Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość Liliana785
minnie288................28..........BB................. ..........03.01.2014 terra_rosa26...........26.........Braniewo................ . 05.01.2014 titi..........................34.........Opole.............. ..........05.01.2014 slodka cytryna100....32.........Wlkp.........................06.01. 2014 Dziewczyna-malina...22.........Mrągowo..................07. 01.2014 justyna29................28.........Hamburg................ ...07.01.2014 ania_sz..................25.........DąbrowaTarnowska....08. 01.2014 dzagatkaa...............28.........Szczecin................. ..08.01.2014 szczesliwa_onaaa...22.........Kielce.......................1 0.01.2014 monbiaa..................20........Jarosław................ ....12.01.2014 iskiereczka31...........31........Rzeszów.................. .13.01.2014 Olelka.....................35........Gdańsk................ ......14.01.2014 OlaLenka26.............26........Kędzierzyn-Koźle........1 6.01.2014 Gabrysia_Wroc .......22........Wrocław.....................20.01.2014 aizuz......................25........Kraków................ ......21.01.2014 kropek 23................23........Bielsko-Biała...............22. 01. 2014 malinowaaa.............25........Wrocław................... .23.01.2014? maja..?...................22........Szczecin................ ....23.01.2014..;p Elunia342................23........Tarnów.................. ....27.01.2014 Liliana785...............25..........Aachen....................22.01.2014 Pati................. to mialas duzo szczescia bo ja mieszkajac w de nie mam go tyle. nie dosc, ze trafiam na chamskich lekarzy to jeszcze 2 razy bylam w szpitalu i z obu pobytow jestem niezadowolona. 1 raz mialam oderowany hallux (mialam robic druga noge ale wole naturalny bol od tego, ze ta operwoana mam nie do konca sprawna). jako przeciwbolowe dostawalam paracetamol (po cieciu i skracaniu kosci lek ktory biore na bol glowy), 2 pobyt to poronienie. polozyli mnie na oddzial ginekologiczno-polozniczy. przez sciane slyszalam placz dzieci a ja czekalam, zwijajac sie z bolu na czyszczenie. po wybudzeniu sie z narkozy po prostu wypisalam sie na wlazne zadanie do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati.....................
Kurcze to rzeczywiscie dziwne... Ja naprawde dobrze sie tu czuje a moja gin to cudowna kobieta, szkoda tylko, ze za miesiac zamykaja gabinet i musze nowego lekarza znalezc ale mam juz cos na oku.. U mnie juz 11 tydz i wydaje mi sie ze mdlosci mijaja, ale nie jestem pewna , bo pije herbatke imbirowa a ona podobno pomaga.. W sumie to i tak nie moge narzekac, mialam ogromne mdlosci, wieczory byly nie do zniesienia ale przynajmniej ani razu nie wymiotowalam ;) Te ktore sa juz po usg : macie juz jakies rozmiary dzidziusia albo cos? Pati.............................22.......Saarbrucken.............02.01.2014 minnie288................28..........BB................. ..........03.01.2014 terra_rosa26...........26.........Braniewo.............. .. . 05.01.2014 titi..........................34.........Opole.......... .... ..........05.01.2014 slodka cytryna100....32.........Wlkp.........................06.01. 2014 Dziewczyna-malina...22.........Mrągowo................. .07. 01.2014 justyna29................28.........Hamburg............. ... ...07.01.2014 ania_sz..................25.........DąbrowaTarnowska... .08. 01.2014 dzagatkaa...............28.........Szczecin............. .... ..08.01.2014 szczesliwa_onaaa...22.........Kielce.................... ...1 0.01.2014 monbiaa..................20........Jarosław............ .... ....12.01.2014 iskiereczka31...........31........Rzeszów.............. .... .13.01.2014 Olelka.....................35........Gdańsk............ .... ......14.01.2014 OlaLenka26.............26........Kędzierzyn-Koźle..... ...1 6.01.2014 Gabrysia_Wroc .......22........Wrocław.....................20.01.2014 aizuz......................25........Kraków............ .... ......21.01.2014 kropek 23................23........Bielsko-Biała...............22. 01. 2014 malinowaaa.............25........Wrocław............... .... .23.01.2014? maja..?...................22........Szczecin............ .... ....23.01.2014..;p Elunia342................23........Tarnów.............. .... ....27.01.2014 Liliana785...............25..........Aachen............. .......22.01.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati.....................
