Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dlaczego Polacy tak bardzo zazdroszcza rodaczkom powodzenia?

Polecane posty

Gość gość
"PLUSY: - nie widzę żadnego ! niech ktoś wymieni choć jeden (logiczny) bo inaczej cała ta teoria jest bez sensu." Już były podawane. Sprzedaż ropy irańskiej za euro, oznaczałoby upadek hegemonii dolara i imperium USA, które poszłoby na dno wraz z Wielką Brytanią. Pointeresuj się trochę ekonomią,: Niemcy są jednym z największych beneficjentów kryzysu w strefie euro. Innymi słowy inwestorzy wolą stracić, aby ulokować swe fundusze w bezpiecznych niemieckich obligacjach państwowych. Niemcy spokojnie przetrwają kryzys euro i jeszcze na tym zarobią, poczekają aż ropa irańska przejdzie na walute w dolarach. Mogą złamać się takie państwa jak Grecja. Idąc Twoja logiką: Po co atakowano Irak? Czy wiesz jak bardzo kraje Europy pod**adły finansowo w tej wojnie? Po co Rada Europejska wspierała wojne z Irakiem? Myślisz, że są głupi i naiwni? Europa jest super lojalnym sojusznikiem USA - na wojnach jedne państwa zarabiaja, inne tracą. Ale chodzi o jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprzedaż ropy irańskiej za euro, oznaczałoby upadek hegemonii dolara i imperium USA, które poszłoby na dno wraz z Wielką Brytanią. Pointeresuj się trochę ekonomią,: :) Jestem mgr ekonomii i widzę, że piszesz zupełne idiotyzmy ekonomiczne. Twierdzisz, że sprzedaż ropy Irańskiej za Euro byłby niekorzystny dla Euro? :D Umówmy się- USA jest na tyle dużym mocarstwem, że nie pójdzie na dno przez irańską ropę. Najwyżej dostaną lekko po łapach, ale na pewno nie pójdą na dno. Nie wiem też co ma do tego GBP? Błagam nie piszcie mi o USA ani o Iraku bo zaraz się zeżygam. Może napiszcie jeszcze wojnach w zatoce Perskiej , albo o kupnie Alaski od Rosjan. Piszmy o tym co na linii UE - Syria - Iran, a nie o USA i Iraku. Czy mi się wydaje, że na słowo syjonizm macie (gość i mar) gęsie skórki i żyły na czołach ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po tym twoim "zazyganiu" mgr.ekonomii,to pisac z toba nijak :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok to kończymy dyskusję bo do niczego to nie doprowadzi. Wnioski których się dowiedziałam: 1) Europa wspiera rebeliantów, bo nie chce przypadkiem mieć silnej własnej waluty, właściwie to im słabsze Euro tym lepiej dla Euro :) 2) Niemcom na rękę pustka w kasie Grecji (mimo że oni wtopili w 40% umorzone obligacje i finansują im teraz kroplówkę, którą Grecy dalej przejadają) 3) Irańska giełda ropy to jedyne źródło paliwa, i kto nie ma dostępu do Irańskiej ropy ten będzie jeździł rowerem i siedział przy świeczce w kożuchu. 4) Wszystkiemu złu na świecie winne jest USA i żydzi. PS: Jedyny logiczny powód wg mnie tego wsparcia przez Europę jest korupcja (płacą Stany, biorą decyzyjni i wojskowi europejscy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Jestem mgr ekonomii i widzę, że piszesz zupełne idiotyzmy ekonomiczne. Twierdzisz, że sprzedaż ropy Irańskiej za Euro byłby niekorzystny dla Euro? smiech.gif Umówmy się- USA jest na tyle dużym mocarstwem, że nie pójdzie na dno przez irańską ropę. Najwyżej dostaną lekko po łapach, ale na pewno nie pójdą na dno. Nie wiem też co ma do tego GBP? Błagam nie piszcie mi o USA ani o Iraku bo zaraz się zeżygam. Może napiszcie jeszcze wojnach w zatoce Perskiej , albo o kupnie Alaski od Rosjan. Piszmy o tym co na linii UE - Syria - Iran, a nie o USA i Iraku." Sprzedaż irańskiej ropy za Euro byłoby korzystne dla Europy, nigdzie nie napisałam że sprzedaż byłaby niekorzystna. Irańska Giełda Naftowa, której mechanizm byłby oparty na rozliczeniu euro, owszem byłaby Prawdziwą "bronią jądrową" A teraz wytłumacze Ci dlaczego : Europejczycy, zamiast kupować i trzymać dolary, aby zabezpieczyć swe płatności za ropę,mogliby płacić własną walutą. Przejście