Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość kams 29
ja ruchy tak czuje od przed wczoraj a jest 17 tydz +1 dzień ale sa dość nieregularne raz caly dzień niema potem wieczor albo tylko na chwilke ale sa jeszcze takie ledwo wyczuwalne ale u nas dziś upal szok nic mi się niechce chyba się troszkę zdrzemnę ppaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam wszystkim :) Ja od rana byłam u koleżanki ze szkoły i odwiedziłam ją dopiero po 1,5 roku nie widzenia się :) Ma synka rocznego super chłopczyk taki uśmiechnięty i w ogóle ;) Teraz ide pod prysznic bo wróciłam z zakupów i wychodzę ze znajomymi na "piwko" czyli soczek :) Byłam dzisiaj na ciuchach i kupiłam 4 pary takich jak by spodni ale z bawełny na gumke czarne, niebieskie w paski, żółte i brązowe :) za wszystkie zapłaciłam 15zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
ja dziś ponownie zaczęłam przeglądać łóżeczka na allegro i znalazłam dość fajne.. mi się podoba osobiście, z szufladą, materacem i przewijakiem za 379zł :) załączam zdjęcie :) http://pokazywarka.pl/33m87y/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monbia zapomnialam Ci wczoraj pogratulować ruchów dziecka:):) piekne to prawda? Moja malutka dzis w nocy tak szalała, ze myslalam ze mi wyjdzie przez skórę na brzuchu. Tak strasznie się pchała:) X Pomaranczowa ja wlasnie chce kupic takie łózeczko, a potem dokupić komodę z tej samej serii :) X Dostalam dzis od koleżanki całą torbę pięknych ubranek, które upolowała z mamą na ciuchach. Odkąd dowiedziała się że jestem w ciąży zaczeła razem z mamą kompletować dla mnie wyprawkę:D bo one uwielbiają chodzić na ciuchy i mają tam wszędzie znajomosci i babeczki im odkładają co ładniejsze rzeczy:) Jak pokazałam to wszystko mężowi i powiedziałam, że juz nie mam powoli gdzie tego składować, bo wszystko leży w torbach za drzwiami sypialni, to powiedział, że po wypłacie we wrzesniu kupujemy łózeczko i komodę. WOW !! Co za szok przezylam :D super :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
ania_sz- też widziałam właśnie od razu komplety, razem z komodą i się zastanawiam czy nie kupić od razu kompletu.. :) bo łóżeczko jest przesłodkie :) _______________________________ a teraz pytanie z innej beczki :) czy któraś z was używała może pasków wybielających do zebów, (obojętnie jakiej firmy) ? bo ja się zastanawiam. ale chodza różne opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczowa - wlasnie ja widzialam też komplet: łózeczko z szuflada, materac, komoda z przewijakiem i przewijak za 819 + 30 zł przesyłki i to wyszło taniej niż kupowanie na osobnych aukcjach łózeczka i komody. Wiec pewnie ten komplet wezmiemy. X Dziewczyny, które juz kupiły, mają po starszych dzieciach, albo się rozglądają za pościelą do łózeczka: pytanie do was:) wszedzie widzę rozmiar poscieli 120 na 90 kolderka i 40 na 60 podusia. To duza posciel tak mi sie wydaje... łózeczko które chce kupic ma 120 na 60. Taką tez macie duża posciel? mi sie wydaje ze moja bratowa przykrywała synka mniejszą... tzn najpierw to niczym nie przykrywala, albo kocykiem... ale po prostu pamietam ze miała taką malutką kołderke. A moze to byla wlasnie podusia? hmm albo kolderka z wózka? no nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ja też mam łóżeczko 120x60 i pościel taką samą i pościel ale ciężko jest znaleźć ( przynajmniej na allegro ) bo wszedzie jest 120x90 :) mimo tego te kołderki są duuuuuuże jak na dziecko tak mi się wydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki czy macie czasem takie klucia w srodku? Ja mialam wczesniej, na samym poczatku, a dzis mnie troche kluje i tak sie zastanawiam czy to normalne :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
