Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Justyna, to dziwne ze w tych Niemczech cały czas macie taką niefajną pogodę. Mieszkasz tam gdzieś w górach czy na pólnocy? U mnie na południu Polski dziś chyba ze 30 stopni i słońce tak daje popalić, że musiałam się schronić w chłodnym domu;) Malinowa - tak, te badania na przeziernośc karkową to są właśnie badania prenatalne nieinwazyjne. I to się robi za pomocą USG. I jeszcze jakieś jedne można zrobić poprzez pobranie krwi (nie pamiętam na co konkretnie).Mam to wszystko fajnie opisane w ksiażce "Ciężarówką przez 9 miesięcy". Swoją drogą to świetna ksiażka, super poradnik i tak napisany z żartem - rewelka, polceam Wam wszystkim;):) Maja ? Powodzenia na obronie!! Daj znać jak poszło;) I nic się nie bój, obrona to tylko formalność ;) jak pracę napisałaś to już sukces;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! :) Dluzszy czas Was podczytuje pisalam na innym forum ale umarl smiercia naturalna. Jestem w trzeciej ciazy mam juz jednego synka teraz jestem juz w 11 tyg ciazy. Z tego co czytam jestem rekordzistka jesli chodzi o usg bo mialam juz 6 poprzednia ciaze poronilam przez krwiaki teraz tez okazalo sie ze sa ale juz wszystko dobrze. Jesli podpowiecie mi jak moge mumiesic zdjecie to pokarze Wam zdjecia z usg wszystkie mialam robione w 4D i naprawde super na nich wszystko widac. Pozdrawiam Was wszystkie i mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do swojego grona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania sz ja mieszkam na polnocy i tu przewaznie pada albo bardzo wieje bo to od morza polnocnego. jestem tu 3 lata ale mnie wkurza jak caly rok czekam na to piekne lato a lato trwa tydzien i po wszystkim:( ogolnie to jak pracowalam to bylo mi obojetne bo mialam malo czasu na myslenie o pogodzie:P a teraz jestem w domu i d**a. ka3sia nie mam pojecia jak sie wstawia te zdjecia ale mysle ze dziewczyny ci pomoga bo ja bardzo chcialabym zobaczyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna29 postaram sie jakos dojsc jak dodac zdjecia :) wlasnie wrocilam z badan krwi zaplacilam 302 zl szok ile to wszystko kosztuje a wczesniej juz robilam krzepliwosc krwi i tarczyce no ale mam juz spokoj. Teraz juz mi lepiej ale dobrze Was rozumiem bo do tej pory mdlosci i wymioty mnie wykanczaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj ka3sia:) czekamy na zdjęcia:)) i w moim poprzednim wpisie chodziło mi o maja? (odniośnie informacji dla szczecinienek) cały czas myśle o tej naszej myszce... Jeśli jeszcze czasem nas czytasz to pozdrawiamy Cie ciepło i 3mamy kciuki za maj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka3sia - wejdz na www.pokazywarka.pl , tam mozesz bez zakladania konta umiescic zdjecie i wysłac nam linki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania_sz dziękuję Ci za odpowiedz-teraz juz wszystko jasne:) ka3sia witaj. Ja również czekam na fotki Twojego maleństwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam zaraz przy granicy z Francja i u mnie nie jest zle. Od jutra ma byc bardzo cieplo i ostrzegaja ze jest jakis alarm pogodowy od 11.00 w sobote do 19.00 we wtorek.. Justyna wiesz moze cos o tym jakie pieniadze nam sie tu naleza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej witam... ania sz, dziekuje za Sloneczko,u mnie tez dzis swieci:) niewiemcowpisac, ogolnie to wlasnie zaczelam sie tym interesowac jesli chodzi o pieniazki jakie sie tu dostaje podczas ciazy i po urodzeniu. jak bede wiedziala wiecej to dam ci znac. narazie wiem ze trzeba po 12 tyg zameldowac sie do Gesundheitsamt i tam wypelnic wniosek o pieniazki. na poczatek dostaje sie 200 euro ze to niby na ubrania dla ciezarnej, a pozniej pod koniec ciazy jakies 600-800 euro na rzeczy dla dzieciaczka. naturalnie mozna tez skladac do Caritas bo oni tez daja pieniadze i to nie male, trzeba poprostu umiec kombinowac. ja w przyszlym tygodniu wybieram sie do tego Gesundheitsamt zeby sie dowiedziec co i jak. u mnie bez zmian wieczorami straszne mdlosci,podczas dnia jeszcze ujdzie ale wieczorem to juz jazdy na calego. wlasnie zamierzam podjac sie sprzatania w domu ale mam takiego lenia ze szok. a wam zycze milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani z pieskiem