na rozliczenia w euro w transakcjach naftowych nadałoby euro status światowej waluty rezerwowej – z korzyścią dla Europejczyków. Chińczycy i Japończycy z chęcią skorzystaliby z nowej giełdy irańskiej, gdyż umożliwiłoby im drastyczne zmniejszenie swych ogromnych rezerw dolarowych i ich dywersyfikację. Rosjanie mają ogromny interes ekonomiczny w przejściu na euro – większość wymiany handlowej prowadzą właśnie z krajami europejskimi, z krajami – eksporterami ropy naftowej, z Chinami oraz z Japonią. Przejście na euro natychmiast uwidoczniłoby się w handlu z krajami europejskimi i z Chinami i Japonią. Choć euro mogło być wielkim zwycięzcą systemu petro-euro, Unia Europejska wykonuje działania przeciwne temu kierunkowi. To tylko świadczy, że USA i niektore kraje UE współpracują ze sobą przeciwko innym rynkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież ja (aż do początku ostatniego zdania) dokładnie to samo napisałam, ty to teraz napisałaś innymi słowami i udajesz że mi tłumaczysz :) I dochodzimy do ostatniego zdania. "To tylko świadczy, że USA i niektore kraje UE współpracują ze sobą przeciwko innym rynkom." Możesz rozwinąć? Co mają z tego te "niektore kraje UE" oprócz tego, że ich waluta (EUR) jest przez to światowym pośmiewiskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Błagam nie piszcie mi o USA ani o Iraku bo zaraz się zeżygam" Ale mechanizm działania jak w przypadku Irku jest bardzo podobny. Tak samo straszono bronią masowego razenia za Husajna, tak teraz strasza instalacjami nuklearnymi w Iranie. Mimo że Iran nie napadł żadnego kraje od bodajże 300lat. To ta sama powtórka z rozrywki. Chyba, że wierzysz, ze USA za pomocą "barbarzyńców" którzy codziennie mordują, znęcają się nad Syryjczykami, niszcza i wysadzaja budynki w miastach - oraz tak archaiczne budwole jak Kościoły, Meczety itp -, ze w ten sposób walczą o "prawa" człowieka i "demokracje" w Syrii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Sprzedaż irańskiej ropy za Euro byłoby korzystne dla Europy, nigdzie nie napisałam że sprzedaż byłaby niekorzystna." ; a kilka minut wcześniej ; "Sprzedaż ropy irańskiej za euro (...) które poszłoby na dno wraz z Wielką Brytanią." ; Czyli wychodzi, że pójście na dno Wielkiej Brytanii byłoby korzystne dla Europy? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napiszę capsem, może dojdzie :) NIE CHCĘ CZYTAĆ O USA BO SIE K***A ZGADZAM W 100% Z TYM CO PISZESZ NA TEMAT USA !!! TO PO C**J PISAĆ O TYM 25 RAZY TO SAMO ??? paniemaju ? Pytam się o Europę, a Ty dalej swoje że USA to i tamto, zaraz jeszcze wpadnie mar usmarować posta o American Dream. Jak Ci w szkole kazali napisać referat o Żubrach, to pisałaś referat o Bizonach? Jak ojciec wysłał do sklepu po ogórki, to przynosiłaś pikle? Ręce mi opadają, mimo że bardzo ciekawi mnie ten temat, ale chodzi mi o rolę jaką w tym konflikcie ma Unia Europejska, ale o tym jakaś zmowa milczenia panuje... Za to o mocarstwowości USA to mam dosyć czytania do końca życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Przecież ja (aż do początku ostatniego zdania) dokładnie to samo napisałam, ty to teraz napisałaś innymi słowami i udajesz że mi tłumaczysz usmiech.gif I dochodzimy do ostatniego zdania. "To tylko świadczy, że USA i niektore kraje UE współpracują ze sobą przeciwko innym rynkom." Możesz rozwinąć? Co mają z tego te "niektore kraje UE" oprócz tego, że ich waluta (EUR) jest przez to światowym pośmiewiskiem?" Gdyby Iran zaczął sprzedawać rope w walucie euro - z pewnościa doszłoby do końca mocarstwa jakim są Stany Zjednoczone. O to mi chodzilo w moim komentarzu powyżej. ""To tylko świadczy, że USA i niektore kraje UE współpracują ze sobą przeciwko innym rynkom." Embargo UE wobec Iranu to był bardzo zły ruch, gdyż doprowadzi to do zdestabilizowania euro. Ostatecznie embargo Unii Europejskiej