Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dlaczego Polacy tak bardzo zazdroszcza rodaczkom powodzenia?

Polecane posty

"Od 10 lat Emiraty przestawia sie z gospodarki "na rope" na gospodarke handlowo-turystyczna i finansowa z mojego punktu widzenia wychodzi im to swietnie" x wiesz - ale tutaj glos zabieraja ludzie ktorzy poza JU KEJ nigdzie nie mieszkali, nie maja byc z czego zadowoleni, to sie ciesza ze nie sa ciapatymi oraz ze nie pochodza z 3 swiata ;-))))) (moim zdaniem dubaj i wawa to roznica 5 swiatow w GDP na glowe;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Syria płonie i ścieka krwią, a poszczególne kraje UE zbroją i finansuje bandytów, reka w rękę z USA i Izraelem, Katarem, Arabią i Turcją" x jakos mnie to nie dziwi ze sa to akurat panstwa zachodnie ktore najglosniej krzycza o prawach czlowieka - oczywiscie dopoki im sie to z interesami godpodarczymi nie kloci;/ bo przeciez z czegos musza finansowac zasilki dla "biednych";/// x 15:44 Waszyngton to milionowe miasto, tzn ratusz przemówił ? Zrozum że to nie takie proste!" x ale przecie nikt nie mowi o miescie waszyngton;-) ;-) ;-) wiadomo ze jak sie mowi paryz zdecydowal to ma sie na mysli rzad Francji anie mera paryza;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To radzę przerzucić się na angielską wikipedię, która jest obszerniejsza i częściej aktualizowana. revenues from oil and natural gas currently account for less than 6% of the emirate's revenues. !!!!! http://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Dubai To tyle odnośnie Dubaju i ropy. Głupi mit powtarzany przez ignorantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość- 3 rzesza była dyktatura, tak jak ZSRR. USA to co innego, Obama nie może sobie jednomyślnie robić co chce, bo go zakują w kaftan. Musi mieć poparcie kongresu, senatu, ogólnie wielu ludzi. Dlatego właśnie "te siły" robią to po cichu a nie oficjalnie. jakby USA chciało zaatakować Syrię to by wysłali lotniskowiec czy atomówkę i po 2 godzinach by nie został kamień na kamieniu. Skoro nie robią tego oficjalnie tylko przez jakiś ciapatych rebeliantów, to znaczy że muszą być jakieś zgrzyty wewnątrz USA i dlatego takie podchody. ROR przemówiła :) ekspert od ekonomii i ogólnie od wszystkiego :) Dubaj to jedna wielka bańka mydlana. Jak jebnie to "ino roz". Dlatego potrzebna im ropa jak psu buda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 16:27 ty znów o Dubaju a ja o Emiratach. Zapytam po raz kolejny, Dubaj to jest państwo czy miasto? A ty mi dajesz ekonomię Dubaju. To ja ci wkleję ekonomię Abu Zabi... Do bani taka dyskusja! Najpierw zacznij rozróżniać Dubaj od Emiratów. Tak jak ja bym napisał, że w Polsce nie wydobywa się węgla, bo w Warszawie nie ma żadnej kopalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Dlatego właśnie "te siły" robią to po cichu a nie oficjalnie. jakby USA chciało zaatakować Syrię to by wysłali lotniskowiec czy atomówkę i po 2 godzinach by nie został kamień na kamieniu. " Piszesz bzdury i to Ty uogólniasz Pisałam o tym już wielokrotnie. Powtórzę: TO że Amerykanie nie weszli jeszcze do Syrii to tylko i wyłącznie zasługa Rosji i Chin, które wetują w ONZ wszelkie rezolucje. W interesie tych państw jest to, żeby Syria przetrwała. "Skoro nie robią tego oficjalnie tylko przez jakiś ciapatych rebeliantów, to znaczy że muszą być jakieś zgrzyty wewnątrz USA i dlatego takie podchody. " OFICJALNIE zbroją i finansują salafickich bandytów w Syrii i powtórze po raz enty: to że jankesi nie weszli do Syrii to tylko i wyłącznie zasługa wetu Chin i Rosji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
