Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

basia10051-71

Ciąża i macierzyństwo około 40 :)

Polecane posty

Gość matula 73
Co do wózka kupowałam 3 w 1 bo to jakoś cenowo się kalkuluje a na wakację gdybyśmy się wybierali planuję jakąś spacerówkę typu parasolka niedrogą ,ale żeby bagażnika nie zagracać dużą spacerówką która znowu sprawdza się zimą bo duże koła pompowane .Polecam kupowanie wózka na ramie aluminiowej bo zdecydowanie lepszy komfort jest lżejszy.U mnie wszystkie dzieci chore połowe klas w szkołach nie ma i zarazili mi małą jej pierwsza infekcja i kupe płaczu w domu niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaba102
Hej U nas jest chusta i przydaje się , ale jak na razie tylko w domu bo na podwórko z wózkiem oczywiście . Wózek kupiliśmy używany w bardzo dobrym stanie 3w1 , koła pompowane i musi być duża gondola , bo dzieciątko ma wtedy sporo miejsca , dla mnie było to ważne , gdyż my jeździmy w głębokim przez całą zimę -) , firmę ciężko polecić , zawsze są jakieś za i jakieś przeciw-) , popytajcie znajomych i poczytajcie fora , ja zdecydowanie patrzyłam na wózki z dużą gondolą . Kataris , jak tam Morgan , ma już jakieś ząbki , a tak na marginesie to myślałam że masz trójkę dzieciaczków , chyba czegoś nie doczytałam-)) Miłego wieczoru , pozdrawiam-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cóż to za nieśmiały gość do nas zawitał? ;) pisałam do was wczoraj czy w piątek wieczorem, ale jakoś nie widzę swojego postu, dziwne :/ ale widocznie nie było to nic ważnego ;) u mnie b/z wyniki będą w następnym tyg, to jeszcze się pokażę mojej lekarce. co do chusty, to decyzja jest ;) Boszsz... a tu jeszcze tyle przed nami! to nawet nie jest początek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama last a ja Ci wczoraj odpisałam i też mój post się nie pokazł Będzie dobrze zobaczysz.Ciesz się ciążą.Może niedługo poznasz płeć maluszka :) Mandarynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama last.. ja tez wczoraj do Ciebie odpisałam, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej Widocznie niesforny skrzat internetowy chowa wszystkie wpisy-)) u nas nie za wesoło , mała od piątku na antybiotyku (pierwszy raz) , ma chore uszko , tylko nie wiem gdzie mogło ją przewiać? może po kąpieli , ale też przecież uważam , kurdę , zła na siebie jestem -(((!!! , teraz to basen pod znakiem zapytania , bo jak raz zapalenie ucha , to zaraz znów się pojawi ........ no , nic trzeba mieć nadzieję , że nie Dziewczyny , te z malutkimi brzuszkami i z tymi większymi , co słychać , jak się czujecie? Mama last.. , zobaczysz jak szybko Ci to minie , tylko końcówka się dłuży -)))) , ciesz się każdą chwilą , bo to mija bezpowrotnie -)) , wiem że jak już poczujesz ruchy to będziesz tylko myślała o tym aby przytulić swojego maluszka , ale pomimo wielu niedogodności , ciąża to też magiczny czas-))) Piszcie kogo tam bocian Wam przyniósł i kogo powitacie na świecie-))) Miłego dnia życzę-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he wszyscy piszą, a postów nie ma :D na kafe już nie takie cuda bywały ;) u nas b/z za oknem zima, a w głowie kłębi się tyle mysli! życzę Wam miłego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaba102
Hej Ten Gosć to ja GABA 102 , cos mnie nie wpisało-))) Dzis mój młodszy synuś zdał teoretyczny z prawka -))) Bedzie się działo-)) coś słodkiego trzeba , a przecież zaraz tłusty czwartek , to się objemy-)) Duzo słoneczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj byłam na badaniach prenatalnych i powiedzieli ze wszystko jest w porządku i będę miała córeczkę to był szok bo ma 2 synów nawet się tego nie spodziewałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matula 73