Jeszcze jedno dopadlo mnie jakies zapalenie na dole :/ Macie moze jakies pomysly co z tym zrobic do poki do lekarza nie pojde?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Wczoraj wieczorem nie mogłam wejsc na kafeterie - cały czas był jakiś błąd serwera, trochę lepiej się dzisiaj czuje. Dziękuje Wam za rady co wziąć itd.skończyło się na czosnku i herbacie z miodem i cytryną. Pati na zapalenie maść clotrimazolum. Ja już jutro mam wizytę u ginekologa,ale nie mogę się doczekać:):):):) Teraz muszę już uciekać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam,oj u mnie mdlosci nie mijaja no i tez wymiotuje dosc czesto. czasem to juz mam wszystkiego dosc ale staram sie te czarne mysli odrzucac. Pati ja tez uzywam Clotrimazolum ale w niemczech tego nie kupisz mi ciotka z polski wysylala. Sluchaj jesli moge co cos doradzic to sprobuj zaparzyc sobie rumianek tak ze 2-3 torebki w szklance wody i pozniej wylac to do miski dolac troche wody i tym sie podmywac. to sposob od mojej mamy ale zanim mialam ta masc zawsze skutkowalo.mozesz sobie tez troszke posiedziec w takiej wodzie z rumiankiem,rumianek dziala odkarzajaco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olelka... matko aleś trafiła;/ to co za wredny matoł !! Serdecznie współczuję. Ja o ciąży wiem od 28 kwietnia, gdy wyszedł pozytywny test, a do dnia dzisiejszego miałam już 3x USG. 8 maja - potwierdzenie ciąży, 22 maja - kontrolne USG (za darmo u prywatnego lekarza) i druga wizyta była 5 czerwca. Chodzę prywatnie i nie wyobrażam sobię chodzenia na NFZ, bo u nas to tacy lekarze są że skaranie boskie. Pati - moje maleństwo 5 czerwca miało niecałe 3 cm :) I to był początek 10 tygodnia. Tam pisałam o mojej wizycie wcześniej, możesz sobie rzucić okiem, jak opisywałam co ciekawego widziałam na USG :) U mnie dziś piękna pogoda, stopni chyba ze 30! Burza już przeszła ok 14 i znów jest pięknie. Pyszny obiad zjedliśmy u rodziców i poodpoczywaliśmy na hamaku pod chmurką:) super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olelka naprawdę tragicznie trafiłaś. Ja swoją pierwszą ciążę prowadziłam również w Lux-medzie z tym że w Warszawie i nie narzekam chodź faktycznie sam lekarz w gabinecie nie posiadał usg ale w momencie kiedy się do niego zgłosiłam dostałam skierowanie na usg i musiałam z tydzień poczekać na swoją wizytę. Obecną ciążę prowadzę póki co nfz do lekarza dostałam się w 7 tygodniu od ostatniej miesiączki i miałam natychmiastowe usg by potwierdzić ciążę. Następną wizytę mam w piątek i jestem ciekawa czy zrobi mi usg ale jakoś się tym nie przejmuję bo z racji mego wieku (a uderzyło 35 lat) zdecydowałam się na prenatalne nie inwazyjne więc tam również usg. Więc siłą rzeczy w najbliższym czasie będę miała dwa razy no bo przecież lekarz z przychodni również robi usg genetyczne pomiędzy 11-14 tyg. Co do wieku jak widać nie jesteś sama. Ja osobiście jednak trochę się stresuję ale wierzę że będzie dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati.....................
