Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mon cheri

Dlugie starania o dziecko w dojrzalym wieku . Grupa wsparcia. Kontynuacja!

Polecane posty

Witajcie :) babeczki 🌼 🌼 Karmi kciuki trzymam za dziś :) ❤️ 🌼 Mon cheri będzie dobrze musi być tylko się jak możesz oszczędzaj ja mimo wszytko poszła bym na L4 maleństwo najważniejsze ❤️ 🌼 Ivanko odezwij się bo się martwimy :( co u Ciebie kochana ❤️ 🌼 Pozdrowionka dla wszystkich :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Mon cheri, to chlopak bedzie, jak w owu zrobiony! :) oszczedzaj sie jak sie tylko da! Karmi, powodzenia dzisiaj na inseminacji, trzymam kciuki! mocno! :) Ivanko, jak tam u Ciebie? odezwij sie 🌻 Gerwazy, no trudno Ci cos doradzic... nawet nie mialam pojecia o takim tescie na te geny... ale tez mi sie wydaje, ze pomimo wyniku taki jaki wyszedl, ciaza u Ciebie jest mozliwa - w koncu wiekszosc ludzi na swiecie ma jednak dzieci, a u wiekszosci ten gen moze byc smialo niezgodny, skoro takie duze prawdopodobienstwo, (u kobiety 2 i u mezczyzny 2) fakt, czasem jednak lepiej nie szukac za duzo bo sie czlowiek tylko negatywnie zaprogramuje :( chyba musisz spokojnie odczekac do Kolorado i im juz zaufac, beda wiedzieli co dalej.... gosciu, mamo przed 30-stka powiem Ci, ze dopiero jak zaczelam sie porzadnie starac o drugie, to nauczylam sie sluchac organizmu :) do dzis nie wychodzi mi to w 100% poza tym mam wrazenie, ze z wiekiem wiecej objawow "wychodzi" na wierzch - wczesniej zwyczajnie niczego nie wyczuwalam (zadnych boli, skurczy, naciagania) Rachela, pozdrawiam 🖐️ Sm, 🌻 Coco, ja tez mam gore do prasowania, piszac to teraz na nia wlasnie patrze i mam zero ochoty na zelazko :P milego dnia wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi_, Trzymam kciuki za sukces!!! Moze to jest wlasnie czego Ci potrzeba! Bedziesz zajeta z rodzina, zmeczona - to wedlug recepty ojca Sroki i Mon Cheri powinno sie udac :-D Na urodzinach bedziesz juz w ciazy! :-D Powinnismy razem swietowac ;) x Mon Cheri, Faktycznie w Niemczech wiekszosc kobiet ktore znam pracowalo prawie do samego rozwiazania. Mimo to, dziwi mnie to ze przy Twojej historii medycznej tak trudno o zwolnienie. Zwlaszcza, ze pracy nie masz lekkiej :O Moze jednak sprobujesz isc do jakiegos lekarza prywatnie? x Powodzenia na USG genetycznym! Czy chcesz robic rowniez amniopunkcje? To sa na pewno nerwy ale potem przynajmniej mozna sie zrelaksowac i naprawde cieszyc ciaza. x Nie wierze w to, ze nie moglas zajsc 13 lat w ciaze bez przyczyny. Na pewno cos bylo, byc moze zle plemniki, byc moze tez masz czesciowa zgonosc DQ Alpha z mezem i musieliscie trafic na zarodek, ktory ma odpowiednio zroznicowana kombinacje genow w stosunku do Ciebie. Cos na pewno bylo - tyle, ze ja stracilam wiare w tutejsze umiejetnosci diagnostyczne. Mniejsza o to. Wazne, ze sie udalo :-D x Lecimy do Kolorado w przyszlym tygodniu bo podroz juz i tak jest zaplanowana i zasiegniemy tam drugiej opinii. Tak czy siak wszytko zaczyna sie od normalnego zarodka. Jezeli sie okaze, ze takich nie mamy to nie ma sensu robic dalekosieznych planow z surogatka. Jezeli sie okaze, ze mamy jakies normalne zarodki to czeka nas troche planowania i moze podroz do Indii :-D x M juz zaplanowal white water rafting, wedrowki po gorach oraz wyprawy rowerowe do Rockies w przerwach od kliniki...Przy tym planowaniu nie wiem czy uda mi sie jakis shopping mall zobaczyc z bliska :O x Biest, gdybym zatrudniala surogatke to wylacznie kobiete, ktora ma juz wlasne 