Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ślicznabuzia

Termin na luty 2014 :) Zapraszam świeżutkie ciężarówki

Polecane posty

Gość Agnieszka2607
ja też kupiłam te chusteczki :) gorzej jak moje dziecko nie będzie ich tolerować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgredzio ja mieszkam obecnie w Irlandii :p Nadziejo oto moj przepis na tarte :)) Farsz: 2 duze piersi z kurczaka(ugotowane i rozdrobnione na malutkie kawaleczki) / lub mieso mielone Kilka zielonych oliwek 1 duza cebula Pol puszki kukurydzy 1 pomidor Przecier pomidorowy Przyprawy (jakie kto lubi) (Oliwki pomidora cebule pokroic na male kawaleczki, dodac kurczaka ,kukurydze, przyprawy i wszystko dobrze dusic na malym ogniu az do wyparowania calego "soku". Na koniec dodac przecier i gotowe. Ciasto: 2szkl maki 1 lyzka proszku do piecz 3 jaja 3/4 szkl oleju 3/4 szkl mleka 1szkl tarkowanego zoltego sera Sol i pieprz Wszystko miksuje razem przez pare minut i wylewam na blache. Na ciasto wykladam przygotowany wczesniej farsz (zwykle robie z piersia kurczaka bo maz uwielbia ) i wstawiam do piekarnika na 180-200• na jakies 40 min :) Polecam wszystkim ciezarnym i nie tylko :))) Tego ciasta uzywam rowniez jak robie domowa pizze bez drozdzy :) A teraz wracajac do ciaz, wyprawek i wozkow :)) Jestem przeszczesliwa ze wszystko juz mamy! Teraz zostalo nam tylko spokojnie czekac :)) Dzis dokupilam jeszcze skarpetki z grzechotkami :))) takie super ze nie moglam sie oprzec. :))) -------Iwcia------- a widzialas ten na allegro? Z tym ze ten ma zdecydowanie wiecej rozu :)) Zobacz ofertę: Wózek głęboko spacerowy JEDO FYN 4DS allegro.pl/showItem2.php?item=3708184587

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mogliszka
Dziewczyny trzymajcie kciuk,ide robic dzis wyniki .Boje sie tego swojego tsh jak ognia.Bylam na wykend w szkole.Zajecia bardzo przyjemne.Kolezanki zrobily mi Spa(szkola kasmetyczna) ale jak czekalam na meza wczoraj to sie nastalam i zmarzlam.Juz wracajac do domu zaczely lapac mnie skurcze.Wzielam dodatkowy magnez i no spe ale wystraszylam sie ze hoho.Poznym wieczorem sie uspokoilo.W czwartek mam wizyte u mojego gin. to mnie pobada i zobaczy jak malenka:-) Mam nadzieje,ze Wy czujecie sie dobrze i bronicie sie dzielnie przed ta pogoda.Postanowilam,ze z poczatkiem gdudnia ruszam z ostatecznym szykowaniem. Zazdroszcze tym,ktore juz wszystko maja... tez chce juz tylko czekac. Pozdrawiam i milego dnia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarthaSt
v"mam w posiadaniu rowniez poduszeczke do ksztaltowania glowki i waleczki podtrzymujace do spania na boku" Ja sobie to bardzo chwalę, jakoś mam obsesje na temat płaskiej głowki w tyle . Do tego moje dzieci najlepiej na boku spały, więc to je dodatkowo asekurowało by sie nieprzewróciły na brzuszek czy plecy. Któraś pisała o mace ziemniaczanej, jestem wielką fanka tego sposobu na odparzenia i zapobiegania mu. Moi chlopcy od urodzenia na mące i nigdy! nie mieli odparzonej pupci, wiec i ja jestem zwolenniczka im mniej tym lepiej, jesli sa emolienty, nie ma co dodatkowo natłuszczać skóry dziecka. W piatek odebrałam wyniki anty Tpo i Tg, sa w normie i nie wiem co dalej mam począć, do 3 grudnia jeszcze czas a ja nie wiem dlaczego to tsh jest wysokie, co radzicie? Wczoraj robiłam porzadek w czapkach, wyciagnełam dla naszego malucha zimowe czapule, boszzze, jakie one malutkie :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarthaSt
O matko, chyba jeszcze śpię jednym okiem, bo ten wpis to ma tyle błędów i literówek, że aż wstyd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małamaja aaaa no tak pisałaś, że w Irlandii, gapa ze mnie :P Mogłam przyjaciółkę wysłać po to ciasto czekoladowe do Ciebie :P Bo Ona też tam mieszka ;) MarthaSt błędami się nie przejmuj ;) Muszę poszukać chyba takich wałeczków o których tu piszecie ;) Ja mam tego rogala do spania na teraz a później do karmienia to mylicie, że można by go też wykorzystywać właśnie do spania na boku dla dziecka??? Wczoraj przeliczyłam te najmniejsze ubranka i rzeczy, które już mamy... :) Nie wiem nawet skąd ale sporo tego, mam nadzieję, że Lenka urodzi się taka, że jeszcze zdążę ją w to ubrać ;) Już bliżej niż dalej końca zakupów... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmieniłam kolor :P Zgredzio, ja mam te wałeczki bo dostałam od siostry ale spokojnie możesz zrobić to na domowy sposób, czyli zrolowany kocyk lub ręczniczek, w sumie to nie masz pewności, czy dziecko będzie lubiło/tolerowało pozycję na boku. Ja kładłam od początku na boku, miałam jakąś obsesję, że dziecko się zakrztusi jak mu się uleje albo cuś no i ta płaska z tył głowa, to tez moja i męża obsesja :P ale np. po karmieniu zawsze odkładałam na tę strone z której dziecko było karmione, więc leżało na zmianę i ja wiedziałam z którego cycusia jeść dostawało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małamaju dziekuje za podesłanie oferty. Tak, widziałam ją wcześniej, podoba mi się, ale zastanawiam sie co jesli kolejny urodzi sie chłopiec? w takim rozowiutkim wozeczku bedzie jezdzil?a wozek ogolnie bardzo ładny...najbardziej jednak podoba mi sie w tej kolorystyce, jaka ja wstawilam a co do tych waleczkow to tez mam taki od kolezanki, ale sie zastanawiam czy w ogole bede uzywala.... gdzies slyszalam, ze najbezpieczniejsze jest lezenie na pleckach ( chociaz z drugiej strony jak ktos jest np nieprzytomny to trzeba przewrocic go na bok....wiec sama juz nie wiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( wizyta u lekarza-szyjka w nieciekawym stanie,wchodzi palec. nie ma rozwarcia ale mam lezec i prawdopodobnie pessar a w najgorszym wypadku sterydy zeby pluca szybciej dojrzewaly...:( poplakalam sobie troche ale mam nadzieje ze bedzie dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwian88 - współczuję:( odpoczywaj dużo, to na pewno wszystko będzie dobrze! a kiedy mają decydować czy zakładać pessar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia252
sylwian88 - nie płacz, nie załamuj się, pomyśl o Dziecku! Ja od 23 tygodnia miałam problemy z szyjką. Też się załamałam i płakałam - teraz tego żałuję. Niepotrzebnie naraziłam swoje Dzieciątko na stres. Skróciła Ci się bardzo???? Skoro lekarz mówi - leżeć, to leż. Ja mam pessar, z tym się żyje i szczęśliwie można donosic ciążę:) Dziewczyny - nie było mnie chwilkę a tu widzę szaleństwo: wypieki kulinarne, przepisy, zakupy....... Ładnie, ładnie:) W czwartek mam wizytę u diabetologa w CZMP, zobaczymy czego się dowiem......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mogliszka
Sylwian 88 nie dziwie sie Twoich łez ale staraj sie trzymac dla maleństwa. A czułas ,ze cos jest nie tak czy samo wyszło na wizycie kontrolnej? Kurcze mi ten brzuch znów twardnieje z tym, ze duzo czesciej. Jeszcze 2 dni i wizyta.Jestem ciekawa co lekarz powie i jak wyszło tsh.Zczynam panikowac...jak zawsze przed wizyta.Mam nadzieje,ze na panikowaniu sie skonczy.Niech te nasze dzieciatka jeszcze siedza w brzuszkach i nie robia psikusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwian88 3mamy kciuki razem z Lenką;) żeby wszystko się ułożyło, było w porządku i dotrwało do końca ;) Kasiunia252 o której masz wizytę w CZMP?? ;) Ja też idę w czwartek ;) Qrcze szybko Cię zapisali... Ja musiałam tyle czekać :/ Skierowanie już załatwiłaś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia252
