Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

basia10051-71

Ciąża i macierzyństwo około 40 :)

Polecane posty

Gość gość
Witam :) Mam pytanie drogie Mamy ;) Poszukuję pilnie dobrego programu do ochrony rodzicielskiej żeby zablokować dzieciakom a raczej ograniczyć przesiadywanie na kompie. Czy znacie jakiś dobry program?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znajomi zainstalowali wyłącznik prądu w skrzynce rozdzielczej prądu w domu na pokoje dzieci. Ale to sprawdza się tylko przy komputerach stacjonarnych. Po jakimś czasie odcina prąd w gniazdku. Nie polecam!!! U mnie działało ustalanie czasu. Proponowałam godzinę dziennie, a w sobotę dłużej, w niedzielę tylko do 17. Działało i nie było problemów. Ale to zależy jak pracujesz. Ja po 14 zawsze byłam w domu więc mogłam to pilnować. Wiem, że czasami korzystali dłużej, ale nigdy nie było to kosztem szkoły. Kary za złapanie na kompie: obcięte kieszonkowe, zakaz wyjścia ze znajomymi itp. Pracuję młodzieżą i wiem, że jest to ciężki temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka, ja miałam przeokropne problemy ze snem w ostatniej ciąży. Zasypiałam pięknie koło 22, a o 24-1 w nocy pobudka. Czasem udało mi się usnąć o trzeciej, ale częściej 4-5. Nie było to fajne :-( * Co do ochrony rodzicielskiej to jakoś nigdy nie używałam, ale chyba większość programów antywirusowych ma taką opcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Corula Tobie proponuję poduczyć się z języka ojczystego, bo kto to słyszał żeby takie błędy robić? Mnie krytykujesz, a za chwilę piszesz: "wogóle"? Ośmieszasz się jeszcze bardziej. Mam wujka, który ponad 30 lat mieszka w Niemczech i on nie robi takich "byków", jak Ty. Inni członkowie mojej rodziny również mieszkają w Niemczech po kilkadziesiąt lat i nawet nie słychać, żeby mieli akcent niemiecki, a Ty nabijasz się ze mnie? Maturę to ja dawno temu zdawałam. Gdybym nie miała matury, to nie skończyłabym studiów. Dla Twojej wiadomości mam tytuł mgr inż. Ubolewaj nad swoimi brakami, bo wynikają one wyłącznie z tego, że za mało czytasz książek. Nie bez powodu mówi się małym dzieciom, żeby dużo czytały i uczyły się. Corula nie mieszkasz w Polsce? To ładny z Ciebie pseudo-polaczek. Margo66, jeśli ktoś do kogoś zwraca się z błędami ort., a przy okazji naśmiewa się z czyjegoś poglądu, to świadczy tylko o braku kultury tej osoby wobec innych rozmówców. Robienie błędów ort., to też w pewnym sensie nieposzanowanie zwrotu grzecznościowego do danej osoby. A już szczególnie śmieszne jest, jak ktoś kogoś poucza, a sam jeszcze pod sobą dołki kopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agnesss11- ty prostaczko,odp......l się w końcu od tych kobiet. Nie wmawiaj sobie wykształcenia,bo jeszcze w to uwierzysz i zaprzestaniesz edukacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka :) ja ostatnio sypiam po 3-4 godziny na dobe i chodze chronicznie niedospana , bo w dzien jakos usnac nie moge , wiec chyba czesciej zdarzaja sie brzuchate nocne marki ;) X u mnie tez najpaskudniejszy dzien od poczatku ciazy , mokro , ciemno , psa mi szkoda na dwor wyprowadzac ;) , a to dopiero poczatek jesienio_zimy :( X pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agness, idz sie powiesic! Zrobisz rodzicom przysluge :-D Co za parchy tu ciagle przylaza i maca. Zniszczyly taki fajny topik :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po wizycie u lekarza. Wszystko w porządku więc nawet jesień nie straszna. Bezsenność, jak mówi lekarz, to przypadłość kobiet w ciąży. Mon Cheri-czy kupowałaś ten słynny rogal do spania/karmienia???A może któraś z Was to używała lub planuje używać????