Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Witam serdecznie kolejne nowe styczniowe mamy :)) Ja tez mam problemy z cera, pryszcze wychodza mi ostatnio najczęściej na brodzie pod spodem, czasem na szyi nawet ;/ A wlosy wydaje mi się że mniej mi wypadają niż ostatnio. Z każdym razem po myciu i rozczesywaniu wypada mi ich chyba nieco mniej, co za ulga:) Jasmina89 Ja na pewno chciałabym znać płeć, bo chyba nie wytrzymałabym :P Podobno juz w 13 tyg ciązy mozna zobaczyc na USG czy to chłopiec czy dziewczynka. Ja 3 lipca mam wizyte i to będzie koniec 13 tyg więc mam maleńką nadzieję, ze może juz sie dowiem :) Aczkolwiek różnie to bywa, czasem się dziecko obróci i nic nie widać:P A powiem Wam że w koncu wybrałam się na basen i nawet udało mi isę namówić męża:) Ale nie mogłam cieszyć się w pełni tym, bo kurcze juz w drosze na basen poczułam głód, a wiadomo też jak woda wzmaga głód, także głodna taka byłam, że tylko myślałam o tym co zjem jak wróce:) ale przyjemnie było popływać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez wlosy wypadaja i ne nawidze tego bo sa wszedzie,a moje sa czarne i bardzo widoczne.szczgolnie w lazince zawsze pelno. ja swoje tez scielam tydzien temu ale na krotko, bo moje sa jak afro, jak rozczesalam a ogolnie to bardzo poskrecane i podczas czesania dodatkowo polowe wyrywalam :P moj maz strasznie narzeka ze obcielam ale jest mi o wiele wygodniej doprowadzic sie rano do stanu uzytecznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak u was z praca? Bo czytam ze niektore na zwolnieniach sa.. Ja pracuje na pol etatu i dorabiam jeszcze wieczorami w restauracji jako kelnerka, nie codziennie ale zdarza sie ze czesto chodze.. Wszystkie z was chca poznac plec? Bo ja na poczatku przedrzeznialam sie z moim narzeczonym czy chlopiec czy dziewczynka az w koncu doszlismy do wniosku ze to bedzie niespodzianka ;) nie bedziemy pytac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wyobrażam sobie nie poznać płci :) Wprost nie mogę się już tego doczekać, chociaż nie liczę, że będzie to już w 13tyg (a wtedy mam usg genetyczne na bdb sprzęcie). Nastawiam się raczej na okolice 16tyg. Mąż twierdzi, że i tak będzie chłopak, chociaż bardzo chciałby mieć córcię. Niemniej jak na razie mówimy do malucha i o maluchu w rodzaju męskim. Jak okaże się, że jednak dziewczynka, to będzie chyba ciężko się przestawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terra_rosa26
cześć dziewczyny!!Witam wszystkie nowe styczniówy-ciężarówy!! Kilka dni temu byłam u lekarza i nasza dzidzia ma już ponad 4 cm:) Poza tym rozwija sie super, miałam robione usg genetyczne i wszystko w jak najlepszym porządku:) Jestem super szczęśliwa, tylko termin porodu przesuwa sie coraz bardziej na grudzień. Wyjdzie na to że w jeszcze święta spędze na porodówce, no ale cóż:D Co do cery to mi się akurat bardzo poprawiła, a co do włosów to nie zauważyłam różnicy, bo i przed ciąża myłam codziennie. niewiemcowpisac -> a o jakie dodtakowe badania pytasz??krwi czy jakieś prenatalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Przyznam wam, że moja cera też się pogorszyła niestety :( więcej wyprysków i takich jak mówiłaś monbia taka kaszka też na czole i na brodzie głównie. Justyna mi tez się zdarzają wieczorne mdłości już czasami to mam ochotę (za przeproszeniem) zmusić się i zwymiotować, a najgorsze, że ostatnio wieczorami głowa mnie boli :( Ja będę u gina teraz 4 lipca i to bedzie przełom 12/13 tydzień tez już bym się chciała znać płeć :) niewiemcowpisac - jak piszesz o pracy to ja od początku jestem na zwolnieniu... lekarz trochę się bał o moją ciążę dlatego pomimo tego, że mam siedzącą pracę przy biurku to od razu dał mi zwolnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terra_rosa26
aizuz--> ja też chce poznać płeć tak szybko jak to tylko możliwe, a kiedy to będzie to zobaczymy:) często jest tak że mimo iż możnaby już wszystko zobaczyć dzidzia tak sie zasłoni (może z wstydliwości) i znowu trzeba czekać:) Ja mam od początku mam przeczucie że bedziemy mieli synka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niutkaaa23