pozdrawiam wszystkie forumowiczki :) Justynko ja tez z de , ale pracuje normalnie wiec niestety podpowiedziec Ci nie potrafie , tez bardzo zle sie czuje i w pracy nie wyrabiam i mazy mi sie bescheftigungverbot , ale lekarz widzi to inaczej . Ale pociesza Cie , ze u mnie sytuacja zjedzeniem chyba od wczoraj troszeczke sie poprawia , a caly czas bylo bardzo zle , moze w koncu i u Ciebie troszeczke sie poluzuje :) Maja u mnie odwrotnosc zaparc i to mnie troche martwi , ale taka pewnie nasza uroda ! Ja nie potrafie nawet patrzec na mleko i przetwory mleczne od 6 tygodni - ktos jeszcze mial Taki wstret? przeszlo moze w koncu , bo o kalcium sie martwie :( Dziewczyny wiekszosc z was jak widze bierze jakies witaminy , a ja na razie tylko kwas foliowy , chyba juz czas cos dorzucic , jak myslicie , ogladalam ten gynvital , ale to drogie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj pani z pieskiem:) ja tez pracowalam mam wlasnie zakaz wykonywania zawodu ale to dlatego ze ja pracowalam w domu calodobowej opieki dla chorych psychicznie i oblakanych dlatego ze wzgledow bezpieczenstwa nie moge pracowac. ja tez nie biore zadnych witamin poza kwasem foliowym i btez mysle ze powinno to sie zmienic bo za przeproszeniem wyrzyguje wszystkie witaminy a lekarka nic, ale teraz zmienilam lekarza i zobaczymy co ten powie na wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć:) u mnie dziś piękna pogoda...upał na całego. Pani z pieskiem ja tez biorę tylko tzw.Folik i nic poza tym, myślałam ze lekarz coś jeszcze przepisze czy poleci ale nie. jeśli chodzi o mleko i przetwory mleczne to u mnie jest zupełnie odwrotnie niż u Ciebie-jem na okrągło to płatki z mlekiem, to kanapki jak nie serkiem śmietankowym typu almette, to z twarożkiem, to z żółtym serem itp, za to nie mogę patrzeć na wędliny. A ostatnio chodzi za mną gotowana kukurydza, taka z masełkiem i solą ale kurcze skąd ją teraz wziąć??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) właśnie wróciłam z nad wody :) pogoda nie kąpielowa ale posiedzieć na trawce miło było.. Od powrotu do domu jest mi strasznie niedobrze... Chyba będe wymiotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny :) właśnie próbuje dodać zdjęcia niestety jakość nie będzie jak w originale bo nie mam skanera i robiłam zdjęcie usg aparatem ale i tak można coś zobaczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Częśc dziewczyny! Ale mamy dziś słonecznie w Poznaniu ;) niestety nie mogę za dużo wychodzić na słoneczko mi mi się słabo robi od nadmiaru ciepła. Zauważyłam ostatnio, że szybciej się męczę przez co nie mam ochoty na żadną aktywność fizyczną;( Truskawek u nas pod dostatkiem i w dobrych cenach. Od paru dni robie sobie z nich deserki jako 2 śniadanie. Rano jem ze 2 kanapeczki z pomidorkiem, wedlinką i ogóreczkiem albo z pasta jajeczną bo mi ostatnio zasmakowała strasznie (taka domowej roboty, nie ze sklepu), potem te truskaweczki, obiad ( niestety teściowa gotuje, więc nie mam wpływu na to co będzie ( masakrycznie mi zaszkodziły gołąbki, miałam straszną zgagę), w ogóle ostatnio non stop dokucza mi nadkwasota ;( potem jakis podwieczorek i wtedy różnie bywa, mam te cholerne zachcianki ;D to chipsy to ciastka to lody, na koniec kolacja i to już standardowo kanapeczki najlepiej z czymś zdrowym wkońcu warzyw teraz pod dostatkiem. Mięsko nadal mnie odrzuca. Ziewam dziś od rana ;) trochę posprzątałam a się czuję jakbym balowała całą noc, jednak staram się nie zasypiać w ciągu dnia tak bym w nocy ładnie odpoczywała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia ale świetne są te zdjęcia :) całkiem inaczej niż na normalnym USG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia te zdjecia sa super!!! Ile to kosztuje w Pl? Musze sie dowiedziec jak to jest u mnie ;) Justyna no i widzisz nie wiedzialam o tym Gesundheitamt ale za to slyszalam ze u Diakonow mozna sprobowac (cos jak Caritas tylko wiecej osob tam szlo)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle ciagle o tych badaniach prenatalnych i ciekawi mnie to co by bylo jezeli by cos na nich wyszlo. Co byscie zrobily? Ja dochodze do wniosku ze dla mnie to i tak nie robi roznicy, tak czy siak dziecka nie usunelabym..Nie bede raczej ich robila..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agausia84
