Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

iskiereczka bo te konowaly nie wykonuja zawodu z powolania tylko dla kasy.powiem ci ze do tej pory jak dlugo zyje na tym swiecie nie spotkalam porzadnego lekarza ktory by mi pomogl bez jak ja to mowie chybil trafil. tak naprawde to oni zielonego pojecia nie maja o diagnostyce pomimo sprzetu. Moja babcia umiala lepiej leczyc ziolami niz lekarze. Spotkalam tez na swojej drodze lekarza ktory wzial 2 tys za operacje mojego taty...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monbiaa, nie zapieraj się przed lekami na niedoczynność - choroby tarczycy są niestety częstymi powodami poronień, a w zdecydowanej większości przypadków chorób u dzidziusia - niedobory hormonów u mamy rzutują na niedobory i tym samym niedorozwój tarczycy u dziecka. ja mam niedoczynność i biorę codziennie Euthyrox - jest absolutnie bezpieczny, a wręcz niezbędny właśnie przy niedoczynności. Także się nie przejmuj i jeśli tylko dostaniesz receptę, to łykaj jak wlezie. no i oczywiście stała kontrola endokrynologa - w ciąży zapotrzebowanie na hormony tarczycy baaardzo wzrasta, więc trzeba mieć to ciągle pod kontrolą. Ja mam badać poziom hormonów co 2-3 tygodnie... powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liliana785
Justyna29:) staram sie chodzic do polskich lekarzy... u nich to i tak jest czesto problem ze zrozumieniem tego co mowia wiec wole sluchac po polsku niz po niemiecku. ja sie nikogo nie pytalam czy moge zmienic lekarza, po prostu wsiadlam do samochodu i bez terminu pojechalam do innego. przyjal bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liliana785
Dziewczyny sorry, ze wam zawracam glowe ale ta glupia tarczyca nie daje mi spokoju... moze ktoras z Was ma z nia problemy i moze mi pomoc to moje wyniki: FT3 3,65 pmol/l (3,39-6,47) FT4 14,7pmol/l (10,28-21,88) b-TSH 2,80 mIU/L (0,3-2,6) reszta wynikow w normie. wyslyszalam dzisiaj, ze to lekkie podwyzszenie bylo przyczyna pierwszego poronienia.. zastanawia mnie to, ze ginka powiedziala, ze musze miec problemy od urodzenia, a ja jakies 2 lata temu robilam badania na tarczyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liliana785 bardzo ładne wyniki hormonów tarczycy(ft3,ft4). Dzidzia ma z czego brać:)) powiedz tylko jak możesz dlaczego b-TSH? a nie TSH? dziwnie wysokie jak na niedoczynność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liliana785 bardzo ładne wyniki hormonów tarczycy(ft3,ft4). Dzidzia ma z czego brać:)) powiedz tylko jak możesz dlaczego b-TSH? a nie TSH? dziwnie wysokie jak na niedoczynność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liliana785
No wlasnie sama tego nie rozumiem... b-tsh mam 2,8. teraz tak jeszcze raz sie im przygladam i widze, ze sporo wynikow jest na dolnej granicy. ale nie poza nia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh hej a coz to dzis ja zapalam swiatelko, spicie jeszcze. u mnie dzis 3 dzien z rzedu piekna pogoda dochodzi do 28 stopni nawet. stresuje sie przed wizyta.trzymajcie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Justyna29:) ale Ci zazdroszczę tej ślicznej pogody, u nas jak nie pada to brzydko,pochmurnie -już nie pamiętam kiedy widziałam słonko. Trzymam kciuki i daj znać po wizycie co i jak. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Justyna udało Ci się z tą wizytą. Życze pozytywnych wrażeń i czekamy na relację ;) Jeśli jescze mowa o wyborze lekarza, to Liliana nie patrzyłas w necie na dobrych polskich lekarzy w niemczech? na opinie itp.? Ja wybrałam swoją bo mama i siostra się też niedawno do niej przeniosły, mama też kojarzy ją z pracy, bo też w szpitalu pracuje. Poza tym opinie na necie ma świetne. Dlatego nie bałam się iśc. Przed ciążą byłam u niej w marcu i bardzo mi pomogła w pewnej sprawie. A potem zamiast przyjść w maju na kontrolę, to ja z ciążą przyszłam :D U mnie dziś pochmurno na razie, ale zapowiadają słonce i burze przez cały weekend. Na szczęście ma być ciepło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ;) U mnie też dziś pochmurno i tak jakoś nijak. Justyna - powodzenia na wizycie, trzymam mocno kciuki! Ania - ja na szczęście nie musiałam wybierać, bo lekarza który mnie prowadzi znam od dziecka, był moim sąsiadem przez długi czas. Nie spotkałam się jeszcze ze złą opinią o nim, z czym zresztą mogłam się liczyć, bo widziałam jego 'przebieg kariery' na bieżąco :) Także tu mi się udało i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropek 23