ja sobie odłożyłam dwie pościele.. tylko żebym ja pamiętałam rozmiar, wydaję mi się,że jedna to była 120x90. jutro muszę dokładnie sprawdzić, bo to u narzeczonego wszystko mam :) ____________ a na wyjście ze szpitala dzidziusia, będziecie kupowały jakies kombinezoniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahaaa.. no to się pochwaliłam :D mam kołdre 135x100 :D i pościel taką samą więc jest mega mega duża :D specjalnie dwa razy teraz sprawdzałam :D moja skleroza się nasila :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Majaaa2014 ja również mam dziecko w wieku 9 lat, ale to chłopiec :) termin mam między 2 a 5 stycznia, ale synka urodziłam wcześniej dlatego boję się, że tym razem będzie to samo :( Pomarańczowa dokładnie ten komplet chciałam kupić, ale odkupię ostatecznie od koleżanki za 100pln wszystko włącznie z pościelą, kołdrą przewijakiem itp. Powiem Wam, ze chciałabym, aby moja córcia miała wszystko nowe, ale nie mam możliwości finansowych, żeby kupować nowe rzeczy, więc cieszę się z tego co uda załatwić w lepszej cenie z drugiej ręki :) Polepiona od kilku dni mam takie okropne kłucia w środku brzucha, obok pępka. Odczuwam to szczególnie gdy wychodzę gdzieś i mam dłużej pochodzić. Kręgosłup też daje czadu :/ Podobno na te bóle kręgosłupa są dobre ćwiczenia dla ciężarnych, ale byłam raz i nie wiem czy powinnam tam wrócić. Podobno w ciąży nie należy robić brzuszków, a tam były takie ćwiczenia na mięśnie brzucha. Co o tym sądzicie? może chodzicie na takie ćwiczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaPysia
Gość powyżej to ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaPysia
Dziewczyny mam pytanie do Was. Czy planowałyście płeć dzidzia i z jakim skutkiem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, zabiegana dzisiaj byłam i dopiero teraz mam chwilkę, ale już nie mam siły, więc wpadłam się tylko przywitać i życzy dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) znalazłam dziś to forum, a że też jestem "styczniowcem" postanowiłam się dołączyć :) termin mam na 18 stycznia wg lekarza, a pielęgniarka zakładająca mi kartę ciąży wyliczyła mi i wpisała 24 więc mam 2 terminy ;) a co wyjdzie to się okaże, choć wg doktorka ta data pozostaje. pmaranczowa1 co do Twojego pytania o ból pod żebrami. Z tego co się orientuję to w tych okolicach jest wątroba, ale co do przyczyn bólu to nie mogę Ci nic poradzić, przy tak silnym chyba warto poradzić się lekarza. Mam nadzieję, że nie trwał długo i nie powtórzył się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka963
Witam! Rowniez mam termin na styczen i do tej pory napisalam az 2 posty :D Polepiona - jezeli te klocia sa znosne i krotkie,to zapewne macica sie powieksza,jest to calkiem ok. Mam pytanie,do was.Ile juz przytylyscie,bo ja dosc sporo,jak mi pielegniarka powiedziala-6,5kg.Ja tam sìe ciesze,bo chuda bylam :D Jak to u Was jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
U mnie dziecko powiem szczerze,w ogole nie bylo planowane. Wiec to byl w szok. Na poczatku ciazy tak tylko sprawdzilam sobie w chinskim horoskopie ze bedzie dziewczynka ;) i sie sprawdzilo ;) ale od poczatku marzylam o dziewczynce. Ale najwazniejsze by bylo zdrowe ;) ---------a co do tego lozeczka to mama mi mowi,ze troche za ciemne;) i nie wiem juz:) ------- Dzis znow bol sie nasilil..tylko mam wrazenie,ze to krehoslup uciska mi na nerwy.. bo mam problemy z kregoslupem i to promieniuje. ------ A co do tego klucia to zdarza mi sie,ze tez je czuje... czasem nawet dosc silnie.. ale po jakims czasie mija ;) -------- Moj N poczul dzis wyraznie ruchy dzidzi.. ;) zadowolony od razu i niedowierzal,ze takie malenstwo a juz tak czuc i sie wypycha:) --------- Witam nowe forumowiczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bol ponizej zeber po prawej stronie to watroba lub trzustka jezeli dobrze pamietam bo tez to mialam przez dwa dni jak zjadlam buraczkowa spobuj zjesc troszke drozdzy jezeli chcesz mojemu tacie pomaga ja dowiedzialam sie o tym jak mi juz przeszlo. Mnie wczoraj tez brzuch bolal ale dlatego ze za duzo sprzatnelam na raz i sie na schylalam.dzis juz ok:-) Ja wkoncu przeliczylam sobie sprawe lozeczka i kupujemy nowy zestaw wlasnie z komoda z safari tym bardziej ze my wozek dostaniemy to pieniazki z wesela beda na lozeczko... Wczoraj bylam na roczku u kolezanki corki i kazdy mowil ze fajny brzusio i ze ladnie wygladam na dziewczynke a jedna