Hej dziewczynki ja mam termin na 31 styczniaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wieczorkiem. no to nacieszylam sie sloneczkiem ktore bylo tylko do godz.12.00 a pozniej znowu lal deszcz.dzisiaj mialam okropny bol glowy praktycznie caly dzien i dopiero jak sie teraz troszke przespalam to mi przeszlo. jesli chodzi o jedzenie to mi tez straszliwie smakuja kanapki z twarozkiem, czy serkiem almette czy z ziolami oby lekko kwasne byly.od czasu jak mieszkam w niemczech nigdy nie jadlam chleba ani bulek, bo na sniadanie byla zawsze owsianka, obiad wiadomo miesko a kolacja to swykle jakas potrawa z kraju mojego meza ale obowiazkowo bez chleba. poprostu chleb tutaj jakos mi nie zasmakowal. dzis bylam w markecie i udalo mi sie zakupic majonez winiary nasz najlepszy polski i paszteciki drobiowe ktorych 3 lata nie jadlam. tak wiec dzis caly dzien mecze kanapki z pasztecikiem bo mi smakuja nieziemsko. dzis tylko raz wymiotowalam to ogromny sukces ale niestety mdli mnie caly czas okropnie. kas3ia jestem zakochana do szalenstwa w zdjeciach twojego malenstwa sa boskie. milego wieczorku i powiem wam dziewczyny ze mi sie juz cholernie nudzi w domu nie wiem czym mam sie czasem zajac.wczesniej bylam bardzo aktywna,rower,bieganie,praca a teraz czuje ze sie starzeje. tak sobie mysle ze w poniedzialek kupie te smieszne kijki do chodzenia i bede sobie troche spacerowac bo moj kregoslup odczuwa ten zastoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka3sia!!!! te zdjęcia sa niesamowite!! cudowneeee, nie wiedziałam ze mozna takie zrobic! to było USG 3D czy 4D? ile zapłacilas? Ja dzis mialam z mężem i naszymi rodzicami wycieczkę do Częstochowy:) pogoda nam dopisała, fajnie było. Teraz zmęczona ide spaććććć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja..?
ka3sia Zdjęcia są fantastyczne....ja na 3 czy 4 d dopiero pójdę sobie tak w 20 tygodniu...Póki co nacieszyc się muszę zwykłym usg , które będę miała już w srodę... Dziewczyny...no po porstu masakra jakaś z tymi moimi zaparciami..piję olej lniany(ohydne) ...kupiłam nawet czopki glicerynowe...i co?..i nic....no dramat jakis..bedę musiałą powiedzieć o tym na wizycie u gina..bo ja chyba zwiariuję... Ogólnie katar mnie złapał..w Szczecinie pogoda jest nijaka..ale uało nam się dziś zrobić grilla...a ja już nie mam mdłości:):):)...także zjadłam dziś pyszne szaszłyki:):) Justyna29:) Dotacje na bycie w ciaży, żebyś miała się w co ubrać...i to w takich sumach....dotacje przed porodem....Zastanawiam się, czy Polska kiedykolwiek dorówna takim krajom..i czy kiedykolwiek zacznie martwić się o obywatela, rodiznę, dzieci....ale to temat na dłuższą pogawędkę....Też z mężem myśleliśmy o przeprowadzce do Niemiec..ale jakoś...strach?..nie wiem...nic z tego raczej nie wypali..chociaż na dzień dzisiejszy to predzej stać nas by było na kupno mieszkania/domku Niedaleko granicy w Niemczech...Niż w Szczecinie czy ogólnie w Polsce.....a i tak myślimy teraz o sprzedaniu mieszkania..i kupnie czegoś większego..eghm...sama nie wiem co i jak t wszystko najlepiej rozwiązać... WY pewnie wszystkie już śpicie..także życzę ciepłych i przytulnych snów...dobranoc:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wszystkie spimy kochana ;) u nas w bloku alarm solida sie wlaczyl i wyje tak juz kilka godzin zaraz mnie cos trafi dobrze ze chociaz maly sie nie budzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do usg fajnie ze Wam sie podoba za dwa tyg. bede miala znowu robione to jak bedziecie chcialy tez Wam udostepnie w koncu na tym etapie to wszystkie maluszki sa identyczne przez krwiaki mialam tyle razy robione. A jest to usg 4D HDlive dostaje tez filmiki. Lekarz mowi ze to najnowszy sprzet w pl nie wiem ile sie placi kochane ale z tego co patrzylam w google to podobnej jakosci ponad 200 zl a u lepszych lekarzy nawet ok 300 zl tanio nie jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do badan prenatalnych moja bliska kolezanka miala robione najpierw nieinwazyjne i wtedy wyszlo ze cos jest zle z dzieckiem (namowila ja na badania tesciowa polozna) mimo ze jest w moim wieku 27 lat a sa zalecane od ok 35 lat. Pojechala pozniej do wawy na pobranie plynu strasznie sie bala o dziecko ze poroni kiedy dostala wyniki okazalo sie ze dziecko jest zdrowe. Do tej pory mowi ze to najgorsze chwile w jej zyciu i ze nigdy by sie na nie wiecej nie zdecydowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia84
witajcie przyszłe mamuśki:) ja już na nogach po pierwszym śniadanku jestem w 7 tyg ciąży ogólnie się dobrze czuje tylko senna strasznie jestem i piersi mam o rozmiar większe i strasznie obolałe, a tak po za tym nic mi nie dolega:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×