3-4 dzieci i nachetniej taka, ktora juz to zrobila w przeszlosci. Ale poki co, odkladam te mysli na pozniej bo teraz chodzi tylko o to czy tworzymy normalne zarodki. x Kiedy zaczynasz IVF? x Taide, czekam na wiesci po Twojej wizycie w sobote! Najlepiej napisz sobie liste pytan zeby nic nie zapomniec. x Iwanko, Mam nadzieje, ze u Ciebie wsyztko w porzadku, daj znac! x SM_40, Czy Twoja opuchlizna juz zeszla? x Tessa, Jola, Kwasna Mandarynka 🌼 x Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy rozumie...Ja ci osobiscie powiem ze 3 lata temu tez nad tym myslalam... Nie wiem kiedy bede podchodzic moja droga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi Trzymam kciuki za dzisiaj. Mon Cheri Dobrze, ze dałaś znak życia. Uważaj na siebie. Gerwazy Interesujące i smutne wiadomości. Dobrze, że jednak nie skasowaliście tego wyjazdu do Kolorado. Czy można sprawdzić czy dany zarodek jest wolny od tej zlej mutacji? Co do surogatek w Polsce to taką ewentualność tutaj na pewno bym odradzala. Według prawa polskiego matką jest kobieta która urodzila dziecko. Oczywiście można umówić się z kobietą, że odda dziecko do tzw. adopcji ze wskazaniem ale wiadomo, że nie zrobi tego za darmo więc jak dostanie pieniądze to można narazic się na zarzut handlu ludźmi, można sobie też wyobrazic szantarze z jej strony, stawka za oddanie rośnie i rośnie i nic jej nie zrobisz jak definitywnie się nie zgodzi bo np. pokocha dziecko (makabra). Wiem, że w Grecji można legalnie wynająć brzuch, no i oczywiście tak jak piszesz w USA i Indie. Listę pytań szykuję i niestety muszę dopisać do niej badanie dotyczące DQAlpha/HLA sharing. Jutro jadę po całą dokumentację do mojej starej klinki. I W Warszawie dziś piękna pogoda. Właśnie zrobiłam sobie przerwę w pracy i idę na mały lunch z innymi biurowymi niewolnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taide, x Podobnie jak z innymi testami okazuje sie, ze Niemiecka medycyna jest troche do tylu :O Opis tutejeszego lekarza na diagnozie mogl naprawde kazdego dobic. Okazuje sie jednak, ze oni tutaj te testy immunologiczne robia w przestarzaly sposob :O A dokonana diagnoza jest "przestarzala, uproszczona, i zwyczajnie mylna" - wedlug dobrego immunologa z USA. x Znajoma podala mi kontakt do experta od immunologii, Dr, Braverman z NYC. Oto co napisal na temat naszego DQ Alpa: “Put more plainly, we believe that diagnosis of HLA matching as a significant factor in reproductive failure on the basis of allele matching for a single HLA gene (i.e., DQalpha) - or even worse, a partial match at a single HLA gene - is outdated, oversimplified, and ultimately, incorrect.” Source: http://www.preventmiscarriage.com/Blog/2013/April/HLA-Haplotyping-A-Treasure-Chest-of-Information-.aspx x Podobno maja jakas klinike z ktora wspolpracuja w Hiszpanii i w Grecji wiec ewentualnie tam by mozna wyslac krew na testy. x Biedziemy musieli powtorzyc caly panel immunologiczny bo w Niemczech zrobili to wedlug standartow sprzed 12 lat :O Wiemy wiec jedynie, ze gdzies dzwony bija ale nadal nie wiemy w ktorym kosciele :O x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł u mnie pogoda w kratkę raz pochmurno raz słońce, Karmi powodzenia dzisiaj , trzymam kciuki, Mon cheri praca nie zając nie ucieknie, dbaj o siebie, Ivanko gdzie jesteś, Gerwazy udanego lotu do Kolorado - swoją wiedzą ich zaskoczysz, Rachelko a twoje zdjęcia gdzie można zobaczyć? Coco a ja lubię prasować wolę to niż wyjmować naczynia ze zmywarki i