Hej! Skierowanie dziś załatwił mi mąż - zaocznie, bez mojej obecności. Zadzwoniłam dziś i pani mi powiedziała, że zaprasza w czwartek o 13.10. Może się spotkamy:) Jakie miałaś wyniki po przyjęciu glukozy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musialam odreagowac i chwile poplakac juz jest ok:) jutro ide na wymaz z szyjki a w przyszlym tygodniu mam isc na badanie,jezeli nadal bedzie postepowalo to zaloza pessar, a jak bedzie bardzo zle to te sterydy..;/ A ja osobiscie nic nie czulam,brzuch mi tylko coraz czesciej twardnial i dzis na wizycie powiedzialam o tym gin..badanie jak nigdy nie bolalo to dzis bylo mega nieprzyjemne-powiedzial ze przez ta szyjke.. dostalam scopolan nospe forte magnez i luteine.. Jade jutro rozmawiac z dziekanem zeby przelozyc obrone magisterki na przyszly rok,nie jestem w stanie sie teraz skupic na nauce,ciekawe co mi powie..;/ Musze duzo lezec co bedzie ciezkie z 3 letnia corka latajaca mi po glowie bo jest chora i ma przerwe od przedszkola.. swoja droga to jej 3 infekcja w przeciagu miesiaca,uroki przedszkola;/ Dziekuje dziewczynki za slowa wsparcia:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia877
Sylwian, jeśli Twoja mała ulega wszystkim infekcjom w przedszkolu to może warto jej podać syrop na odp***ość. Najlepiej taki, przepisany przez lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiunia na 12.50 :P Ale Pani powiedziała, że wizyta potrwa dłużej gdyż będą uczyć obsługi glukometrem no i zalecać tą dietę, także mam zarezerwować więcej czasu na wizytę, może dla nich to 20 minut już full czasu :P Co do wyników to na czczo miałam:80 mg/dl a po 2h: 157 mg/dl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia877 Syropy na odp***osc juz nie daja rady;)zaczelismy jej Podawac od 2 tygodni tran mollers,ma swietne opinie,jest drogi ale czego sie nie robi dla dziecka:) Moze to skuek tego ze bierze ten tran,bo infekcja jest tylko wirusowka ,a zawsze konczylo sie na antybiotyku badz nebulizacjach. Dostala tylko druga serie neosine na odp***osc i contrahist na alergie,bo moze jednak cos ja uczula? Zanim poszla do przedszkola to sambucol dawal rade na odp***osc,teraz juz wymiek l;p Ale wszystkie mamy mnie pocieszaja ze najgorszy jest pierwszy rok w przedszkolu, pozniej dziecko sie uodparnia na gila ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia252
Zgredzio1988 - to pewnie miniemy się w drzwiach :) Mi pani powiedziała, że jak mi przydzielą glukometr, to szkolenie z diety i pomiarów potrwa ok. 2 godzin. Mam nadzieję, że na diecie się skończy.... Wróciłam właśnie od mojego lekarza, byłam na kontroli pessara. Okazało się, że jest super..... Boże jak się cieszę, że trzyma... Miłego dnia wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
ja byłam na usg właśnie wsio dobrze i moja niunia waży już 1448 g :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
