Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość kukurydziana
Cześć! Mam ogromną prośbę - mogłybyście obadać swoje owłosienie na ciele? Zwłaszcza brzuch, piersi, twarz... Jest go więcej niż przed ciążą, a może jest dłuższe? Przepraszam jeżeli temat się pojawił, ale nastukałyście już tyle postów, że nie dam rady wszystkiego przeczytać... Termin mam na przełom stycznia i lutego, niedawno zorientowałam się jaki efekt niepożądany niesie moja ciąża... Zanim powiem o tym lekarzowi, chciałabym wiedzieć, czy jestem z tym problemem osamotniona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukurydziana - wzmożone owłosienie w w/w przez Ciebie miejscach w ciąży jest normalne. Ja np. mam ciemne naturalnie, gęste i grube włosy i zawsze miałam tzw. 'drogę do raju' na brzuchu, a teraz (17 tydzień) mam brzuch owłosiony jak mała małpka. Cały brzuch pokryty jest w czarnych długich włosach, więc się nie przejmuj. Piersi też mam we włoskach ale już mniej widocznych, ale za to wokół sutków jest ich sporo i z kilku sztuk sprzed ciąży teraz są chyba trzy rzędy włosków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj biedna Justynka i Misiu :( ale dobrze, że wyniki są dobre i jest wszystko ok :) Moje przeczucie coś mi podpowiada, że też w poniedziałek się nie dowiem :) Uleczka to pisz częściej :) Widzę, że nie pierwszy raz jest poruszany temat, że nie zawsze jest robione usg, albo jeszcze problem w tym, że trzeba iść gdzie indziej. Ja regularnie co wizyta mam robione badanie na fotelu oraz usg. Raz mi tylko lekarz nie robil, kiedy miałam wizytę na następny tydzień na badanie pierwsze genetyczne. Czy to też źle, że mam co miesiąc usg ? Bo już sama nie wiem jak to powinno być. Aha Justynka zapomniałam, dzięki jeszcze za dobre słowo parę stron wcześniej:) kukurydziana - u mnie raczej bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Ja się nie spotkałam z opinią by usg mogłoby szkodzić w jakiś sposób na dziecko. Na samym początku ciąży miałam robione bardzo często. Jestem w 16 tyg i5 dniu a miałam już 5 razy robione. ----------------------------------------- Ale mi narobiłyscie smaka na pierogi.. będe musiała odstawić swój honor na bok i powiedzieć narzeczonemu by kupił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brawo pomarańczowa:) :) Jeśli chodzi o szkodliwość USG, to wydaje mi się to mało prawdopodobne, a czytałam trochę na ten temat w literaturze i w necie. Może ta lekarka miała jakiś stary sprzęt? naprawdę jestem zaskoczona. Jeśli by tak było to by lekarze nie robili tak często. Ja mam na każdej wizycie, co 3 tygodnie, a jak moja koleżanka leżała w szpitalu, to miała kilka razy w ciągu kilku dni, czasem po 2 razy dziennie, bo coś się złego działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja juz sama nie wiem.Strasznie jestem zwiedzona ale teraz to juz nie będę przecież zmieniać lekarza tym bardziej ze chodzę do niej już od roku i wcześniej zanim nie byłam w ciąży to na kazdej wizycie miałam usg. Na 4d mam isc prywatnie do innego lekarza zobaczymy co on mi powie. jakoś wytrzymam te 2 3 tygodnie dobrze ze chociaż dziś dzidzus mi dał znaki życia to chociaż tyle mi lżej na sercu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem tej lekarce albo się nie chciało robić usg, albo za bardzo musiałaby się rozliczać za nie ;) USG to są przecież fale ultradźwiękowe, które otaczają nas praktycznie cały czas. Fakt faktem, ze badanie to ich skumulowana dawka, no ale bez przesady... jeśli chodzi o owłosienie to u mnie bez zmian :) no może na głowie mam ich trochę więcej i ładniejsze, ale poza tym nie zauważyłam jakiegoś nadmiaru, a mam trochę włosów w miejscach dla kobiet nieodpowiednich ;) Dziewczynki, które czują ruchy - dajcie jakiś dobry przepis jak obudzić małego leniuszka - mój syn jakoś nie kwapi się do smyrania mamy, a ja z tych troszkę bardziej niecierpliwych :) ----- No i oczywiście witam nowe Forumki!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha251988
