Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Hej dziewczyny :) witam się świątecznie:) Ja dopiero po obiedzie wyjdę do znajomych, a póki co siedzę w domku. Karla co w takim razie proponujesz zamiast oliwki?mleczko, balsam, czy w ogóle nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gunia i jak się skończyła kontrola? Dostajesz wypłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczowa moja dzidzia też waży 350g ale niestety płci nie poznałam. Za 3tyg mam wizytę ale pewnie nie zrobi usg. Piękna pogoda dziś chyba wybierzemy się na jakiś wyjazd za miasto bo jutro już mąż do pracy wraca. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczowa: Jestem na cały etat i zarabiam więcej niż 1200zł, to pewnie dlatego ta kontrola. - Gość: W sumie nie wiem jak wypadła ta kontrola. Pewnie się okaże... A co do wypłaty, to na razie czekam, przez pierwsze 30 dni na zwolnieniu płaci pracodawca, a później ZUS, tak? Dobrze się orientuje? A dostaje się 100% wynagrodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ortylia
Skąd ten pomysł, że robią kontrole jak się zarabia pow. 1200 zł skoro płaca minimalna to 1600 za etat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczowa a nie możesz sama z tesciami pogadać? Dlaczego tak robia? Aaa i mój wiek 29 to do tabelki jeżeli, któraś byłaby tak miła. Widziałam, ze była mowa cos o pampersach i wyprawce. My używamy dada z biedronki, są bardzo dobre, uzywalam tez sporadycznie zielonych pampersow i na noc tych białych, ale nie widZe różnicy, wiec juz tylko dada. Co do mokrych chusteczek, to tez dady. Ale ja używam tylko po kupsku. A tak to nic. Tak samo ze smarowaniem kremami, zasypkami tylko jak cos sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
przez pierwsze 33 dni zwolnienia płaci pracodawca.. jeżeli wczesniej Gunia nie byłaś na zwolnieniu to musisz odczekać to 33 dni i dopiero od 34 dnia płaci zus. za zwolnienie ciążowe jest płatne 100 % :) u mojego pracodawcy, czyli mojego narzeczona kontrola jest za tydzień, więc troche jeszcze stresu jest. ale powiedzieli co będa kontrolowac i czego wymagają więc luz. :) jest czas żeby się przygotowac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
ortylia. - napisałam 1200 NETTO. proszę czytaj uważnie, a potem komentuj.. 1600 minimalna to BRUTTO. a to subtelna różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ortylia
No tak masz racje. a co konkretnie chcą kontrolować. Dobrze zrozumiałam, że Twoim pracodawcą jest Twój narzeczony? W jakim charakterze jesteś zatrudniona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja;) A mi się udało w koncu namówić pana męża na wycieczkę i jedziemy sobie do Ojcowa;) pozdroo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
ania-sz. w ojcowie jest suuuuuuper. :) dawno tam nie byłam :) __________________________________________ prowadziliśmy sklep i sprzedaż internetową, oraz sprzedaż poza granicami naszego kraju. ja miałam problemy w pracy i się zwolniłam, więc on zatrudnił mnie u siebie, jako osoba któa będzie kierowała tym wszystkim :) kontrolują czy moje zatrudnienie nie jest fikcyjne, czy wykonywałam pracę, sprawdzają listę obecności. sprawdzają czy miałam robione badania lekarskie, bhp. czy składki zostały opłacone. no i takie tam..kontrola na jeden dzień. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Sporo tematów widzę było podczas mojej nieobecności :) Przedwczoraj wyjechałam na wieś do teściowej i wczoraj wieczorem wróciłam i dopiero nadrabiam. *monbia pocieszę cię mój mąż też w pracy i to do 20 także też spędzę dzień w domu z mamą może się wybiorę później na spacer z koleżanką, ale już ta godzina i nie chce mi się ogarniać :) *ania - udanej wyprawy :) *Aniołek - mi też się podobają łóżeczka z klupś z tymi motywami po bokach :) Przy wyborze łóżeczka na pewno będę chciała szufladę na dole. Niestety nasz pokój jest trochę mały (wąski, a długi) więc trochę i tak muszę rewolucji przeprowadzić . Toaletka wyniosę do domu męża w szafie i w komodzie jakieś miejsca muszę porobić :) Jeżeli chodzi o pieluszki to też znajome polecały mi Dade z Biedronki i tak to prawda produkowane są przez Pampers:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do dziewczyn ktore czuja juz ruchy malenstwa. Czy czujecie je czesto? Ja czuje moja mala kilkanascie razy dziennie. Raz po lewej stronie raz posrodku. I powiem wam ze czasem tak sie wierci ze widac po brzuszku. A jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Mały misiu, moze to zabrzmi mało wiarygodnie, ale niemowlaka nie powinno się smarować niczym. Pewnie się zastanwiasz jak to skoro będzie presuszony po kąpieli? A tak to, że właśnie to jest błędne koło, wszelkie żele pod prysznic dla niemowląt to chemiczne deterenty które mogą go podrażnić, a jak nasmarujesz pozniej ciałko oliwką to żeby ją dobrze zmyc, musisz dziecko wyszorować, bo ona przy normalnym myciu nie domywa się do końca. Ogólnie powinno się myć dzieciątko czymsś co ma najprostszy skład i to najczęściej jest zwykłe mydełko w kostcenp. Bambi, Bebi, a samrowac je balsamem dosłownie raz, dwa razy w tygodniu. A no i nie trzeba kąpac malucha codziennie! Kompletnie niezrozumiały jest dla mnie zachwyt nad produktami typu Oilan czy Oilatum, one składają się głównie z oleju parafinowego, a on powstaje z ropy naftowej. Olej parafinowy zatyka pory, skóra przez niego nie oddycha. A do tego te produkty są zazwyczaj drogie. A wiecie ile kosztuje 1kg oleju parafinowego ???? 4zł !!!!!!!!!!!! To teraz przeliczcie jaką marżę ma na tym koncern produkujący jakiś wyrób który ma w składzie np.50% oleju parafinowego. Wsad takiego kosmetyku wart jest max 1zł a płacimy za to koło 40zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla u mnie w szpitalu po urodzeniu dziecka proszą o przeniesienie emolientow ze wzgledu ma sucha skore dziecka nowonarodzonego. Zauważ też ze wszystkie kosmetyki dla dzieci tanie nie sa więc w ten sposób nie należy patrzec na ta sprawę. Nie zgadzam się też z powiedzeniem ze dziecka nie trzeba myć codziennie- to tak jak by się dorosły umył co drugi dzień a co drugi tylko się obmyl- dziecko też się poci ulewa i to wszystko zostaje na nim a po drugie trzeba wprowadzać rytuał kąpania co wieczór co ułatwia zasypianie dziecku. Ale kazdy bedzie robić po swojemu tak jak uważa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) cos mnie glowa dzisiaj boli i wogole jakas taka rozlazla jestem od kilku dni... We wtorek ulewa ogromna mnie zlapala i wczoraj bol gardla byl okropny i ogolne samopoczucie do bani, ale herbata z cytrynka, kanapki z czosnkiem i mleko z miodem i maslem zdzialaly cuda-przeszlo :-) Od tego siedzenia w domu juz sama nie wiem czego chce. Zaczelam przeszukiwac allegro w poszukiwaniu lozeczka i innych gadzetow typu wanienka czy przewijak i tyle tego ze ciezko sie zdecydowac :O Spokojnego popoludnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niutka ja tez coraz czesciej czuje malenstwo, zwlaszcza jak leze na plecach. Z poczatku sie zastanawialam czy to groszek, ale teraz juz jestem przekonana ze tak :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
