Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość styczniowa_mama2014
cześć kobietki ! Mam ogromna prosbe. Któraś z mam jakiś czas temu udostępniła link z piękną,miętową sukienką. We wrzesniu idę na ślub i muszę kupić kieckę a chodzi mi o podobny krój. Dlatego proszę, czy możecie mi go podesłać albo powiedzieć co to był za sklep? To chyba Pomaranczowa go dodała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ohohoo ale dzisiaj pospałam 9 godzina a ja się dopiero zwlekłam z łóżka i wcinam płatki kukurydziane z mlekiem :) . Z tymi proszkami to jest różnie zależy jak przypadną do gustu maluszkowi :) mojej chrześnicy Jelp nie podszedł bo miała jakieś plamy po nim ale teraz w Dzidziusiu jest prane wszystko co jej i nie ma podrażnień :) Tak się naczytałam o tych proszkach ( na innych forach ) że jedna poleca te inna tamten a jeszcze inna jakiś sam płyn do płukania Wirek czy coś takiego że człowiek może oszaleć :P Ja jak byłam w Bieszczadach to zaczerpnęłam opini moich dwóch ciotek i mi powiedziały jednogłośnie że prały w zwykłym Persilu Sensitive i od początku maluchy nie miały problemów i dzieci żyją żadne nie ma alergi itp :) Ale to już zależy od dziecka i jego skóry :) Mi się ten pomysł bardziej podoba niż osobny proszek dla dziecka bo po zastanowieniu się to popatrzcie bierzemy smyka na ręce przytulamy go ( w swoich ubraniach upranych w zwykłym proszku ) tak samo jak weźmiemy go do łóżka do nas tam też jest pościel uprana w zwykłym proszku :) Na początek spróbuje zwykłego Persil Sensitive i zobacze jak będzie się działo coś nie tak to oczywiście wezmę i kupie ten dziecięcy ale jak będzie wszystko dobrze to tak zostanie ;) No i prasowanie po praniu to rzecz normalna żeby pozabijać te zarazki gorącą temperaturą ;) Ej dziewczyny a co myślicie o nowej pościeli zapakowanej w folie czy ją też należy wyprać przed założeniem? . Mały Misiu pieluchy tetrowe z Pepco są ok znam koleżanki które je używają do wycierania buzi maluszkom i nie narzekają ;) Jakie kupowałaś butelki? Ile? Z Jakiej firmy? :) Ciekawa jestem bo ja mam 2x 125ml i 1x 260ml z Aventa... . Ania_sz fajnie że się Wam wycieczka udała :) Ja jak byłam ostatnio w takiej miejscowości niedaleko mnie i przeszłam spacerkiem jakieś 4-5km to mnie tak strasznie brzuch bolał dołem i miałam skurcze ale no spa zadziałała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Monbiaa ma racje. Bo dziecko ma również kontakt z naszymi ubraniami. Posciela.. i ogolnie kontakt z innymi.. brane jest na ręce. Wiec tych zostane przy tym persilu ----------'- Od rana odczuwam bol po prawej stronie jakby pod zebrami. Czy orientuje sie ktos co to moze byv. Bo az oddychanie sprawia mi bol.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
A co do tej sukienki to kurcze nie kojarze,ale poszukam. Bo wiem,ze dla siebie tez szukalam mietowej. :) ostatnio mam jakies problemy z koncentracja i pamieciA:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj 19t+0 :) ja już się nie moge doczekać jak będzie 35 albo 38t... a tu tyle czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Monbiaa u mnie tsk samo 19 tydzien rowno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majaaa2014 - 29 - ______ - 02.01.14 - płeć nieznana Mały miś - 31 - łódzkie - 04.01.14 - Córcia (chyba) Styczniowa_mama2014 - Gdańsk - 05.01.14 - Córeczka MamaPysia - 30 - Kraków - 05.01.14 - Córeczka Sysia90 - 23 - Wiedeń - 07.01.14 - Synek kasiax - 25 - Płock - 07.01.14 - Synek ania_sz - 25 - Dąbrowa T. - 08.01.14 - Córcia Uleczkaa - 23 - Krynica- 08.01.14 - płeć nieznana justyna29oo - 28 - Niemcy - 11.01.14 - plec nieznana pomaranczowa - 23 - Pabianice - 11.01.14 - Córcia. Monbiaa - 21 - Jarosław - 12.01.14 - płeć nieznana szczesliwa_onaaa - 22 - Kielce - 14.01.14 - Córcia Aniołek23 - 23- Mragowo - 17.01.14 - Córunia aizuz - 25 - Kraków - 17.01.14 – Synek Ita3 - __ - Toruń - 19.01.14 - Synek Gunia1990 - 23 - Świdwin - 20.01.14- córcia (chyba) polepiona - 31 - Łódź - 22.01.14 - płeć nieznana Niutka - 23 - Łódź - 23.01.14 - Córcia Mycha251988 - 25 - Świdwin - 24.01.14 - płeć nieznana Malinowaaa - 25 - Wrocław - 24.01.14 - płeć nieznana KarinaSty2014 - Gdańsk - 28.01.14 - płeć nieznana . daje tabelkę żeby nie trzeba było później szukać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj taka nuda u mnie że szok ;/ obiad z wczoraj bo zrobiłam cały gar rosołku :) już naczynia umyłam, poodkurzałam i nie wiem co mam ze sobą zrobić :P jeszcze tylko do sklepu muszę iść po pieczywo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Monbia - podoba mi się ten pomysł z Persilem. Jeżeli przypasuje dziecku to jak najbardziej chyba skorzystam. A powiedzcie mi ubranka nowe lub z ciuchów w czym wyprać ? Też skorzystać już np. z Persila Sensitive czy dla dzidzi ? Prałyście już ? Ja jeszcze nic nie prałam to co kupiłam uzbiera mi się trochę więcej to zacznę :) Acha a co z płynem do prania lub płukania? Słyszałyście opinie co stosować ? Pościel wydaje mi się, żeby wyprać raz, że będzie miała milszy zapach dwa, że może być trochę bardziej miękka. Ania - fajnie, że wycieczka udana :) Jeszcze nie kupowałam buteleczek, ale myślę, że rozglądałabym się za tą firmą jest dużo tych produktów i ogólnie polecane są. Ja już po pierwszej porcji obiadku :) Zrobiłam dziś ogókową jest taaakaaaa kwaśna, że ach... ale pyszna :))) Ach i posprzątałam dziś trochę w łazience w szafce i już mam jedną półeczkę pustą dla maluszka czeka :) Cóż jak kupię jakieś kosmetyki muszę mieć na nie miejsce:) *Pomarańczowa - współczuję bólu, ale pod żebrami tak wysoko ? Nie mam pojęcia co to może być. Może poleż troszkę na drugim boku i odpocznij. U mnie już lepiej z samopoczuciem wczoraj bałam się, że coś mi jest nie tak, ale uspokoił się ból. Ja to jak zawsze się rozpiszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tematów, o hoho :) ------- jeśli chodzi o ubezpieczenie, to my mamy oboje u mnie w pracy + mąż ma u siebie jeszcze. Nie wiem dokładnie jak to wygląda, ale łącznie z becikowym dostaniemy (mam nadzieję :) ) chyba 8,5 tys zł. U męża ma tylko on, bo okres karencji na ciąże wynosił 9 miesięcy - nie dotyczył tylko pracowników, którzy przystępowali (nowy program ubezpieczeni grupowego). U mnie w pracy też był okres karencji, ale tamte ubezpieczenie mamy już od kwietnia zeszłego roku. Składek płacimy coś w sumie ok 150zł? ale nie jestem do końca pewna - odbijane z poborów, więc nie kontroluję tego :) Takie ubezpieczenie to genialna rzecz. Jak wszystko dobrze pójdzie to taki zastrzyk gotówki będzie idealny (przymierzam się wtedy do kupna szafy z Ikei do naszej nowej sypialni :P) --------- jeśli chodzi o proszki i kosmetyki to cóż. Ja planowałam myć dzidziusia w jakimś płynie do kąpieli - ciocia używała Oilatum i była b. zadowolona. Myła małego na stole, a potem płukała w wanience. Wstępnie planuję kąpać brzdąca codziennie, chociaż mój małż mówi, że się nie zgadza i co 2-3dni. Ale ja sobie tego jakoś nie wyobrażam... Poradzę się w tej kwestii mamy :) Nad proszkiem jeszcze się nie zastanawiałam - pranie planuję najwcześniej na początek grudnia - wg mnie teraz bez sensu, bo będzie zbierać kurz w szafkach. Prawdopodobnie kupię proszek dla dzieci, ale zastanowię się jeszcze nad tym. Sprawa wg mnie nie na teraz :) --------- a w ogóle ostatnio kupiłam sobie spodnie na allegro - z H&M Mama. Przyszły dziś i jestem zachwycona - muszę przyznać, ze panel ciążowy mają rewelacyjny! Zdecydowanie będą to moje ukochane spodnie ciążowe :) Co prawda zapłaciłam z przesyłką ok 46zł więc nie aż tak tanio za używane, ale nie żałuję - i tak zaoszczędzone pieniądze, a te są w naprawdę