Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Ja zaczęłam 21 tydzień i mam 4,5 - 5 kg do przodu. Też nie jem dużo i raczej zdrowo i zastanawiam się skąd, aż tyle. Właściwie, to przybyło mnie tylko w biusście i w brzuchu, ale i tak wydaje mi się, że to dużo. Ja mam jeszcze taki problem, ze budzę się mocno spuchnięta, widać to zwłaszcza na buzi (powieki). Do tej pory myślałam, że to przez to, ze rzadko w nocy wstaję do toalety (przeważnie 2 razy) i jak się budzę nad ranem - ten drugi raz - to często, aż mnie brzuch boli od przepełnionego pęcherza. W ciągu dnia chodzę często, bo dużo piję i jest ok, a przez noc jakby nadmiar płynu mi się zatrzymuje. Ale może to jednak nie jest normalne? Co wy o tym myślicie, ma któraś z Was podobnie? albo słyszała coś na ten temat. W ciągu dnia, jak już zejdzie ta nocna opuchlizna, to jest w porządku. Pomarańczowa współczuje i trzymaj się kochana. Witam cieplutko nowe stycznióweczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczowa trzymam kciuki żeby wszystko było ok! Trzymaj się cieplutko :) . U mnie znów wróciły upały chyba bo nie da się wytrzymać i normalnie funkcjonować... Ide leniuchować troszkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczowa dołączam się do dziewczyn i również trzymam kciuki by wszystko było w porządku :) Mały miś ta Twoja opuchlizna po nocy na twarzy- z tego co wiem to nie jest raczej normalne i po nocy nie powinno jej być, ale oby to nie było nic poważnego :) u mnie waga, gdy ważyłam się 7.08 na wizycie u gina była identyczna jak ta sprzed miesiąca tyle, że na nadmiar apetytu nie narzekam, zachcianek raczej też nie mam, staram się jeść zdrowo ale zdarzy się i coś mniej zdrowego wsunąć ;) ale niektórych dań to nadal nawet kijem nie tknę i pewnie już mi tak do końca zostanie ;) i wagowo chwilowo jestem na minusie do tej sprzed ciąży ale to tylko kilogram i jeszcze się nadrobi ;) może już jest coś więcej mi mój mały wierciuch też już daje o sobie znać i to coraz częściej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wklejam się jeszcze do tabelki :) Majaaa2014 - 29 - ______ - 02.01.14 - płeć nieznana Mały miś - 31 - łódzkie - 04.01.14 - Córcia (chyba) Styczniowa_mama2014 - Gdańsk - 05.01.14 - Córeczka MamaPysia - 30 - Kraków - 05.01.14 - Córeczka Sysia90 - 23 - Wiedeń - 07.01.14 - Synek kasiax - 25 - Płock - 07.01.14 - Synek ania_sz - 25 - Dąbrowa T. - 08.01.14 - Córcia Uleczkaa - 23 - Krynica- 08.01.14 - Córeczka justyna29oo - 28 - Niemcy - 11.01.14 - plec nieznana pomaranczowa - 23 - Pabianice - 11.01.14 - Córcia. Monbiaa - 21 - Jarosław - 12.01.14 - płeć nieznana szczesliwa_onaaa - 22 - Kielce - 14.01.14 - Córcia Aniołek23 - 23- Mragowo - 17.01.14 - Córunia aizuz - 25 - Kraków - 17.01.14 – Synek natalia575 - Rzeszów - 18.01.14 - płeć nieznana Ita3 - __ - Toruń - 19.01.14 - Synek Gunia1990 - 23 - Świdwin - 20.01.14- córcia (chyba) polepiona - 31 - Łódź - 22.01.14 - płeć nieznana Niutka - 23 - Łódź - 23.01.14 - Córcia Mycha251988 - 25 - Świdwin - 24.01.14 - płeć nieznana Malinowaaa - 25 - Wrocław - 24.01.14 - płeć nieznana KarinaSty2014 - Gdańsk - 28.01.14 - płeć nieznana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomarańczowa jesteśmy z Tobą:) ja dziś się też ważyłam i jestem 3 kg na plusie.... a ostatnio ciągnie mnie do słodkiego strasznie i codziennie muszę coś takiego zjeść, ponadto też czasami zjem jakieś rollo lub frytki wiec chyba 3 kg to nie dużo jak na moje zachcianki:) malinowa no właśnie my podobny wózek dostaniemy w kolorze brązowym tylko nie wiem co to za firma jest ale nie ważne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny pamiętacie na której stronie jest ta dłuuugaśna i przerażająca lista wyprawkowa od Justyny? ;) Szukałam z 10 minut :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na 91 stronie jest lista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Na91stronie jest lista. --------Dziekuje za wsparcie ;( bol na szczescie mi minal. Ale w szpitalu musze lezec i czekac na wyniki badan.. lekarz stawia na wyrostek,kamienie nerkowe badz po prostu infekcje.. eh. Dwa tyg przed slubem. No jak sie sypie to sie sypie. Zrobili mi usg i wszystko jest ok z dzidzia. A to najwazniejsze.. mala daje mi caly czas o sobie znac. Eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekałam właśnie na wieści od Ciebie pomarańczowa.. masz rację najważniejsze że z dzidzią ok:) a resztą się nie przejmuj:) mam nadzieję że wyjdziesz szybko ze szpitala i nic w badaniach nie wyjdzie i ból też już nie powróci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams29
pomaranczowa trzymam kciuki będzie dobze najważniejsze ze jesteś pod opieka lekarza ,najważniejsze ze z maluszkiem wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdeterminowana23
Cześć dziewczyny:) Mam nadzieję, że mogę się do Was przyłączyć. Mam 23 lata, w zeszłym roku, dokładnie 1września wyszłam za mąż i tak jakoś w tym roku zamarzyliśmy z mężem o dzieciątku:) Udało się już za drugim razem. Jestem w 8 tygodniu ciąży, poród przewidziany jest na ok 22 marca przyszłego roku ( już nie mogę się doczekać!) Póki co chodzę na wizyty, pobieranie krwi i całą resztę nieprzyjemnych badań...;/ W czwartek idę na drugie USG i w końcu zobaczę moje kochane maleństwo i bijące serduszko:):) Mam nadzieję, że znajdę tu bratnie dusze i razem milej spędzimy czas oczekiwania porodu :) Pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej pomaranczowa no bardzo mi przykro :'( Najwazniejsze ze z dzieciatkiem wszystko dobrze, wiec Ty na 100% dasz rade szybko wydobrzec. Jestem z Toba :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam ciezaroweczki! Chyba,z nudow,zaczne sie udzielac ;) Mysiapysia80, z ta waga dokladnie,jak ja! Wczesniej chudzielec,a tez jem zawsze zdrowo.Nie mam pojecia,skad te 6 kg na plusie,ale apetyt,to ja mam!W spodnie ledwo mi tylek wejdzie,a na guzik gumke daje,bo dopiac nie moge :D Pomaranczowa, nie stresuj sie,skoro z mala ok,to pewnie jakas infekcja,o ktora teraz nie trudno.Mialam ja w marcu tego roku-przed ciaza.Dostalam recepte na antybiotyk jednorazowy i po 6 godz.przeszlo.Bol okropny,ze az plakalam,bo promieniowal na plecy.Nic sie nie martw,mysle,ze Ci szybko pomoga. Co do kalendarza chinskiego,u mnie tez sie sprawdzìl :) Mam prosbe do milej duszyczki,o dopisanie mnie w tabele :D wiek:29, skad:Niemcy, termin:21.01 ,plec dziecka:chopczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka963
ten post wyzej,to moj.Cytrynka963

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Dzięki, dzięki jeszcze raz za zainteresowanie i wsparcie :******* :) złapałam jakąś infekcje. nikomu nie życze takiego bólu, jaki mnie dziś dopadł.. dostałam tabletki i od razu mi lżej :) i jestem mega zadowolona z opieki w moim szpitalu :) tylko nie jestem zadowolona z kim leżę na sali.. no ale.. truuuuudno :) godzina 21.20a tv włączony na cały regulator głośności.. leze przy oknie i mi wieje.. to trochę przymknęłam okno, to te z sali otworzyły na całość okno i jeszcze drzwi otworzyły,żeby był przeciąg... eh a noce wcale już nie są ciepłe.. poczekam do 22 i przymykam wszystko ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majaaa2014 - 29 - ______ - 02.01.14 - płeć nieznana Mały miś - 31 - łódzkie - 04.01.14 - Córcia (chyba) Styczniowa_mama2014 - Gdańsk - 05.01.14 - Córeczka MamaPysia - 30 - Kraków - 05.01.14 - Córeczka Sysia90 - 23 - Wiedeń - 07.01.14 - Synek kasiax - 25 - Płock - 07.01.14 - Synek ania_sz - 25 - Dąbrowa T. - 08.01.14 - Córcia Uleczkaa - 23 - Krynica- 08.01.14 - Córeczka justyna29oo - 28 - Niemcy - 11.01.14 - plec nieznana pomaranczowa - 23 - Pabianice - 11.01.14 - Córcia. Monbiaa - 21 - Jarosław - 12.01.14 - płeć nieznana szczesliwa_onaaa - 22 - Kielce - 14.01.14 - Córcia Aniołek23 - 23- Mragowo - 17.01.14 - Córunia aizuz - 25 - Kraków - 17.01.14 – Synek natalia575 - Rzeszów - 18.01.14 - płeć nieznana Ita3 - __ - Toruń - 19.01.14 - Synek Gunia1990 - 23 - Świdwin - 20.01.14- córcia (chyba) Cytrynka963 - 29 - Niemcy - 21.01.14 - synek polepiona - 31 - Łódź - 22.01.14 - płeć nieznana Niutka - 23 - Łódź - 23.01.14 - Córcia Mycha251988 - 25 - Świdwin - 24.01.14 - płeć nieznana Malinowaaa - 25 - Wrocław - 24.01.14 - płeć nieznana KarinaSty2014 - Gdańsk - 28.01.14 - płeć nieznana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczowa - świetnie że u Ciebie już lepiej :) a co do ludzi na sali to nie przejmuj się nimi nie ma co się przejmować zawsze znajdzie się ktoś "wkurzający" ;) Wracaj szybko do zdrowia :) . Zdeterminowana23 - witamy :) myśle że chętnie Cię przyjmiemy do naszego grona tylko nie wiem czy będzie Ci z nami dobrze ( jesteśmy troche dalej niż Ty ) ale jesli Ci to nie przeszkadza to ok :) . I dalej zleciał tydzień :) Jutro czeka mnie badanie moczu i krwi :) - mam nadzieje ze nie będe miała siniaków na rękach ;p a w środe wizyta u gina :) Dobrej nocki kochane ;) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka963
Monbiaa - dziekuje :) Nie mam mozliwosci (chyba) wklejenia,bo pisze z tel. Pomaranczowa - tak,bol jest okropny.Chyba troszke mocniejszy,jak zapalenie ucha,na ktore czesto cierpie :( Okryj sie dobrze kolderka i jutro na pewno nie bedzie bolu :) Mi przeszlo 6godz.po leku.Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka963
Pomaranczowa - jeszcze mala rada.Pij duzo plynow,szczegolnie wody i czesto oddawaj mocz.To Ci pomoze.Pomocny jest sok z zurawin na infekcje. Duzo plynow,czeste oddawanie moczu i nie trzymanie go,to rada dla nas wszystkich,bo wtedy najszybciej o zakazenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz nie spie a jestem tak wykonczona bo co godz latalam do lazienki a pozniej zasnac nie moglam bo po kazdej wizycie w toalecie mialm skurcze tzn nie bolal mnie brzuch tylko twardnial i taki dyskomfort jakby kamiec w brzuchu... a wizyta dopiero na 17:15 ja do tego czasu chyba zwariuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już na nogach. Byłam na pobraniu krwi i w sklepie. Noc nie należała do najprzyjemniejszych, bo chyba za dużo wypiłam przed sen i budziłam się od 3 co chwilę, bo mi się siku chciało, ale nie chciałam iść, bo mocz w kubeczku do badania tyle nie powinien stać chyba... Suma sumarum wstałam o 6 bo już nie wytrzymałam. No ale jestem już po, a to najważniejsze. Teraz czekanie do 15.45 na wizytę :) Idę do innego lekarza niż mój, bo mój się urlopuje, ale już bym ześwirowała tyle czasu nie wiedząc co z małym. No i skierowanie na jakieś badania by się przydało. -------- Pozdrowienia dla Mamuś! Miłego dzionka! -------- Pomaranczowa - jak po nocy? Przeszło trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Aizuz- Dziekuje,jest duzo lepiej. Czasem zaboli.. najbardziej jak sie podnosze czy chodze. Wiec staram sie lezec. Tylle,ze leze przy oknie a w nocy sie odkrywam.. dziewczyny non stop otwieraja okno.. dostalam juz kataru i bolu