Ja mam juz swoje przeczucie ze to chlopak bedzie:) nawet z narzeczonym juz jakos jak mowimy o dziecku to jakos tak o chlopczyku tylko. Ale jak dziewczynka to tez super. Najwazniejsze dla mnie zeby bylo zdrowe! Ale pamietajcie ze synus mamusi a coreczka tatusia:) moze cos w tym jest? Hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Jeśli chodzi o cerę to u mnie jest o wiele lepiej,nie mam żadnego pryszcza, włosy zawsze szybko mi się przetłuszczały i tak jest nadal. Poza tym u mnie nic nowego, mama nakupiła mi wczoraj masę owoców i kazała jeść bo mają dużo witamin:) miło że tak o mnie dba:) U mnie dzisiaj piękna pogoda-jest bardzo gorąco. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskiereczka31
dziewczyny nie martwcie się pryszczami, potem się wam tak cera poprawi że będzie wręcz alabastrowa, zero pryszczy, ja miałam cudną cerę w pierwszej ciąży ;-) a włosy jakie mocne ;-) a teraz mi wypadają .. a co do płci, u nas dowiedzieliśmy się dopiero na USG połówkowym w 20 t.c., wcześniej jakoś mała nie chciała się odpowiednio ustawić, a raz lekarz nawet mówił że będzie chłopak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskiereczka31
też miałam grzybicę pochwy w pierwszej ciąży, poza ciążą lekarz przepisywał mi Pimafucort w maści i globulkach, a w ciąży dostałam bezpieczny dla dziecka Pimafucin też w globulkach i maści, lekarz mi powiedział że jak raz złapałam w ciąży to będę miała co chwilkę ale na szczęście miałam tylko raz, moja rada (ja nie wiedziałam o tym i wszystko z głowy musiałam) dziewczyny zapisujcie wszystkie leki jakie bierzecie i który to był tydzień ciąży bo potem przy przyjęciu na porodówkę o wszystko pytają i zapisują, jakie leki się brało w ciąży, na co i w jakich ilościach i w jakim okresie ciąży, ja niestety w 7 t.c. złapałam opryszczkę na powiece (tak mi oko spuchło że go nie było widać) i brałam acyklovir który niby może być groźny dla płodu ale na szczęście nic się nie stało, opryszczka może być dużo groźniejsza, dużo zdrówka mamusie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o płeć to chciałabym wiedzieć jak najszybciej no ale niestety trzeba trochę poczekać. Nie ukrywam, że marzę o córci,ale nie nastawiam się bo tak na prawdę najważniejsze żeby było zdrowe, a czy chłopiec czy dziewczynka - równie mocno będę kochać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liliana785
Hmm... Plec... Moj chlopak mysli, ze to bedzie dziewczynka i z gory mi zapowiedzial, ze nie ma byc taka czarownica jak ja ;) oczywiscie ja powiedzialam, ze zrobie z niej jeszcze wieksza jedze niz ja :D imie nie wiem jakie, w poprzedniej ciazy chcialam bardzo Nelly ale nie wiem czy jak damy to imie to czy nie bede myslec caly czas o tej pierwszej ciazy. Ohhh... pozyjemy i zobaczymy. Ogolnie to samopoczucie chyba troszke lepiej, apetyt mi dopisuje chyba za kila osob choc zawsze bylam niejadkiem. w dodatku cale zycie jadlam tylko mieso, a teraz jakos nie mam na nie ochoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ja też mam przeczucie że to będzie chłopczyk, mąż też mi tak mówi, a znając życie będzie odwrotnie i bardzo dobrze!! :) Choć zawsze chciałam pierwszego chłopca, ale to bez znaczenia :) Ważne żeby zdrowe było. A co do zdrowia to o 17.30 mamy wizytę i będziemy się 'oglądać' :) Także trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczelam trzeci dzien kuracji i jakiejs ogromnej poprawy nie widze.. Co do badan to chodzi mi np o te prenatalne albo jakies inne, ktore moga wykryc jakies schorzenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja cały czas czuje że będzie dziewczynka. Nie ukrywam, że odrobinkę bardziej chciałabym dziewczynkę, bo mój brat ma synka, a drugiego w drodze (na wrzesień), także moi rodzice czekają bardzo na pierwszą wnusię ! Moja mama jak to się mówi, chce przestać być tylko żoną dziadka :D chce być w końcu babcią z prawdziwego zdarzenia :P A mąż mój chciałby chłopca, ale ostatnio mówi, że jest przekonany, że będzie dziewczynka. No cóż, wiadomo, i jedno i drugie kochać będziemy całym sercem! :) Szczesliwa ona - czekamy na relację z wizyty :) Terra rosa - cieszę się że u Ciebie i maleństwa wszystko w porządeczku:) faktycznie duże to Twoje maleństwo, a ktory to tydzien? bo moja dzidzia w 9-10 tyg miała 3 cm. Może faktycznie urodzisz wcześniej, skoro dzidziuś juz taki duży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terraz_rosa26