odkurzać, Mandarynko jak beta nic nie piszesz? Biest miłego oglądania, Sm, Tessa,Taide, - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy czyli wiesz, że nic nie wiesz (ale przyjmij że to dobra wiadomość). Dziwne to strasznie, że w nowoczesnych Niemczech stosuje się takie stare metody. I Widzicie dziewczyny, może się jeszcze okazać że w Polsce lepiej niż w Niemczech. Dowiem się wszystkiego w sobotę, ale też się nie nastawiam na jakieś super nowinki techniczne z dzidziny immunologia genetyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, on napisal, ze te moje testy (wyslalam mu kopie) sa przestarzale i na dodatek niekompletne. Nie da sie na tej podtawie wykonac konkretnej diagnozy. On waza, ze mam zdecydowanie problem immunologiczny ale podstawa jest odpowiednia diagnoza i leczenie. Maja rowniez klinike z ktora wspolpracuja w Barcelonie wiec ewentualnie mozna by tam zrobic te testy. x Zapowiada sie na podroz do Barcelony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w słoneczne popołudnie Karmi, kciuki zaciśnięte:)Za zabieg i fajną fryzurę:)No i udanej wizyty gości:DCzas i plany rzeczywiście super pasujące na zajście w ciążę:) Mon cheri, trzymaj rękę na pulsie w sprawie pracy i nie szalej z obowiązkami...Może Tessa ma rację i rzeczywiście chłopak będzie:) Moja 40-letnia ciężarówka z pracy jest jedną wielką energią. Podziwiam jej kondycję, no i oczywiście zazdroszczę. Gerwazy, jestem jak najbardziej za poszerzaniem wiedzy. Mam jednak powoli wrażenie, że masz już jej trochę dość....Zawsze będą jakieś badania, których nie będziesz miała lub o których dowiesz się w ostatniej chwili...Nie raz słyszymy czy czytamy o kimś, kto tak naprawdę nie ma szans na ciążę, a jednak w nią zachodzi. I to wcale nie chodzi o badania, o których piszesz, ale o bardziej prozaiczne przyczyny. Rzadko kto robi przecież takie skomplikowane badania....Ja też uważam, że wiedza, którą cały czas nabywasz może mieć zły wpływ na Ciebie...i tak naprawdę w niczym nie pomóc...bo czy wtedy zrezygnujesz ze starań? Jeź dziewczyno do Kolorado, poddaj się wszystkim zabiegom, odpocznij, ciesz się czasem z m:) Jolka, czasami to nawet nie mam czasu po ogrodzie pochodzić:DSama wiesz, jak to u nas o tym czasie jest;) Ivanko, mam nadzieję, że Twoje milczenie nie znaczy niczego złego....Pomachaj nam chociaż:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ponownie koleżanki :) 🌼 Gerwazy wiesz jutro jadę do lekarza bo niby mniejsza ta opuchlizna ale mimo wszystko jest nadal ,niepokoi mnie to, że tak nagle i została :( Kurcze a może to już ze starości tak się stało :( Martwi mnie to że takie wory będę już mieć na stałe :( 🌼 Dzisiaj mnie już nie będzie jadą spać do mamy bo do tego lekarza więc do jutra po południu ;) papapatki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liilly to ty tez widze cialo pedagogiczne, ja powoli wystawiam oceny, mona wiedziec w jakim typie szkoly pracujesz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi_, To Ty juz teraz we dwojke :) i do tego zrobiona na bostwo! x Jola, ja zawsze myslalam, ze nauczyciele nie maja sily do wlasnych dzieci ;) x Lilili, Moja przygoda z IVF i lekarzami to jak podroz w glad ziemi. Zamierzam dotrzec do samego jadra tylko im dalej ide tym sie robi coraz bardziej ciemno :) x Taide, Mysle, ze u Ciebie to jest zupelnie inna sytuacja i nie potrzeba Ci zadnych takich skompliowanych testow genetycznych poniewaz w Twoim wieku, jezeli bedziesz miala choc pare zarodkow to beda przypuszczalnie