Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ślicznabuzia

Termin na luty 2014 :) Zapraszam świeżutkie ciężarówki

Polecane posty

Hej Dziewczyny! Małamaja, dziękuję, Synek faktycznie miał wirusa, bo bez antybiotyku przestał gorączkować w sobotę.Teraz już jest dobrze:) Inishmore, 3 lata starań...Zatem gratuluję 3 krotnie:) Witaj:) Też mam zamiar zacząć chodzić na basen, bo mam pod nosem...Ale ja od 2 trymestru, bo teraz siły nie mam.I boję się infekcji, a znając moje szczęście zaraz bym coś podłapała:/ I chcę chodzić na ćwiczenia dla kobiet ciężarnych od 4 m.Mogłabym sama ćwiczyć, bo jestem fizjoterapeutą z zawodu, ale, kurczę, chcę trochę do ludu wyjść:D Livia, w życiu jeszcze nie słyszałam,że solarium jest dopuszczalne w ciąży...Osobiście nie korzystam w ogóle, bo mi szkoda skóry, ale myślę,że na czas ciąży akurat tej przyjemności można sobie odmówić:) Blade teraz są na topie;P A zawsze są samoopalacze:) Uleczka, oł je! Dobrze,że wróciłaś:D Ja miałam ostatnią @ 18 maja, ale ciąża jest tydzień młodsza(czyli jakby @ była 25 maja) i termin mam na 28.02. Pewnie Twoja ciąża jest młodsza po prostu:) U mnie nadal faza na chleb z serem pleśniowym;P Kalisi66, witaj:) Masz termin 3 dni przede mną:) Mamamama2, nic nie jest jeszcze przesądzone! Wiem,że łatwo tak mówić, ale-trzymaj się! Boże od czw mają wrócić upały-ja chyba padnę;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słońcee
Czesc dziewczyny. Nie bylo mnie kilka dni ale szybko nadrobilama :) Wczoraj bylam na usg genetycznym- ponad 40 min lekarz je robil- moj malszek strasznie sie krecil i nie mogl go zmierzyc, ale sie udalo. jest kosc nosowa i wynik 1,4 wiec jak narazie ok. dzisiaj znowu bylam na tescie papa.. Wynik za 2 tygodnie ale jakos spokojnie do tego podchodze. Mamamam2 nie martw sie na zapas. Wlasnie wczoraj lekarz mi opowiadal o kobiecie ktorej przeziernosc wyszla powyzej 4 test papa tragicznie a dopiero te badania inwazyjnie pokazaly ze z dzieckiem jest ok. Wiec spokojnie:) Malamaju- ja tez mam bole brzucha- aczkolwiek lekarz powiedzial ze to normalne i w razie boli brac nospe. Za 2 dni wybieramy sie nad morze to tez doraznie kazal podczas podrozy wiac 2 tabletki. Uleczko bo hcg bedziesz wiedziala co sie dzieje- trzymam za Ciebie kciuki i mam nadzieje ze zostaniesz z nami. Nadziejo witaj Wsrod nas. Wiekszosc z nas sie martwi - taki nasz los:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słońcee
Rybko A Ty mozesz jesc ser plesniowy ?? Mi lekarz kategorycznie zabronil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce, może masz przewrażliwionego lekarza? Sery pleśniowe można jeść, pod warunkiem,że są z mleka pasteryzowanego.Wystarczy przeczytać skład. W mleku pasteryzowanym nie ma prawa rozwinąć się bakteria wywołująca listeriozę, a dlatego właśnie nie każą jeść serów pleśniowych...W pierwszej ciąży jadłam i teraz też jem.Uważam,że nie ma powodu panikować nad każdym jedzonkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słońcee
Powiem szczerze ze nawet o tym nie wiedzialam- byl zakaz wiec nie jadlam. A ostatnio znajomi robili grilowane seki plesniowe:) Do teraz slinka mi cieknie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamama2
Dziękuje Wam za słowa otuchy. Obiecałam sobie, że nie będę za dużo czytała w intarnecie, ale nie mogłam się opanować i teraz aż głowa mnie boli od tego co wyczytałam. Jestem umówiona na czwartek na biopsje kosmówki. Bardzo się boję... Czekając na wyniki chyba oszleję. Wam wszystkim życzę zdrówka, szczęścia i jak najmniej zmartwień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajemniczy mysi sprzet
Dziewczyny dzieki wam za info juz myslalam ze cala ciaze bede musiala odmawiac sobie serow plesniowych ktore po prosu uwielbiam. Jutro jade na zakupy wiec na pewno uzupelnie moja lodowke w solidny zapas;) Jutro tez mam miec robiony test pappa. A wieczorkiem jeszcze usg. Zastanawiam sie czy nie wziasc l4;/ (pracowalabym nadal ale miala 2 pensje) wiem, wiem to oszustwo ale wiem ile na poczatku kosztuje dziecko a tak to bym sobie odlozyla troche kasy na po porodzie zeby potem nie wyliczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajemniczy mysi sprzet