ania_sz --> no ja mam 11 tydzień także dzidzia w normie:) szczesliwa_onaaa --> koniecznie napisze po wizycie co tam u Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi również pryszcze wychodzą na brodzie i na czole więc to chyba norma, nie będe się już tym przjemować bo na pewno po ciąży moja cera wróci do normy i chyba nie ma sensu zwalczać tego kosmetykami, zresztą w ciąży staram się unikać wszelkich zbętnych kosmetyków ( za dużo chemikalii). Mdłości wciąż mam tylko poranne kiedy mam pusty żołądek, jakoś daję radę z tym. Z pracy niestety musiałam zrezygnować, była za ciężka (dzwiganie i dużo chodzenia), była na umowę zlecenie więc nie chciałam się bez sensu narażać. Moja gin też mi poradziła żeby niepotrzebnie nie ryzykować, dźwiganie czy praca stojąca jest nie wskazana zresztą jak chyba wszystkie "bardziej" fizyczne. No i na razie siedzę w domu u teściów, sprzątam im dom żeby nie mówili że nic nie robię, jest dosyć spory ale daję radę, myślę że odkurzanie, mycie podłóg, zmywanie, ścieranie kurzy itp. mi nie zaszkodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dam znać na pewno jeśli przed północą wejdę do gabinetu bo jak narazie na moje oko to jest minimum jakieś półtorej godziny opóźnienia. Na korytarzu jakieś 10 kobiet a lekarz w teorii przyjmuje do 19.15 :) więc zapowiada się długie czekanie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż mówi że będzie synek - Maciej :) i juz opowiada jak się będzie z nim bawił że mu kupi kolejke hehe troche wcześnie na takie zabawki :) a mi się juz 3 raz sniło moje urodzone dzieciątko i cyła to córeczka :) zawsze mi się taka ładna śni :) nie mam pojęcia więc co to będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej i ja sie melduje!!! szczesliwa_onaa trzymam mocniutko kciuki za wizyte ja tez bym chciala znac plec dziecka. moj maz mowi ze bedzie napewno chlopak a ja marze o dziewczynce,mam juz jedna ale mimo wszystko chce dziewczynke. oczywiscie jak bedzie chlopczyk to tez bedzie fajnie:) zle samopoczucie nawidza mnie zawsze wieczorem,od rana jakos funkcjonuje pomimo mdlosci ale wieczorem niestety wymiotuje.jedyne co dziwi zarowno mnie jak i mojego meza to ochota na sex. kochamy sie codziennie i na jakis czas mam spokoj z mdlosciami. dzis zakupilam cole bez kofeiny,napewno tez do najzdrowszych napoi nie nalezy no cena tez niezbyt mala ale to jedyne co moge pic oczywiscie jeszcze z duza iloscia lodu i obowiazkowe przez slomke.wtedy chociaz na moment mdlosci ustaja. pozatm to cholernie nudzi mi sie w domu,pozatym ze sprzatam gotuje robie zakupy nie przychodzi mi nic innego do glowy czym moglabym sie zajac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko a ja w ogole nie mam ochoty na seks... odkąd wiemy o ciąży, robilismy to tylko raz. Ale i tak nie skończyło się to tak jak powinno ;/ kompletnieeee nie mam na to ochoty, ale głownie dlatego że jestem zmeczona, zwyczajnie mi się nie chce. Ma tak też któraś z was? Bo widze że Justynie to nawet straszne mdłosci nie przeszkadzają :D Brawo ;) mój mąż by tak chcial:D I jeszcze jedno pytanie. Czy Wasze sutki się zmieniły ? Mi wydaje się że czasem ta otoczka ciemna sutka jest większa, a czasem znów nie. Do tego takie grudki mam na tych ciemnych otoczkach... nie wiem czy to dobrze czy to coś złego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) już zdaję relacje: Otóż bobas w 9 tygodniu(według usg) rośnie zdrowo, ma 17,1mm, serduszke bije jak dzwon 170/min :) Termin z usg przesunął się o 4 dni od planowanego, więc zmieniam też w tabelce na 14.01.2014. Oczywiście zlecone badania krew, mocz, glukoza, toksoplazmoza, cytomegalovirus, TPHA-WR. Badania na HIV, kiłe (WR) mam zrobione