a zaczynam właśnie 29 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka ja rowniez zaczelam 29tydz :) Sprzatnelam wlasnie domek i postanowilam tu zarknac :) bardzo cicho sie tu zrobilo :/ Czy kazda z Was zna juz plec malenstwa? Mam nadzieje ze u nas lekarz sie nie pomylil i urodzi sie chlopaczek bo mam sporo typowo chlopiecych ciuszkow :) Jak sie czujecie? Instynkt wicia gniazda juz sie u Was zaczal?? :)) Zycze wszystkim duzo zdrowka i milego wieczorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
no u nas od 13 tc zawsze na usg jest mówione, że dziewczynka:) nawet ostatnio dostaliśmy zdjęcie krocza tak więc chyba nic innego nie wyjdzie :) ja pod koniec listopada jadę po wyprawkę i mam zamiar przed świętami to wszystko wyprać i poprasować sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:) jak Wasze samopoczucie? Malamaja dzięki za przepis, napewno go wypróbuje sylwiann88 dbaj o siebie i myśl pozytywnie:) Agnieszko Twoja Dzidzia ma fajną wagę, ja idę we wtorek do lekarza i mam nadzieję źe już waźy chodź 1100. dzisiaj mam 28 tydzień i 6 dzień. Ostatnio czuję się coraz bardziej gruba, oglądałam wczoraj zdjęcia ze ślubu koleżanki z września i na zdjęciach wyszłam dość pulchnie a zawsze byłam szczupła. Wiem źe to przecież naturalne ale jakoś smutno mi się zrobiło. Jeszcze mój mąż się śmiał ze mnie było to w żartach ale jednak zabolało mnie to. Dzisiaj byłam na pedicure źeby trochę poczuć się kobietą. Dziewczyny czy Wam wyszedł pępek? mnie dość odstaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja nie przejmuj się pulchnościa;) nie tylko Ciebie dopadła:) mi mężuś powiedział dziś, że na policzkach jestem okrąglejsza;p ale, że i tak jestem dla Niego najśliczniejsza na świecie;) także niespecjalnie się tym przejmuję. Najważniejsza jest dla nas teraz Córeczka! Normalnie już się Jej nie mogę doczekać;D jestem taka szczęśliwa, że już niedługo będzie z nami:) Widzę Dziewczyny, że u Was magiczne 1kg Dzidziusia przekroczone:) ja ostatnio na usg miałam 800g (to było w 26tc) Pedicure jeszcze dam radę zrobić sobie sama, ale to już niedługo...Wkrótce potrzebna będzie fachowa obsługa;) Golenie miejsc intymnych też idzie jeszcze bez lusterka, ale to chyba lada dzień się zmieni, bo brzuszek coraz większy:) Mój pępek dalej wklęsły, ale jakby płytszy. Już ostatnie dni w pracy, a potem też biorę się ostro za wyprawkę. Wtedy zacznie się prawdziwe wicie gniazda:D Zaczynam też szkołę rodzenia:) Dziewczyny jak jest u Was z badaniem GBS? robią to jakoś pod koniec ciąży i ponoć bierze się wymaz z pochwy i o***tu. Nie wiem tylko czy to standard? badanie obowiązkowe? Wasi lekarze cos juz o tym mówili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark_paradise ja juz na karcie mam zaznaczone GBS+, podczas porodu bede4 musiala wziac antybiotyk, a wszystko przez bakterie, ktora mialam ok dwa miesiace temu.I mimo, ze wyleczone, juz bede musiala wziac w razie czego. A co do pepka to jest prawie rowny, delikatnie gorna czesc wystaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwcia - gdzieś czytałam, że ok. 40% kobiet jest nosicielem tych paciorkowców! dla nas ponoć są nieszkodliwe, ale dziecko przy porodzie, może przez nie mieć nawet zapalenie opon mózgowych;/ a miałaś wymaz z dwóch dziurek? czy tylko z pochwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark_paradise właśnie brakuje mi tych słów od męża. co do posiewu to miałam tylko z pochwy i wyszedł ujemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja może nie usłyszałaś tych słów, ale na pewno jestes dla męża najpiekniejsza i najukochańsza. W końcu to z Tobą będzie mial Dzidziusia i zapewne bardzo, bardzo tego chciał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×