normalne. Nie wiem czy warto ryzykowac biopsje zarodkow w tym wypadku. x U nas w miescie jest dzisiaj J.P.Morgna Chase Lauf. Wszytkei ulice zablokowane, tysiace ludzi bylo biegac a teraz wszyscy robia party na ulicach i w formach. Fajna atmosfera. M tez bral naturalnie udzial i swietuje teraz w firmie. Mi sie nie chcialo isc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gerwazy, slusznie napisalas. W przeciwienstwie do wszystkich pozostalych dziewczyn, tobie nie chodzi absolutnie o dziecko. Zreszta juz wielokrotnie pisalas , ze dzieci cie mecza i jaka odczuwasz ulge po kontaktach z dziecmi znajomych. Ty nie pragniesz dziecka a jedynie nie mozesz zaakceptowac , ze byc moze po raz pierwszy w zyciu, cos sie nie dzieje po twojej mysli. Twoja rozkapryszona natura kaze ci drazyc do "jadra". Jak zapragniesz byc matka to moze wtedy zaciazysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o f**k. ktośpowyżej idealnie napisał po prostu strzal w dychę !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny:) SM może idź do kosmetyczki z tymi workami pod oczami.Mnie w razie czego pomaga lód. Karmi trzymam kciuki. Mon Cheri a Ty śmigaj na l4.Co do mdłości to wkrótce przejdą.Który to tydz? Ivanko hop hop gdzie jesteś??? Tesso,Coco witajcie w klubie ja na żelazko też jakoś wrogo patrzę. Gerwazy mam nadzieję że Colorado będzie dla Was szczęśliwe. Jeżeli zaś chodzi o surogatki to Taida ma 100% racji.W Polsce jest to nieuregulowane a bardzo często taka kobieta w ostateczności nie chce oddać dziecka.Była przecież taka głośna sprawa z trzy czy cztery lata temu. Lilly,Jola to wy już niedługo wakacje macie zazdroszczę.A jakich przedmiotów uczycie? U mnie beta poniżej 1 ale to była tylko formalność.Teraz mam na całego @ więc nawet nie idę do lekarza bo i tak na usg nic nie wyjdzie.Robiłam też tsh i zawsze miałam tak 1,1-1,3 a wczorajsze badanie wyszło 0,79.No nic mam nadzieję że to chwilowe zawirowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tak, jeden i ten sam gosc pisze i sobie przytakuje. To musza byc fascynujace konwersacje z samym soba :-D x Brakuje jeszcze zebys sie dzielila swoimi "madrosciami" na forum o IVF. Dokladnie tego jeszcze dziewczynom potrzeba :O Powiedz im, ze musza tylko zapragnac zostac matkami a reszta juz pojdzie z gorki :) Tak jak tutaj reszcie starajacych sie:) x Dziewczyny, Eureka! w Przyszlym miesiacu beda na topiku pustki bo zaraz bedziecie wszystkie w ciazy :-D Tylko prosze odpowiednie miec mysli. Gosc juz Wam powie jakie to maja byc :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola, reprezentuję najniższy poziom, zarówno pierwszy jak i drugi etap edukacyjny:D Gerwazy, ja wszystko rozumiem. Powiedz mi jednak, co Ci to da, że będziesz szła coraz dalej w głąb wszystkiego. Starasz się przecież tak czy tak....a wiedza, którą zdobywasz może tylko przerazić.... Pewnie dzisiaj nie doczekam się relacji "ze zbliżenia" Karmi:DPewnie doczytam dopiero jutro:)Karmi, wypocznij w miarę możliwości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkurzają mnie dyskusje na temat posyłania sześciolatków do pierwszej klasyAkurat trwa taka w tv. Osobiście jestem zdecydowanie przeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę to powinien być wybór rodziców a nie urzędników.No sorry ale Polskie szkoły nie są gotowe na przyjecie sześciolatków.W szkole do której chodzi syn mojej koleżanki jest podstawówka,gimnazjum i liceum razem-czad normalnie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoły nie są przygotowane, ale jest też tak, że wiele dzieci nie jest gotowych socjalnie. Rok w rozwoju robi ogromną różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gerwazy, tracisz fason. Naprawde myslisz, ze jest jeden gosc ? To tak samo logiczne jak teza, ze sama jestes gosciem. Piszesz na pomaranczowo zawsze jak tylko czujesz, ze nie tobie poswieca sie uwage. Troche zamieszania wokol wlasnej osoby i juz jestes w centrum. Sprytne, nie ? Jestem przekonana, ze dziewczyny potrafia czytac ze zrozumieniem wiec swoim ostatnim wpisem kompromitujesz tylko siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No normalnie chyba sie pojde pochlastam bo jakis anonimowy gosc lubi sobie pofilozofowac na moj temat :-D Zdemaskowalas mnie jako gwiazde :-D Nic dziwnego, ze Cie tak przyciagam! :-D :-D :-D :-D Alez prosze bardzo! :-D Ulzylo? Zawsze to taniej niz terapia i moze prolaktyna Ci spadnie :-D x Liili, Tu w Niemczech zmienili system szkolnictwa z 13 lat do matury na 12 lat i dzieciaki sobie nie radzily z ogromem materialu. Teraz wracaja z powrotem do starego systemu. Tez nie rozumiem po co sie tak spieszyc ze szkola? Lepiej dac dzieciom czas na zabawe i nauke konkretnych umiejetnosci: jak na przyklad zawiazywania butow :) x Co d testow, to owszem maja one ogromne znaczenie dla nas z tego wzgledu ze nie mam czasu na experymenty. Jezeli bedziemy mieli normalny zarodek to nie chce ryzykowac tego, ze z powodu zle zdiagnozowanego problemu immunologicznego nie dojdzie do implantacji. Zreszta, mowimy teoretycznie bo na 90% nie bedziemy mieli zadnego zdrowego zarodka i zadnego trasnferu niie bedzie :O x Zacgladalam caly wieczor na wiadomosc o Karmi bardz Iwanki ale widze, ze trzeba bedzie poczekac. x Milej nocy i slodkich snow! x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh no jestem nareszcie. Zabieg odbył się wg planu, pęcherzyk już pękł na usg widać było ciałko żółte, ale mi się to trochę nie podoba, że te pęcherzyki tak szybko mi pękają. Płynu za macica było niedużo z tego prof wnioskuje, że pękł raniutko, ale nie wiadomo tak naprawdę, nawet on przyznał, że nie wie......podano 1 mln obrobionych plemników no i tyle.....teraz czekanie kilka dni na pierwsze objawy. Potem prosto do fryzjera pojechałam, fryzura ekstra włoski pomalowane. od wczoraj pobolewał mnie ząb, myślałam, że to dziąsło mnie boli bo przecież zęby miałam wszystkie zdrowe, ale bliżej wieczora zaczął mnie napitalać już strasznie, zadzwoniłam do mojego kolegi stomatologa i przyjął mnie o 21.30. Sam był zadziwiony co mnie tam boli, rozwiercił i okazało się, że kiedyś ząb leczony był kanałowo tylko nie wszystkie kanały, oj bolało jak mi to sprawdzal, niestety nie mógł mi zrobić zęba w ciemno i dopiero jutro prześwietlenie rano zrobię. Póki co jestem z rozwierconym zębem i boli mnie nadal. Ciężka noc przede mną, kazał mi zimne przykładać i faktycznie pomaga. Także zaliczyłam dzisiaj ginekologa, fryzjera i dentystę....efekt: prawie 1000 zł mniej w kieszeni:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety Gerwazy masz racje musisz mieć solidną diagnozę, bo bez tego nic nie ruszy. Wiadomo, że u Ciebie coś z immunologią, a tego organizm sam nie przeskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi no to miałaś dzień pełen emocji.W każdym razie oby z wizyty u gina był piękny efekt. Ja jutro idę do fryzjera;) Dobra mykam do łóżka jeszcze sobie troszkę poczytam przed snem Robina Cooka. Dobrej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×