Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pani_puchatkowa1

Cilest wycofany - co robić??

Polecane posty

Od brania tabletek się nie tyje. Może się co najwyżej zatrzymywać woda w organizmie, możesz mieć zwiększony apetyt, ale jeśli będziesz jeść normalnie to nie przytyjesz. Na jakiej podstawie lekarz dobrał Ci te tabletki? Dlaczego się obawiasz? Jesli lekarz robi wywiad, badania przed dobraniem pigułek to chyba wie, co robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam Microgynon 21 przed Cilestem przez kilka miesięcy. Jednak nie jestem zadowolonA. Dokuczały mi bóle głowy i straaaaszny wysyp pryszczy na policzkach. A dodam, że nigdy nie miałam żadnych poważnych problemów z cerą, poza pojedynczymi wypryskami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszłam dzisiaj wykupić Cilest, a tu niespodzianka - wycofany. Dobrze, że złapałam szybko moją ginekolog, bo inaczej byłoby kiepsko. Przypisała mi teraz tabletki o nazwie Bonadea. Sprawdziłam poprzednie opakowanie Cilestu, które brałam i było z wadliwej serii, ale nie widziałam u siebie żadnych dolegliwości. Brałam Cilest 1,5 roku i były to najlepsze tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaczelam brac Marvelon bo takie tabletki mi gin zapisal i tak dzis jestem po 4 tabletce a czuje sie fatalnie ... mdlosci okropne, biegunka i zawroty glowy, ogolne jakies takie oslabienie. Nie wiem czy mam je brac dalej czy przerwac? Jutro wieczorem ide do gina ale nie mam pojecia czy mozna przerwac w trakcie opakowania czy trzeba wybrac do konca??? zalamana jestem . Na cilescie sie czulam swietnie i boje sie ze juz nie trafie na takie drugie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odkupię Cilest, nawet z wycofanej partii. Jeśli ktoś posiada proszę o kontakt bialykot123@interia.pl Odbiór osobisty w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore microgynon od 2 lat. jestem zadowolona poniewaz przy kazdych tabletkach plamilam te jedyne mi podpasowaly wkoncu:P. no wlasnie jest pare ale... nie umialam dostac tych tabletek u siebie w miescie i bylam zmuszona zrobic miesieczna przerwe i tu zaczely sie problemy. strasznie zaczely mi wypadac wlosy, pryszcze zaczely sie pojawiac doslownie wszedzie istna tragedia. na szczesie zaczelam juz nowe opakowanie mam nadzieje ze moj ''wysyp'' szybko zniknie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biorę cilest od 3 lat, okazało się ze ostatnie dwa potrójne opakowania były z serii wycofanych, czuje się dobrze okres mam regularnie w ciążę nie zaszłam a to już pół roku, więc tak myslę że panikować nie ma co. A tak nawiasem mówiąc jestem farmaceutką i gdyby wziąć to na logikę skoro bierze się tabl regularnie codziennie o tej samej porze to różnica w tym czy ona rozpuści się godz czy trzy później nie ma wiekszego znaczenia bo stężenie substancji czynnej w organizmie jest stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani_puchatkowa1
Jeśli można powiedzieć cokolwiek po kilkunastu tabletkach, to na razie Asubtela się u mnie sprawdza. Nie mam żadnych skutków ubocznych. W pierwszych dniach brania Cilestu (kilka lat temu) miałam długo plamienia, bóle brzucha, wahania nastrojów. Po tych tabletkach,które mam teraz, mój organizm jest tak spokojny,że aż się boje,czy one na pewno działają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do lekarza dobierze ci zamiennik Cilestu innego producenta.Nie warto zmieniać jak dobrze tolerujesz,a to przy antykoncepcji jest ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozula
A ja Zamiast Cilestu (z którego byłam zadowolona) dostałam tabletki VIBIN, bierze je może któraś z was? Nigdy nie brałam innych tabletek jak cilest i ciekawa jestem jak będzie po tych vibin, no i oczywiście mam je zacząć brać normalnie po 7-dniowej przerwie, też tak robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malllllla
hej jestem po 12 tabletce Microgynon21, nie jem więcej niż wcześniej właściwie tak samo wiec jest dobrze, jedyne co mnie martwi to plamienie gdyż plamie cały czas , lekko ale jednak, następna rzecz to właśnie tak jak piszecie: wypryski, nie wiem czy to wina tych tabletek ale po cilescie moja twarz była idealna , zero jakikolwiek krostek, syfków, pryszczy a teraz mam bardzo duzo krostek (nie sa to syfy ktore można wycisnąć, widać je pod światło) wysypało mnie na szyi i plecach chociaż nigdy nie mialam problemu w tych okolicach.. nie wiem juz co mam robic, czy dac im chociaz miesiac szansy czy isc po co innego.. nie czuje se po nich zle , nie mam mdłości, nie obli mnie głowa jedyne co mnie martwi to właśnie ten wysyp... jest to dla mnie drazniace bo bardzo dlugo walczylam z tradzikiem i bylam szczesliwa ze cilest wyleczyl mi go całkowicie teraz znow czuje ze wracam do punktu wyjscia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idz do gina niech ci przypisze jego zamiennik.Nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkamarle
