Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ślicznabuzia

Termin na luty 2014 :) Zapraszam świeżutkie ciężarówki

Polecane posty

dzięki za opinię, każda jest cenna. Też znalazłam informacje że oliwka zatyka pory. A jak często kąpałaś maluszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz co, co drugi dzień jako noworodka, bo się bałam hehe, mąż był chory i sama przy 1 musiałam przez 2 tygodnie po miesiacu codziennie, teraz 4 latek omija łazienkę z daleka, ale o chyba taka przypadłośc tego wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja emolientow uzywalam od samego poczatku,a raczej tylko plynu do kapieli Balneum zeby zmiekczyc wode. Do mycia malej stosowalam zwykly plyn+szampon Nivea. Bez zadnej oliwki. Co do emolium-mi nie podchodzil a raczej mala miala po nim dziwna skore. Moj maz zeby troche nadgonic rodzinny budzet wychodzi z domu przed 8 rano a wraca miedzy 19-22 wiec ciezko mi odpoczac,moja Iga ma milion pomyslow na minute,oczywiscie mama musi sie z nia bawic bo jakze by inaczej..Przez te 5 godzin,ktore jest w przedszkolu musze ogarnac chate ugotowac obiad no i wszystkie domowe obowiazki,same wiecie ze nigdy konca nie widac..;) Wiec 5 godzin teoretycznie wolnych mam praktycznie zajete,czasem po prostu nie daje rady.. Dlatego szacunek dla wszystkich mam ktore maja jeszcze wiecej pracy niz ja :) Obrona magisterki-jeszcze to dochodzi 40 obszernych pytan plus nie wiem o co zapytaja z pracy i mimo ze ja pisalam to nie trudno jest sie wylozyc na najmniejszej glupocie i zapomniec np o czym ja w ogole pisalam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwian dzięki za opinię. Już coraz więcej wiem. Ale jeszcze wiele spraw mnie nurtuje np. chusteczki nawilżające, chyba lepsza woda przegotowana i wacik a chusteczka poza domem i na kupkę żeby co "zgrubsza" zebrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie,ja pupę myłam gazikami i wodą, a chustki na wyjścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a my emolium używamy do dziś pediatra powiedziała, ze i dorośli powinni takich płynów używać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie ze lepiej bo naturalnie:) moze gdyby corka miala problemy ze skora,albo jezeli teraz syn bedzie mial to bede wlasnie to praktykowac. szczerze to z wlasnej wygody od poczatku uzywalam chusteczek nawilzanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kranówki używałam, nie kombinowałam z wodą gotowaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez uwazam tak jak Nasz gosc:) Emolienty sa bardzo na plus dla dzieci i doroslych,wiadomo ze nie ma co wszystkich wrzucac do jednego worka bo kazdy ma inna skore,ale generalnie sa dobre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh ugotowalam wczoraj obiad na dwa dni i mam chwile wolnego,a raczej zagladam na forum w przerwach miedzy uczeniem sie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
o to moja wyprawka nie cała wiem, że pewnie jeszcze czegoś tam brakuje, ale nie wiem czego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
buu nie wiem nie moge wkleic gdyz moja tresc uznana jest za spam nie wiem o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy tutaj sa tu mamy spodziewające się pierwszego dziecka, czy jest ktoś już z bagażem, czyli jednym czy dwójką dzieciaków i w kolejnej ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarthaSt
Witam Was Wszystkie! Jestem mamą dwóch chłopców 7 i prawie 3 lata Pierwsza ciąża w 2006 przebiegała z małymi problemami,prawie cały czas byłam na L4, druga ciąża 2008 rok,w 9 tygodniu okazała sie być pozamaciczną, szybka interwencja lekarza, operacja i bylo po :( Potem ciąża w 2011 i mój drugi syn, ciąza bez problemów na początku 9 miesiąca przeszłam na L4 bo było mi juz ciężko. No i teraz czyli 2013, kolejna planowana, w zasadzie po cichutku walczylismy o córcie, już nawet od siostry z USa nakupiłam pieknych ubranek do 3 roku zycia i okazuje się,ze to 3 syn :D Bardzo sie cieszę,ze będzie chłopiec, mimo iż wszyscy wokół kibicowali nam za dziewczynką. Chłopcy też sie cieszą z brata, jedynie męża troszkę mi szkoda, bo wiem,że chiałby tej dziewczynki w naszym stadku :D No i jak przebiega ciąża. Ja czuję się róznie, mdłosci miałam straszne, sennośc tez dawała w kośc no i od 3 tygodni jestem na L4. Wyniki krwi dośc kiepskie, ja mam małe problemy z nerką, strasznie mi zatrzymuje wodę w organiźmie i okropnie puchnę! Do tego teraz wyniki TSH fatalne, mam skierowanie na kolejne"tarczycowe' badania bo lekarz chce wykluczyć chorobę Haszimoto. Ja jestem totalnie przerażona, bo chłopcy to okazy zdrowia, wulkany energii i w ogóle, nie wyobrażam sobie by było coś nie tak z naszym maluchem. Dziewczyny czy moze Wam TSH wyszło jakoś dziwnie? Martwie sie bo loekarz to naprawde dobry specjalista ale ja mam naprawdę spore obawy przed ta chorobą i jej wpływem na dziecko. Nigdy nie miałam problemów z tarczycą ani nikt w rodzinie nie miał,oprócz rodziny męża ale to przecież na mnie nie ma wpływu. Zapomniałam dodać termin porodu, Rozwiazanie ma nastąpić wg OM 16 lutego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja spodziewam sie pierwszego dziecka, a tak parze, ze najmniej o wszystkim mysle z Was dziewczyn...Wy juz obeznane, przygotowane...a ja wlasciwie zyje jak dawniej i gdyby nie brzuszek, to nie czulabym zblizajacego sie terminu porodu. Z suplementow diety biore tylko co jakies 3 dni witaminki( tak mi przykazal gin, bo po co tuczyc córke, skoro mam dobre wyniki) i codziennie łykam kwasy omega, które dobrze działają na rozwój dzidziusia. Sylwian88 no to jestesmy z tych samych okolic:) ja mieszkam bliżej Mińska Mazowieckiego:) a o którym lekarzu dokladnie mowisz? Poza tym nie stresuj sie magisterka! najgorsze jest samo pisanie pracy, choc powiem, ze gdy ja pisalam, czesto mialam tyle pomyslow, ze musialam sie ograniczac. Zycze powodzenia!!! Nadzieja 81, ciesze sie, ze juz wszystko ok! sama mam przyjaciolke lezaca w szpitalu, u ktorej wykryto cholestaze. przez to prawdopodobnie bedzie juz lezala do samego porodu, a jest w 33 tc. Tyle, ze kobieta z cholestaza musi miec przeprowadzona cesarke przed 38 tc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
no ja jak Was czytam to też podziwiam:) Macie już większość wyprawki, a ja nie mam niemal nic ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarthaSt witamy:) Ja liczylam na druga dziewczynke,ale ku uciesze meza jest chlopak;) Ja tsh mialam ok,wiec nie pomoge.. iwcia2020- Minsk,calkiem niedaleko,ja teraz aktualnie mieszkam w okolicach celestynowa:) A co do lekarza to Szymczakowski-moj maz sie smieje ze czasem jak nie moge sie nachwalić mojego doktorka to jest o niego zazdrosny;) Mimo tego ze ma swietna renome i swoj gabinet prywatny to przyjmuje tez panstwowo-ja chodze panstwowo i nigdy mnie nie naciagal na wizyty prywatne,ba nawet jak cos jest nie tak to karze przychodzic do siebie na dyzury w