Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość niutkaaa23
Hej kobietki:) dawno nie zagladalam. Widze temat wre:) u mnie juz 8tc. Ogolnie to czuje sie super. Tylko piersi strasznie wrazliwe. Zadnych mdlosci nic. Mam tylko jeden wielki problem..z papierosami;( nie palilam 6 dni ale wczoraj zapalilam i dzis tez;( wiem to straszne. Nie moge sobie poradzic...oczywiscie dzidzia jest najwazniejsza ale nie moge sobie poradzic...dziewczyny podpowiedzcie cos..wiem ze to karygodne;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niutkaaa23 - powinnam Cię troche opieprzyć ale też paliłam przed ciążą i wiem jaka to męka bez papierosa ja praktycznie nie pale od początku maja jak się dowiedziałam sporadycznie tylko wezme jednego bucha od koleżanki.Wiem że to też niedobre dla dziecka ale siła wyższa. Więc ja Cie doskonale rozumie :) wiesz co od jednego papierosa nic się nie stanie chociaż lepiej było by nie palić :) wiesz co mam na myśli - nie popieram ale rozumie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niutkaaa23
Juz wolalabym miec mdlosci i zeby mnie odrzucilo..nie jestem ta szczesciara:( oczywiscie ciaza to dla mnie najwiekszy dar...eh:( ciezko mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam sie i ja,cal dzien nic konkretnego nie zrobilam poza obiadem i zakupami bo niestety dzis ekstremalnie wymiotuje.najgorsze jest to ze jak cos zjem i pozniej zwymiotuje to juz na ta rzecz wiecej patrzc nie moge. Pomalu koncza mi si pomysly o jesc :( bo praktycznie do wszstkiego mam wstret. niutkaaa23 noralnie musze cie cyba tez opirniczyc troszke tak dla przykladu :D Przyznaje z reka na sercu ze w mojej pierwszej ciazy a bylo to 9 lat temu palilam do 7 miesiaca i nie dalam rady rzucic. pozniej zaraz po porodzie wrocilam do palenia. Ale za to rok temu zalozylam sie z moja mama ze rzuce palenie i udalo mi sie. Tak wiec niutkaa23 ograniczaj papieroski do minimum ale jak musisz to zapal bo stres wywolany nie zapaleniem jest bardziej szkodliwy niz sam papieros tak mowil mi kiedys lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niutkaaa23
Niezakladalam nowego tematu jak rzucic w ciazy bo by mnie zlinczowaly odrazu. Wiem ze ten nalog to cholerstwo!! Zaluje ze zaczelam palic:/ chce rzucic raz na zawsze. Wiem powinnam przestac jak tylko ujrzalam 2 kreseczki. Boje sie konsekwencji. To powinno byc dla mnie najwieksza motywacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskiereczka31
niutka a próbowałaś elektronicznego papierosa? moj wujek i ciotka palili całe zycie i teraz od chyba 2 lat nie palą tylko puszczają dymki z tego elektronicznego, tak się oduczyli, powodzenia i buziaczki dla fasolki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskiereczka31
Olelka ja mówiłam o becikowym warunkiem otrzymania becikowego w kwocie 1000 zł ( przynajmniej tak jest w Rzeszowie) jest bycie pod opieką lekarza ginekologa już przed 10 tyg ciąży tzn jak urodzisz bierzesz od swojego ginekologa zaświadczenie że byłaś pod jego opieką zanim ukończyłaś 10 tydzień ciąży (nie usg tylko wizyta), bierzesz chyba jeszcze akt urodzenia dziecka, idziesz z tym do MOPSU, wypełniasz wniosek i do 30 dni masz 1000 zł na koncie ;-) ja tzn mąż załatwiał to w styczniu jak nam się córeczka urodziła i nie było problemów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskiereczka31
