) ale lekarz powiedzial ze przy takiej budowie ciala to normalne. Mam szczupla budowe ciala- po za tym to nie jest moja pierwsza ciaza wiec rosne szybciej. Maz mowi ze widzi zmiany tylko i wylacznie w obwodzie brzucha i piersi- reszta ciala pozostaje jak na razie bez zmian :) Dzis pierwszy dzien 18 tygodnia- jeszcze 2 tyg i bede na polmetku :)) do lutego jeszcze tyle czasu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
wow ważę już 57kg w życiu tyle nie ważyłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietalmlm
czesc dziewczyny! Zwracam sie do wszystkim lutowych oczekujacych mam z rocznika 84. Wiecie juz jakiej plci bedzie wasze dzieciatko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
Ja być może dowiem się 20 września na usg gdyż wtedy będzie już 20 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja płeć poznałam podczas usg genetycznego w 13 tc. Mam nawet zdjęcie z wyraźnym dowodem męskości :) Obecnie skończyłam 16 tc i kolejny problem - twardy brzuch. Niby w każdej ciąży tak miałam, ale nie tak szybko. Trochę się stresuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PYTAM O ROCZNIKI 84!!!!!!!!!!!!!!!! Czy znacie juz plec dziecka???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
a co mnie interesuje o jakie Ty roczniki pytasz :) chciałam to odpowiedziałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wybrałyście już jakieś imiona? Ja nadal nie wiem jak nazwać córcię. Z chłopakiem nie byłoby problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
Mi dla chłopaka wcale imiona się nie podobają :P jak miałabym wybrać dla chłopca to Piotrek, ale nie mogę takiego dać gdyż mój narzeczony tak ma na imię :) ale będzie za to Przemek :) a dla dziewczynki Małgosia lub Iga, ale jestem bardziej za Igą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka to jesteś przygotowana na każda opcję:) ja dla chłopca wybrałabym z tych imion: Adam/ Jan/ Filip/ Marek/ Maciej/ Wojciech dla dziewczynki myślimy nad imionami: Agata, Alicja, Aleksandra, podobają mi się też Agnieszka, Marta, Monika, Ula. Nad Igą też myśleliśmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×