cześć dziewczyny :) co do pogody to u mnie pochmurno :( też już zapominam pomału jak wygląda słoneczko :( Justyna powodzenia na wizycie trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowaa pytalas o badania, to ja jak chodze prywatnie to skierowania nie dostaje, musze sama za nie placic ostatnio za morfologie, mocz,glukoze,wr,toxo igg igm zaplacilam 78 zl, ale toxo za jeden odczynnik 25 zl, to tez kazde laboratorium ma inne ceny. Dzis zaczynam 8 tc, juz trzeci dzien nie biore tab na wymioty bo lepiej sie czuje:-) mam nadzoeje ze z dzidzia ok a wizyta dopiero 18;( Justynko trzymam kciuki:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołek ja chodzę do jednego lekarza na nfz i prywatnie, raz tak raz tak bo ciężko o terminy, i w poniedziałek mam na nfz to pewnie napisze skierowanie. tylko chodzi mi o to czy każdy lekarz wysyła na badanie na toksoplazmoze? najwyżej jak mój nic nie powie to sama mu o tym przypomnę. U mnie o dziwno wyszło słońce ale rano się nie zapowiadało:) znając życie później będzie lało bo jest bardzo duszno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropek 23
dziewczyny mam pytanko czy są tui jakieś dziewczyny które tylko kilka razy zemdliło a po za tym nie mają żadnych objawów ? bo ja tak mam około tydzień temu może z 3-4 dni z rzędu mnie lekko mdliło i od tego czasu nic a nic czuję się dobrze a wizytę mam dopiero 19 czerwca mam nadzieję że wszystko z maluszkiem jest dobrze dziś mija mój 7 tydzień i 2 dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Ja mam termin na 16 stycznia. Jet to moja druga ciąża niestety pierwsza obumarła w 9 tygodniu prawdopodobnie z powodu tego że mam zbyt dużą krzepliwość krwii. Teraz od 5 tc biorę zastrzyki w brzuch z Clexane do tego d*phaston i acard. Na ostatniej wizycie w 7 tc było widać serduszko więc to mnie troszke uspokoiło...nastepna wizyta w poniedziałek. Czuje sie dobrze aż czasami to zastanawiam się czy to normalne. Bolą mnie piersi ale oprucz tego ani nie wymiotuje ani nie mdlii mnie. No i mam pytanko czy to normalne że zauważam już delikatny brzuszek....jestem szczupłądziewczyną więc może to dlatego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowaa ja w pierwsej ciazy nie mialam takich badan ale lekarz totalnie mnie olewal bo odpoczatku wiedzial ze ciaza sie nie rozwija a on dawal mi nadzieje a teraz lekarz sam z siebie dal mi karteczke jakie mam badania zrobic, moze nie wszyscy daja, ale jak bedziesz na nfz to zapytaj sie zeby ci dal bo nie mialas i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
Cześć dziewczyny! Wyszedł mi test pozytywny, tak sie zastanawiam, czy termin będzie na styczeń czy już na luty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Renia wsród nas ;) Nie przejmuj się brakiem mdłosci. To chyba dobrze, ze dobrze sie czujesz;) jak piersi bolą, to jakis objaw jest ;) wiesz wszystkie kobiety inaczej przechodzą ciąże. Ja miałam 3-5 dniową przerwę w mdłosciach i tez sie bałam, że cos jest nie tak, a okazało się ze wszystko jest super. Teraz mdli mnie tylko wieczorami. A jesli chodzi o brzuszek ... to ja tez jestem szczupła, ważę 47 kg i popoludniu oraz wieczorem po jedzeniu to tez widzę swój brzuszek :P ale moze to tylko jakieś takie wzdęcie po jedzeniu. Rano nie widać nic. Ale to już 3 miesiąc, wiec powoli powoli mozna spodziewać się brzuszka ;) Ale praktycznie wszystkie spodnie jak siedzę to muszę rozpinać