Justyna29:) Clotrimazolum mozna tu kupic tylko ze nazywa sie KadeFungin.. Mam w domu jeszcze Gyno-Pevaryl ale obawiam sie co do tego czy mozna te masci stosowac w ciazy, dlatego leze oblozona jogurtem :P Mam nadzieje ze jutro juz bede mogla sie jakos normalnie poruszac.. To wszystko przez spacerowanie po miescie w jeansach kiedy bylo bardzo goraco :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati dzieki wielkie nie wiedzialam ze jest odpowiednik Clotrimazolum w De. przyda mi sie ta info. no mi lekarz przepisal Clotrimazolum w pierwszej ciazy to chyba mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja Patrycja, przypomnialam sobie ze mam konto na kafe :P Ja tez nie wiedzialam dopoki nie mialam z tym problemow w de :/ Roznie pisza i sama nie wiem co robic, wizyte mam za tydzien i sie zastanawiam czy juz jutro isc czy moze poczekac.. W sumie w lato to u mnie normalka.. A jak z bolami brzucha odczuwacie cos? Ja chyba mam takie delikatne, ciezko stwierdzic jak sie szuka czegos no stop :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje sie juz w lozku. Pati ja to chyba ciagle mam rozne bole brzucha,czasem po prawej czy po lewej ale to pewnie jajnik a czasem nawet tak jak przed @. te bole to normalka bo macica sie rozciaga no chyba ze to jakies ostre bole wtedy moga byc niebezpieczne. zycze wam milych snow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak czytam Wasze opisy jak lekarze potrafią się zająć pacjentką, ile już miałyście usg, wyliczenia i szczegółowe oglądanie maluszka to wraca mi wiara w lekarzy. Mam sobie za złe to, że wcześniej nie przeczytałam komentarzy o tym "doktorku". Opinie są podzielone ale te pozytywne nie wyglądają na prawdziwe a negatywne dokładnie potwierdzają to co ja przeszłam. Nie wiem tylko dlaczego Lux-med pozwala mu nadal gnębić pacjentki. Link z opiniami, swoją drogą przydatka strona: http://www.znanylekarz.pl/jaroslaw-szymula/endokrynolog-ginekolog/trojmiasto-gdansk Jak nigdy nie mogę doczekać się poniedziałku by z rana zadzwonić do rejestracji. Zaczynam się strasznie denerwować bo ze względu na moje nieregularne owulacje nawet nie wiem kiedy zaszłam w ciążę a różnica może być nawet 3 tygodni. Teraz tylko lekarz jest w stanie określić tydzień a może to być albo 6 albo 9 :/ Któraś z Was dziewczyny mówiła o usg przed 10 tyg w związku z becikowym. Czy mogłybyście powiedzieć o co dokładnie chodzi? Titi cieszę się, że jesteśmy rówieśniczkami :) Jesteś w o tyle lepszej sytuacji, że to Twoja druga ciąża a lekarz podszedł do Ciebie i badań profesjonalnie. Jeszcze ogólne pytanie może dość osobiste ale czy Wy również zauważyłyście u siebie większe wiatry? ;) Szukam objawów i chyba to się u mnie zmieniło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blanka23
Blanka23 Cześć dziewczyny Nie chcę już zakładać nowego tematu bo myślę, że Wy jak już w ciąży jesteście to może mi odpowiecie. Kocham się ze swoim partnerem bez zabezpieczenia (nie dlatego, że mam takie widzi mi się tylko mam powód) i mam pytanie. Współżyjemy w sumie regularnie, mieszkamy razem. Ostatnio czuję się mega wydęta, opuchnięta na brzuchu, jem przeogromnie dużo, przytyłam w ciągu 4 miesięcy 6kg, ruch mam więc to nie dlatego, że siedzę, mam delikatnie powiększone piersi no i tak jak pisałam jestem ociupinę większa (hmm nosiłam 36 a teraz noszę 38 bo się nie dopinam), mam temperaturę ciała 37,5. Jestem 6 dni przed okresem. Do tej pory miesiączkowałam co 30 dni. Ostatni okres chyba był taki w miarę normalny. Aha i dodam jeszcze, że cały czas mi mokro :/ Czy miałyście takie objawy w ciąży? Zrobię test dopiero po sobocie (wtedy niby mam mieć okres).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka23 ja test zrobilam w sumie od tak sobie.. Ja nie zauwazylam takich objawow. Na wszystko mialam wytlumaczenie ale o ciazy nie myslalam choc jej bardzo chcialam. To sie chyba nie tyje tak od razu 6 kg to chyba sporo.. Zreszta jak sie ma jakies watpliwosci to sie robi test bo kazda kobieta jest inna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolie2