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka, ja mam rogala firmy motherhood. Jest świetny! Śpi się super, nawet jeśli brzuch nie jest jakiś duży. Bardzo wygodnie się na nim karmiło, póki karmiłam siedząc a teraz jest zaporą na brzegu łóżka, żeby mi Iza w nocy nie zleciała na podłogę :-) A jak już mnie i mojej najmłodszej córce przestanie być potrzeby, zamówiła go moja starsza córka, bo twierdzi, że śpi jej się na nim wygodniej niż na zwykłej poduszce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia dziękuję za opinię.. Podsłuchałam o tych rogalach dzisiaj w poczekalni u lekarza. Nie miałam pojęcia co to jest i pogrzebałam w necie i widzę, że to HIT dla mam. Pewnie zamówię. Obecnie oglądam wózki i chyba oszaleję od ich nadmiaru. Przypominam sobie jak kupowałam chłopakom 18 lat temu wózek bliźniaczy-był JEDEN w hurtowni.Mieszkałam wtedy w bloku i ten pojazd NIE mieścił się do windy A spacerówkę miałam sprowadzaną z Austrii. Ależ to były czasy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pani mgr inż. agness, poduczyć się można czegoś, a nie z czegoś, więc "z języka" to nie jest poprawna forma. Ogólnie piszesz nieźle, ale popracuj nad przecinkami - przez grzeczność nie pisałam o tym wcześniej, ale teraz patrzę, że dyskusja jest rozwojowa. Serdecznie gratuluję prestiżowych tytułów naukowych, to prawdziwy zaszczyt gościć na forum magistra inżyniera, w dzisiejszych czasach to naprawdę rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz będziemy się uczyć orografii i krytykować czyjeś wykształcenie. Ktoś chyba naprawdę nie ma co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość w ciąży
Dziewczyny, czy możecie napisać o swoich doświadczeniach (dobrych i złych) z wózkami? U nas to gorący temat od kilku dni, jest tego tyle, że już jestem kompletnie skołowana. Chciałam uniknąć kupowania dwóch (jeden mały, lekki, a drugi masywny, do lasu itp), ale chyba się nie da. Czy macie doświadczenia z firmą baby design? Czy lepiej kupić nowy z niższej półki czy np używany x-lander?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ciąży- ja też proszę o temat wózków. Wiem, ze dużą popularnością cieszą się x landery, ale nie mam doświadczenia. Piszcie jakie macie wózki, co w nich dobrego,waga itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3w1 WÓZEK BABY MERC TRAFIC 2 ten ma moja sąsiadka i jest nim zachwycona. Miałam możliwość odkupienia, ale jest czarno- różowy więc dla chłopczyka odpada. Chciała 650zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość w ciąży
Traffic dla mnie za ciężki (16,5 kg), niby pierwsze piętro, ale nosić trzeba. Moje starsze dziecko jeździło w peg perego pliko, kupiłam używany za 300 zł, służył prawie 2 lata, sprzedałam go za 250 (bo miał już być niepotrzebny, he he he) i wcale dużo gorzej nie wyglądał :) No ale to dopiero gdzieś od szóstego miesiąca, na początek raczej przydałoby się coś z gondolą i tu mam problem. Bardzo wstępnie przymierzam się do baby design sprint plus, cena przyzwoita, gondolka fajna, a waży tylko 10kg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, jak dobrze, że topik choć chwilowo wraca do normalności. Co do wózków- zależy od wielu rzeczy. Ja mam emmaljungę po starszej córce i sprawdziła się super, ale nie musiałam jej nosić po schodach, a spacery to u nas głównie po nierównych leśnych ścieżkach. Szybko kupiłam drugi wózek- lekką spacerówkę chicco z rozkładanym na płasko oparciem na wypady do miasta. Muszę przyznać, że o ile spacerówka się trochę zniszczyła- to głęboki wózek- jak nowy. Dużą wygodą jest wpinany w stelaż fotelik. U mnie ciąża się przedłuża. Jeżdżę na kontrolne ktg i jak na razie wszystko ok. Chciałabym bardzo,żeby poród rozpoczął się sam, tym bardziej, że synek duży podobno już jest. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, jak dobrze, że topik choć chwilowo wraca do normalności. Co do wózków- zależy od wielu rzeczy. Ja mam emmaljungę po starszej córce i sprawdziła się super, ale nie musiałam jej nosić po schodach, a spacery to u nas głównie po nierównych leśnych ścieżkach. Szybko kupiłam drugi wózek- lekką spacerówkę chicco z rozkładanym na płasko oparciem na wypady do miasta. Muszę przyznać, że o ile spacerówka się trochę zniszczyła- to głęboki wózek- jak nowy. Dużą wygodą jest wpinany w stelaż fotelik. U mnie ciąża się przedłuża. Jeżdżę na kontrolne ktg i jak na razie wszystko ok. Chciałabym bardzo,żeby poród rozpoczął się sam, tym bardziej, że synek duży podobno już jest. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam, że lepiej kupić używany wózek z wyższej półki po jednym dziecku, niż nowy, który wcale nie jest tani. Moje starsze dzieci miały kupowane nowe wózki, takie za około 1200 zł., najmłodszej kupiłam używany Mutsy za 300 i jestem sto razy bardziej zadowolona niż z tamtych nowych. Nasz Mutsy Urban Rider nie jest lekki, sama rama jest aluminiowa, ale duże, pompowane koła bardzo wagę podwyższają. Za to w terenie jest niezastąpiony, nawet zaorane pole pokonał :-) Gondola od niego jest niezbyt duża, ale wystarczająca, Iza ma skończone 7 miesięcy i mieści się w niej swobodnie (co nie znaczy, że daje się w niej wozić - awanturowała się, bo nic nie widziała i od ponad dwóch miesięcy jeździ w spacerówce) Myślę, że nawet do bloków i noszenia ten wózek się nadaje, bo można gondolę lub spacerówkę wypiąć w bardzo prosty sposób i zabrać do domu (gondola ma pasy, za które się ją nosi, a można dokupić taki pałąk i używać jej w domu jako kołyski) a stelaż złożyć na płasko i postawić gdzieś na klatce w kącie. Ja tam spacerówkę zostawiam w całości pod skrzynkami na listy :-P Wersja spacerowa ma jeszcze jedną zaletę, bardzo łatwo się opuszcza oparcie do pozycji niemal na płasko, więc śpiącemu dziecku jest wygodnie jak na spacerze utnie sobie drzemkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marianka, nie spieszy się Twojej dzidzi :-) Mój najstarszy urodził się w 42 tc i to wcale nie z własnej woli. Życzę Ci lekkiego porodu i to jak najszybciej, lepiej żeby maluch rósł sobie dalej już po wyjściu z brzucha :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marianka dzidzia trzyma w napięciu. Powodzenia i lekkiego porodu. Ale masz już fajnie, bo ja do stycznia muszę czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak lego to super zabawa :-) Przekonuję się o tym przy każdym kolejnym zestawie. Właśnie Iza oderwała mnie od budowy domu ze statszakami, zaraz pewnie się zdarzenie z pół godzinki, to wrócę do budowania. Bardzo to lubię, tak się zastanawiam czy ja aby nie mam większej frajdy, niż dzieci :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka ja tez polecam rogala , spie tak juz drugi miesiac ... duzo wygodniej :) X z wozkow to kupilam stary uzywany teutonia Mistral -u nas bardzo popularne -jest co Prawda ciezki i duzy , ale u mnie to nie gra roli , byle byl wygodny ... x dziewczyny wcale nie odpisujcie na te prowokacje , bo nigdy sie nie skonczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mon cheri myślę, że i tak się nie skończą. Tak często, jak udostępnią w psuchiatryku neta, jak ktoś wyżej napisał, tak będą się tu pojawiały takie bzdety. Cóż, wątpliwy urok internetu :-\ * Dom z lego skończony, syn przerobił dla siebie zamek z władcy pierścieni i zamiast odrabiania lekcji, jest zabawa :-) Co tam, raz nie zawsze, niech korzystają z dzieciństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia widzę, że poniosły Cię nerwy. Dlaczego forum tego nie usunie?? JA zgłosiłam te dwa pierwsze z tej strony i nic, nadal są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka, też je zgłosiłam. Może administrator zapadł już w sen zimowy :-P Ale czy mnie poniosły nerwy? W ogóle. Wpisy tego typu absolutnie nie robią na mnie wrażenia. Te zgłosiłam, bo ich forma jest poniżej wszelkiego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość w ciąży
Mutsy fajny, ale chyba za ciężki do mieszkania w bloku. Dobrze, że mamy jeszcze trochę czasu, bo to decyzja trudniejsza niż myślałam :) Jak się na coś zdecydujemy to napiszę. Całuski dla Was i Waszych pociech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drodzy goscie, uprzejmie informuje ze w ramach naszego sytemu prawniczego da sie was wysledzic i pociagnac do opowiedzialnosci. Poniewaz jestem prawnikiem (choc w innej dziedzinie) zrobie sobie z tego moje hobby i sie wami zajme. Przyjemnie mi czas w coazy zleci :) Prosze bardzo dalej wyzywac i ublizac innym. Mam nadzieje, ze macie wystarczajacy dochody na kary pieniezne i ewentualnie dobrego adwokata :) Ktos puka do drzwi? To moze byc policja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×