Tak się podzielę jako ,że nie samym mlekiem i pieluchami człowiek żyje dziś syn przyniósł taką smutną wiadomość u niego w technikum na studniówce zasłabł i zmarł na zawał serca nauczyciel miał 41 lat mój rocznik .Mój syn dopiero w pierwszej klasie ,miał z nim jakieś zastępstwa podobno bardzo fajny człowiek .Jakie to życie nieprzewidywalne .Gratuluje mamuśce powyżej córci ja też po dwóch synusiach mam córcie .Taka wisienka na torcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msch6 gratuluję :)ja cichutko też marzę o córci, ale same wiecie jak jest. Najważniejsze, żeby było zdrowe :D jak będzie synuś, to też super, spełni się marzenie mojego męża ;) jakoś częśto tak jest, że kobieta chce mieć córkę, a facet syna. Taki to świat ;) Chciałam was zapytać o mebelki z IKEA. Dorwałam wczoraj katalog i nawet się ucieszyłam, bo napisane, że 2014. Jakoś nie mogłam sobie przypomnieć, żebym ostatniego lata dostała katalog... no i słusznie, bo to jest oferta do 2014 😠 no ale i tak przejrzałam. Nie ukrywam, że ostatnio groszem nie śmierdzimy, więc trzeba będzie wybierać warianty tańsze, a nie droższe. Widziałam tam dwie rzeczy, które mnie zainteresowały krzesełko do karmienia ANTILOP i łóżeczko SNIGLAR. To są taniutkie rzeczy, ale nigdy się nie zawiodłam na tym, co kupiłam w IKEA, więc zaryzykowałabym. Czy może któraś z Was kupowała mebelki czy coś w IKEA? Co poradzicie? Powiem Wam, że strasznie tyję. Właściwie to pierwsze dwa miesiące to był dramat, puchłam w oczach. Teraz już nie tak, nawet wydaje mi się, że mam mniej tłuszczu na sobie, ale ja pindolę. Już mam z 8 kg więcej, a to dopiero 16 tydz :( masakra. Moja mama wprawdzie utyła w ciąży prawie 30 kg, ale ona przed ciążą ważyła 45, a nie 70. Sąsiadki myślały, że ja to co najmniej w 6-7 miesiącu jestem, bo taki mam kałdun. Latem się zarypię :( Miłego dnia wam życzę, buziaki dla najmłodszych *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w pierwszej ciąży przytyła 30kg w drugiej 10 kg w trzecie narazi 4 kg a jestem 26 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaba102
Hej Msch6 , gratulacje , ja też po dwóch synach córcie mam , fakt to taka wisienka na torcie-)) w Ikei nic nie kupowaliśmy , bo my sobie wymyśliliśmy że będziemy kupować używane , wiadomo gdzie je szukać , bo jak tu napiszę to zaraz uzna za spam i nie puści-)) , ludzie często sprzedają w świetnym stanie po jednym dziecku i cenowo sie opłaca-)) Co do tycia , z chłopakami przybierałam równo po 15 kg. , ale z córcią tylko 10 za to brzuch miałam dwa razy większy , skarżyłam się tu nie raz , jak ktoś pamięta moje wcześniejsze wpisy-))) masakra!!!(oczywiście ten mój brzuch) Mama Last... , może być że się unormuje i później nie będziesz tyle przybierać , a na marginesie chłopcy są też bardzo słodcy -)) Trzymajcie sie róbcie badania , rozpieszczajcie siebie i pozwalajcie się rozpieszczać , bo to ostatnie chwile przed "bitwą"-)) Miłego dnia-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaba - czy masz na myśli najpopularniejszy serwis aukcyjny na literę A? Czy jakiś inny? Kurczę, nie wiedziałam, że kafe się takie restrykcyjne zrobiło. Kiedyś można było wklejać linki i nic. Dziś miałam nieprzyjemny dzień. Dzwonił mój były, a to się zawsze kończy awanturą, moim płaczem...tym razem nie inaczej. Głowa mnie rozbolała od płaczu. Co za pie...y chory człowiek. 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka42