ja tylko piszę, bo znam kosmetyki od innej strony. Co do ceny to niestety tak jest. Kosmetyki to świetny biznes, wsad kosztuje kilka złotych a cenę robi głównie opakowanie, marża i reklama. Możecie wierzyć lub nie, ale to parszywy biznes. Nikt nie martwi się o Wasze dziecko tylko o zysk.Położne i dermatolodzy też są przeszkolone i mają z tego niezłe profity. Jak myślicie skąd kosmetyk ma Pozytywną Opnię Instytutu MAtki i Dizecka? Odpowiedź brzmi: Opinie dostaje się płącąc niezłe sumki tym instytutom. Dziecko które ma kilka dni czy miesięcy nie poci sie i nie brudzi jak dorosły, dlatego nie ma potrzeby kąpać go codziennie. Niestety teraz przez tą pogoń za nowościami kosmetycznymi jest tyle małych alergików i dzieciaczków z atopowym zapaleniem skóry. A wystarczy umiar i rozsądek. Osobista: rada trzymajcie się z dala od wszelkich koncernowych wyrobów dla dzieci. Pod względem składu mogę polecić produkty Babydream z Rossmanna czy Hipp. Im mniej składników ma kosmetyk tym lepiej. Mycie mydełkiem, smarowanie balsamem (to jest emolient).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla moze i masz racje ale popatrz też na kosmetyki dla nas - widzisz jakąś różnice cenową? Też są dość drogie jak na swoje 200 czy 250ml i tez zalezy dużo od firmy :) Ja jestem przekonana do Emolium czy Oilatum bo na suchą skóre noworodka są idealne a kąpiąc w Oilatum później już nie musisz niczym smarować. Na sam początek pierwszy miesiąc są dla mnie fawotyrami mimo swojej ceny - przecież nie będę oszczędzać na dziecku :) a później seria Nivea. Każdy ma swoje zdanie :) Może i dziecko nie poci się jak dorosły ale zauważ że gdy uleje albo zwymiotuje mimo zmiany ubranka zawsze coś zostanie na skórze i poprostu nie wyobrazam sobie żeby moje dziecko leżało po ulaniu takie "śmierdzące" bo by śmierdzało wymiocinami... Ja byłam kąpana codziennie i reszta w mojej rodzinie - do tej pory się tak robi i wszyscy są zdrowi i cali :) ale tak jak pisałam wcześniej już każdy będzie robił według własnego uznania i po swojemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla nie gniewaj się że tak pisze - nie chce się tu wymądrzać albo Ciebie obrażać tylko ja inaczej troche patrze na to a inaczej Ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Ja uwazam,ze mimo wszystko dziecko trzeba myc codziennie.. poci sie,ulewa mu sie.. robi siusiu,kupke. Wiec zwykle podmycie nic nie da... U mnie w domu przewaznie byly uzywane kosmetyki dla dzieci bambino.. moi bracia nie mieli jakichkolwiek problemow z tym zwiazanych. Mowisz,ze wszystkie pozytywne opinie sa dzieki kasie... kurde nie chce mi sie w to wierzyc. Bo sa tez zewnetrzne firmy,ktore to kontroluja,badaja. Robia testy.. Ale nie ma co sie spinac-kazda z nas jest dorosla. Kazda ma swoj rozum. Kazda ma jakies doswiadczenie;) i i tak zrobi co uwaza za sluszne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Oczywiście każdy robi jak uważa. Ja nie chcę się wymądrzać, tylko pracuję od 10 lat w tej branży i przez ten czas diametralnie zmieniłam zdanie o kosmetykach. Opinie na kosmetyki wydaje w Polsce IMID, CZD i PZD, w każdym za opinie się płaci. Nie są to małe sumym, więc mniejsze firmy nie decydują się na te opinie. Nie ma innej mozliwości żeby otrzymać pozytywną opinię tych instytutów. A jesli chodzi o ceny kosmetyków, to dotyczy to każdego wyrobu dla dzieci czy dla dorosłych, ale generalnie jest tak, że dla dzieci robi się droższe, bo młode matki są przewrażliwione i jak coś jest za tanie, albo nie jest rekomendowane,reklamowane