Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ślicznabuzia

Termin na luty 2014 :) Zapraszam świeżutkie ciężarówki

Polecane posty

Gość Agnieszka2607
do goscia wyzej: a co z tego ze bedziesz miec cc,krwawienie po porodzie tez bedziesz miec. Cc nie ma nic do tego. Moja kolezanka po cc tak krwawila,ze jak kazali jej wstac z lozka to chluslo z niej,wszedzie krew byla. wiec glupio sie nie pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to dziewczyny czas na moja liste :) z miejsca zaznaczam ze sa to rzeczy ktore ja posiadam. dla niektorych mam to wszystko co potrzeba, dla niektorych za malo a dla niektorych za duzo wiec prosze podejsc do listy z dystansem ;D wozek 3w1 (gondola,spacerowka,fotelik) do wozka: torba na potrzebne rzeczy folia(na deszcz) ceratka cieniutki kocyk(jako przescieradelko) podusia cieply kocyk(jako kolderka) lozeczko z materacem do lozeczka: ceratki ochraniacz na materac przescieradelko x2 kolderka i poduszka posciel x2 ochraniacz na szczebelki karuzelka mam w posiadaniu rowniez poduszeczke do ksztaltowania glowki i waleczki podtrzymujace do spania na boku. kocyk x 3 (roznej grubosci) bujaczek/hustawka niania elektroniczna przebierak z wanienka nie polecam nikomu gabki do wanienki-mialam dla corki, uzylam 2 razy i wyrzucilam- kapalam ja w zwyklej tetrowce i bylo super. aby bylo wygodniej mozna polozyc zwykly recznik na dno wanienki-rowniez tak robilam. do kapieli: plyn z olejkiem do kapieli 2w1 waciki do mycia niemowlaka Kosmetyki i ''potrzebnosci'': krem nawilzajacy do twarzy bepanthen do pupy puder johnsons baby patyczki do uszu sudocrem woda morska do noska infacol na gazy lub kolki termometr spirytus do pepka grzebyk/szczoteczka do wloskow szczoteczka gumowa do dziaselek nozyczki i cazki niemowlece gruszka do noska reczniczki/sciereczki materialowe x5 szt pieluszki tetrowe x 12szt Karmienie: butelka 150ml nuk x2 butelka 260ml tommee tippee x2 laktator avent (z 3 dodatkowymi buteleczkami na pokarm) smoczek x2 szczotka do mycia butelek ciuszki: wszystkie wymienione sa do 3miesiaca( do rozm 68 o ile sie nie myle) (w tym znajduje sie tylko kilka sztuk na 56cm- reszta jest na 62 i 68) skarpetki x4 niedrapki x3 buciki materialowe x1 sliniaki x5 czapeczki x9 (sa roznych grubosci i rozmiarow) kombinezon misiowy x1 0-3mies kurteczka misiowa x1 0-3mies polarek x1 0-3mies sweterek x1 0-3mies dresik x2 0-3mies body dl rekaw x6 body kr rekaw x9 kaftanik x5 polspiochy x5 spiochy x5 pajacyk x10 spodenki x3 moja torba do szpitala: tu zaznaczam ze rodze w irlandii i z dokumentow potrzebuje tylko karte ciazy :) koszula do porodu x 1 majtki poporodowe jednoraz x5szt podklady poporodowe x 2paczki plyn do hig intymnej dla kobiet po porodzie wkladki laktacyjne i krem z lanolina na podraznione brodawki 2 duze reczniki 1 maly recznik plyn do kapieli gabka do mysia klapki pod prysznic pizama na zmiane wygodna do karmienia wygodne kapcie koc polarowy-tutejsze szpitale nie sa zbyt cieple :/ biustonosz do karmienia x2 skarpetki x2 bielizna i odziez na wyjscie kosmetyki(krem do twarzy, pomadka ochronna, pasta i szczoteczka do zebow, kosmetyki do makijazu,szczotka do wlosow, gumka i spinka do wlosow. Przy 1szym porodzie ze szpitala wyszlysmy po niecalych 30stu godzinach wiec spakowana jestem na krotki pobyt. jakby co to maz dowiezie reszte. torba malenstwa jeszcze nie jest spakowana wiec niee bede sie wypowiadac na ten temat :) dokupic musze jeszcze: rozek pampersy chusteczki nawilzane jezeli chodzi o butelki-- nie kupuje sterylizatora bo szkoda mi na to pieniedzy (wystarczy umyc butelki w zwyklym plynie do naczyn a pozniej zalac wrzatkiem) tak robilam i tak bede robic- tanio i szybko ;) rozpisalam sie niemilosiernie ale mam nadzieje ze komus tym pomoglam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia252