A jak tam wasze brzuszki? Moj jest juz bardzo widoczny i duzo ubran jest juz na mnie za male. Nie wspome juz o celulicie. Mam go wszedzie:( we wrzesniu wybieramy sie na wczasy a ja nie wiem jak ja sie pokaze w stroju kapielowym;( Pomocy , jak z nim walczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słońcee
TMS jezeli masz mozliwosc to korzystaj i idz na L4.Ja tez bym korzystala gdybym mogla- ale jak juz wczesniej pisalam nie moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, czy zażywacie jeszcze kwas foliowy, bo dzisiaj lekarz kazał mi odstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajemniczy mysi sprzet
Ja lykam femibion tzw zbior witamin z kwasem foliowym i jodem. Cala poprzednia ciaze tez je bralam. Moze tobie kazal odstawic bo masz go nadmiar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny wybieracie sie na wakacje za granice? bo ja mam super oferte o grecji tyle ze autokarem czyli 20 h z hakiem i nie wiem czy sie zdecydowac? bede wtedy na poczatku 5 miesiaca co myslice? a moze lot samolotem lepszy?bardzo prosze o odpowiedzi jakies bo do jutra musze sie zdecydowac. ciaze mam nie zagrozona wszysko jest ok jestem po genetycznym i nie wiem czy nie zaszkodze dziecku taka dluga podroza?? co myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajemniczy mysi sprzet
Znowy ja sie udziele;) Ja wybieram sie do grecji na poczatku wrzesnia bede wtedy w 17tyg ciazy. My lecimy samolotem 3godz mam nadzieje ze wytrzymam. Pytalam mojego ginekologa i on nie wiedzi zadnych przeciwskazan. Juz sie nie moge doczekac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alga123
Hej dziewczyny, a gdzie sie dokladnie do Grecji wybieacie?? Ja tez we wrzesniu jade, pod koniec.Wlasnie wybieramy gdzie dokladnie, wiem ze na Zante ( czy Zakyntos - nie wiem ktora nazwa jest poprawna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alga123
A wogole to jutro mam usg, wiec jak wszystko bedzie dobrze to sie dopisze do tabelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
Ja mam usg dopiero 17 sierpnia... Czy to nie za późno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajemniczy mysi sprzet
Agnieszka dopiero pierwsze? Ktory to bedzie tydz? Bo do 14 musi byc usg przeziernosci karkowej. Gdzie dokladnie jeszcze nie wiem bo jeszcze nie kupilismy wycieczki zew zgledu na ciaze, bedziemy czekac do konca sierpnia a i last minute sa tansze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
Nie, to nie jest pierwsze :) pierwsze usg miałam 17 czerwca wtedy był 5/6 tydz drugie usg miałam 4 lipca i wtedy był 8 tydz teraz byłam 25 lipca u ginekologa to napisał, że jest 11 tydz i 5 dni. Dostałam skierowanie na usg, ale dopiero zapisy były na 17 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajemniczy mysi sprzet
Agnieszka Myslalam ze dopiero pierwsze;) moja znajoma dopiero w 5miesiacu kapnela sie ze jest w ciazy:/ przynajmiej szybciej jej zlecialo:) jak dobrze licze to bedziesz miala 15ty0d wiec lepiej zadzwon i zapytaj czy nie za pozno na to usg. Ja mialam robione w 11tyg 5d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczęta! TMS - nie wiem czy na cellulit, ale dużo osób poleca jako nawilżenie skóry olejek z rossmana dla mam z seri BabyDream. Ja zakupiłam i od kilku dni używam, gdyż na zwykłą oliwkę z Jonsona dostałam uczulenia (nigdy wcześniej nie miałam!). Poza tym jest oznaczony jako produkt wszech czasów Wizaż, jest niedrogi i ma fajny zapach, więc na pewno nie zaszkodzi. Wszystkim, które oczekują na USG i wyniki badań cierpliwości i samych dobrych wieści. Ja kwas foliowy biorę nadal, mimo, że w witaminach jest. Jego nadmiar jest naturalnie usuwany z organizmu. Mój brzuszek powoli się zaokrągla i też z niecierpliwością oczekuję wizyty. Pozdrawiam wieczorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dobrze, że dziś mam USG. Znów plamię... Ile z człowieka krwi może wypłynąć? To jest jakieś nienormalne i dość dołujące...Kilka godzin spokoju a później znów to samo... Dobrze, że nie czysta czerwona, żywa krew ale ta brązowa też z nikąd się nie wzięła :( nie mam sił po mału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