z kol do 8 mca byla infor ze dziewczyna a przed porodem wyszlo ze chlopak:-) takze troche sie martwilam bo roznie to moze wyjsc naszczescie jutro wizyta:-) i moze nic mojej kruszynce nie uroslo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołek widze że Ty też taki ranny ptaszek :) moja chrzestna rok temu jak rodziła ( chodziła prywatnie do gina ) całą ciąże jej mówił, że chłopczyk będzie to ta nakupiła na niebiesko wszystko i przy porodzie odpadł mu bo urodziła się dziewczynka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monbiaa jakos spac nie moglam juz:-) ale nadal leze w lozku i czekam na sniadanie:-) no i wlasnie jeszcze niebieskie dla dziewczynki to ok mozna zalozyc bo dziewczynkom we wszystkich kolorach ladnie no ale co z rozem dla chlopaka??? :-) kilka rzeczy juz w rozowym mam :-) chociaz jakos nie podobaja mi sie malutkie rzeczy w tym kolorze ale sama nosze rozowe bluzki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa_mama2014
Cześć dziewczyny, ja też nie mogę spac,nigdy nie miałam z tym problemów a od jakiegoś czasu budzę się o 7 rano i mam oczy jak 5 złoty. Wczoraj robiłam listę rzeczy na której zapisałam wszystko co mi brakuje. Mimo, że wiekszośc już mam to jeszcze jest cała masa do kupienia. Tak nie mogłam sie doczekac kupowania tego wszystkiego, remontowania pokoju czy wybierania wózka. A teraz chciałabym byc juz po wyborach. Dla mnie te zakupy wcale nie są takie fajne jak dla wiekszości mam. Na nic nie potrafię sie zdecydowac. Bo raz wydaje mi się coś ladne-fajne a pozniej stwierdzam, że coś jest ładniejsze i bardziej przydatne. Największą zmorą zakupową jest wózek.. Bardzo podoba mi się Maxi Cosi Mura 4 (jedna z mam pisała o niskim daszku w spacerówce. Moja koleżanka, a nawet dwie mają te wózki i są bardzo zadowolone.) ale zniechęca mnie cena. Koło 3tyś. za nowy wózek to bardzo dużo. Inaczej by było gdyby to tylko wózek wchodził w grę a wokół masa innych, przydatnych rzeczy. Mura czarna albo brązowa jest piękna! I super się ją prowadzi ale wielkość spacerówki to drugi mankament.. Według mnie jest ona za mała dla dwulatki. Nie ładnie wygląda to jak taki maluszek śpi a ta główka i nóżki tak mu wiszą. Po prostu jest mu mało wygodnie. A około 1700zł za używany wózek to też nie mało.. Druga pozycja co do wózków to Chicco trio s3. Ten wózek podoba mi się znacznie mniej. Praktycznie w ogóle. Ale ma same zalety. Spacerówka jest dobra nawet dla trzylatki, dobrze się ją prowadzi, dzieciaczek w w wózku ma bardzo wygodnie. No i cena jest znacznie bardziej atrakcyjna. Mam nadzieję, że znajdę jakiś duży haczyk na Mure i przestanie mi się podobać.. Bo co do spacerówek typu Maclaren nikt nie namówi mnie siłą! te cztery małe kółeczka i te małe raczki są straszne! I bardzo niewygodne. __________________________________________________ We wrzesniu czeka mnie remont pokoju dla małej. Na samą myśl boli mnie głowa! Jak pomyślę,że mam decydowac jak tam bedzie wyglądało to aż chce mi się płakac. Nidy w zyciu nie byłam aż tak niezdecydowana jak teraz. Zastanawiam się nad kolorem ścian i rozważam dwa. Różowy pastelowy-taki jaśniutki i żółty pastelowy też taki jaśniutki. Zobaczę jeszcze.. __________________________________________________ DZIŚ JEST 20 TYDZIEŃ CIĄŻY! A pamiętam jak dopiero co robiłam test..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki. Ale dzisiaj ciepło... bylam w kościele i musiałam z niego wyjść bo myslałam ze zemdleje,to juz drugi raz odkąd jestem w ciąży. Na dworze troszke powiało i jakos doszłam do siebie. Teraz juz jestem po sniadanku, zaraz biorę się za obiad, a pozniej moze wyskoczymy na jakies zakupy. Jesli chodzi o wózek to od dłuższego czasu mam juz upatrzony i raczej przy tym wyborze zostanę. Jak wpiszecie na allegro to się pokaże: 3453146833 Co o nim myslicie? wprawdzie kiedys juz o nim pisałam ale nie wiem jakie Wy macie o nim zdanie. Pozdrawiam i miłej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