zaszkodzi samej Europie, gdyż Arabia i inne rynki nie są w stanie zapełnić pustki po irańskim eksporcie ropy naftowej do Uni,. To tylko prowadzi do pogłębiania się kryzysu w Europie. Unijne embargo naftowe jeszcze bardziej "wtłacza" Europę w USA. Być może USA "gra" przeciwko Unii Europejskiej. Inną możliwością jest to, że Ameryka i niektórzy członkowie UE współpracują ze sobą przeciwko strategicznym konkurentom gospodarczym oraz innym rynkom. Stąd ta decyzja ze strony UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Czyli wychodzi, że pójście na dno Wielkiej Brytanii byłoby korzystne dla Europy? " Czepiasz się. Pisałam o krajach UE, z wyjątkiem WB. We wcześniejszych komentarzach już to zaznaczałam. Wielką Brytanie łączy z USA wieczne strategiczne partnerstwo, ale równocześnie ciąży ku Europie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EnekBenek88
To,ze w Syrii zachód wspiera al Qaide to oficjalna rzeczywistosc. Genialni sa ci politycy. Walcza z Al qaida, a potem jej wysylaja bron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej nie kłócić się "gościówy". Przecież ona sama nie wie, udowodniła to pytaniem: "Może Ty mi odpoiwedz na pytanie: Dlaczego kraje Unii wysyłają tony broni dla Salafitów w Syrii? Dlaczego destabilizują i niszczą ten kraj?" Ja widzę inną analogie z Irakiem (2 wojny), Afganistanem, Arabską Wiosną i teraz z Syrią. Wszystkie te kraje USA samodzielnie mogłyby zniszczyć błyskawicznie, nieprawdaż? Jeden guzik i jeb. No ale głupio by to wyglądało, nieprawdaż? Co by świat powiedział? USA zaatakowało? No jak to? Ostoja humanizmu agresorem? Do tego USA nie mogłoby dopuścić. Więc USA za każdym razem dla pozorów montuje za wszelką cenę tak zwaną "koalicję", na której czele oczywiście staje osobiście (potem jak trzeba się tłumaczyć przed ONZ, to ewentualnie stawiają na czele jakiegoś pionka z innego kraju). Wtedy nie ma już takiego smrodu, bo USA zawsze może powiedzieć "ejże, to nie my zaatakowaliśmy, to cała koalicja państw", więc wara od nas. Idźcie z pretensjami do koalicji. Koalicję montują na różne, przeważnie perfidne sposoby. Niektórzy na dźwięk słowa "Stany Zjednoczone" sami wypinają dupę (Olek Kwaśniewski, czy Radek Sikorski), inni chcą pieniędzy (Holandia), jeszcze inni uzbrojenia (biedne kraje w koalicji w Iraku czy Afganistanie), sposoby są różne, ważne żeby w tą "koalicję" zawiązać jak najwięcej krajów. Cel zawsze ten sam- co złego to nie USA. W Syrii jest mniej więcej podobnie. Próbuję (tak jak Wy) domyślić się tylko co USA obiecało niektórym krajom UE, że dołączyły do tak haniebnego ataku na Syrię. Inwestycje? Broń? Raczej nie. Sam nie wiem. Pewnie rezydencje dla polityków, rodzin i konto na kajmanach, to byłoby najbardziej logiczne. Jedyny plus jest taki, że Polska nie uczestniczy w tym cyrku, bo na pewno Obama (nauczony Irakiem i Afganistanem) do Tuska zadzwonił w pierwszej kolejności. Nie lubię Tuska, ale tu ma plusa że nie wplątał Polski w ten gnój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EnekBenek88
Ta dziewczyna z Syrii wam tego nie powie, chociaż doskonale wie o co chodzi (mam przyjaciela w Syrii i Syryjczycy nie chcą poruszac tego tematu) Syria od baardzo dawna nie tylko nie utrzymuje konatktów z Anglią, ale oba te państwa są bardzo niechętnie wobec siebie nastawione. Podobnie z francją. Syria była niegdyś pod mandatem francuskim, później Wielka Brytania okupowała Syrie. Dlatego państwa UE naniosły sankcje na Persje, bo Anglia razem z Francją chce odzyskać w "jej" mniemaniu tereny Syrii. Zapewne Francja i Anglia nie zgodziły się na współprace z Persją, dlatego cały ten pomysł nie wypalił. A jak wiadmomo - Francja, Anglia i Niemcy trzesa cala unia O to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dave gahan mozesz mi wyjaśnić