Ja dowiedziałam się o wycofaniu cilestu dzisiaj, gdy poszłam po receptę.. szkoda, że go wycofali, bo brałam go 3 lata i czułam się bardzo dobrze. Pani gin. powiedziała, że niestety nie ma typowego zamiennika o takim samym składzie, przepisała mi Regulon, który ma trochę mniejszą dawkę hormonów niżCilest, ale to jednak zmiana na całkiem inny lek, zaleciła przez pierwsze opakowanie dodatkowo się zabezpieczać, może wystąpić plamienie a w razie niepokojących objawów dokończyć opakowanie i odstawić.. szkoda, że to okres wakacyjny i właśnie wyjeżdżam na 3-ce, ciężko będzie, jeśli okaże się, że po Regulonie źle się czuję i trzeba szukać coś innego.. cóż zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malllllla
no tak ale jednak jak koleżanka niżej pisze są wakacje , tez wyjeżdżam za kilka dni i chciałabym spedziec ten czas spokojnie, zamiana tabletek może znów sprawić ze będę nerwowa lub depresyjna, te tabletki działają na mnie pod względem "psychicznym" bardzo dobrze jednak ten wysyp.. nie pamiętam czy po cilescie tez tak to wyglądało ale dziwi mnie ze lekarz przepisał całkiem inny lek a nie np Harmonet lub Logest które maja chociaż jeden główny składnik taki jak cilest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym sęk ze cilest nie ma zaminneika i tu jest problem . Nie wiem po co pisac jak sie nie ma pojecia o tym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatabut
Ja również dowiedziałam się o wycofaniu w momencie gdy poszłam po receptę do swojej gin :-) i Pani do mnie, że nie ma i nie będzie, bo wycofali, oraz dobrze, że Pani w ciążę nie zaszła ;-) ale sprawdziłam swoje opakowanie które jeszcze biorę i jest z innej partii, może poprzednie też miałam z dobrych :-) a teraz będę się przestawiać na Vibin. Może to i lepiej, bo i tak miałam zmieniać, cilest brałam jakieś 8 miesięcy i cera zrobiła mi się straszna, jak nigdy nie miałam problemów tak po nim aż brak słów co mi się z twarzą stało :-), pocenie się niemiłosierne, musiałam zacząć używać aptecznych dezodorantów. Poza tym +6kg przy normalnym (czyt. jak dotychczas) jedzeniu. Tak więc mam nadzieję, że ten Vibin będzie lepszy. A jeśli nie to trzeba będzie przejść na plastry Evra, te były cudowne, jednak ich cena jest dość wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dziewczyny musimy szukać zamienników,gdyz cilestu nie będzie.Po długotrwałym braniu bez komplikacji będzie trudno.Tylko jak chce się korzystać z sexu to trzba szukać.Napiszcie jakich odpowiedników korzystacie.Radziła mi siostra przejście na nuvaring.Wygodna ,gdyż wkłada się do pochwy na miesiąc i o niczym nie trzeba pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale gdyby któraś bardzo potrzebowała to mam kilka opakowań bo wykupiłam recepty mogę odsprzedać - katarzynaw001@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cilestowa
PILNE! Biore Cilest od paru lat, Teraz mam 7 -dniowa przerwe na okres a w sobote musze wziac nastepne opakowanie i juz go nie ma w aptekach Potrzebuje tabletek o podobnym skladzie Prosze powiedzcie mi ktore tabletki maja podobny sklad do cilestu Dobrze go znosilam samopoczucie i cera ok wiec nie chce sobie tego zniszczyc jakis swinstwem sklad cilestu : Estrogen - etynyloestradiol - 0,035 mg/tabl. - Progestagen - norgestimat - 0,25 mg/tabl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idz do lekarza i wspólnie wybierzcie.Inne tabletki mga popsuć c i libido a to jest najwazniejsze w ich stosowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanbukar
Mnie po wycofaniu Cilestu ginekolog przepisała Ovulastan. Tak czy inaczej musiałam zrobić miesieczna przerwę bo trochę za późno sie dowiedzialam. Ciekawe jak mój organizm teraz będzie reagował na te tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Bardzo chętnie odkupie tabletki. Nawet wycofana partię jeśli ktoś ma. Bardzo proszę o kontakt na wiki22_22@wp.pl dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zamiast cilestu dostałam microgynon. od dzis mam 7-dniowa przerwe i w czwartek powinnam wziac cilest. z ulotki wynika ze musze wziac nowe(micro..) w ciadu od 1 do 7 dni. Czyli nic sie nie stanie jak wezme nowe tabsy w srode? typu jakies dziwne odczucia ogranizmu itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo jakby byl dalej cilest to musialabym go wziac w czwartek za tydzien :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ITK
Witam wszystkich od cilestu Mam 40 lat, 20sto letniego syna. Ja też brałam cilest i 26.07 dowiedziałam się że jestem 3 tyg w ciąży, jestem załamana i nic nie mogę zrobić . Tak więc uważajcie te które jeszcze go biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa54321
Ja też bardzo chętnie odkupię Cilest, jeżeli ktoś ma zapas a przestawia się na inny preparat. Mail ewapawlowska@opoczta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiena
Mam dwa blistry cilestu (nie z serii, która została wycofana) do odsprzedania. asiena@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepe19
Ja tez dostalam Ovulastan ale nie jest on dobrym zabezpieczeniem , lekarz zalecil kazdorazowo gumkę .. az do powrotu Cilestu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepe19
Oprócz tego ze cilest byl antykoncepcją , był lekiem chormonalnym, BYŁ .. kilka dni temu dowiedzialam ze przestał dzialać. Mam torbiel na jajniku, powstał w ostatnich miesiącach, w marcu go jeszcze nie bylo.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×