gratulacje dla przyszłych mam! Popieram to, co pisze Gaba- dbac o siebie i rozpieszczać się ile tylko się da. Bo noce nieprzespane się zbliżają i to niekoniecznie po urodzeniu malucha. My tu pisałyśmy o różnych porach będąc w ciąży. Ja na początku przesypiałam całe popołudnia po powrocie z pracy. A potem ok. 6 miesiąca mi się odmieniło i nie spałam prawie w ogóle nocami. Mama last.. olej byłego, bo skoro były to co jeszcze chce od Ciebie? Dawno jesteś po rozwodzie? U nas ferie za pasem, nigdy tak na nie nie czekałam jak teraz. Żal mi każdej godziny poza domem. No nie miałam takiego farta jak Wy, bo po bliźniakach mam 3 syna. Ale za to jakiego??? Bożyszcze całej rodziny, maskotka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sporo fajnych rzeczy jest na A.... i oczywiście na Olx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelijka1
Iza70 czesc osob ze starego forum przeniosla sie na fb na zamknieta grupe bo mialy dosyc pomaranczowek. Gratuluje ciazy , czy to Twoje pierwsze dziecko ?? Jestem w podobnym wieku i tez mysle o bobasku :) Pozdrawiam wszystkie mamy i dzieciaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćKataris
Msch6 gratuluję coreczki) Gaba a Lilla ma ząbki? Bo mój mały jeszcze nie choć slini się bardzo i wszystko gryzie. Jest na piersi i jabłuszko mu nie smakuje ,z marchewka troszkę lepiej ale zje łyżeczkę i krzywi się :) No tak mam 4 :) 2 córki i 2 synów:) o rany właśnie zdałam sobie sprawę ze nie jestem już taka młoda he he Gaba moja córka zdała prawko za 1 wszym podejściem:) gratuluję dla syna A ja szukam właśnie gabinetu żeby zapisać się na elektrostymulacja czyli rewitalizację mięśni pochwy po porodzie może któraś mama robiła i podzieli się doświadczeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka19744
Hej witajcie jakiś czas temu wpisałam się tu, że planują ciążę. Nie mogę znaleźć tego posta. Potem przestałam zaglądac, bo trollowanie było nieznośne. w lutym skończyłam 41 lat. Mam córki 14, 13, synka 2 latka i teraz jestem w 14 tygodniu. chłpoczyk. Innych badań nie robię, bo usuwac i tak nie będę. Po usg genetycznym wszystko super - nt w normie, nosek długi, wyniki ok. samopoczucie ok . Ważę 4 kilo mniej niż w poprzedniej ciąży o tej porze. Gdyby ktos mógł podać mi linka do grupy na fb. Potrzeba mi trochę wsparcia, bo oprócz męża to nikomu jeszcze nie mówiłam, nawet rodzicom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaba102
Hej Ewa42 ma rację , fajne rzeczy są na A....o i OLx , ja korzystam dość często nawet żeby małej ubranka kupić , można całą pakę , a tam jest tyle że czasami dziecko nie jest wstanie tego znosić... Mama last ... olej byłego , po co sobie zawracasz głowę , teraz masz to co jest najważniejsze -DZIDZIUSIA-tylko to się teraz liczy i Wasz spokój , przeszłość jest bez znaczenia , jeżeli przyszłość tyle niesie z sobą-)) Ewa, a co do córci , czy synka , my nie liczyliśmy na dziewczynkę , a ja to nawet chciałam syncia , bo chłopaki w życiu mają lepiej , poza tym chłopaków już mam to pomyślałam że i mi będzie łatwiej , z dziewczynkami to podobno później mały hardcor jest-)))) Kataris , Morgan fajny chłopak jest , a Ty nie jesteś stara , jesteś w kwiecie wieku -)) , poza tym jesteś młodsza ode mnie , czyli smark=-))) Lila ma 2-a zęby na dole , przez co wszystko w zasięgu ręki ląduje w buzi , masakra, oczywiście skutkuje to już jakąś wysypką wkoło buzi , no zwariować można , co do słoiczków , marchewka odpadła w przedbiegach , jabłuszko też , ale za to skrobię takie świeże i to jej podchodzi najbardziej , co do zupek to lubi je jeść , ale ja mam wrażenie że po nich