gardla. :// a tak to jest ok. :) najgorsze oczekiwanie za mna.. bo co ja bym zrobila dwa tyg przed slubem jakby sie okazalo,ze to wyrostek? Albo kamienie ?? No przez kilka godzin bylo sporo stresu... ------- Zastanawiam sie, poniewaz lekarz dal mi skoerowanie na badanie : mikrobiologia. No a tu w szpitalu tez oddawalam mocz i krew i ma wypisie na pewno beda wyniki... a u lekarza bylam prywatnie,wiec za te badania musialabhm placic. I nie wiem czy robic czy nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli będziesz miała świeże ze szpitala to ja bym nie robiła - szkoda kasy skoro masz nówki sztuki wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aizuz powodzenia na wizycie:-) Pomaranczowa to takie szczescie w nieszczesciu ze to infekcja, ale wszystko bedzie ok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witan;) Dziś u mnie znów upał sie zapowiada, ponad 30 stopni. Jakoś dam radę;) To na pewno już koncówki tych upałów., Ciesze sie pomaranczowa, ze to tylko infekcja, oby szybko przeszło i to lekkie przeziebienie przez "kolezanki" z sali również, może je uswiadom, ze masz wesele za 2 tyg i nie uśmiecha Ci się teraz chorować. Eh co za baby.. ;/ :P Widzę że dziś mamy dwie wizyty, tzn. aniołek i aizuz - zycze miłych wrazen i czekamy na relacje;) Monbia z kolei w środę, a ja w następną srodę. Zleci;) Eh a potem juz wrzesien... nadal nie wiem czy wracam do pracy czy nie, czekam na tel od dyrektorki jednego przedszkola, ma dzwonic zeby sie umowic na podpisanie umowy stałej i wtedy pogadamy i zobaczymy czy w ogole przyjde do pracy czy nie. A tak mi się nie chceee ;) Miłego dnia zycze kobiety;) Ja dziś zaczynam tydzien 21 ;) (czyli 20t+1d)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdeterminowana23
Pewnie, że się odnajdę:) Nie ma nic cenniejszego od rad bardziej doświadczonych koleżanek:) Wy przechodziłyście już ( przynajmniej w większości) przez mdłości, wymioty itd... Muszę tylko nadrobić zaległości i poczytać forum od deski do deski:) Mam jeszcze tylko takie pytanko...czy Was też dotknął problem wypadających włosów? Moje wyłażą garściami;/ Na innym forum przeczytałam, że " trzeba czesać włosy w kucyk żeby zakryć łysinki" :P:P mam jednak nadzieję, że są inne metody:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj zdeterminowana :) zapraszamy :) a jeśli chodzi o włosy, to badałaś tarczycę? wszystko jest okej? Bo to wbrew pozorom powiązane ze sobą 2 rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdeterminowana23
Zaczęły wypadać ok 5 tygodnia ciąży. Może nie wychodzą garściami, no ale wolałabym nie być łysą młodą mamą:) Nie miałam nigdy problemów z tarczycą i chyba nie przyszłoby do głowy, że to może być od tego, także dzięki za podpowiedź. Porozmawiam z lekarzem, 29sierpnia mam wizytę. Zobaczymy czy on coś zaradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam problemy z tarczycą od kilku lat i to był na 98% powód moich wyłażących właśnie garściami włosów. Teraz w ciąży mi się to zmieniło na szczęście - wychodzą, ale nie w takich ilościach. Nie mówię, że to na pewno jest przyczyna bo nie jestem lekarzem, ale tak czy siak tarczycę warto zbadać - dobry lekarz sam z siebie powinien skierować Cię na badanie tarczycy - wystarczy poziom hormonów TSH i FT4 we krwi :) ja zawsze zachęcam i będę zachęcać do badania tarczycy wszystkie ciężarne - niestety nie ma jeszcze aż takiej świadomości społeczeństwa jakie zagrożenie niosą dal ciężarnej problemy tarczycowe. Ja m.in. przez nią miałam problem z samym zajściem, więc jestem wyczulona w temacie ;) Życzę powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×