bo oddawałam honorowo krew i wtedy mi zrobili, oznaczenie grupy krwi też. Następna wizyta za 2 tygodnie, kontrola wyników tylko bez USG, a następna za kolejne dwa (czyli za miesiąc) w 13 tygodniu USG genetyczne :) Noo naprawdę niesamowite uczucie usłyszeć serduszko po raz pierwszy! :) Cała w skowronkach jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania_sz, jak najbardziej dobre! :) otoczka powinna się powiększać i ciemnieć. Ja się śmieję, że po to, żeby maluchowi łatwiej było znaleźć cyca do jedzenia :) chociaż kto wie, może coś w tym jest :) niemniej nie przejmuj się tym wcale. Justyna29:) zazdroszczę libido... mi jest tak szkoda mojego męża, bo jemu libido poszybowało w kosmos, a moje zapadło się pod ziemię... kochaliśmy się tylko raz, ale ja i tak nie mogłam się skupić i ciągle się martwiłam, a do tego przed 3 następne dni miałam plamienia - raczej jakieś otarcia lub tp. ale schiza niezła... monbiaa, mój planuje jak to syna (a chętniej córę) nauczy naprawiać samochody :) więc Twoja kolejka jest bardziej na czasie :) dziś mi się też śniło, że urodziałam - córa :) może się spełni :) chociaż ja i tak chyba podświadomie czuję, ze to chłopiec - no chyba, ze mnie małżonek tak nastawił :) a jakie w ogóle macie typy co do imion? my podzieliliśmy się, że dla córci wybieram ja, a dla synka mąż. Jak będzie dziewczynka to będzie Zosia :) a na decyzję męża jeszcze czekam (on chciałby Antosia, ale mojemu bratu w sierpniu rodzi się właśnie Antoś i nie chcę "dubla")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesliwa_onaaa gratki :) dzieć jak talalala :) zazdroszczę słuchania serduszka - ja tylko widziałam pikający punkcik, może za tydzień w środę uda mi się wreszcie posłuchać. Swoją drogą - ciekawe jak to wszystko liczą... Mój maluch wczoraj był ponad 2mm większy od Twojego (wiem, ze niewiele, ale jednak), a termin z usg na 4dni później. Normalnie powariować można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie otoczki wokół sutków również się powiększyły i są ciemniejsze. A co do seksu to uprawiamy go rzadziej bo co 2-3 dni, nie mam już tak bardzo ochoty ale wydaję mi się że to kwestia mojego strachu że coś maluszkowi zrobimy, no i tego że teraz czuję się bardziej "mamuśką" niż seksowną dziewczyną. Staram się jednak żeby mój chłopak nie miał powodów do narzekań i zbyt często mu nie odmawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesliwa_ona to super,ciesze sie ze wszystko w porzadku no i ze moglas zobaczys serduszko malestwa to chyba najwazniejszy moment w tych pierwszych etapach ciazy. jesli chodzi o sutki to moje tez sa inne,otoczka znacznie sciemniala i wokol sa takie grudki no i sutki sa caly czas twarde( chyba caly czas bo ogolne to nie sprawdzam ich co jakis czas:D ale takie mam wrazenie ) jesli chodzi wlasnie o seks to ja tez czasm mam male obawy zeby nic sie nie stalo ale nic mnie nie boli tak wiec mysle ze jest wszystko w porzadku. A moj maz jest z siebie dumny bo mysli ze ma specjalna moc uzdrawiajaca i na ten moment nie mysle o wymiotach. zaczelam myslec o przeprowadzce, coprawda mamy spore mieszkanie ale jednak na pietrze a z wozkiem sie tachac to tez troche niezbyt dobrze. dzis znalazlam ciekawa oferte domku do wynajecia i chyba to domek moich marzen. ogolnie nie cierpie przeprowadzek i tego calego urzadzania ale dla dzidzi to by napewno bylo lepsze rozwiazanie no i dla nas tez. umowilam sie w piatek na ogladanie.zobacze co z tego wynikne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasmina89 bardzo dobrze to okreslilas bo ja tez czuje sie jakos inaczej, tak jak wlasnie mowisz jak mamuska. nie wiem z czego to wynika bo pozatym ze moje piersi sa troszke wieksze to nic sie nie zmienilo,nawet schudlam troche ale jakas dziwa swiadomosc :) i tak sobie tez mysle jak faceci postrzegaja kobiety w ciazy, takie juz z brzuszkiem. mam na mysli to czy sa one nadal seksi dla faceta. faceci mowia przewaznie ze tak, ze takie kobiety tez sa pociagajace ale czy rzeczywiscie mowia to szczerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×