guzik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielona oliwa - to zależy, kiedy miałaś OM, a kiedy owulację :) co do tarczycy - to właśnie przy niedoczynności ma się podwyższone TSH :) ja w kwietniu miałam 4,6 przy normie do 4,2... w ciąży powinno utrzymywać się TSH na poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielona oliwa - to zależy, kiedy miałaś OM, a kiedy owulację :) co do tarczycy - to właśnie przy niedoczynności ma się podwyższone TSH :) ja w kwietniu miałam 4,6 przy normie do 4,2... w ciąży powinno utrzymywać się TSH na poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! ja juz po wizycie.nie lubie tej lekarki!!! Ogolnie wzsystko w porzadku dziecko ma 19 mm no i serduszko bije .Nawet sie delikatnie poruszylo podczas badania,bylo widac na ultrasonografie. ostatni raz bylam na wizycie 17 maja i wtedy bylam w 8 tygodniu a teraz jest 9 tydzien wedlug pani doktor. dwa tygodnie roznicy,nie wiem jak to mozliwe i nic z tego nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielona oliwa - to zależy, kiedy miałaś OM, a kiedy owulację :) co do tarczycy - to właśnie przy niedoczynności ma się podwyższone TSH :) ja w kwietniu miałam 4,6 przy normie do 4,2... w ciąży powinno utrzymywać się TSH na poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielona oliwkaa - to zależy, kiedy miałaś OM, a kiedy owulację :) co do tarczycy - to właśnie przy niedoczynności ma się podwyższone TSH :) ja w kwietniu miałam 4,6 przy normie do 4,2... w ciąży powinno utrzymywać się TSH na poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za ten spam, ale usilnie próbuję dodać posta i ucina mi go w 1/3... no nienawidze tego kafe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba wina znaku mniejszości... Ostatnia próba. zielona oliwkaa - to zależy, kiedy miałaś OM, a kiedy owulację :) co do tarczycy - to właśnie przy niedoczynności ma się podwyższone TSH :) ja w kwietniu miałam 4,6 przy normie do 4,2... w ciąży powinno utrzymywać się TSH na poziomie poniżej 1 - hormon jest bardzo wrażliwy i ma spore wahania, więc jak to mój gin powiedział - lepiej wpaść w lekką nadczynność niż mieć niedoczynność. ja dziś byłam na badaniach - 19 testów! ale będę miałam full wypas pakiet :P musiałam tylko zapłacić za przeciwciała tarczycowe (82zł :( ) ale za to reszta w ramach pakietu Medici - wszystkie toskoplazmozy, różyczki, HIV-y i inne śmoki. mam nadzieję, że będę mieć głowę spokojną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynko nie martw sie, ja tez mam tydz roznicy i zamiast zaczacdzis 9 tydz zaczynam 8 tydzien, a u ciebie moze byc podobnie, chyba ze lekarka cos sie pomylila, ale najwazniejsze zeby serduszko bilo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna29:) rzeczywiście dość dziwna ta lekarka i dziwne te jej wyliczenia. Ale od lipca idziesz do innego ginekologa tak? ta jest chyba tak samo niekompetentna jak ta wcześniejsza u którejś z dziewczyn-masakra. Witam nowe dziewczyny. Renia1402 oby wszystko u Ciebie było dobrze, od początku dbasz o maleństwo więc nie widzę innej możliwości- trzymam kciuki - szczerze współczuje tych zastrzyków, kiedyś robiłam takowe babci właśnie na rozrzedzenie krwi. Zielona oliwkaa gratulacje, polecam tą stronę http://dziecko.haczewski.pl/ tam musisz wpisać datę ostatniej miesiączki itp.i wszystko będziesz wiedziała. Aizuz rzeczywiście niezły pakiet, mnie oddawanie krwi itp.czeka w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropek 23
justyna gratuluję i cieszę się że wszystko na wizycie jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki laseczki za slowa otuchy.ja nie wiem ale mnie sie wydaje ze ten sprzet to ta lekarka tez jakis przedwojenny ma. tak jak mowilam od lipca ide do innego lekarza. A ta mi dala termin za 4 tygodnie, nie dosyc ze nie jestem do konca przekonana czy jest wszystko dobrze to jeszcze 4 tygodnie czekac. Glupia p***a i tyle!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×