Dziewczyny ! - Właśnie mąż odebrał moje wyniki badań z testu obciążenia glukozą i.............. mam cukrzycę ciążową. Telefonowałam już do pani gin, zaleciła konsultację z diabetologiem. Wiem, że robiłyście te badania wcześniej. Ja przez swoje inne dolegliwości musiałam odłożyć je na ostatni mozliwy termin (28 tydzień). Czy któraś z Was też ma taki problem???? Jestem załamana: problemy z szyjką, zakaz chodzenia i normalnego funkcjonowania, pessar i jeszcze to.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej brzuszki :-) Troszke dluga ta wyprawka :-) Ja do mycia maluszka uzywalam tylko mydelka i balsamu nawilzajacego z nivea baby i w zupelnosci to wtstarczalo a na odparzona pupke to najlepiej sie sprawdzila maczka ziemniaczana. Do mojej wyprawki dokupilam jeszczse oslonki silikonowe na sutki, dla mnie byly swietne :-) Dokupie jeszcze zasypke bo u mnie w szpitalu dostane kilka probek np sudokrem, oilatum i kilka innych. Co do bzykania ... W pierwszej ciazy moglabym non stop :-) tylko maz wymiekal i sie bal ze dziecko bedzie po glowie stukal hehe a w tej ciazy to wogole nie mam ochoty kompletnie na nic. Mi polozna powiedziala ze wlasnie w spermie jest taki hormon czy substancja co pobudza nacice do skurczy i oczywiscie jesli nie ma przeciwskazan to mozna sie pobzykac ale nie konczyc w srodku :-) Na oku mam wozek ESPIRO ATLANTIC. Zalezalo mi aby byl lekki i zajmowal malo miejsca po zlozeniu. Cenowo tez nie jest drogi bo nowke mozna dostac juz za 950 zl a uzywke nawet na 300 3w1 ale narazie mi sie z nim nie pali i kupie dopiero po porodzie. Aaa i byla mowa o lozeczkach wiec mam uzywane biale z lumpa za 50* zl :-) Dzisiaj wpadlam do lumpa i jak zobaczylam te male ciuszki i rozowe to normalnie wpadlam w szal zakupowy :-) Pozdrawiam was cieplutko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
ej ej kto się podszywa pod moim nickiem ?!?!? o cc ja nie mam pojęcia ! Więc proszę nie używać mojego nicku, bo po 13 nawet nie było mnie na necie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiunia przykro mi z powodu tego wszystkiego z czym sie borykasz :( niestety nie pomoge w niczym bo dzieki Bogu mnie to wszystko ominelo. Mala ja rowniez jak zajde do jakiegos lumpka to wpadam w szal zakupow :D :D A z tej racji ze dla malucha juz wszystko mam (tak mysle) czas zajac sie soba :) w srode wyszlam na zakupy i wrocilam obladowana torbami - ale niestety lzejsza o prawie 300 euro!! ale kupilam sobie wszystko co chcialam :) kozaki, kurtke, sweterki, bluzki, szalik i rekawiczki na zime i rozne inne d**erelki :)) wszystkie ciuchy kupilam ''wielofunkcyjne'' haha takie ktore pasuja na ciezarne ale rowniez super wygladaja na chudzinach :D wrocilam tak rozradowana ze synus byl chyba przeladowany endorfinami :D a i maz sie bardzo ucieszyl ze kupilam cos dla siebie a nie tylko dla dzieci :)) Paczki z prezentami do Polski i Brazylii juz wyslane wiec teraz pora na przygotowania do swiat :) w Irlandii juz prawie kazdy sklep ma swiateczne dekoracje :) dziewczyny czy macie zamiar organizowac baby shower?? ja chyba zaprosze kilka z moich dziewczyn na poczatku stycznia na ciasto i kawke :) uwazam ze to super pomysl taka impreza dla malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też będe miała cc i tak samo zastanawiam się nad ilością majtek poporodowych i jakie mają być żeby nie ucieskały rany co do list wyprawkowych to z każdej można coś wybrać dla siebie i zawsze kolejna wskazówka :) kasiunia252 masz prawo mieć już wszystkiego dosyć ale napewno dasz sobie radę. My kobiety mamy nadprzyrodzone siły:) Grunt żebyś myślała pozytywnie mimo przeciwności. A jak będziesz miała doła to pisz, w grupie raźniej:) dark_paradise dobrze wiedzieć o drugiej cześci napewno ją przeczytam a mnie znowu boli podbrzusze i mam częste skurcze a dopiero wczoraj wróciłam ze szpitala. Cały czas leżę wstaję tylko do toalety i do jedzenia:( nie chce się nakręcać ale martwię się jak to będzie. Dobrze że mąż jest dowcipnisiem i to mi pomaga żeby się nie rozkleic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agnieszka2607 ja wiem ze bedzie krwawienie ale pytam ile par, bo wiem,ze przy cc pobyt sie wydłuza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam cesarke i powiem wam ze mi wcale tak mocno nie lecialo. Krwawilam moze ze 3 dni i to tak jakby byl to slaby okres, wiec kazdy organizm jest inny. A tych majtek siateczkowych uzylam tylko raz bo bylo mi strasznie nie wygodnie i drapaly mnie w tylek :-) mialam zwykle z cienkiej bawelny i byly super a zamiast podkladow moglam miec podpaski maxi na noc (te bez siateczki) i lepiej sie sprawdzily niz te podklady bo sie nie przyklejaly :-) Sprawa opuchnietych miejsc intymnych to tez normalne bo zwieksza sie przeplyw krwi przez miednice a do tego macica uciska wszystkie naczynka i żyly. Kasiunia musisz byc silna, zostalo niewiele tygodni :-) To badanie glukozy tez odwlekam jak tylko moge ale juz we wtorek niestety tez mnie to czeka. Na szczescie ginka powiedziala ze jak sie pozygam to nie bede musiala powtazac badania ufff. Nadzieja a zapisali ci jakies dodatkowe leki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam magnez 3x2 tabletki. Dzwoniłam już do gina i jutro mam przyjść i przepisze mi jakiś fenoterol - chyba taka nazwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia252
Kobietki - dziękuję za miłe słowa! Doskonale wiem, że muszę się trzymać,być dzielna, wytrwamy do końca, nie ma innej mozliwości. Nadzieja_81 - Masz skurcze - ja też miałam od 21 tygodnia, dzięki nim właśnie zaczęła mi się skracać szyjka (co nie znaczy, że zawsze i u wszystkich tak jest). Moja pani gin zapisała mi wtedy 3x1theovent, ponieważ wiedziała, że fenoterol miał być wycofany z użycia. Niestety mój organizm nie tolerował tego leku, dopadły mnie wszystkie mozliwe skutki uboczne (myślałam, że zejdę). Jak trafiłam do szpitala dali mi spasmolinę i pomogło. Co do cukrzycy, to nie mam żadnych leków bo dopiero dziś odebrałam wyniki. Rozmawiałam przez tel z ginekologiem - mam załatwić sobie skierowanie od lekarza rodzinnego do poradni diabetologicznej i tam powiedzą co dalej. Trochę sobie poczytałam, mniej wiecej wiem co jeść