to nie kupią. Straszne to trochę ale prawdziwe, są od tego specjaliści, którzy wiedzą co trzeba zrobić żeby sprzedac. Czego nie pisac na opakowaniu,co pisać: typu że nie zawiera parabenów itd. Wszystko po to , żeby klient docelowy się na to nabrał. Mnie też jak byłam dzieckiem mama myła produktami Bambino, chyba nie było większego wyboru. Ale to bambino teraz to nie jest nawet w 10% bambino które było kiedyś. Piszę to tak tylko jako ciekawostkę, każdy i tak będzie używal tego na co ma ochotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
a ja napisze tak.moja pierwsza corke 9 lat temu uzywalam roznych kosmetykow ,ale najczęściej bambino albo niwea wszystko po prostu z umiarem ja po prostu lubiekolorowe pachnące zeczy np. oliwke dla dziecka albo fajny balsam tylko po prostu z umiarem trzeba tego uzywac ,ale sprubuje tego emolium dla dziecka jak się urodzi tez slyszalam ze dobre i skuteczne i ze potem nie trzeba nic uzywac ,i nie wiem czy cena taka duza 3 dychy to tez niemajatek bez przesady tez to nie jest 300 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kama29 ja pisałam o Oilatum do kąpieli ( wlewa się do wody i w tym dziecko kąpie ) za 0,5l trzeba zapłacić 50zł a w porównaniu do płynu Nivea do kąpieli czy innych firm które są do 20zł to jest dużo więcej... . A Ja mam pytanie z innej beczki :) Która z Was jest ubezpieczona dodatkowo np PZU i dostanie jakieś pieniążki za poród? Jak tak to dużo płacicie miesięcznie składki i kiedy się ubezpieczyłyście? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
wiem ze się to wlewa do wody hehe 50 zl ale to jest wydajne slyszalam i na długo starcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
ja jestem ,ale żeby dostać jakies pieniądze na dziecko musisz być ubezpieczona prze 2 lata już dopiero wtedy ja place 140 zl mies za urodzenie dziecka 4200 ale to zależy jaka skladke placisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie z monbia. Dziecko nalezy myc codziennie ale kazdy będzie robil jak uważa. Proponujecie dwa produkty do kapania i po nich juz nie stosować balsamu ? Pytam bo czasami sie przerażam czy ogarnę :) ale wiele musimy sie nauczyc a kogo nie pytac jak nie was :) monbia - ja jestem ubezpieczona w pracy i z tego co sie orientowalam to za poród dostane okolo 1600 zl. Ciekawi mnie tez czy męża to obowiązuje czy nie ? :) Dziwnie tez sie dzis czuje. Zaczepiam malego a on moze po pól godziny zareaguje. W ogóle to jak wstaje cos mnie pobolewa w boku:( mam nadziwje ze przejdzie. Wlasnie ponowie pytanie kolezanki. Czesto czujecie ruchy? U mnie nie czesto raz na jakiś czas ale glownie wieczorem zaczepia mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w pzu place 48,50 i mam dostac 1000zl. Jestem ubezpieczona od roku ale podobno to zalezy na jaki okres karencji ma firma umowe. ( moja ma tylko miesiac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia ja nie zdążyłam się ubezpieczyć niestety przed ciążą i mój mąż też nie był ale u mojego męża w zakładzie jest teraz od sierpnia takie ubezpieczenie grupowe dla pracowników i ubezpieczył siebie i mnie :) i to jest taka akcja że jest bez okresu karencji czyli nie muszę być ubezpieczona przed ciążą przez okres 9miesięcy czy też dwóch lat :) no i kasa też fajna bo 1500zł na osobę ubezpieczoną czyli 3000zł wyjdzie :) Rozmawiałam z tą przedstawicielką w firmie i mówiła że jak tak zrobimy bez okresu karencji to obejmie mnie ubezpieczenie i pieniążki dostaniemy :) Mam nadzieje że wypali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×