^^ być może tak jest i nie będę się kłócić. Po prostu nigdy nie interesowała mnie sytuacja na bliskim wschodzie, ale wiem jak to wygląda w USA. Zresztą przeciętny Syryjczyk pewnie nie wie że jest coś takiego jak Polska, więc nie jestem aż taką ignorantką :) Czyli w skrócie Syria trzyma sie z Iranem, Rosją i Chinami przeciwko USA i UE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stany Zjednoczone są mocarstwem światowym, głównie dzięki "podatkowi", który ściągają z reszty świata.Powodem do gromadzenia "podatków" w formie dolara jest właśnie ropa Tak długo jak dolar był jedynym środkiem płatności za ropę, miał on zagwarantowaną dominację , a mocarstwo amerykańskie mogło dalej ściągać "podadki" w formie dolara z całego świata. Jeśli dolar straciłby pokrycie w ropie, imperium USA przestałoby istnieć. Dlatego USA tak dąży do tego, aby ropa była sprzedawana wyłącznie w walucie dolara. W latach 70 Stany podpisały z Arabią Saudyjską żelazną umowe - o sprzedawaniu ropy, tylko za dolary - dlatego ten kraj (Arabia) jest bezkarny w swoich działaniach. " USA chciało zaatakować Syrię to by wysłali lotniskowiec czy atomówkę" Gdyby USA zrzuciło bombe atomową, byłoby skompromitowane w całej opinii publicznej i tyle lat propagandy o "szerzeniu demokracji i praw człowieka" poszłoby w śmietnik. Nie chodzi o wydobycie ropy, ale o walute. Irak nie został napadnięty, w celu propagowania demokracji i obrony praw człowieka. Wojna w Irakunastąpiła prawie natychmiast po ogłoszeniu Saddama, że będzie się rozliczał w euro w transakcjach za ropę. Chodziło o pokazanie światu, że każdy kto zażąda zapłaty za ropę w walucie innej niż dolar USA, będzie bardzo surowo ukarany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"[zgłoś do usunięcia] gość do gościa z 9:50 nie jestem zadowdolona ! sama zacytowałaś że nie liczą się skośnoocy to po c***a po raz dwudziesty piszesz o filipinach ???? boże jacy ludzie są tępi. " Sama jestes tepa. Nie uzywam slowa 'ciapaty' ale jest tutaj na forum taka jedna co ma meza z filipin i wszyscy nantym.forum nazywaja go ciapaty. P.s: filipinczycy nie maja skosnych oczu. Bredzisz kobieto. Bredzisz. Rowniez Timor jest chrzescijanski. Pewnie nie slyszalas o takim panstwie woec zajrzyj do atlasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" Zresztą przeciętny Syryjczyk pewnie nie wie że jest coś takiego jak Polska, więc nie jestem aż taką ignorantką" Przeciętny Syryjczyk doskonale wie,"że jest coś takiego jak Polska" Nie jesteśmy jakimiś niewykształconymi oszołomami. Syria jest jedną z piekniejszych kultur świata, zamknięcie Ambasady polskiej w Syrii nikogo nie obchodziło. Jest to państwo laickie, wielowyznaniowe i wieloetniczne, dopóki poszczególne państwa, nie zaczęły przerzucać przez granice salafitów, w celu destabilizacji i zniszczenia naszego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:09 a co z tego ma Unia Europejska? 17:10 nie ma państwa Timor, tylko wyspa nieuku. Jest państwo Timor Wschodni- populacja - milion :) Faktycznie przykład że hej. Z tego co czytam teraz na stronie wstecz, zaczęło się od polek z ciapatymi. Wychodzi na to, że Polacy mają nie wyśmiewać rodaczek z ciapatymi, bo przypadkiem może trafić się Polka z Timorczykiem Wschodnim? :D na jeden taki przypadek pewnie jest tysiąc Polki z Pakistańcem czy innym Bangladeszem... Granica błędu statystycznego. Filipińczycy są lekko skośni. Tu masz finalistki miss Filipin z 2010 roku: http://i2.pinger.pl/pgr257/a2e9f84b002088594cc1a188/miss+filipin+2010.