Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Kikulec, potwierdzam! Brałam (i biorę) gonapeptyl, fostimon, teraz gonal f. Gonal f jest najlepszy! Wkłucie nie boli - bardzo cienka igła, podawanie w przeciwieństwie do gonapeptylu też nie boli. :) Naprawdę tego zastrzyku - oczywiście jak go robisz delikatnie - to się w ogóle nie czuje:) Ja jutro podglądanko, mam nadzieję, że ostatnie i w poniedziałek powinna być punkcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki, faktycznie nic nie czuć tego Gonalu :) Najbardziej bałam się tego wstrzyknięcia, że jak z torpedy pójdzie, a tu lajcikowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W penie gona nie boli, spokojnie :) wszystko sie zniesie dla dzidziusia :) Xxx Miki, a jak odbekujesz to dajesz go przezramie tak z raczkami zwisajacymi, czy tylko glowka do szyji i trzymasz ? Xx Moj tez troszke ulewa, to chyba nic takiego, mam nadzieje :) Xxx Z oczek ma ropke, mam nadxieje, ze za kilka dni zniknie..to podobno nie donkonca rozwiniete kaaliki lzowe, lub reakcja na krem przeciw jakims wirusom, ktory sie daje dzieciom zaraz po urodzeniu. Xx Kisskiss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim w upalny dzien:) ja tez potwierdzam ze ten zastrzyk nie boli mnie jedynie draznil jego zapach,ale tylko ja go czulam mąż nie. dziewczyny w ciazy i po napiszcie mi prosze jak wy radzilyscie sobie ze strachem ze dzidzia nie rosnie albo serduszko przestalo bic,wiem ze nie powinnam tak myslec ale nie potrafie sobie z tym poradzic:(najchetniej co tydzien chodzilabym na usg:)najgorzej ze nie mam brzuszka,objawy tez powoli mijaja(zmeczenie,mdlosci).Myslalam ze bedzie inaczej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam juz dosc!Myslalam ze dzisiaj pojde do domu,od 4dni nie ma plamienia,chodze do wc i pod prysznic,lekarz zbadal dzisiaj i mowi ze szyjka jest zamknieta a na usg wyszlo ze odklejenie sie powiekszylo i nadal tu zostaje.Juz nic ztego nie rozumiem.Leze plackiem dwa tyg i zamiast byc lepiej jest gorzej. x Helenka nie zamartwiaj sie tyle bo oszalejesz.Ja sama widze ze nie da sie niczego przewidziec.Poczytaj ksiazke,tylko nie o ciazy,zeby oderwac mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula strasznie ci wspolczuje i nawet nie wiem jak cie pocieszyc,az mi glupio ze ja tak jecze,ale ten stres i strach jest silniejszy,strasznie sie boje,myslalam ze po zrobieniu testu juz bedzie z gorki a tu d...a:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka ja mam tak samo. Ciagle sie boje, usg mam dopiero za 2 tyg i nie wiem czy nie zwariuje do tego czasu ale wmawiam sobie ze na pewno wszystko jest dobrze (w 10 tyg odstawilam progesteron bo klinika mi kazala, badania z krwi zrobilam na wlasna reke w polskiej klinice wyszlo ze poziom byl baardzo wysoki) mimo to mam stresa. Kochana bedzie dobrze. MUSI BYC! X Madziula wysylam ci moje pozytywne wibracje. Sluchaj sir lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lunka Nie wieszasz go na ramieniu tylko przykladasz do klatki piersiowej tak zeby był w pozycji jak najbardziej pionowo i lekko poklepujesz albo masujesz plecki wtedy mu szybciej sie odbije. Chociaż mojemu nie zawsze się odbije. XX Helenka Tego strachu niestety ale się nie pozbedziesz aż do końca, ja kupiłam sobie doppler do słuchania serduszka i od ok 14 tyg mogłam już sprawdzać czy bije serduszko to mnie bardzo uspokajalo. Chociaż i tak przed każdym usg miałam stresa czy wszystko ok. XX Madziula rób co lekarz kaze i myśl pozytywnie. No a co lekarze wogole na to mówią? Jakie sa rokowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka, ja tez mialam dopplerka i sluchalam serduszka, ale czesto to jeszcze bardziej stresuje,gdy nie mozesz znalezc bicia, lub jest nieregularne, bo dziecko sie rusza, wiec chyba musisz zaufac sobie i dziecku :) Xxxx Miki, tym sposobem tez robie :) dzisiaj mam zmartwienie, bo polozna, kTora przyszla zwazyc dzisiaj hugusia nie zanotowala wzrostu wagi :(( malutki malo je...chyba nie ssie prawidlow, bo nie slysze tego glosnego przelykańia...:( takze od dzisiaj, po karmieniu piersia, dokarmiam go z butelki, ale moim mlekiem, odciagnietym laktatorem..a wiec sesje karmienia trwaja prawie non stop: karmienie, dokarmiania, a potem odciaganie na potem. Biedactwo, oby zaczal przybierac na wadze, bo inaczej nie wyjdzie z zoltaczki :(( Xxx Madziulka, trzymaj sie dzielnie. Co lekarze mowia, mozna cosnjeszcze zrobic poza lezeniem??? Xxx Pap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane ;-) Madziula bardzo mi przykro , ze musisz zostać w szpitalu, myślałam ze dziś wyjdziesz, ale kochana leż ile trzeba co się nie robi dla dzidzi;-) Musi być dobrze !! Lunede, Miki jak ja Wam zazdroszcze tych karmień, dzieci itp. Pozdro dla wszystkich !