szczesliwa_ona u mnie tak było (budżetówka) że od razu po L4 wskakuję w macierzyński (od dnia urodzenia dziecka macierzysnki), bez składania wniosku czyli z automatu, mąż tylko do pracy dostarczył akt urodzenia dziecka i moje dokumenty ze szpitala (wypis)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niutkaaa23 kazdy wie ze z papierosami nie jest latwo.moze rzeczywiscie sprobuj z tym elkronicznym paierosem.nie wiemile w Polsce to kosztuje ale u mnie w DE 30 euro na jakis zestaw ktory wystarcza na 3 miesiace. a u nas tez takie specjalne sklepy tylko z tymi papierosami i widzialam ze maja rozne smaki no i klientow w tych sklepach zawsze mnostwo. ja naprawde dziekuje Bogu ze udalo mi sie tak poprostu zostawic papierosy.pamietam ze wieczorem wypalalam papierosa i sobie powiedzialam ze to ostatni i tak zrobilam. nastepnego dnia juz nie tknelam. najgorzej bylo mi bez papierosa po jedzeniu tak wiec jak zjadlam wstawalam od stolu i wychodzilam zajac sie czyms, ochota nachodzila ale za kazdym razem wypelnialam czas czyms innym i w miejscu gdzie palic nie mozna. tak wiec trzymamy kciuki niutkaa23 i damy rade, a jak nie to pakuj torbe przyjedz do mnie na tydzien to ja cie palic odzwyczaje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny ;) Dzisiaj pobieglam od razu do gina i po prostu masakra!!! Zalatwilam sie na amen ;( Okazalo sie ze to grzybica i bakterie. Zeby bylo smiesznie to stalo sie to w sobote jak spacerowalam w jeansach a bylo goraco, zadnego seksu nie bylo!! Dostalam czopki najpierw 3 dni Gyno Pevaryl a potem Arilin Rapid 2 dni :/ Zalamka.. Dobrze, ze pobieglam dzisiaj, a mialam nie isc bo sie poprawilo. Nie lekcewazcie nic takiego!! Co do papierosow to ja rzucilam moze po 3 dniach i tylko dlatego nie od razu, bo mialam wypadek w dniu kiedy zrobilam test (podcielam sobie zyly w pracy kieliszkiem od wina) ze stresu wypaliam pare papierosow, ale potem zaczelam czytac jak palenie wplywa na dziecko i w ogole mnie nie ciagnie ;) Wiec dziewczyny uwazajcie na siebie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc spiochy :) niewiemcowpisac nie mialam bladego pojecia ze w tych elektronicznych papierosach jest nikotyna. to po co oni je wymyslili skoro i tak sa szkodliwe? u mnie nadal nieciekawie w nocy wymiotowalam kilka razy i juz czuje ze mam coraz mniej sil,jestem oslabiona napewno wyniki sie tez popieprza.lekarka wie o tym ze juz czasm jest bardzo ekstremalni ale nic tylko powiedziala ze ona czworo dzieci urodzila i z zadnym nie wymiotowala bo gdyby miala to by w zyciu tyle dzieci nie splodzili. to tak niby dla mnie na pocieszenie :P Ja w pierwszej ciazy tez tak mialam do 5 miesiaca :( zycze wam milego dzionka i piszcie co tam u was ciekawego slychac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pracujące w biurze przy komputerach – mam pytanie. Czy od ciągłego siedzenia Was też prawie cały dzień boli brzuch? Bo nie wiem, czy mam panikować bardzo, czy tylko trochę… Zastanawiam się czy nie iść dziś do lekarza po L4…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Przepraszam że dopiero dzisiaj ale wczoraj nie miałam kiedy tu zajrzeć. Tak jak pisałam wcześniej byłam wczoraj u lekarza i widziałam swoje maleństwo - 6 tydzień według usg, ma 1 cm. i serducho biło jak szalone:):) Mam założoną kartę ciąży i termin na 24 stycznia:) Powiedziałam wszystkim w domu i reakcja była bardzo pozytywna, siostra zawiedziona ze wcześniej jej nie powiedziałam:P i myśli czy sama nie postarać się teraz o dziecko to byśmy razem na spacery chodziły:P ale ona ma już dwóch łobuzów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Przepraszam że dopiero dzisiaj ale wczoraj nie miałam kiedy tu zajrzeć. Tak jak pisałam wcześniej byłam wczoraj u lekarza i widziałam swoje maleństwo - 6 tydzień według usg, ma 1 cm. i serducho biło jak szalone:):) Mam założoną kartę ciąży i termin na 24 stycznia:) Powiedziałam wszystkim w domu i reakcja była bardzo pozytywna, siostra zawiedziona ze wcześniej jej nie powiedziałam:P i myśli czy sama nie postarać się teraz o dziecko to byśmy razem na spacery chodziły:P ale ona ma już dwóch łobuzów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka2345