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"17:09 a co z tego ma Unia Europejska? " Wiodące giełdy naftowe to NYMEX i londyńska International Petroleum Exchange, obie są w rękach Amerykanów. Najprawdopodobniej Aglia nie przeszła na walute euro, bo nie chcieli tego Amerykanie: gdyby tak się stało, europejska International Petroleum Exchange musiałaby się przestawić na euro, tym samym zadałaby śmiertelny cios dolarowi i strategicznemu partnerowi Wielkiej Brytanii- USA Jeśli doszłoby do upadku hegemonii dolara, to USA pociągnełoby na dno swojego strategicznego partnera - Wielką Brytanię.Dlatego Cameron wraz z USA i innymi państwami UE zbroi i finansuje salafitów muzułmańskich w Syrii, tylko po to żeby padł rząd Assada, który nie chce sprzedawać złóż za dolary i popiera pomysł walutowy Iranu. Euro jest w kropce, z giełdą irańską, chociaż nakładając embargo na Iran, najwidoczniej podjęto już decyzje. Gdyby jednak Irańska Giełda zaczęła sprzedawać w EURO to problem grecki przestał by istnieć. Ale jednocześnie spowodowało by to zapaść dolara... a że EURO jest zależne od Dolara (Dolarowe rezerwy walutowe europy) to upadek dolara szarpnął by także EURO. To że UE nałożyła embargo na Iran, spowodowało że Iran szuka pomysłu na to, jak dotychczasowych odbiorców ropy zastąpić nowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"strategicznemu partnerowi Wielkiej Brytanii- USA " Chodziło mi o: strategicznemu partnerowi USA - Wielkiej Brytanii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przekonałaś mnie. Najsilniejsze w Unii są Niemcy i Francja, a im zależy na silnym Euro, a nie na dolarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Gdyby jednak Irańska Giełda zaczęła sprzedawać w EURO to problem grecki przestał by istnieć." To już dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Problem Grecki jest taki, że nie mają przemysłu, a ich bankowość posypała się jak domek z kart. Co ma do tego Iran?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale Francja i Niemcy finansują "rebelię" na Bliskim Wschodzie. Jest to fakt, do którego sami się przyznają. W interesie takich krajów jak Niemcy, byłoby kupowanie ropy za walute w euro. Embargo Unii Europejskiej szkodzi samej UE - sami sobie wbijają gwódź do trumny, oprócz WB, w połączeniu z szerszymi sankcjami wobec Iranu, ma to szerokie konsekwencje. Iran wraz ze swym sojusznikiem Syrią stoją w obliczu wojny, która ma dyplomatyczny, wywiadowczy, ekonomiczny medialny i psychologiczny zakres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego ciekawi mnie dlaczego Francja i Niemcy finansują rebeliantów, bo wg Twojej teorii powinni finansować Asada (żeby wzmocnić euro kosztem dolara). Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ROR przemówiła ekspert od ekonomii i ogólnie od wszystkiego" x no rzeczywiscie wnosisz "wiele" tym postem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grecja, Hiszpania i Włochy, stanowią 70% zakupów irańskiej ropy w Europie .Gdyby Europejczycy przeszli na rozliczenia w euro w transakcjach naftowych nadałoby euro status światowej waluty rezerwowej – z korzyścią dla Europejczyków, z katastrofą dla USA Ceny ropy naftowej mają ogromny wpływ na wzrost gospodarzy, dlatego w szczególności dla takich krajów jak Grecja kupowanie irańskiej ropy w swojej walucie euro byłoby bardzo korzystne. To, że Unia nałożyła embargo na Iran, tylko zdestabilizuje euro i spowoduje szkody w całej gospodarce. Po prostu Europa strzela sobie "samobójce" Najsilniej poszkodowane przez embargo na eksport irańskiej ropy będą takie państwa jak Grecja i Hiszpania. Dlaczego więc,UE stoi po stronie Stanów a nie Iranu? Byś może Ameryka, której groził "koniec imperium", powstrzymała powstanie planowanej giełdy irańskiej, za pomocą gorączkowej retoryki o tym, jak to Irańczycy opracowują broń jądrową i za pomocą dążenia do wojny (co jest najgorszą strategią) - byćmoże