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulka, strasznie mi przykro, że musisz zostać w szpitalu i że takie są komplikacje. Ale jak mus to mus:) Nie poddawaj się, tyle się starałaś, to wytrzymasz te niedogodności:) Każdy tydzień w szpitalu oznacza tydzień mniej porodu:) Helenka, ja się nie dziwię, że masz ciągłego stracha. Myślę, że to całkiem normalne, po tym co przechodzimy zanim się uda. Mi1 - wszystkim nam się w końcu uda, nam też będą zazdrościć:) --------------- Dziewczyny - ja mam w poniedziałek pierwszą w życiu punkcję (mam nadzieję, ze również ostatnią). Jeszcze się nie stresuję... Byłam dziś na podglądanku, mam ponad 20 pęcherzyków, lekarz się doliczył jakichś 23 :) Trochę zaczynam to odczuwać w dole brzucha, choć po tych wszystkich zastrzykach z hormonami humor mam wręcz znakomity. Aż dziś w pracy zaczęłam sobie podśpiewywać pod nosem, to mi zwrócili uwagę co ja taka wesoła;) Czy macie dla mnie-nowicjuszki jakieś rady przed punkcją? Wiem, ze mam być na czczo i to koniec zaleceń lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwka zycze aby to byla twoja jedyna punkcja:) Jezeli chodzi o zalecenia to dodatkowo nie zuj gumy, nie pij gazowanego i nie uzywaj perfum. Aha i pozytywne nastawienie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi1 Iwka ma racje wam tez juz niedlugo beda zazdroscic ciazy! Teraz zbieraj sily duzo sie usmiechaj i wiecej wiary! Ja mocno trzymam kciuki. X Swiezo upieczone mamusie ucalowania dla Waszych kruszynek od wirtualnej cioci X Aliket co u Ciebie? Jak sie czujesz? X Yassmin jestes? X Stefania podczytujesz nas? Co u Ciebie? X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie moge spac cholerka. Nie lubie tej pogody, co roku to samo, suchy nos i suche gardlo. Takie troszke bolace przy przelykaniu. Macie jakies domowe sposoby? Dziewczyny czy to prawda ze farbowanie wlosow farba bez amoniaku jest bezpieczne w 2 trymestrze ciazy? Ja mam okropne odrosty z checia to bym nawet teraz je zafarbowala ale mam dylemat bezpieczne czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabelka ja tez codziennie o 5.00 juz sie budze,sama,tak sie nauczylam tutaj.Rano chodzi pielegniarka i sprawdza temp wiec jak zaczyna pikac tym swoim urzadzeniem to juz po spaniu.Jesli chodzi o farbowanie to kiedys kosmetycyka mi mowila ze nie ma zadnych przeciwwskazan jesli chodzi o farbowanie ww ciazy bo farba nie przenika przez skore. x U mnie to ja juz nie wiem co jest grane..najbardziej jestem zmeczona tym analizowaniem co ktory lekarz powiedzial,bo kazdy gada mi co innego.Jeden bierze na usg,mowi ze sie pogorszylo po czym widzi moj przeraźliwy wzrok i mowi ze nie jest tak tragicznie.Nast.obchod,ordynatorka patrzy w karte i nagle pyta gdzie mieszkam.Podejrzewam ze chodzi o wypis bo jesli blisko szpitala to zawsze moge szybko podjechac i generalnie moge lezec w domu bo nic mi nie jest.A na tą przypadlosc niestety nic innego sie nie poradzi jak tylko leki i lezenie.Juz wszyscy lekarze powiedzieli ze do 15tc mam lezec caly czas.Chcialabym konkretnie wiedziec jak jest.Poza tym druga sprawa.W klinice mialam wyliczone ze jestem w 9tc a tu ewidentnie wychodzi ze jest8tc.klocłekarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholera na tel czasem trudno pisac... No ja mowie ze przeciez mam co do dnia wyliczone kiedy bylo zaplodnienie ale lekarz ze niewiadomo kiedy byla implantacja zarodka bo od tego dnia ciaza rosnie.Juz glupia jestem w tym wszystkim,mowie Wam ja tu chyba kota dostane do głowy. x Lunka dobrze sie zorientowalas ze dzidzi nie je prawidlowo mleka bo moja kuzynka tak karmila wlasnie jak mowisz,myslala ze dziecko je a potem dostala zaplenia piersi a dzidzius byl glodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula wspolczuje ci tego stresu. A szczegolnie jak kazdy gada co innego. Najwazniejsze ze nie plamisz! Ja wierze ze wszystko bedzie dobrze musisz jeszcze troszke wytrzymac! Jestesmy z Toba myslami, szkoda ze nie mieszkamy wszystkie blisko siebie moglybysmy cie odwiedzac:) Przeczytalas juz jakies ksiazki?? X A z ttm karmieniem dzieeczyny to sie wydaje takie proste a jednak kazda ma problemy. Moja siostra jak urodzila to miala mleko za chwile nie bylo, jeden lekarz kazal jej obwinac piersi bandazem, potem przychodzi pielegniarka do domu i na nia ze co ona robi!! Takze siostra troche sie naplakala i nastresowala z tego powodu. Trzeba trafic na naprawde dobra pielegniarke ktora zna sie na rzeczy i dobrze doradzi zeby nie zwariowac! X Milego dnia kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwka trzymam kciuki za poniedziałek życzę Ci aby to była Twoja ostatnia punkcja ;-) Madziula bidulko ;-( ALE pomyśl , ze za 9 mies niecałe bedziesz mamuską i zapomnisz o tym wszystkim ! Ale dziś upał ! Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, mam pytanie, czy jak wezmę leki godzinę wcześniej niż zwykle to coś się stanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kikulec, mi doktor mówił, ze to ma być ta sama pora, w razie konieczności +/- 2 godz nie zrobią różnicy. Mi się zdarzało wziąć godzinę wcześniej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Iwka. Też wydaje mi się, że ta jedna godzina chyba nic nie zaszkodzi. Idziemy dziś na zabawę i nie chciałabym już po godzinie się urywać. A do południa znów na rowerkach śmigaliśmy. Lekarz zalecał aktywność fizyczna, więc poza sexem preferujemy rowerek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam o godzinę wcześniej w dniach, w których szłam wieczorem na basen. Niestety mi już doktor odradza aktywność, żadne pływanie i żaden rower:( Ale sama już czuję, ze ta ilość pęcherzyków na coś mi tam w brzuchu uciska, nawet przy zwykłym chodzeniu. Zaczynam się stresować, ale nie samą punkcją, tylko tym, ze pęcherzyki nie okażą się puste, a jeśli się jakieś znajdą to czy będą się chciały zapłodnić...ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwka, Mnie właśnie nic nie boli i zastanawiam się czy tam coś rośnie. Jutro podglądanko, to się okaże. Tylko brzuch mam taki nabrzmiały i obolały od siniaków. Też Ci wychodzą siniaki? Mi może nie po każdym zastrzyku, ale za to długo schodzą :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka masz jakies dolegliwosci ? To moj 10dpt. I nic sie nie dzieje, nie wiem czy to dobrze czy zle. Nawet piersi mnie nie bola, no po prostu nic. Sikanca zrobie we wtorek chyba ze sie powstrzymam i zrobie w srode jeszcze nie wiem. Napisz czy ty masz jakies obiawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwon, powodzenia przy testowaniu ! Xxx Izabelka, moze masz za sucho w pokoju. Ja kupilam wilgotnomierz, Higrometr i sprawdzam czy jest dobry poziom 55-65%. domowy sposob to wigotne reczniki rozwieszsone :) Xxx Mdziulka, do 15 tc, to jeszcze trche polezysz, obys potem juz nie musiala biedaku... Xxx M1, jestem pewna, ze sie doczekasz juz niedlugo swojego karmienia. Xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ tu cichutko!! Dziewczyny MOCNO trzymam kciuki za wysokie bety!!!! No oczywiście za dziewczyny podchodzace do punkcji rowniez trzymam kciuki:) U nas wieje dzisiaj strasznie. Kiedy to lato zawita do UK??!! Jeszcze 9 dni i przylatuje siostra z siostrzenica w odwiedziny a za 11 dni usg i mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze, bo juz się nie moge doczekac zeby przekazac wiesci moim ukochanym przyjaciolkom, ktore tym razem nic nie wiedzialy :):) latwiej jest utrzymac wszystko w tajemnicy będąc tak daleko od nich... Pozdrwiam i ogromne całuski dla najmłodszych słodziaków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny znacie moze jakies fajne sklepy online z polskimi kosmetykami, ciuszkami, zabawkami itp z przesylką za granice oczywiście ktore sa sprawdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Lunka u nas dobrze, mala w poniedzialek wazyla 3740 wiecteraz pewnie ponad 3800. Ciagle siedzi na cycku, normalnie non stop, sutki juz mam az miekkie i nie moze dobrze zlapac przez co sie denerwuje. Sciagam wiec i karmie butelka i tak na zmiane, dwa razy dalam jej juz sztuczne, bo nie nie nadazam produkowac!! :/ Mala daje nam popalic czasami, juz chwilami nie mam sily, dzis w nocy przeszla sama siebie, co godzine darła sie jesc a ja ze zmeczenie widzialam ja juz potrojnie ;) Kurde, ciezka to praca to macierzyństwo, a mnie dopada chyba jakis bejbi blus, ucieklabym najchetniej gdzies daleko. Na szczescie juz za dwa tyg jade do Polski. Nie mam nawet jak Was poczytac. :( xx Aneczko jak sie czujesz??? xx pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam serdecznie.Mam pytanie.Czy jest ktos po ivf w aberdeen??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×