Cześć, Termin mam na 14/1/2014 chętnie się przyłączę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. I wreszcie poniedziałek:) teraz czekam do 16.40 na wizytę do lekarza-mam nadzieję,że wszystko w porządku z maleństwem. No i będę musiała powiedziec rodzicom-którzy nic a nic nie podejrzewają-ciekawe jaka bedzie ich reakcja. Ja albo będę się śmiała albo zacznę ryczeć:P Jolie2 -witam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie., jestem świeżaczkiem na forum. Postanowiłam do was dołączyć ponieważ również spodziewam się dzidziusia ;) To moja pierwsza ciąża, w zasadzie nie planowana, ale nie rozpaczam tylko się cieszę. Myśl, że jest we mnie mała istotka napawa mnie radością. O ciąży zorientowałam się jakoś w 4 tygodniu, pierwszą oznaką były nienaturalnie duże i wrażliwe piersi, potem był test... i wyszło ;D w sekunde pojawiły się 2 kreseczki. Mimo to nadal nie mogłam uwierzyć, dopiero badanie usg, bijące serduszko na ekranie pozwoliły mi uwierzyć. Obecnie jestem w 7 tygodniu, a od 2 mam poranne mdłości, jeśli czegoś zawczasu nie zjem to mnie strasznie ssie w żołądku i jest mi niedobrze, dlatego staram się mieć zawsze jakąś przekąske przy łóżku (owoc, wafle ryżowe, jogurcik- najlepiej smakuje w łóżeczku:D). Przez resztę dnia nie jem jeszcze zbyt wiele, ale za to często, staram się codziennie zjadać jakąś warzywną sałatkę z jogurtem naturalnym, sezon akurat sprzyja;). Niestety schudłam, ale zamierzam to nadrobić. W ciąży wszystko inaczej mi smakuje, niegdyś uwielbiałam mięso, teraz mi trochę obrzydło, potrzebuje dobrych przepisów;p Pati....................... .22.......Saarbrucken... ..........02.01.2014 minnie288................28........BB................. ..........03.01.2014 terra_rosa26...........26.........Braniewo.............. .. . 05.01.2014 titi..........................34.........Opole.......... .... ..........05.01.2014 slodka cytryna100....32........Wlkp.........................06.01. 2014 Dziewczyna-malina...22.......Mrągowo................. .07. 01.2014 justyna29................28........Hamburg............. ... ...07.01.2014 ania_sz..................25........DąbrowaTarnowska... .08. 01.2014 dzagatkaa...............28........Szczecin............. .... ..08.01.2014 szczesliwa_onaaa...22.........Kielce.................... ...1 0.01.2014 monbiaa..................20........Jarosław............ .... ....12.01.2014 iskiereczka31...........31........Rzeszów.............. .... .13.01.2014 Olelka.....................35........Gdańsk............ .... ......14.01.2014 OlaLenka26.............26........ Kędzierzyn-Koźle..... ...1 6.01.2014 Gabrysia_Wroc .......22........ Wrocław.....................20.01.2014 aizuz......................25........ Kraków............ .... ......21.01.2014 kropek 23................23........ Bielsko-Biała...............22. 01. 2014 malinowaaa.............25........ Wrocław............... .... .23.01.2014? maja..?...................22........ Szczecin............ .... ....23.01.2014..;p Elunia342................23........ Tarnów.............. .... ....27.01.2014 Liliana785...............25.......... Aachen............. .......22.01.2014 jasmina89................24..........Poznań......................25.01.