to utorowało drogę do wspólpracy UE z Iranem Ameryka nie mogła dopuscić do tego, aby Irańska Giełda Naftowa nabierała rozpędu,bo to doprowadziłoby do zgonu dolara i zgonu mocarstwa USA Gdyż trwanie mocarstwa Stanów Zjednoczonych wymaga, aby ropa była sprzedawana wyłącznie za dolary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Wychodzi na to, że Polacy mają nie wyśmiewać rodaczek z ciapatymi, bo przypadkiem może trafić się Polka z Timorczykiem Wschodnim? na jeden taki przypadek pewnie jest tysiąc Polki z Pakistańcem czy innym Bangladeszem... Granica błędu statystycznego." x no nieeeee;-) to sie niktorym polaczkom w glowach nie miesci ze "mieliby nie wysmiwac", co nie?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość - to się nie trzyma kupy. Czemu więc Europa sobie strzela tego "samobója"? Płacą rebeliantom pieniądze żeby mieć droższą ropę i słabszą walutę? ROR- Twoje 2 ostatnie wpisy (jak zresztą 99% twych 'dokonań' na kafe) faktycznie dużo wniosły do dyskusji :D Musiał ci jakiś przystojny Polak mocno zajść na skórę. To zakrawa o rasizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rasizm czy glupote...? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to że ona jest głupia to każdy wie, ale jest również rasistką (przeciwko białej rasie) to dopiero niedawno zauważyłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grecja, Hiszpania i Włochy, stanowią 70% zakupów irańskiej ropy w Europie .Gdyby Europejczycy przeszli na rozliczenia w euro w transakcjach naftowych nadałoby euro status światowej waluty rezerwowej – z korzyścią dla Europejczyków, z katastrofą dla USA Ceny ropy naftowej mają ogromny wpływ na wzrost gospodarzy, dlatego w szczególności dla takich krajów jak Grecja kupowanie irańskiej ropy w swojej walucie euro byłoby bardzo korzystne. To, że Unia nałożyła embargo na Iran, tylko zdestabilizuje euro i spowoduje szkody w całej gospodarce. Po prostu Europa strzela sobie "samobójce" Najsilniej poszkodowane przez embargo na eksport irańskiej ropy będą takie państwa jak Grecja i Hiszpania. Dlaczego więc,UE stoi po stronie Stanów a nie Iranu? Byś może Ameryka, której groził "koniec imperium", powstrzymała powstanie planowanej giełdy irańskiej, za pomocą gorączkowej retoryki o tym, jak to Irańczycy opracowują broń jądrową i za pomocą dążenia do wojny (co jest najgorszą strategią) - byćmoże to utorowało drogę do wspólpracy UE z Iranem Ameryka nie mogła dopuscić do tego, aby Irańska Giełda Naftowa nabierała rozpędu,bo to doprowadziłoby do zgonu dolara i zgonu mocarstwa USA Gdyż trwanie mocarstwa Stanów Zjednoczonych wymaga, aby ropa była sprzedawana wyłącznie za dolary xxxxxx BRAVO!! w końcu jakaś inteligentna osoba. Oczywiście, że chodzi o walute. Każdy makler i finansista rządowy to potwierdzi To czego nie dokonał Saddam Husajn i czego nie pozwolili dokończyć Kadafiemu to teraz zrobi Iran. Będzie trząsł całym Bliskim Wschodem, choć pewnie te d*polizy ze Zjednoczonych Emiratów wspomogą USrAel. Aż na usta aż się ciśnie " Viva la revolution! Viva el presidente! Viva Ahmadineżad!" Niestety pomimo tych peanów pochwalnych nadlatuje nad Europę widmo wzrostu cen paliw i te nieszczęsne 10 zł za litr... Chyba, że Amerykańce litościwie przyślą nam ze 3 tankowce i współczująco pokiwają głowami mówiąc : "A nie mówiliśmy? Trzeba było od razu rąbnąć czymś w tych terrorystów islamskich". AMERYKA nigdy nie zgodziłaby się na układ Iran-Europa. Dlaczego? Ano dlatego, że przestałaby istnieć. Sankcje, embargo i medialna propaganda przeciwko Iranowi - miała na celu zmusić Persję do zmiany waluty w sprzedaży złóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no więc w kwestii USA cała trójka