dobrym stanie! Do tego czyściutkie i pachnące i nawet ich chyba prać nie będę :P o taki są: http://pokazywarka.pl/n327t6/ --------- dziś 18+0 :) za chwilkę półmetek :) ale ten czas leci :) pozdrawiam cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aizuz spodnie rewelacja! Strsznie podobają mi się ze ściągaczami na dole ale te wogóle pobijają wszystko :) Nie mam pojęcia czy będe kupowała spodnie ciążowe może przelatam w leginsach całą zimę bo je uwielbiam :) zresztą szczerze mówiąc to jak będzie taka brzydka pogoda już październik listopad to gdzie ja wyjde? Tyle że co do sklepu jakiegoś czy na zakupy z mężem albo do rodziny :) więc w leginsach też zajde/zajade :D w sumie to już będzie doczołgam się - taki brzuch wielki będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jestem zla.... bylam w miescie i kupilam na ciuchach dwa sliniaczki,leginsy,dwie bluzki na dlugi rekaw i jedna na krotki i rampers czyli 8 rzeczy i dalam za nie 12 zl i jak zaszlam do meza do pracy i zobaczyl ze mam w reklamowce ciuchy to zaraz zaczol gatke po co mi to bo i tak ich dziecko nie bedzie nosic bo wyrosnie a wystarczy po 4 rzeczy dla dziecka i normalnie sie rozplakalam normalnie nie ma pojecia a gada takie rzeczy nawet nie zdazylam mu powiedziec ze znalazlam lozeczko w okazej cenie z dodatkami.... normalnie zaraz wydrukuje liste i mu dam i niech sam kupuje jak taki madry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołek nie przejmuj się mój to samo miał : a na co Ci to przecież jest jeszcze czas? a Ty nie masz co robić tylko szukasz rzeczy to za wcześnie itp ale się wkurzyłam wydarłam paszczę na niego ( a jak sobie otworze to pół osiedla mnie słyszy hehe ) i się uspokoił teraz to razem ze mną wybiera rzeczy a zresztą nie potrzebuje jego pozwolenia i zgody na kupno czegokolwiek więc stawiaj go przed faktem dokonanym i pokazuj mówiąc : a popatrz co kupiłam albo zamówiłam łóżeczko było na fajnejk promocji :) i dobrym pomysłem jest też pokazanie mu listy :) ja też taką miałam i jeszcze ceny z boku podopisywałam i jak mu dałam to chłop zbladł :D tak że głowa do góry, uśmiech i do dzieła. A faceci... no cóż oni już tak mają im z założenia niczego nie potrzeba tylko żeby było co jesc gdzie spać i czyste założyć i niestety zrozumnienia w sprawie zakupów nie znajdziemy u nich takiego jak u kobiety :) a po 4 rzeczy to chyba mało bo jak dziecko będzie ulewać albo pieluszka da plame to 4 rzeczy na jeden dzien pójdzie :) Pamiętaj Ty jesteś matką i wiesz czego potrzeba Twojemu dziecku :) nie martw się i rób tak jak Ci podpowiada intuicja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aizuz - super spodnie;) ja mam juz 2 pary ciążowych, obie z HΜ, ale wiecej juz nie bede kupować. Do tego ostatnio przyzwyczajam się do legginsów (chociaz nadal mam mało bluzek zeby do nich ubrać), wiec tyle mi wystarczy ubran do porodu:P Ale spodnie kupowalam w sklepie, wiec nie powiem drogo bylo. X Aniołek wcale Ci sie nie dziwie! tez bym sie wsciekła... jak pokazuje mojemu mezowi zdobycze w ciucholandów dla dzidziusia, to albo mówi ze brzydkie, albo ze i tak mała nie bedzie w tym chodzic, albo ze po co takie kupuje "dziadoskie" ;/ a na prawdę wybieram te najładniejsze, czyste i dobrej jakości. Wiekszosc tych ciuszków jest z Nexta albo Disneya. Dzis tez kupilam 4 rzeczy, zapłacilam 12 zł. Czerwone legginsy takie na pół roku, spodenki w paseczki takie na sam początek, śpioszki w serduszka i jeszcze jedne spodenki, takie ciut cieplejsze tez na sam start ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aniolek-nie przejmuj sie faceci po prostu nie zdaja sobie sprawy z tego wszystkiego.. ile jest potrzebne tych rzeczy. Do mojego dotarli jak pokazalam mu ta liste... przejrzal na oczy i sam zrozumial,ze trzeba to kupowac na raty. Bo tak to tez mnie krytykowal od razu jak wchodzilam do sklepu dzieciecego. Takze moim zdaniem powinnas mu ta liste pokazac :)) i glowa do gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