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasmina89 witam i gratuluje:) Ja również nie mogę nadal uwierzyć w to,że jestem w ciąży-myślę,że po dzisiejszej wizycie u lekarza to się zmieni-oby tylko wszystko było dobrze. Mnie mdłości dopadają zazwyczaj wieczorem ale jakoś się trzymam:) i z mięsem też tak mam, właściwie nie wiem dlaczego,ale wszelkie wędliny i smażony kurczak do mnie nie przemawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka23 niczego nie przyspieszysz - musisz czekać do terminu spodziewanej @, jeśli się nie pojawi to zrobić test. Myślę,że Twój nagły przyrost wagi nie jest spowodowany ciążą bo to za wcześnie na takie rzeczy, jesli okaże sie ze nie jestes w ciąży może warto zrobić badania hormonów (tarczyca)- nagłe tycie może mieć z tym coś wspólnego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam moje Kochane i witam nowe forumowiczki :) U mnie dzis samopoczucie jak zwykle mdlace i juz naprawde czasem mam dosc ale mam nadzeje ze kiedy to naprawde minie. Dzis wrocil moj Maz z delegacji i jest wielce zdziwiony ze nie bylo go tydzien czasu a moj brzuch jest ciagle jeszcze "pusty" .Nie wiem co on mysli ale przciez dzidzia ma dopiero 2 cm to jak duzy brzuch ja powinnam miec? W mojej pierwszej ciazy do 5 miesiaca nikt nie wiedzial,nie mialam wogole brzucha dopiero po zdanej maturze oznajmilam moim nauczycielom ze jeste w ciazy bo sie bardzo dopytywali dlaczego mialam zwolnienie z wych.-fizyczngo.Nie zapomne ich min:) Zycze wam miego dzionka ja chyba ide polezakowac kolo meza bo on spi dlatego ze dzis ma znowu nocke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj dzis dopiero dorwałąm sie do kompa bo zawsze z tel lub tableta to nie miałam jak skopiować tabelki, mam nadzieje że ta jest najbardziej aktualna(brałam ostatnio we wspisach) Pati....................... .22.......Saarbrucken... ..........02.01.2014 minnie288................28........BB................. ..........03.01.2014 terra_rosa26...........26.........Braniewo.............. .. . 05.01.2014 titi..........................34.........Opole.......... .... ..........05.01.2014 slodka cytryna100....32........Wlkp.........................06.01. 2014 Dziewczyna-malina...22.......Mrągowo................. .07. 01.2014 justyna29................28........Hamburg............. ... ...07.01.2014 ania_sz..................25........DąbrowaTarnowska... .08. 01.2014 dzagatkaa...............28........Szczecin............. .... ..08.01.2014 szczesliwa_onaaa...22.........Kielce.................... ...1 0.01.2014 monbiaa..................20........Jarosław............ .... ....12.01.2014 iskiereczka31...........31........Rzeszów.............. .... .13.01.2014 Olelka.....................35........Gdańsk............ .... ......14.01.2014 OlaLenka26.............26........ Kędzierzyn-Koźle..... ...1 6.01.2014 Aniołek23 ...............22........Mrągowo.......................17.01.2014 Gabrysia_Wroc .......22........ Wrocław.....................20.01.2014 aizuz......................25........ Kraków............ .... ......21.01.2014 kropek 23................23........ Bielsko-Biała...............22. 01. 2014 malinowaaa.............25........ Wrocław............... .... .23.01.2014? maja..?...................22........ Szczecin............ .... ....23.01.2014..;p Elunia342................23........ Tarnów.............. .... ....27.01.2014 Liliana785...............25.......... Aachen............. .......22.01.2014 jasmina89................24..........Poznań............ ..........25.01.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj dzis dopiero dorwałąm sie do kompa bo zawsze z tel lub tableta to nie miałam jak skopiować tabelki, mam nadzieje że ta jest najbardziej aktualna(brałam ostatnio we wspisach) Pati....................... .22.......Saarbrucken... ..........02.01.2014 minnie288................28........BB................. ..........03.01.2014 terra_rosa26...........26.........Braniewo.............. .. . 