Witajcie dziewczyny, tak podczytuje Was od jakiegoś czasu i postanowiłam do Was dołączyć. Strasznie dużo tych Waszych postów, ale pomału ogarniam wszystko :) ---------------------------------------------------------------------------------- Gunia 1990 jak dobrze patrzę to obie jesteśmy z tego samego miasta- Świdwin :) Mam 25 lat, wchodzę w 14 tydzień ciąży a termin mam tak na 24 stycznia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha251988
Styczniowa........................22......Poznań........ ..................01.01.2014....Synuś Pati....................................22......Saarbruck en..................02.01.2014 minnie288.........................28......BB............. ....................03.01.2014 styczniowa_mama2014.....21.....Gdańsk................... .......03.01.2014....córeczka lolaaa21.............................21......Poznań..... .....................03.01.2014 lenkamarzenka..................28.......IŁAWA........... ..............04.01.2014....córcia Mały miś...........................31 ......łódzkie..........................04.01,2014 terra_rosa26......................26.......Braniewo...... ............... 05.01.2014 titi......................................34......Opole.. ..........................05.01.2014 slodka cytryna100.............32......Wlkp......................... ....06.01.2014 Dziewczyna-malina..........22.......Mrągowo............. .........07.01.2014 justyna29...........................28......Hamburg...... .................07.01.2014 kasiax................................25......Płock..... ........................07.01.2014 Sherryl27..........................27.......Łódź...... ........................07.01.2014 ania_sz..............................25.......DąbrowaTar nowska......08.01.2014 ......córeczka dzagatkaa..........................28.......Szczecin..... ...................08.01.2014 Uleczkaa...........................23.......Krynica...... ...................08.01.2014 pani z pieskiem.................?!........De....................... ..........10.01.2014 pomaranczowa..................23...... Pabianice......................11.01.2014 monbiaa............................20.......Jarosław.... ....................12.01.2014 iskiereczka31....................31.......Rzeszów....... ................13.01.2014 padlinka............................32.......Warszawa.... .................13 01 2014 85matylda85.....................28.......Głogów........ .................13.01.2014 Olelka...............................35.......Gdańsk.... .....................14.01.2014 szczesliwa_onaaa.............22.......Kielce............. ..............14.01.2014 mmelody...........................19.......Warszawa...... ...............14.01.2014 OlaLenka26......................26....... Kędzierzyn-Koźle.......16.01.2014 Niebieska85......................28.......Wlkp........... .................16.01.2014 Aniołek23 ........................23.......Mrągowo................... ..17.01.2014 aizuz.................................25...... Kraków.........................17.01.2014.....Synek Gabrysia_Wroc ...............22.......Wrocław.......................20.01 .2014 niutkaaa23........................23.......Łódź....... ......................20.01.2014 Gunia1990........................23.......