Hej dziewczyny i ja sie do Was dopisuje :) jestem w 8 tyg ciazy , strasznie sie ciesze bo bedzie to moje drugie dziecko :) i boje bo pare msc temu poronilam , a teraz mialam wielkiego krwiaka i odklejona kosmowke ale jak sie okazalo w niedziele w szpitalu krwiak sie juz wchlonol a kosmowka przykleila jestem ogromnie szczesliwa i widzialam nawet bijace serduszko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niutkaaa23
Hej kobietki:) powiem wam ze ten 1 trymestr wcale mi nie bedzie sluzyl. Cera mi sie pogorszyla i strasznie sie blyszczy. Wlosy tez. Musze myc codziennie bo tak sie przetluszczaja. I juz sa tak poniszczone:( ogolnie to nic mi sie nie chce..jakos narazie nie mam energii. Mam nadzieje ze to sie zmieni i bede mogla sie w pelni cieszyc ciaza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niutkaaa23 ja mam to samo ale z cerą - nigdy nie miałam wyprysków krostek itp a teraz czoło mam pokryte krostkami jak by kaszy nasypał twarz to samo i włosy tłuste codziennie muszę myć :) mam nadzieje że za niedługo to przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez przyszcze wyszly i wychodza jak nigdy. Zawsze mialam ladna cere a teraz normalnie jak pizza pepperoni :( Ahhh te uroki ciazy. Powiem wam co dzis mi sie wydarzylo w pracy rano. Sniadanie ostatnio biore sobie do pracy bo rano jak wstane nic nie moge przelknac tak wiec dojechalam do pracy i zjadlam kanapke, napilam sie troszke kawy, polknelam witaminki i zabralam sie do pracy. Po jakis kilku godzinach poszlam na siku i wchodze do lazienki i obok mnie jakas kobieta robi No.2...i jak mnie zaciaglo na wymioty to w momemcie wciaglam spodnie na tylek, umylam rece i wylecialam z lazienki zeby znalesc jakas inna. Dobieglam w ostatniej chwili i zwymiotowalam cale sniadanie wraz z witaminami :( Teraz pije wode bo tylko to mi wchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to dobrze jednak mam ze nie wymiotuje ;) A co do cery to moze troszeczke lepiej, napewno nie gorzej ;) Ja mam problemy z cera, ktore w ostatnim czasie sie troszke uspokoily ;) Znowu powrot do e papierosow : http://starychemik.wordpress.com/2012/08/21/ciaza-a-uzywanie-e-papierosow/ Moze dowiedzcie sie jak to jest z tymi wkladami 0 mg, chociaz ja kiedys palilam te papierosy i 0 mg nic mi nie pomoglo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Czytam Was na bieżąco, ale nie zawsze mam czas zeby odp. Zle sie czuje a mój synek daje mi popalic. Jestem w 9 tyg. Pozdrawiam i postaram sie wiecej pisać. Trzymajcie sie mamuski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niutkaaa23
Pati....................... .22.......Saarbrucken... ..........02.01.2014 minnie288................28........BB................. ..........03.01.2014 terra_rosa26...........26.........Braniewo.............. .. . 05.01.2014 titi..........................34.........Opole.......... .... ..........05.01.2014 slodka cytryna100....32........Wlkp.........................06.01. 2014 Dziewczyna-malina...22.......Mrągowo................. .07. 01.2014 justyna29................28........Hamburg............. ... ...07.01.2014 ania_sz..................25........DąbrowaTarnowska... .08. 01.2014 dzagatkaa...............28........Szczecin............. .... ..08.01.2014 szczesliwa_onaaa...22.........Kielce.................... ...1 0.01.2014 monbiaa..................20........Jarosław............ .... ....12.01.2014 iskiereczka31...........31........Rzeszów.............. .... .13.01.2014 Olelka.....................35........Gdańsk............ .... ......14.01.2014 OlaLenka26.............26........ Kędzierzyn-Koźle..... ...1 6.01.2014 Aniołek23 ...............23........Mrągowo.......................17.0 1.2014 Gabrysia_Wroc .......22........ Wrocław.....................20.01.2014 aizuz......................25........ Kraków............ .... ......21.01.2014 kropek 23................23........ Bielsko-Biała...............22. 01. 2014 malinowaaa.............25........ Wrocław............... .... .23.01.2014? maja..?...................22........ Szczecin............ .... ....23.01.2014..;p Elunia342................23........ Tarnów.............. .... ....27.01.2014 Liliana785...............25.......... Aachen............. .......22.01.2014 jasmina89................24..........Poznań............ ..........25.01.2014 kasiax........................25............Płock...... ....... ................07.01.2014 niutkaaa23..................23............Łódź................................20.01.2014 Dopisuje sie do tabelki:) Mialam wczesniej to zrobic, ale zawsze pisalam z telefonu(tak poreczniej:)) Ale dzis z niewielka :P ochota odpalilam komputer:D a mówilam, ze nic mi sie nie chce.. Hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolaaa21 ja mam to samo z chipsami ;D wcześniej jadłam sporadycznie a teraz co jakiś czas nachodzi mnie ochota i to jeszcze zebym zjadla małą paczkę, ale nie ja muszę dużą;D po za tym mdli mnie po parówkach, nie przepadam za chlebem, śniadanie jem 2 razy większe niż przed ciążą, w zasadzie to dobrzę bo mało ważę a chcę żeby dzisziuś ładnie rósł. Nie mogę się doczekac przyszłej wizyty u mojej ginekolog trochę się martwie co z moim dzisziusiem, dowiem się jakie mam wyniki badania krwi, co powinnam dostarczać mojemu maleństwu. Mam ostatnio trochę stresu, nie wiem może z mojej winy, sprzeczam się co chwila z moim chłopakiem, stałam się wręcz agresywna;D no ale to pewnie przez hormony. Mieszkam z teściami i to też dobrze nie wpływa na nasz związek, kurde tak bym chciała mieć już swój dom... no ale na razie się muszę pomęczyc, teściowie może nie są zlymi ludzmi, no ale wtracaja sie troche za bardzo i tez wydaje mi sie ze traktuja nas jeszcze jak dzieci... a ja mam 24 lata przeciez;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa mam jeszcze male pytanko w ktorym tygodniu ciazy znalyscie juz plec? w ogole lepiej znac czy zrobic sobie niespodzianke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolaaa21
Pati....................... .22.......Saarbrucken... ..........02.01.2014 minnie288................28........BB................. ..........03.01.2014 lolaaa21...................21.......Poznań......................03.01.2014 terra_rosa26...........26.........Braniewo.............. .. . 05.01.2014 titi..........................34.........Opole.......... .... ..........05.01.2014 slodka cytryna100....32........Wlkp.........................06.01. 2014 Dziewczyna-malina...22.......Mrągowo................. .07. 01.2014 justyna29................28........Hamburg............. ... ...07.01.2014 ania_sz..................25........DąbrowaTarnowska... .08. 01.2014 dzagatkaa...............28........Szczecin............. .... ..08.01.2014 szczesliwa_onaaa...22.........Kielce.................... ...1 0.01.2014 monbiaa..................20........Jarosław............ .... ....12.01.2014 iskiereczka31...........31........Rzeszów.............. .... .13.01.2014 Olelka.....................35........Gdańsk............ .... ......14.01.2014 OlaLenka26.............26........ Kędzierzyn-Koźle..... ...1 6.01.2014 Aniołek23 ...............23........Mrągowo.......................17.0 1.2014 Gabrysia_Wroc .......22........ Wrocław.....................20.01.2014 aizuz......................25........ Kraków............ .... ......21.01.2014 kropek 23................23........ Bielsko-Biała...............22. 01. 2014 malinowaaa.............25........ Wrocław............... .... .23.01.2014? maja..?...................22........ Szczecin............ .... ....23.01.2014..;p Elunia342................23........ Tarnów.............. .... ....27.01.2014 Liliana785...............25.......... Aachen............. .......22.01.2014 jasmina89................24..........Poznań............ ..........25.01.2014 kasiax........................25............Płock...... ....... ................07.01.2014 niutkaaa23..................23............Łódź........ ........................20.01.2014 jasmina89 my mieszkamy u moich rodziców i uwierz mi, jest okropnie. Mama chce decydować o wszystkim za mnie, aż boję się co będzie kiedy urodzę :P Idę jeszcze dziś na 20.20 do ginekologa. Już nie mogę się doczekać kiedy ujrzę te dziecię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liliana785
Hej dziewczyny. Staram sie Was na biezaco czytac ale nie zawsze mam sily. Widzialam, ze pisalyscie o e-papierosach... otoz w poprzedniej ciazy go palilam i o to chodzi, ze jest zdrowszy bo nie zawiera sybstancji smolistych, a ten "dymek" to para wodna. owszem moze zawierac nikotyne ale nie musi. jest kilka mozliwosci : nikotynowe o 4 stopniach stezenia lub calkiem bez nikotyny. Mi niestety chlopak wtedy kazal to palic jak sie dowiedzielismy, a palilam bez dnia przerwy normalne papierosy ok 10 lat. teraz na szczescie od jakis 2 tyg wogole nie pale a przyznam sie, ze z poczatku popalalam. z dnia na dzien mnie odrzucilo i teraz nawet nie moge zniesc jak ktos znajomy pali. mama ma przyjechac w odwiedziny i pomoc mi sie pakowac ale juz sie boi "nawet w oknie nie bede mogla zapalic??? nie, musisz zejsc na dol" ogolnie to dzis troszke lepiej, jutro musze dzwonic do gina bo konczy mi sie zwolnienie lekarskie, a chyba lepiej zeby byla "ciaglosc" (wizyte musze ustalic na przyszly tydzien". pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam jednak u lekarza. Póki co mam robić częstsze przerwy w pracy od siedzenia. Dostałam też Asmag Forte do łykania. Jak nie przejdzie do czwartku lub poniedziałku to mam przyjść znów i wypisze mi zwolnienie z pracy. Nie ukrywam, że chętnie bym poszła już :) No i chyba tak czy siak pójdę w poniedziałek i poproszę o to zwolnienie, zarejestrowałam się, no ale jeszcze się okaże. Najważniejsze jednak, że z maluchem wszystko ok - ma już prawie 2cm, serduszko ładnie bije, kosmówka elegancka. Jesteśmy już w połowie 9tyg. :) Pozdrawiam cieplutko :) No i gratulacje wszystkim nowo przybyłym mamom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wieczorkiem, u mnie wlasnie nadchodza wieczorne mdlosci :( i martwie sie bo dzis mialam okropny bol zoladka cos jak skurcz zoladka, nie moglam sie wyprostowac i oblal mnie pot. dzis udalo mi sie wkoncu zarejstrowac do nowego lekarza,mam termin na 3 lipca i mam nadzieje ze ten okaze sie normalny a nie jakis cudak.tylko szkoda ze do tego 3 lipca jeszcze taka dluga droga. pozatym to jesli chodzi o cere to u mnie tez se znacznie pogorszla,tzn.jest bardzo tlusta i ciagle jakies nowe wypryski.wlosy tez sie przetluszczaja bardziej ale ja i tak myje wlosy codziennie ze wzgledu ze uzywam lakieru do wlosow. chcialabym juz zaczac ten piekny okres ciazy a te narzekania miec juz za soba.milego wieczorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z cerą mam to samo, jako nastolatka mialam pryszcze ale po okresie dojzewania znknely a teraz jest masakra, co dzień wychodzi mi nowy ;D licze na to że to przejściowe i za pare tygodni przejdzie, nie chę do końca ciązy wyglądać tak okropnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co powiecie o swoich włosach? mi wypadają jak szalone! byłam w sobote u fryzjera i z włosów po pas ściełam po ramiona :) duża zmiana ale juz nie mogłam wytrzymać z tym myciem rozczesywaniem suszeniem tych długich kręconych kudłów ;) Teraz mam spokój włosy 3 minuty umyte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×