To wyzej to bylam ja:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się tak zastanawiam jak bym nie daj boże wcześniej musiała iśc do szpitala - np już w grudniu bo różne rzeczy się zdarzają - a nie miałabym nic kupione to ja bym chyba dostała rozstroju nerwowego wiedząc że mój mąż ma wszystko sam albo "sam-z pomocą teściowej" kupować :) wole sama zadecydować ostatecznie co wybrać bo nie wiedziałabym co by mnie czekało jak bym wyszła z tego szpitala w domu :) Kocham mojego męża i jest wspaniałym człowiekiem dla mnie ale facet to facet i na zakupy sama bym go nie puściła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
listę już wydrukowałam i mu wieczorem wręczę... i chyba też dopiszę ceny nowych rzeczy....tylko bardzo mnie to zabolało bo jak dwa miesiące temu pytałam się go kiedy zaczniemy po trochu kupować to stwierdził kiedy będę chciała teraz takie rzeczy mówi... a przecież same wiecie ile to sprawia radości i też nie kupuje malutkich rzeczy bo na razie większość to na 68 a na 62 mam ze dwie rzeczy na razie.. a znając życie to mnie nawet nie przeprosi bo on taki jest że dla niego to nic się nie stało... ach ci faceci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Aniołek rozumiem Cię :( Mój też czasem dziwnie reaguje, żebym się uspokoiła czy ja nie za dużo tego kupuje, że nie zdąrzy tego wszystkiego włożyć, a tak naprawdę to w różnych rozmiarach kupuję, ale skupiam się teraz na pierwszych trzech zimowych miesiącach :) I tak jest w miarę dobrze, bo powoli rozumie czemu tak kupuję jak mu tłumaczę co trzeba jeszcze kupić:) A wczoraj się uśmiałam pokazałam mu listę wyprawki od nas z forum poczytał i mówi tak "No fajnie , a kosztorysu pewnie nie ma " Hehe no widać, że po budowlanemu myśli hehe takie urocze to było :) *aizuz - to super przypływ gotówki ! Fajnie przyda się gotówka:) U mnie jeżeli mąż też dostanie to będzie pewnie połowa, ale i tak cię cieszę sporo zostanie do kupienia, a jak nie to przyda się na później, zabawki czy coś innego:) A spodnie masz superanckie ! Też bym takie chciała ! :) Ja kupiłam jedne w H&M fioletowe fajne super wygodne i za całe 30 zł na promocji także naprawdę mi się wtedy udało :) Poluję jeszcze tylko na dżinsy, żeby były na zimę i więcej kupować nie będę raczej nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
:) ja też niedługo zaczne sobie kompletowac taką wyprawkę do szpitala.. bo wiecie w sumie to różnie może być.. żebym była przygotowana :) nie tylko dla dzidziusia ale i dla mnie:) w razie "alarmu" żebym była ju gotowa ;) tylko torba i do szpitala. :) eh.. mi lekarz powiedział,że termin według usg 4.01. i tak samo mi wychodzi według OM. :) więc mam wrażenie,że grudzień to mój miesiąc będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monbia też ak myślę, jak Ty :) Dlatego najdalej w listopadzie chciałabym mieć już wszystko co najważniejsze. Łóżeczko, wózek wszystkie kosmetyk. Wolę kupić wszystko sama z mężem nie wyobrażam sobie, żeby on sam później albo z kimś latał i szukał co kupić, a jeszcze nie daj Bóg coś by mi się nie spodobało:) hehe Damy radę dziewczyny :) Zdąrzymy ze wszystkim kupimy co chcemy i będziemy dumnymi młodymi mamusiami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to będziemy czatować na pierwsze rodzące w grudniu/styczniu :D ja dopiero na 12.01 mam ale wszystko wyjdzie w praniu chciałabym szybciej żeby wyszło ale tak na początku stycznia a nie pod koniec grudnia :) Wogóle to w tym tygodniu przyszedł mi już ten leżeczek bujaczek, dzisiaj mata i prześcieradła do łóżeczka :) powoli powoli ale zaczyna mi brakować miejsca na to wszystko :D ale to sprawia taką