Świdwin....... ...............20.01.2014 kropek 23.........................23.......Bielsko-Biała.......... .....22.01.2014 Liliana785........................25.......Aachen........ ................22.01.2014 maja..?..............................22.......Szczecin... ...................23.01.2014 jasmina89.........................24.......Poznań....... .................25.01.2014 malinowaaa......................25.......Wrocław........ ..............26.01.2014 Elunia342.........................23.......Tarnów....... .................27.01.2014 Interesantka25..................26.......Bielsko-Biała.. ............27.01.2014 Gonja................................34.......Kraków.... ...................29.01.2014 ta-monika.........................26........Lublin....... .................29.01.2014 mycha251988...................25.........Świdwin......................24.01.2014 ----------------------------musiałam się dopisać :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy mycha :) To dobrze, też mi się wydaje, że usg nie jest szkodliwe wtedy tak często by nam nie robili. Uleczka uzbroj się w cierpliwość jak na razie:) aizuz - czytałam gdzieś jak można delikatnie pobudzić malucha przyznam, że czasem stosuję, może nie zawsze pomaga i sama nie wiem czy stosować dalej ale podzielę się:) Otóż jak trzymasz rękę na brzuszku to popukaj delikatnie palcem w brzuch. Podobno dzidzia może na chwilę znieruchomieć, ale po chwili oddaje małego kopniaczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaaaaaaaa sie chyba zastrzele. Takiego posta naskrobałam wielkiego i sie zniknął !!!!!! ;/ Teraz za to w skrócie: 1. USG mam zawsze - do tej pory mialam juz 5. Lekarka moja jest znana w miescie, na forach internetowych ma super opinie, takze ufam jej totalnie i nie boję się ze cos przy niej moze zaszkodzic mojemu dziecku. 2. W zaden sposób nie wiem jak mozna pobudzić maluszka do ruchów... samo to działa jakoś:P Oooo znowu mi tam coś majstruje w brzuchu:D 3. Ja mam to łożysko gdzies w tyle, tak coś ostatnio mówila pani dr, ze bardzo dobrze. Nie wiem o co z tym chodzi i jaki to ma wpływ na ruchy dziecka.... 4. Justynka i Miś - wierze ze na nastepnej wizycie, ggdzie juz wszystkie chyba bedziemy miec to USG połówkowe, poznacie płeć i nasza tabelka wtedy z dnia na dzien bedzie systematycznie aktualizowana;) Dobrze ze z wami i dziecmi jest wszystko w porzadku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam popołudniowo :-) z sił opadłam całkiem bo od 13 po mieście kursowałam, a teraz nogi mi w tyłek chcą wejść :-\ A oprócz jednych klapeczek to nic nie upolowałam... Za to brzucho standardowo duży że hoho, wzdęcie jak nie wiem co, zresztą mam je wieczorem dnia każdego tylko nie mogę zjarzyć co je powoduje. Chyba dzieje sie po prostu :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodkacytryna100
Witajcie, ja tez nie moge sie zalogowac na moj nick. ja tez dzisiaj po wizycie, mialam robiona cytologie, dostalam skierowanie na serie badan, z dzieciaczkiem wszystko ok, ale oczywiscie tak jak przewidywalam nie dowiedzialam sie jakiej plci bedzie. Justyna twoj sie dubcia obrocil, a moj cwaniaczek wlozyl sobie pepowine miedzy nozki, i wszystko zaslonil. zazdroszcze wam ruchow, u mnie 18 tydzien i 1 d, a ja nic nie czuje, chyba za duzo mam sadelka na brzuchu, ale po dzisiejszym badaniu o dziwo przytylam tylko 2 kg. a mam prosbe jakby ktoras z was tabelke poprawiala, to prosze o zmiane terminu porodu na 2 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna29ooooo