się zgadza :) ale mnie dalej ciekawi co na tym ambarasie zyska Europa?? Mar.v - jak dobrze zrozumiałem- twierdzisz, że USA dało Europie ultimatum - popieracie nas, albo wojna USA - UE ? Zabawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" to się nie trzyma kupy. Czemu więc Europa sobie strzela tego "samobója"? Płacą rebeliantom pieniądze żeby mieć droższą ropę i słabszą walutę? " To się jak najbardziej trzyma kupy. Czemu więc Europa zbroi i finansuje fanatyków islamskich? Czy w taki sposób kraje Zachodnie walcza o "wolność" i "demokracje"? Dlaczego to robi? Czy Ty nie widzisz, że poszczególne kraje UE dogadały się z Ameryką, na "podbicie" Iranu i wprowadzeniu waluty w dolarze, który będzie optymalny zarówno dla krajów UE jak i dla Stanów Zjednoczonych. Na zasadzie "wilk syty i owca cała". Podobnie było z Husajnem. W interesie Europy było popierać Irak w 2003 roku, ale tego nie zrobiono. Instalacje nuklearne w Iranie to tylko pretekst do rozopczęcia najazdu na Iran, tak samo jak broń masowego rażenia w Iraku za Husajna. Może Ty mi odpoiwedz na pytanie: Dlaczego kraje Unii wysyłają tony broni dla Salafitów w Syrii? Dlaczego destabilizują i niszczą ten kraj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Może Ty mi odpoiwedz na pytanie: Dlaczego kraje Unii wysyłają tony broni dla Salafitów w Syrii? Dlaczego destabilizują i niszczą ten kraj?" ; Przecież ja dokładnie o to samo pytałam to wy mi piszecie w kółko o USA i dolarze ! Sama się o to kurde pytam od 2 godzin !!!!!!! Odpowiedzi nie dostałam bo nic nie pasuje do tej układanki. ; Podsumujmy plusy i minusy jakie ma z tego burdelu Unia Europejska: ; MINUSY: - więcej islamskich fundamentalistów wewnątrz Unii - brak nadziei na mocną walutę Euro (bo dolar się przez to umocni) - wysokie ceny benzyny w Unii Europejskiej - utrata dobrego wizerunku - mniej pieniędzy w budżecie Unijnym (bo kasa z Unii płynie do rebeliantów) ; PLUSY: - nie widzę żadnego ! niech ktoś wymieni choć jeden (logiczny) bo inaczej cała ta teoria jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twierdzisz, że USA dało Europie ultimatum - popieracie nas, albo wojna USA - UE ? Zabawne. xxxxxxx Zabawne to jest twoje naiwne myślenie. Jeśli Iran zacząłby sprzedawać złoza za walute w euro, skończyłoby się "American Dream". Myślisz, że Ameryka na to pozwoli? Hahah nic bardziej mylnego To, że propagandowe media faszerują ludzi "papką" o zagrożeniu za strony Iranu, to tylko i wyłącznie swiadczy o tym, że zbliża sie napad na Iran. Myslisz, ze Ameryka niszcząc Irak szukała broni nuklearnej, albo chciała walczyc z "terrorystami" ? :D:D Nawet nie chodziło o wydobycie ropy, ale o walute, bez której Ameryka jest niczym na świecie. Prowokuja Iran zeby w koncu zablokowal ciesnine po to aby "nosiciele wolnosci i sprawiedliwosci" przyszli uwolnić uciskany naród. Zresztą dyskusja z osobą, która nawet nie wie jaki ma wpływ cena ropy na gospodarkę kraju jest bez sensu:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mar.v - piszesz jak jakiś robot :) wyraźnie pytam o Europę !!!! A ty mi zaś wyjeżdżasz z felietonem w 100% o USA i w 0% o Europie. Dyskusja z osobą, która zapytana o Europę pisze posta w całości o USA jest bez sensu. Jesteśmy jak sądzę wszyscy tutaj dyskutujący na terenie Unii Europejskiej, więc do cholery możemy choć przez chwilę odstawić na bok USA (tym bardziej że tu się wszyscy zgadzamy) i pogadać przez chwilę o Europie - dlaczego się w to wplątała ? Nie wiem jak mam to jaśniej napisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie zaś mi odpiszecie że USA chce zaatakować Iran dla silnego dolara i ani słowa o UE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×