przyjemność takie zakupy :) ogólnie zakupy sprawiają ogromną radość a jeszcze dla malucha to już w ogóle :D teraz trzeba się cieszyć i czekać na koniec roku bo od grudnia to już chyba szybko zleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie faceci tacy są. Mój takie samo podejście ma choć ostatnio jak już mam brzuch mocniej widoczny to trochę się uspokoił i nie komentuje zakupów a nawet doradza, także myślę że to kwestia czasu. Ja także byłam dziś na ciuchach i kilka rzeczy fajnych kupiłam. A teraz smażę naleśniki z twarogiem na obiad i pomidorówka z ryżem się gotuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o pomidorową bym wszamałą:) ale niestety nie wychodzi mi za dobra:/ ja tam wczoraj bigos od mamy dostałam i teraz gotuję pierożki z mięskiem bo już dawno nie jadłam... dziewczyny a jak myślicie za łóżeczko + szuflada +materac+ 2 komplety pościeli+ 2 prześcieradełka+ karuzela Fisher Price+ baldachim + stelaż+ klin do spania za 400 zł to chyba dobra cena?? oczywiście używane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Styczniowa mama- wracając do tej sukienki to jedyny link jaki mogłam wrzucić to http://pokazywarka.pl/mvdjs3/ ale wątpię by chodziło o to :) ktoś inny musiał wrzucić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
hmm.. 400 zł za używane? też zalezy w jakim stanie to jest.. bo ja na allegro widziłam nowe już od 500 zł. tylko,że bez karuzeli były :) ale jak stan jest dobry, nie nosi jakichś śladów użytkowania, to ja chyba bym się nie zastanawiała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie na zdjęciach wygląda super ciekawe jak na żywo... co prawda baldachim mi nie jest potrzebny ..... no i właśnie nie wiem.... te które znalazłam chodzi po 700 z pościelą i baldachimem. sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołek ja uważam, że jak za używane to nie mało. W sklepie widziałam łóżeczko z szufladą za 230 zł jak dobrze pamiętam, 2 prześcieradełka już za 30 zł też widziałam no ale musisz się zastanowić sama i zobaczyć jakie są ceny nowych w sklepach albo na allegro. Monbia Ty wszystko przez allegro zamawiasz ? To jak masz sprawdzone to może podesłałabyś od kogo?:) Popatrzyłabym może coś wkrótce i ja zakupię:) Zmykam na miasto wejdę gdzieś może na ciuszki i na pogaduchy z koleżanką. Miłego popołudnia dziewuszki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee to chyba się faktycznie wstrzymam i może znajdę coś fajniejszego lub nowego w przystępnej cenie :) odebrałam właśnie wyniki moczu no i chyba jakaś infekcja... bo ph mam 8 ehh teraz co i rusz będę coś łapać:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams29
ja mam wszystko dla dziecka ....bo po mojejej córeczce która nic niezdazyla zalozyc ani wykorzystać bo zmarla miesiadz przed porodem........także mam wszystko tylko ze ja luzeczka na razie niekupowalam bo spodobala mi się kolyska i kupil mi maz wiem może niepraktyczna ale taka sliczna wozek tez czeka rozowy Quinni moode kosztowal równo rok temu 3600zl może to troszkę dużo ale muj maz niemugl mi niczego odmuwic ale jest już ze spacerówka i fotelikiem maksi kossi także nie jest tak zle mate tez zamowilam przez allegro posciele rozki kocyki komoda przewijak to wszystko w swiecie dziecka ciuchy na allegro piękne od 0 do 6 mies dalam 900 zl ale naprawdę warte ceny tylko ze to wszystko dla dziewczynki bo miałam mieć coreczke a teraz nie wiem co będzie jak chłopczyk to trudno będzie jezdzil w rozowym wozku nie to jest najważniejsze najważniejsze żeby urodzil się caly i zdrowy ,a cala wyprawke do porodu i po porodzie dla siebie kupilam w aptece czyli podkłady poporodowe wkładki laktacyjne jednorazowe majtki i do podmywania po porodzie tamtum rosa bo jest bardzo dobra także wszystko czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×