boli ją brzuszek-((( , sama już nie wiem , pediatra powiedziała zeby podawać , ale ja podaję tyko troszkę i to jeszcze je rozcieńczam , za to ziemniaka ugotowanego z masłem wcina tylko się kurzy-)),oprócz tego cyc , cyc , cyc , rano , wieczór, we dnie , w nocy-)) , co do zabiegu to nic Ci nie powiem , bo nawet na to nie wpadłam , że tak można-))) , kurdę jak jakas zacofana -))) , ale jak tylko weszłam na internet to wyskoczyło wiele klinik , musisz popatrzeć-)), ja to najpierw muszę zgubić nadmiar na brzuszku , który pozostał-)) no ale w tym zakresie trzeba sie zmobilizować , Chodakowską włączyć i po pląsać , tak samo nie zejdzie-)) Lila jak na razie obraca się na boczki , ale z brzuszka na plecki i odwrotnie to jeszcze nie ....... zaczekamy-) Majka gratulacje z ciąży , tylko się cieszyć , wesprzeć , mogę Cię jedynie dobrym słowem tutaj , a tak w ogóle to czego się boisz , decyzje podjęłaś , ciąża jest , teraz tylko się cieszyć , a nie zamartwiać-)) wątpliwości to każda z nas miała , nie ma co ukrywać , tego się nie uniknie , życzę pogodnych myśli-)) No to dalej do roboty!!(mówię do siebie)!!! Miłego dzionka Wam życzę-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaba102
A tak w ogóle to gdzie się podziała reszta Dziewczyn , Halo Jest Tam Kto?!!!!!!-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie czy te mamuśki które już nie planują więcej dzieci ingerujecie jakoś w swój organizm mam na myśli antykoncepcje hormonalną ,wkładkę itp.bo w naszym wieku pigułka to ryzyko zakrzepicy większe niż u młodszych a przy nadciśnieniu ja je mam i biorę leki to odpada .Metody naturalne za parę lat przy burzy hormonalnej przed menopauzą to spore ryzyko a ja więcej niż jedno dziecko po 40 stce nie ryzykowałabym,chodź wiem ,że są tu takie odważne kobitki ja do nich nie należę.Co wam proponują wasi lekarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodzi o PEARLY coś mi się żle kopiuje strona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi proponował tabletki, ale po próbach wątrobowych i badaniu na przepływy. Może jestem dziwna, ale polecam prezerwatywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam mam pytane czy tym kobietka ktorym sie udalo zajsc w ciaze i urodzic okolo 40, byly prowadzone na luteinie lub duphastonie,ewentualnie innym progesteronie, pytam odnosnie problemow zwiazanych z zakrzepica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zaszłąm w ciążę bez niczego, ale wiem, ze niektóre stosowały te środki, tak pisały na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka19744
gościu z 19. 27 Ja nic nie brałam i nie biorę. Antykoncepcji w postac***igułek także nie brałam i z zajściem w ciąże - przynzam nie było problemów - w wieku 38 byłam zaskoczona, że zaszłam - takie statystyki podają, że człowiek myśli, że jak skończy 35 lat to myśli że jest bezpłodny albo jak zajdzie to urodzi kalekę. a faktycznie nawet po 40 stce ok 96 % dzieci rodzi się zdrowych. Teraz w wieku 40 stu kilka miesięcy Generalnie jestem przeciwniczką wszelkiej chemii. Mam to szczęście, że przez ostanie, gdzieś 15 lat z leków tylko raz antybiotyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pisałam dawno ponieważ była w szpitalu tak się przeziębiłam ze skurcze dostała za wcześnie a jestem w 26 tygodniu teraz wszystko jest w porządku ma dużo leżeć i lezę moi mężczyźni mnie obsługując mnie bardzo bało się o moja córeczka która jest taka malutka jak by to przeżyła ale tam daj mi antybiotyk który zaraz pomógł kilka kroplówek i wszystko jest w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×