zresztą inni faceci też niech odpowiedzą, dlaczego przesiadujecie na kobiecym forum??? szczególnie że gdzieś czytałam że masz 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Francja i Wielka Brytania mają gigantyczny problem z islamskim fundamentalizmem. Jak czegoś nie zrobią, to będą mieli szariat w niedalekiej przyszłości. Wiem, bo mieszkałem zarówno w Londynie i Paryżu- to co się tam dzieje to strach się bać. Być może chcą przejąć Syrię, aby tam "pokojowo eksmitować" swoich agresywnych gości? To by tłumaczyło dlaczego posługują się rebeliantami-fanatykami. Chcą oczyścić nimi "ziemię obiecaną". To oczywiście hipoteza, ile to ma wspólnego z prawdą to nie mam pojęcia. Może kiedyś się dowiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pytającego gościa: Zawsze wchodzę tutaj jak mam dyżur w pracy (tak było wczoraj). Prześledź moje posty- przeważnie jest to 8 godzin gęstego pisania i potem 2-4 tygodnie cisza. Bo tak mam dyżury. Czemu tu? Czas szybciej leci, zresztą obskakuję 10 innych forów. Jestem informatykiem, szybko klikam, szybko piszę, szybko myślę. A dzisiaj wszedłem (jeden z nielicznych razy z domu) bo wczoraj zaczęła się ciekawa dyskusja i chciałem zobaczyć jak się rozwinęła (i się nie zawiodłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma problemu,ale bedac tak logicznym facetem , nie przeszkadza ci temat do jakiego sie tak dopisujecie? "Dlaczego Polacy tak bardzo zazdroszcza rodaczkom powodzenia?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinkamalinka.
a co do głównego tematu czyli "Dlaczego Polacy tak bardzo zazdroszcza rodaczkom powodzenia?" bo faceci Polacy są obleśni, rzadko się myją i matki wychowują ich na niedorozwojów. Kobiety Polki dbają o siebie i nie wyglądają jak ostatnie pasztety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dave gahan pewnie
należy do tych pasztetów więc tu przesiaduje po całych dniach i pisze nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dave gahan pewnie
powinni wywalic cie na zbity pysk z pracy, skoro zamiast coś robić konkretnego siedzisz na kobiecym forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Wszystkie te kraje USA samodzielnie mogłyby zniszczyć błyskawicznie, nieprawdaż? Jeden guzik i j** Myślę, że jest to nie mozliwe Wszystkie liczące się kraje Bliskiego Wschodu mogące stanąć za Iranem lub Syrią są w stanie wewnętrznego rozkładu . Egipt, Irak, Afganistann, Libia, teraz niszczona jest Syria. Arabia Saudyjska, Katar - to sojusznicy USA My też otrzymujemy pomoc militarną z Rosji. Gdyby doszło do wojny z Iranem, to do walki po stronie Iranu pójdą Chiny i Rosja - a wtedy scenariusz może być różny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EnekBenek88
:) /He he he he he USA z Europą, myśleli ze załatwią Irańczyków nakładając na nich embargo. Irańczycy znaleźli na to sposób - zaczęli podmieniać bandery i zmieniać nazwy tankowców :D:D I tak Iran omija embargo na eksport jego ropy naftowej. Heh naprawdę lubie Persów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dave gahan mozesz mi wyjaśnić
zrobiłam jak mówiłeś. przejrzałam posty masz smutne życie :( dziewczyna cie zostawiła, zapijałeś się i nienawidzisz kobiet. ale głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EnekBenek88
"dave gahan mozesz mi wyjaśnić" S********j Trollu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POLACY SĄ PASKUDNI
w większości mają mało męskie rysy. albo ciota z dziwną japą albo z kolie dres. mało jest facetów w miarę przystojnych, dobrze wyglądających i zadbanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dave gahan mozesz mi wyjaśnić
enekbenek ty s********j wraz ze swoim kolegą Dave to kobiece forum, na cholerę tu wchodzicie i wypowiadacie sie nie na temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klemenendynaa
dave i benek wrzućcie swoje fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×