a czego unikać, poczekam i zobaczymy. Nie jest łatwo ale dla mojej maleńkiej córeczki muszę przetrwać wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Kasiunia252 trzymaj sie, wierzę,że dotrwasz do konca!!! a z tego co patrze, to wiele dziewczyn ma tu cukrzyce. Mnie to na szczescie ominelo, wiec nie pomoge z radami. Dzieki za liste, bo szczerze mowiac nie wiedzialam jak sie za to zabrac, a teraz chyba sobie wydrukuje i razem z nia pojde na zakupy. Jak dotąd mam tylko ciuszki dla mojej córeczki, a i tak w większości od koleżanki po jej synku, więc nie są to jakieś słodkie różowe wdzianka:) Dziś byłam na wizycie. Szyjka jest ok, badania w normie, z tym, ze zrobiono mi nie te badania co potrzeba:/ badania, jak juz wczesniej mowilam robie w innym miejscu i zamiast toksoplazmozy zrobili mi toksokaroze:/we wt musze sie znowu ukłuć. Podejrzelismy tez nasza córeczke i tak jak przypuszczalam juz od dluzszego czasu jest juz przekrecona do porodu. Zdradziły to kopniaki w żebra i delikatne boksowanie w pecherz:) Odwiedziliśmy dziś też smyka. Tak naprawde, to wszystkie te nowoczesne wozki sa super! nie to co wozki, ktorymi wozily nas nasze mamy;) Mi osobiscie spodobały się: Baby Design Lupo i Jedo Fyn 4DS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o cukrzyce, najwazniejsze jest zjesc zniadanie najpozniej o godz. 8 i potem regularnie co dwie godz. Cos przekasic, mi wg planu wychodzi tak ze ustawiam sobie specjalnie budzik na 7:40 z eby zjesc I sniadanie, o godz. 14 jem obiad i o 18 kolacje, ostatni posilek przed snem o 21. Zmieniajac tylko godziny posilkow, udalo mi sie opanowac cukry i tym samym nie musze jednak brac insuliny. Ciesze sie, ze to pomoglo, bo jak zobaczylam co mnie czeka, kolejne klucie i to niemala igla, to az mi sie odechcialo..W diecie wykluczylam biale pieczywo, slodycze, ogolnie to co zawiera cukrow duzo. Polecam strone: slodkiemamy.edu.pl, sa przykladowe posilki. Fajna stronka, mozna sobie poczytac i sie oswoic z cukrzyca ciazowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwian88 znaki zapytania w mojej liście oznaczały, że nie jestem do końca przekona czy jest to potrzebne a nie, że nie wiem co to takiego ;) :P Kasiunia, tak mnie się wydaje, że chciałabym chyba w tym Medeorze rodzić chociaż teraz zgłupiałam.... :/ Kasia nie mogę wysłać linku do wózka bo mi się wyświetla wiadomość jako spam. Pan ma aukcje na allegro, wpisz sobie komeko łódź i Ci się wyświetlą jego aukcje. Hurtownie ma na Mielczarskiego. Można oczywiście po wcześniejszym kontakcie z nim przejechać się i zobaczyć wózek na miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do cukrzycy to witamy w gronie "słodkich Mam" ;) Niestety mnie to też dotyczy ale "nie taki diabeł straszny jak go malują" ;) Trzeba znaleźć pozytywne strony, np, że dzięki diecie zbyt dużo nie powinnyśmy już przytyć ;) Tak sobie przynajmniej ja to tłumaczę :) Proponuję Ci w pn zadzwonić do CZMP i umówić się na wizytę u diabetologa bo ja dzwoniłam chyba w zeszłym bądź jeszcze w poprzednim tygodniu i dopiero mam ją 21 listopada :/ Ja najpierw umówiłam się na wizytę a dopiero później poszłam po skierowanie ale też już poczytałam sobie trochę o tym i staram się stosować do diety. Wysoki miałaś ten cukier?? Trzeba być dobrej myśli, że skończy się tylko na diecie i mierzeniu cukru a, że