05.01.2014 titi..........................34.........Opole.......... .... ..........05.01.2014 slodka cytryna100....32........Wlkp.........................06.01. 2014 Dziewczyna-malina...22.......Mrągowo................. .07. 01.2014 justyna29................28........Hamburg............. ... ...07.01.2014 ania_sz..................25........DąbrowaTarnowska... .08. 01.2014 dzagatkaa...............28........Szczecin............. .... ..08.01.2014 szczesliwa_onaaa...22.........Kielce.................... ...1 0.01.2014 monbiaa..................20........Jarosław............ .... ....12.01.2014 iskiereczka31...........31........Rzeszów.............. .... .13.01.2014 Olelka.....................35........Gdańsk............ .... ......14.01.2014 OlaLenka26.............26........ Kędzierzyn-Koźle..... ...1 6.01.2014 Aniołek23 ...............23........Mrągowo.......................17.01.2014 Gabrysia_Wroc .......22........ Wrocław.....................20.01.2014 aizuz......................25........ Kraków............ .... ......21.01.2014 kropek 23................23........ Bielsko-Biała...............22. 01. 2014 malinowaaa.............25........ Wrocław............... .... .23.01.2014? maja..?...................22........ Szczecin............ .... ....23.01.2014..;p Elunia342................23........ Tarnów.............. .... ....27.01.2014 Liliana785...............25.......... Aachen............. .......22.01.2014 jasmina89................24..........Poznań............ ..........25.01.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny i witam dwie nowe Mamusie:) Gratuluję Wam:) A opowiem Wam po krótce jaki to ja miałam dziś fatalny dzien !! ;/ Na myśl o tym poniedziałku już spać nie mogłam całą noc, bo po prostu w pon jestem w dwóch przedszkolach na wsiach i tam mam najgorsze dzieci z którymi przyszło mi pracować. Więc najpierw w jednym przedszkolu mały 5 latek jak mnie zobaczył to zaczał ryczeć i wrzeszczeć ( chyba z 15 min) "Pani Ania idźźźźźźźźxx stąąąddd !!! " całe 2h tam byłam i nie byłam wstanie wziąc gnoja do pokoju na zajęcia. Myślałam że zgłupieje. A w drugim przedszkolu sytuacja dla urozmaicenia była 100 razy gorsza. Tam mam zajęcia z czwórką degeneratów (dwa 5-latki i dwa 6-latki). Przedszkole jest małe, nie mamy sali dla siebie, toteż próbuje prowadzic z nimi zajecia w szatni. a oni latają, wrzeszczą, wspinają sie na półki, okna, rzucają butami, śmieją się. Nie da się ich usadzić. Juz jak nigdy dosłownie szarpałam nimi i darłam się na nich jak nie wiem co. Nie pomagało. Nie wytrzymałam i rozpłakałam się strasznie. Dyrektorka to widziała, zabrała chłopaków, powiedziałam jej ze jestem w ciąży i nie dam rady dziś. Na szczęśćie to fajna babka, przytuliła mnie, pogratulowała. A ja zajęć nie skonczylam, tylko wysmarkiwałam całą paczkę chusteczek. Na prawdę zabić te bachory to malo! Strach posyłać dzieci do przedszkola :(((( Na szczęśćie wakacje tuż tuż. Malinowa czekamy na wieści jak po wizycie :)) trzymam kciuki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Pisalam dwa razy przez weekend ale kiedy chicalam wyslac wiadomosc, wyskakiwal mi blad i za kazdym razem tracilam caly wpis  Witam nowe dziewczyny! Ta-Monika – nie ma nic gorszego w ciazy (no moze oprocz alkoholu, fajek i narkotykow) niz stres. Wiem ze Twoja sytuacja nie jest do pozazdroszczenia ale musisz myslec trosze o sobie i dziecku. Znajdz sposob na odrstresowanie sie. Dla mnie sprawdzony i nie zawodny sposob na lepszy humor