szpitalu-pracuje w Otwocku:) Śmialam sie do niego ze sama sobie wywolam porod wtedy kiedy bedzie mial dyzur;) Tak wiec lekarz z powolaniem,mlody ale naprawde rzeczowy:) I znowu go zachwalam,dobrze ze maz w pracy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj mąż jezdzi grac w pilke do celestynowa na hale:) myslalam, ze moze mowisz o innym lekarzu, ktory przyjmuje w minsku, ale tez w otwocku i siedlcach. Sama do niego chodzilam i bylam mega zadowolona, ale niestety nie pracowal w szpitalu, a mi bardzo zalezalo, zeby chodzic do lekarza, ktory pelni dyzury w szpitalu i tam wlasnie rodzic. wiem, ze moge nie trafic na jego dyzur, ale zawsze to jakis dodatkowy plus, ze sie chodzi do lekarza z danego szpitala.ludzie sie jednak znaja, a ja dodatkowo mam kolezanke, ktora jest tam oddzialowa.zobaczymy, czy to cos pomoze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, tak poczytałam o tych emolientach itd i chciałam Was spytać bo w mojej liście wyprawkowej mam rumianek do kąpieli, gdzieś wyczytałam i koleżanka mi mówiła, że na początku to najlepiej kąpać w tym rumianku bo skóra jest bardzo delikatna. Mamy, które mają już dzieci, też tak robiłyście?? Jak tak to do którego momentu kąpać w tym malucha?? Bo poza tym rumiankiem jeszcze nie kupowałam nic takiego do kąpieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie ze najlepiej rodzic tam gdzie przyjmuje lekarz,dodatkowe znajomosci sa bardzo wazne,ja mam ten plus ze na tym oddziale pracuje moja mamuska:) ale mowi ze z nie kazdym lekarzem da sie dogadac wiec licze na swoje szczescie:) Zgredzio-moja Iga byla uczulona na rumianek ;) Ale nie spotkalam sie z teoria o tym zeby dziecko w nim kapac,ile to sie mozna dowiedziec:) Zrobisz jak uwazasz,pozbieraj opinie i zdecyduj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:) dobrze poczytać Wasze rady, bo ja jestem zielona;p ale ostatnio poczyniłam postępy, bo kupiłam kilka body i pajacyków:) i już chyba wiem jaki chcę wózek:) Wiem, że był już temat wózków, ale napiszcie proszę jakie wybrałyście dla swoich pociech. Do doświadczonych mamusiek mam pytanie - jak kładłyście spać dziecko - pod kołderką czy w śpiworku? Ja myślę o śpiworku, ale ciekawa jestem Waszych opinii. Moje Dzieciątko ma ponad 800g:D nie mogę się już Jej doczekać!!!! robiliśmy 4d i już widze podobieństwo do Męża;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
ja nie kupuje kołderek itd. :) tylko cienki i grubszy kocyk. za kołderkę może posłużyć rozłożony rożek;) lub można po prostu cieplej ubrać dziecko tak myśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wybralismy taco zone,po wielu pozytywnych opiniach od znajomych na temat wozkow tej firmy. Ja na poczatku zawijalam mala w rozek-zalecenia zaprzyjaznionych poloznych.Mowily ze dziecko potrzebuje takiego ciasnego miejsca bo bylo przyzwyczajone do ciasnoty w brzuchu:) poza tym po kazdym karmieniu kladlam corke na innym boku-zapobieglo asymetri glowki. No ale to moje doswiadczenia,kazda mama ma inne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też zakupię rożek i kocyki:) Nie wiem tylko czy 1 rożek wystarczy? i jaki rozmiar? 85 czy 100? Ja też kupię Tako, ale City Move:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wózka to my będziemy mieć tako xlander x ale jest on używany. Ma pompowane koła i fajne amortyzatory jest naprawdę w bardzo dobrym stanie chodź nie ukrywam wolałabym nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×