nie będziemy musiały stosować insuliny, mam taką nadzieję, wszystko okaże się w czw ;) Tak jak pisała Paulja najważniejsze ograniczyć słodycze, jeść tylko ciemne pieczywo choć ja kupuję sobie w Piekarence chleb dla cukrzyków IG, ma dużo ziaren i jest na prawdę dobry ;) Poza nim jeszcze Wasa, jem sporo nabiału, chude wędliny no i trzeba jeść często ale w małych ilościach... nie mam jeszcze glukometru więc nie wiem jakie mam cukry, jak już będę mogła je kontrolować to wtedy więcej będę wiedziała na ten temat i co ewentualnie jeszcze wyeliminować. Paulija a ile razy trzeba mierzyć ten cukier?? I to prawda, że trzeba zapisywać przy każdym pomiarze co się zjadło czy tylko wtedy jak jest on zbyt wysoki?? Mam nadzieję, że damy radę "co nas nie zabije to nas wzmocni" także głowa do góry !!!! Spokojnej nocki i weekendu Wam życzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia252
Witam wszystkie przyszłe Mamusie:) szczególnie te "słodkie":) Dziękuję za wszystkie wypowiedzi - stronkę "słodka mama" już znalazłam i poczytałam.... Tak jak Wy piszecie - może nie będzie to takie straszne. Mąż wspiera mnie jak może, stwierdził, że moja pani gin zamiast mnie uspokoić, to jeszcze podsyca panikę. Mój mężczyzna twierdzi, że skoro strasznie nie odbiegam od norm to chyba nie ma tragedii i nie będzie w przyszłości...... Dzielnie jednak przygotowuje mi jedzonko zgodnie z przeczytanymi instrukcjami a dziś wybiera się na zakupy, by urozmaicać moje zmienione menu:) Po przyjęciu 75g glukozy moje wyniki przedstawiają się następująco: - na czczo 83 - po 1 godz 191 - po 2 godz 144 W poniedziałek mam zamiar zadzwonić do CZMP, by się umówić a skierowanie tak jak mówicie załatwię jakoś. Zgredzio1988 - dzięki za info o wózkach w Łodzi. Nie wiem jeszcze jaki wybiorę. Wiem jednak, że musi spełniać kilka warunków: - wielofunkcyjny 3 w 1 - pompowane koła - przekładana rączka - łatwy w składaniu i relatywnie lekki - do jazdy po mieście jak i po działce - w jednym kolorze - cały piękny czerwony :) Może macie jakieś propozycje???? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cukier mierze na czczo, godzine po zjedzonym sniadaniu, obiedzie i kolacji. Dodatkowo raz w tygodniu dwa dodatkowe pomiary, o godz. 22 i 3 w nocy. Jezeli po godz. Cukier jest wyzszy niz 120, to wtedy zapisuje co zjadlam no i dodatkowo na kazda wizyte u diabetologa trzeba miec zapisane 3 poprzednie dni, co sie jadlo, w jakich godzinach i ile, zeby mogli sprawdzic czy posilki sa urozmaicone, no i czy przypadkiem nie jest tego jedzenia za duzo lub za malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz 4 dni stosuje sie by jesc regularnie i jem praktycznie to samo co w zeszlym tygodniu. Cukier ani razu mi teraz nie przekroczyl normy. A w zeszlym tygodniu mialam podwyzszone cukty i straszne skoki, po obiedzie mialam raz nawet 167 (norma 120) a teraz po takim samym obiedzie 115.