jest zawsze sport. Jak mnie cos wkurzy to ide sobie pobiegac. Nawet teraz jak jestem w ciazy to zauwazylam ze cwiczenia bardzo pozytywnie wplywaja na moje samopoczucie. Mam wiecej energi, nie czuje sie tak bardzo wypchana i nawet mdlosci tak jakby mniejsze byly. Olelka – wiesz najlepiej to takiego chama by bylo nagrac i zglosic gdzies wyzej bo normalnie to jest karygodne zeby wielki pan doctor tak sie odnosil do swoich pacjentek. Jezeli chodzi o mojego lekarza to gdy sie dowiedzialam ze jestem w ciazy to powiedzieli mi ze zwykle pierwsza wizyte robia po 6.5 tygodnia tak zeby na USG bylo juz widac bicie serduszka. Kolejne USG bedzie w 12 tygodniu tylko jezeli sie zgodze na badania po wzgledem Trisomii 13,18 i 21. A jak nie to dopiero w 20 tygodniu. Malinowa – fajnie ze wkoncu zobaczysz malenstwo! Daj znac jak poszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i dziewczyny powiedzcie mi jak to z Wami jest... Jak jesteście na chorobowym do końca ciąży to później automatycznie wskakujecie na macierzyński?? Bo ja już nic a nic nie rozumiem tego naszego 'nowego-starego' prawa. I wtedy macierzyński wypłacany jest tak samo jak l4? Bo przecież l4 jest równowartością 100% wynagrodzenia, a rodzicielski przez pierwsze 26 tygodni też jest równy 100% tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa ona - ja ci niestety nic nie poradze bo u mnie nie ma zadnych L4 a maciezynski w mojej firmie trwa 6 tygodni. Dzis po raz pierwszy jak rano otworzylam lodowke zeby przygotowac sniadanie dwa razy mnie szarpnelo i to dosc mocno. Nie zwymiotowalam tylko pewnie dlatego ze nie mialam zbytnio czym. Rano tylko banana wcielam a sniadanie spakowalam do pracy i poczekalam az zglodnieje. Teraz od kilku dni normalnie nie mam ochoty na nic. Jem bo musze ale nic ze smakiem. Jedynie co bardziej mi wchodzi to jablka i truskawki. Nawet pierogi mi zbrzydly. Na mieso czy rybe w ogole nie mam ochoty a jak przyjdzie mi otworzyc psu pusze z karma to musze trzymac oddech. Kanapki robie sobie z serkiem, pomidorem i ogorkiem choc pewnie jutro sam chleb na sniadanie zjem bo jak sobie pomysle o tym serku, pomidorze i ogorku to juz mi sie odniechciewa. Piersi mam tak nabrzmiale ze od tygodnia spie w staniku sportowym i prawie we wszystkich koszulach eleganckie rozchodza mi sie guziki na wysokosci biustu. Pozatym brzuszek tylko lekko odstaje i ciezko go wciagnac ale to wszystko przez te rewolucje w jelitach bo organizm przyzwychaja sie do innej gospodarki hormonalniej. Wiec wzdecia, zaparcia, gazy i te inne "przyjemnosci" sa calkowicie normalne w pierwszych miesiacach ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ! Proszę mnie dopisać do tabelki :) Termin porodu mam na 28 stycznia :) Mam 22 lata i bardzo chcieliśmy z mężem mieć dziecko, brałam bromergon i d*phaston w kwietniu i za 1 razem się udało :) Byłam na USG 27 maja i p.ginekolog potwierdziła ciążę :) Teraz idę w czwartek posłuchać bicia serduszka :) Mam dużo mdłości i wciąż bym spała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolaaa21
Dzień dobry wszystkim przyszłym Mamusiom :) Jestem w 10 tygodniu ciąży, termin porodu przypadł na 3 stycznia 2014r. Chciałabym do Was, drogie Panie dołączyć i dzielić się z Wami moimi odczuciami w trakcie tego pięknego okresu :) Jak na razie wydaje się, że najgorsze, czyli mega mdłości mam za sobą, została mi tylko ciągła senność, bardzo wysoka wrażliwość na zapachy i zachcianki. Teraz mam ochotę na chipsy... zazwyczaj ich nie jadam więc jestem bardzo zaskoczona tą zmianą. Bardzo cieszę się z tej ciąży, chociaż czasem, gdy nachodzi mnie gorszy moment, płaczę i żałuję, tłumacząc sobie że tak jak było było ok, że nie chcę tego tak przeżywać. Na szczęście przechodzi mi po pewnym czasie. W przyszłym roku wychodzę za mąż- wszystko już było zaplanowane, a tu taka niespodzianka! Ale planów zmieniać nie zamierzamy, z brzuchem do ołtarza też nie pójdę :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati....................... .22.......Saarbrucken... ..........02.01.2014 minnie288................28........BB................. ..........03.01.2014 terra_rosa26...........26.........Braniewo.............. .. . 