ja tez z niecierpliwoscia czekam na ruchy dzieciatka :) pieniazki z kredytu wlasnie wplynely na moje konto,jutro kupuje farby i zaczynamy w niedziele malowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Ja ogolnie tez bede musiala zaposilkowac sie kredytem.. musze rodzicow odciazyc troche. A dzis jak policzylam ile wydatkow jeszcze jest zwiazanych ze mna to glowa boli :)) ---------------------------------- Fajnie macie,ze wasi faceci dotykaja wam brzuszki czy z nimi rozmawiaja ;) -------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna29ooooo
pomaranczowa moj nie rozmawia z moim brzuszkiem puki co i czasem udalo mu sie dotknac ale nie wiem moze ja jakas inna jestem ale jakos nie przepadam za dotykaniem mojego brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Justyna- sliczny maluszek.;) ja swoje zdjecia wstawie za miesiac ;) Ja ogolnie nie cierpie mojego brzucha....bo od jakiegos czadu rosna mi kolo pepka wlosy i jest ich coraz wiecej. ://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna29ooooo
pomaranczowa nie martw sie tymi wloskami ja wiem ze nie sa one zbyt estetyczne ale po porodzie znikna. ja tez mam no ale coz trzeba sie pogodzic ze stanem tymczasowym.Gorzej martwie sie o rozstepy bo po pierwszej ciazy ani sladu znaku tak wiec mam nadzieje ze i teraz mnie omina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie ze nas coraz więcej ;) ja dzisiaj byłam nad woda i nie mam siły od powrotu ;) w nocy mnie strasznie pęcherz bolał ale dzisiaj już spokój ;) napisze jutro bo teraz uciekam spać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna29ooooo
ja tez uciekam lulac.dobranoc monbiaa dobranoc dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiax: w poniedzialek ide ok. 17. Kurcze jak czytam wasze posty.tu juz dtracilam nadzieje na poznanie plci... uparte dzieciaczki odwracaja sie w najmniej odpowiednim momencie. Widze, ze teraz zyjemy na etapie: od wizyty do wizyty ;) - Witam mycha :) Milo, ze znalazl sie ktos z rodzinnego miasta. A do jakiego lekarza chodzisz? Ja do Borowskiego. - Co do USG to ja mam robione.co wizyte, najpierw badanie na samolocoe, pozniej usg dopochwowe, a ostatnio jak maz byl przy badaniu to usg brzucha. Zdjecia i filmiki nagrywane mam na pendrivea - Sorki za bledy- pisze z tel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też usg mam co wizytę,a jeśli mam wizytę w celu sprawdzenia wyników badań, to jest ona bez usg, ale dwa tygodnie po wizycie z usg i dwa przed usg. I też mam zawsze badanie na samolocie. Jakoś ciężko z tymi naszymi dzieciakami, nie chcą współpracować :) ja ciągle mam nadzieję, ale jak się nie dowiem, to nic się nie stanie i tak ubranka zaczynam kupować uniwersalne. Ostatnio kupiłam na ciuchu śliczne małe spodenki jeansowe na takiej szerokiej gumie. Wyglądają jak ciążowe ale w wersji dla niemowlaka. Takie gdzieś na 6 miesięcy będą (rozmiar 68). Nie mogę się na nie napatrzeć. ania_sz - mi też się często kasują, ale jeśli skasuje Ci się tekst np podczas pisania to klikasz prawym przyciskiem na polu w którym piszesz i wybierasz PONÓW i tekst wraca :) ostatnio to 'odkryłam'. Gratulacje dla wszystkich mamusiek które wiedzą że z ich maleństwami wszystko ok! Oby tak dalej. Też dziś jakaś pani w windzie zauważyła mój brzuszek, pogłaskała i powiedziała że gratuluje dzidziusia :) Wspaniałe uczucie. Unosi 20 metrów nad ziemie! A do tego dziś się skarżyłam że nie czuje ruchów i co się stało? Dostałam malutkiego, delikatnego kopniaczka, aż zaniemówiłam z wrażenia. A mąż się śmieje, że maluch się odegrał bo dziś poparzyłam brzuch gorącą wodą jak gotowałam makaron i mam czerwoną plamę wielkości 4cm i maleńkiego bąbelka. No ale od razu schłodziłam miejsce i odpaliłam dr google, aby wyczytać o zabobonach, że jak się ciężarna