No to mam problem... :( terminy na usg były w szpitalu tylko na 17 sierpnia, a jak chciałam na 10 sierpnia się zapisać, bo oni robią tylko usg w soboty to już miejsc nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słońcee
Witam :) Co do wyjazdu za granice to tez planowalismy Chorwacje- jednak nasluchalam sie opowiesci jak kobiety w ciazy ciezko znosza wysokie temperatury i podroz, sama po sobie widze jak sie czulam przez ostatnie dni gdy temperatura byla ponad 30st - dlatego zrezygnowalaismy. Mimo ze lekarz nie widial przeciwskazan. Za dlugo czekalismy na ta ciaze - wiec lepiej dmuchac na zimne:) Jutro jedziemy nad nasze polskie morze - to nie to samo co Grecja lub inne cieple kracje ale jakos w tym roku nie ma to dla mnie znaczenia. Moj angielski nie jest na tyle perfekcyjny zebym w razie jakiegos zlego samopoczucia poradzila sobie w szpitalu. Agnieszko 17 sierpnia to zdecydowanie za pozno na usg genetyczne- chyba ze lekarz nie myslal o tym badaniu tylko o zwyklym usg. Z tego co piszesz to chodzisz chyba panstwow- zapytaj moze mozna to genetyczne zrobic wczesniej prywatnie. Paatkaa daj znac jak po wizycie- nie martw sie bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, dawno się nie odzywałam. Bardzo źle się czuję tak w ogóle. Wymiotowałam tylko raz właściwie, ale stale jest mi niedobrze. Teraz jeszcze nabawiłam się anginy i lekarz przepisał mi antybiotyk augmentin, czy jakoś tak. Nie wiem czy jest bezpieczny dla dziecka, ale przepisał mi go ginekolog. Byłam w poniedziałek na wizycie i miałam robione usg, powiedział że wszystko dobrze, ale wydaje mi się, że jest mało dokładny jako lekarz. Poza tym nie wiem gdzie kupić jakieś ciuchy ciążowe bo w spodnie powoli się już nie mieszczę, tzn. zapnę się ale przy siedzeniu mnie uwierają i jest mi niewygodnie. I na dodatek tych wszystkich nieszczęść zrobiła mi się opryszczka. Na wakacje nigdzie się nie wybieram... a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia87
Wtrące swoje trzy groszę jesli chodzi o sery pleśniowe. Z lesteriozą masz rację rybkoplum, ale w procesie wyrobu tych serów tworzą sie aminy biogenne, ktore mogą okazać sie toksyczne szczególnie właśnie dla kobiet w ciąży. Więc lepiej ograniczyć spożywanie do np. Raz w tygodniu bądź zupełnie zrezygnować na jakiś czas z tych serów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słońcee
onatowie- chyba jakas chandra Cie dopadla. Czasem tak jest jak cos sie zaczyna psuc to potem leci takim sznureczkiem. Cos o tym wiem:) Zawsze sobie mowie ze gorzej byc nie moze :) a potem sie okazuje ze jednak moze:) Co do Twojego lekarza, to jezeli nie jestes go pewna idz do innego, zawsze se upewnisz i bedziesz spokojna. Ja podczas dlugiego czasu staran o upragnione dziecko bylamu 5 lekarzy i w koncu trafilam na tego ktoremu sie udalo nam pomoc. Wiec glowa do gory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uleczka123456789
witajcie bylam dzis u gin powtorzyc bete z wynikow poniedzialkowych wychodzi ze to 5 tydzien jutro bedzie wynik ostateczny czy ciaza sie rozwija czy obumarla :( to najdluzszy dzien i noc to wyczekiwanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Soniu, ale,żeby te aminy były toksyczne, to musiałabym ten ser jeść kilogramami...A jem kanapkę lub dwie;) Poza tym aminy biogenne występują we wszystkich produktach podlegających fermentacji-a zobacz ile ich jest! Nie dajmy się zwariować...Zresztą, ja przecież nikogo nie namawiam:) Niech każda robi co chce...To tak jak z samolotem-jedne latają, inne nie:) Co do wakacji- w życiu bym się nie zdecydowała na tak długą podróż autokarem...Nawet nie będąc w ciąży;P Myślę,że w 5 miesiącu to już spokojnie można samolotem lecieć-ja bym w każdym razie poleciała. Zazdroszczę Wam tych Grecji i in.:)Może mojego też pomolestuję...Tym bardziej,że Młody nie jest jeszcze wliczany w cenę, bo za mały... Alga, trzymam kciuki za usg!:) Uleczka, doskonale Cię rozumiem, bo byłam w dosłownie identycznej sytuacji...Jednak wszystko się skończyło dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×