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiunia252 a moze ROAN MARITA?? bardzo fajny wozeczek idealnie sprawdza sie rowniez w trudnych warunkach, na dzialke, czy jakies wyprawy po lesie, nie ma lepszych wozkow jak na duzych pompowanych kkolach.skretne kola sprawdzaja sie najlepiej w marketach, jak sie przejezdza miedzy polkami :) Co prawda nie ma przekladanej raczki, ale mozna montowac i gondole i spacerowke zarowno tylem jak i przodem do kierunku jazdy. Ciezko znalezc wozek z przekladana raczka, zeby byl dobrze "wywazony", czesto zdaza sie tak ze po przelozeniu raczki ciezko nam sie pacha wozek. Nie wiem? Moze ja po prostu tak trafilam (swego czasu pilnowalam troche "obcych"dzieci) i te z przekladana raczka mi nie odpowiadaly, a marite uzywalam rok czasu i nigdy sie nie zawiodlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwian88, spoko, nic się nie stało przecież ;) Kasiulka, to rzeczywiście cukier po tych 2 h nie miałaś taki zły ;) Ja mialam 157.... :/ Dzięki Paulija za info ;) Jak już będę po wizycie u diabetologa i będę miała jakieś pytanka to na pewno będę prosiła Cię o pomoc i rady ;) Chciałabym już mieć ten glukometr i sprawdzać jakie są te cukry, żeby wiedzieć czy dobrze się odżywiam czy nie. Generalnie w zeszłą ndz byłam na obiedzie u Teściów i mój Teściu ma cukrzyce, zmierzył mi 2h po obiedzie cukier i miałam w normie :) On to miał dopiero podwyższony bo ponad 250.... Miłej soboty a tymczasem idę liczyć ubranka i inne rzeczy, które udało się do tej pory uzbierać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naszla mnie ochota na pieczenie :D pieke ciasto czekoladowe i tarte z piersia kurczaka :) ktora wpada jutro na herbatke i lunch? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małamaja a skąd jesteś?? :P Szkoda tylko, że mam tą cukrzycę ale taaakie ciacho...... Mniam..... mniam ...... zjadłabym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
sylwian88, wózeczek ok ja poluje na jakiegoś xlandera może być używany oby tylko w dobrym stanie :) ale fajnie się trafiło, że moja znajoma ma dostęp do kilku hurtowni i producentów i może mi załatwić coś taniej niż w sklepach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wlasnie mi sie przypomnialo, pani ktora opowiadala mi o wozkach z smyku powiedziala, ze najlepsze sa polskie wozki tj bebetto czy jedo, gdyz maja swietna amortyzacje (chyba ze wzgledu na nasze polskie drogi:P) i to prawda, sprawdzalam sama. Poza tym lepiej, gdy hamulec jest na jednej szynie i blokuje od razu dwa kola, te ktore blokuja osobno sa podobno wadliwe.Kolezanka jeszcze podpowiedziala mi, ze fajnie gdy przednie skretne kola maja funkcje wylaczenia skretu, gdyz na wiejskich, pagorkowatych drogach te koleczka wariuja. Mam nadzieje, ze cos Wam tez podpowiedzialam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malamaja ja też z chęcią przyjdę:) apropo tarty kiedyś robiłam i coś ciasto mi nie wychodziło. Jak Ty robisz? sylwian 88 wózek podoba mi się, kolor też ciekawy jeszcze podoba mi się niebieski. Kupiłam wczoraj dwie paczki pampersów, chusteczki nawilżające i płatki kosmetyczne w selgrosie jest promocja. Pampersy new born 1, 19 złotych 43 sztuk a są powyżej 22 zł. Chusteczki pampers nawilżające pakowane po 4 opakowania wychodzą po 4,61 zł. Teraz szukam fajnych cen Oilatum do kąpieli i jakiegoś kremu do buźki na spacer. Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozek musi byc dla nas spoko bo kupiony uzywany w stanie idealnym:) ale bedac w sklepie dla dzieci kierownik tego sklepu powiedzial mi ze jest to bardzo dobry wybor:) W tesco i rossmanie sa chusteczki nawilzane 64 szt w pakach po 6 szt za 25zl,wiec wychodzi 4,17paczka,bardzo sie oplaca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×