poparzy to dziecko będzie miało w tym miejscu plamkę. Na szczęście dziewczyny się wypowiadały że ich pociechy nie mają plamek, mimo ich poparzeń w trakcie ciąży. Eh no to się rozpisałam a teraz uciekam spać. Dobrej nocki wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny.Dawno nie pisałam ale staram się czytać na bieżąco:) po całym dniu pracy w ogrodnictwie nie mam już sił żeby cos tu naskrobać.Tak więc u mnie w sumie nic nowego - maleństwo pewnie rośnie ale ja nie:P tzn.waga stoi w miejscu, brzuch urósł ale niewiele-poznaje po tym ze się w jeansach nie dopinam, wieczorem widać go najbardziej. W poniedziałek idę do ginekologa i moze wreszcie malenstwo pokaże co ma między nóżkami:) a jeśli nie no to dopiero prawie w połowie września, na wtedy umówiłam się na usg 4d:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisalyscie o r****ch maluszkow otoz ja od wczoraj wlasnie cos czuje jakby trzepotanie wlasnie lub pukniecia tylko jak leze i sie wsluc***e w siebie dzis to samo ale jeszcze nie jestem przekonana ze to nasza lala, ale pewnie na dniach sie dowiem czy to ona:-) jezeli bede to samo czula Co do owlosienia to dzis polozna sluszajac maluszka mowila wlasnie ze moze sie zrobic linia wzdluz brzucha lub duze owlosienie bo to przez hormony ktore po ciazy sie unormuja i wszystko zniknie. Dostalam tez pakiety z rzeczami dla malucha:-) takie tam kremy,butelka,smoczek gazetki itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pisałyście coś o wózkach, ja póki co myślę o tym: 3w1-wozek-baby-heaven-line. A Wy co o nim sądzicie? przejrzałam juz na pewno połowę allegro i na razie ten najbardziej wpadł mi w oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Co do wozkow z doświadczenia powiem, ze najważniejsza jest spacerowka! Wiec jeżeli ktoś chce lekka, praktyczna, szybko składana i mala, to nie wiem czy jest sens inwestować w wózek 2w1. A gondola hmmm ja wiem czy sie martwić, ze gondola mala. Rodzimy zima wiec juz latem mozna w spacerowce, ja to juz w kwietniu/ maju zamierzam wozić na lezaco w spacerowce. Ja mam teraz wózek 3 w 1 graco symbio, jest to jeden z mniejszych i najlzejszych wozkow, a i tak zostawiam go na parterze bo mi cieżko. Fajne jest w nim, ze stelaz mozna zostawić a wypiac tylko gondole( ma fajna raczke do noszenia) a i spacerowki siedzialo tez biorę na noc do domu. Co do ruchów, w tamtej ciąży czułam 17/18 tydz takie trzepotanie mogiły, teraz od czasu do czasu poczuje 16 tydz ale tak normalnie to dopiero koło 20 tyg sie cos czuje, wiec nie denerwujcie sie :-) Justyna a w jakich kolorach robisz mieszkanko? My jeszcze 2 tyg czekamy na decyzje, oby była pozytywna! Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo dzisiaj jestem pierwsza także witam wszystkie dziewczyny i te "stare" i te "nowe" :) dzisiaj mam troche większą wene do napisania czegokolwiek :) ____________________________________ Dzisiaj urodziny kolezanki :) więc musze iść kupić jej jakiś prezent ;) a po południu imprezka :) ja oczywiście bezalkoholowo ale co tam potowarzysze im ;) _____________________________________ Uciekam robić sniadanko ;) miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha251988
gunia 1990--------------ja chodzę również do Borowskiego :) w pon kolejna wizyta:) ale z tego co widzę to badanie u niego wygląda identycznie:) dobrze ze ma on takie poczucie humoru jakie ma- to mnie zawsze trochę rozluźnia :) a mi wstępnie powiedział jaka płeć hehe ale na razie nie biorę tego tak do siebie):):):) Jejku dziewczyny fajnie tutaj u Was:) taka rodzinna atmosfera :):):):) Gunia zobacz jaki świat mały:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×