05.01.2014 titi..........................34.........Opole.......... .... ..........05.01.2014 slodka cytryna100....32........Wlkp.........................06.01. 2014 Dziewczyna-malina...22.......Mrągowo................. .07. 01.2014 justyna29................28........Hamburg............. ... ...07.01.2014 ania_sz..................25........DąbrowaTarnowska... .08. 01.2014 dzagatkaa...............28........Szczecin............. .... ..08.01.2014 szczesliwa_onaaa...22.........Kielce.................... ...1 0.01.2014 monbiaa..................20........Jarosław............ .... ....12.01.2014 iskiereczka31...........31........Rzeszów.............. .... .13.01.2014 Olelka.....................35........Gdańsk............ .... ......14.01.2014 OlaLenka26.............26........ Kędzierzyn-Koźle..... ...1 6.01.2014 Aniołek23 ...............23........Mrągowo.......................17.0 1.2014 Gabrysia_Wroc .......22........ Wrocław.....................20.01.2014 aizuz......................25........ Kraków............ .... ......21.01.2014 kropek 23................23........ Bielsko-Biała...............22. 01. 2014 malinowaaa.............25........ Wrocław............... .... .23.01.2014? maja..?...................22........ Szczecin............ .... ....23.01.2014..;p Elunia342................23........ Tarnów.............. .... ....27.01.2014 Liliana785...............25.......... Aachen............. .......22.01.2014 jasmina89................24..........Poznań............ ..........25.01.2014 kasiax........................25............Płock............. ................07.01.2014 Hej dziewczyny ! Pozwoliłam się dopisać do tabelki zgodnie z obietnicą... Pamiętacie mnie jeszcze troszkę ?:) hehe dawno mnie nie było, nie to, że zapomniałam, ale moje samopoczucie nie było ostatnio za najlepsze...:( *malinowa - podobnie jak Ty mam dziwny apetyt nagle się robię głodna, zjem tyle co ptaszek i przez chwilę czuję się wielce najedzona, a po chwili tak jakby mnie żołądek bolał albo coś takiego dziwnego.... :( W czwartek byłam u lekarza i dostałam kolejne zwolnienie na miesiąc, myślę, że będzie mi dawał już do końca ciąży, bo wątpie, żeby w połowie ciąży już mi nie dawał skoro mam od początku... Jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liliana785
Hej dziewczyny. Witam wszystkiem nowe "dwupaczki". u mnie troszke lepiej, w weekend udalo mi sie nawet wyjsc z domu. jedynie co mnie jeszcze dobija to taka straszna wrazliwosc na zapachy (wrecz nie moge zniesc papierosow, jak ktos kolo mnie pali to musze odejsc na kilka metrow). co do zachcianek to mam i to spore... na grilla zazyczylam sobie boczek i nie interesowalo mnie, ze w sobote wieczorem trudno go kupic. musial byc i koniec. bardzo se boje o swoja wage, nie dosc, ze sporo jem (a nie potrafie sie powstrzymac) to jeszcze te wszystkie tabletki. juz mam mega wzgecia a chlopak sie ze mnie smieje, ze nie wiedzial, ze tak szybko widac brzuch. w tym miesiacu czeka mnie przeprowadzka ale na szczescie moja mama przyjezdza do nas wiec mi pomoze. sama chyba tym razem nie dalabym rady. narazie nie chwale sie nikomu bo wole odczekac do konca 12 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×