styczniowa_mama2014 masz racje czas strasznie szybko leci. Mi tez sie wydaje ze dopiero co robiłam test, u mnie dziś 17 tydz.4 dzien i nadal nie czuje ruchów:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa bardzo fajny wózek ;) ja też już po śniadaniu i ogladam Boso przez świat ;) na obiad idziemy dzisiaj do babci więc nie musze gotować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe Mamy:) Piszcie z nami często:) X Malinowa wiem o czym mówisz.... ja już ze 4-5 razy o mało nie zemdlałam w Kosciele, odkąd te upały są. Czyli w zasadzie od polowy lipca.... Dziś wytrzymałam w Kosciele długo, nawet poszłam do spowiedzi. A potem co? w kolejce do Komuni nie wytrzymałam, 3 osoby przede mną zostały do ksiedza, a ja obrót na pięcie i szybko do drzwi, bo zemdlalabym przed samym ksiedzem. Ledwo zdażyłam kucnąć na polu za drzwiami... w ten sposób do Komunii juz nie dotarłam... A wyjątkowo byłam dzis bez męża w Kosciele, bo chcial sie wyspać, a ja wolałam iść wcześniej, zeby upału nie było. Na nic się to zdało:P Malinowa spoko wózek, aczkolwiek ja już sie zakochałam w innym i zdanie nie chcę zmieniać. EMJOT Black&white hitreec - nowy za 1195 zl ;) Na prawdę nie widzę potrzeby wydawać 3 tys na nowy wózek.. czym takim rózni się od tego za 1200 ? X Mama Pysia - my nie planowalismy płci dziecka i raczej nigdy nie będziemy. A dzidziuś teraz to hmm... taki troszkę przypadek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, was kolezanki, nie odzywałam się chyba przez cały miesiąc, wróciłam do pracy i w związku z tym cały mój dzień uległ diametralnemu skurczeniu do paru godzin w domu. Nie zawsze zdaże was przeczytać danego dnia, a co dopiero coś odpsiać. Dużo się działo w ciągu tego miesiąca. U mnie 18 tydzien się zaczyna ostatnio u lekarza znowu dzieciaczek tak się układał, że nadal nie wiemy kim jest. Wybieramy sie z M na to USG 4D jako połówkowe 9 wrzesnia i mam nadzieje, że wtedy to już napewno nam powiedza kogo przywitamy w styczniu. Co do tematu wagi, który poruszyła Cytrynka ja przytyłam od początku ciąży 5 kg i na ostatniej wizycie lekarz troche na mnie nakrzyczał ze za dużo tyję, wg niego można maksymalnie 2 kg na 4 tygodnie. problem moj jest taki że całe życie byłam taka za chuda przed ciążą niedowaga (49 kg przy wzroście 168 cm) później te nudnosci i wymioty wiec tez mało jadłam a teraz jak czuje sie ok to jem wydaje mi sie ze normalnie tak jak zawsze a tu lekarz, że sie objadam. ale czym owocami i warzywami, bo mięsa i wędlin nadal mało jem. nadal na rozum niż ze smakiem. powiedzcie ile posiłków jecie w ciągu dnia i co robicie jak nagle zgłodniejecie. AAA w ogóle nie jem fast foodow ani słodyczy, więc skąd ta waga tak szybko rośnie. co do pobytu w Kościele to też nie daje rady stać cała msze, wiec chodzimy z moim M na ostatnia msze na 20 i wtedy siedze w wybranej ławce i jest ok. choć ostatnio było mi duszo i zaczęło mnie bardzo mdlić i po kazaniu niestety był szybki odwrót do domu, bo bałam się ze zwymiotuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
No i stalo sie,wyladowalam w szpitalu :( dzis juz z bolu noe moglam chodzic.. eh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przed ciążą wazylam 46,5 (wzrost 164), takze tez niedowaga. Zawsze tak mialam, całeee zycie. Teraz waże 50 kg, czyli 3,5 do przodu;) chcialabym po porodzie, zeby zostalo to 50 kg, ale założe się ze spadnę poniżej. X Jejku pomaranczowa uważaj na siebie! trzymam kciuki zeby wszsytko było ok, jak cos bedzieesz wiedziec, to spróbuj dać nam znać, jesli to nie będzie problem, bo bedziemy sie martwić! :) głowa do góry, na pewno to nie może byc nic strasznego! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczowa1 trzymaj się dzielnie! i daj znać jak poczujesz się lepiej. Podsyłam moc pozytywnej energii! ----------- jeśli chodzi o wagę to ważyłam się dziś rano i od początku ciąży mam 0,5kg na plusie, czyli praktycznie tyle co mały + wody pewnie. No ale to chyba u mnie rodzinne - ani mama, ani babcia nie tyły w ciąży :) ----------- a wózek ja raczej na pewno kupię jednak ten: 3451054864 kolor lychee :) mężowi dziś pokazywałam i nawet nie powiedział nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×