Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamabruna

DZIDZIUSIE Z WRZESNIA 2012- zapraszamy do rozmow o nich!:-)

Polecane posty

Jak głodomorek ma dobrą noc to wsuwa tylko raz, ale to można na palcach jednej ręki takie noce mu policzyć... z reguły jest ok 3 pobudek. gdzie rzeczywiscie jest glodny bo wsuwa jak szalony. Mimo ze na kolacje zje wielka miche a zdaza sie ze i dopchnie bułą... i zeby nie bylo chudy jest:P tylo ze on nawet jak spi to co chwile zmiana pozycji i wedruje po calym lozeczku... o nim to tesciowa Mamybruna na pewno powiedzialaby ze ma adhd :D oczywiscie na szczescie juz nie tak czesto...al e raz na jakis czas zdarza mu sie ni stad ni zowąd nocka,teraz tak jedna dwie w miesiacu, gdzie przebudza sie co godzine poltorej...on zaraz zasypia ale juz nie bardzo...bo po ktorejs z pobudek jestem zbyt padnieta zeby zasnac.. Hickary powodzenia:) obys dobra rodzine sobie dobrala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garnier mineral
Czesc! tez jestem mama dziecka wrzesnioiwego:) ...mam pytanie odnosnie kleczenia dziecka ,jak zachowuja sie wasze dzieci siadajac z kleczenia . Czy przysiadaja na pietkach ,czy moze ladnie i plynnie przechodza do prawidlowego siadu jak z raczkowania. Podobniue zauwazylam ,ze dziecko dzis zaczelo przyjmowac pozycje czworacza i z niej podnosic sie do gory i przysiadac z d*pka miedzy pietami podobnie jak z kleku . Bardzo martwi mnie ta pozycja ,bo ponoc nie jest to najzdrowsze dla dziecka i powoduje liczne deforrmacje. Dodam ,ze dziecko ladnie siedzi posadzone ,nie siada jeszcze samodzielnie . Syn skupil sie na kleczeniu i wstawaniu ..dokladniej dziecko jest w pozycji jak do kleczenia i przysiada , a druga sytuacja przyjmuje pozycje czworacza i podnosi sie do gory jakby chcialo kleknac i znow przysiada podobnie jak w pierwszej sytuacji i zaczyna bawic sie zabawkami . Jak temu przeciwdzialac ? Czy miala ktoras mama podobna sytuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garnier mineral
czy ktoras z mam miala podobny problem ? bardzo prosze o porade i opisanie jak to u WAs wygladalo i w jakim wieku dziecko zaczelo tak siadac , z jakiej to bylo pozycji ,jak wygladalo to siadanie ,bo u nas najpierw bylo to siadanie na pietkach i wyciaganie nozek spod spodu do przodu , wtedy sie nie martwilam tym tak ,bo szybko przechodzil do prawidlowej pozycji mimo ,ze sama technika siadu nie byla prawidlowa natomiast teraz zostaje juz na stale w pozycji z rozjechanymi pietkami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buahahahhaha
http://www.niania.pl/opiekunka/joanna-k-73-9-21 i ty niby jestes ta swietna przedszkolanka? Podstawowych rzeczy nie wiesz o swoim dziecku a przechwalasz sie jakbys wszystkie rozumy pozjadala. A tych szkolen to 20 czy 30???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie:) U nas pogoda się popsuła trochę,wakacje się zaczęły a moja starsza ma tak straszny duszący kaszel że masakra,normalnie ręce czasami opadają.Mała od kilku dni nie chce wcale spać w dzień nie wiem czemu,broi niesamowicie a jak jej nie chcę czegoś dać to normalnie krzyczy na mnie:) :) Mamabruna moja mała sama zaczęła się podciągać w łóżeczku,upadała i wstawała tak jej sie to spodobało że na tylne szczebelki kładłam poduszkę,a jak nie ma kapci to też staje na paluszkach czasem stanie na całej stopie ale jak ma kapciuszki usztywniane to stoi na całej stopie.I chyba już jej nie bendę wkładała w chodzik bo tyle mam odradza ale czasami bez niego to nie daje rady,są i plusy i minusy chodzika. Muszę się pochwalić że moja dziewczynka nareszcie zaczyna siadać sama jeszcze nie opanowała tego do perfekcji ale już łapie jak o się robi,raczkować nie chce tak że pewnie nie będzie,ale ostatnio moja mama mi powiedziała że ja też nie raczkowałam. Mamusiabrusia gratulujemy ząbków :) widzisz nareszcie się doczekałaś:) A ile wasze maluszki śpią w dzień i czy wogóle śpią.Pozdrawiam i miłego dnia życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakowianka- wspolczuje starszej tego kaszelku:(. Gratulacje dla Niuni, ze zaczela siadac!:) Moj tez na nas krzyczy i wscieka sie strasznie jak cos nie jest po jego mysli:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Garnier- moj nie bawi sie na kleczkach, raczej przykleka na jedno kolanko jak zmienia pozycje. Siada z raczka i z boku, z kolan chyba tez czasami. Nie poradze ci wiecej, bo sie na tym specjalnie nie znam...ale chyba nic mu nie bedzie, to okres przejsciowy i dzieci ucza sie metoda prob i bledow. Nie sadze, zeby to prowadzilo do strasznych deformacji, chyba ze sie myle;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi chorobami to przegięcie jakieś a mówili że po wycięciu migdała nie będzie tak chorowała bo migdał łapie najwięcej,a wcale nieprawda łapie wszystko najpierw angina a teraz męczący kaszel.A nasza Zuza to wymusza wszystko mój m to terrorystka na nią woła :) :) już po kątach nas rozstawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamabruna a jak jest u Was ze spaniem w dzień Twój Bruś jest starszy od mojej i też ci nie śpi czy robi sobie drzemki,bo u nas od kilku dni jest masakra nie chce wcale spać i nie wiem czy już tak będzie czy minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bruno spi 2 razy w ciagu dnia. Po drugim sniadaniu i po obiadku tak od 30-40 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Garnier mineral poprawiaj swoje dzieciotko gdy siada pupa miedzy pietkami gdyz nogi uformuja sie w litere x,moja siostra tak siadala i teraz gdy chodzi to ociara sie dla niej kolano o kolano,z przodu nie jest to mocno widoczne,ale z tylu gdy idzie to juz tak,a i miala przez to jeszce taki problem jak byla mala to stopy staweiala do srodka.Moja mala siada z nozkami wyciagnietymi przed siebie lub po turecku,gdy raczkuje to najpierw siada na pietkach a potem wyciaga nozki przed siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lili zaczela siedziec chyba 2 miesiace temu ale na poczatku sama ja sadzalam,a pozniej z pozycji lezacej na pleckach przechylala sie na bok i raczka odpychala od ziemi.A z pozycji raczkowania jakos przechyla pupe na bok i siada odpychajac sie raczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodka Lilii- hickary mieszka na Mazurach;). Bruno byl dzis u tesciowej, bo my musielismy odebrac wynajmowane mieszkanie i maly lazil chyba kilka godzin z kupa, bo jest strasznie odparzony...co ja mam zrobic??? Czym to smarowac? Ma pupe jak koczkodan:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zazdroszcze, ze Lilii spi trzy razy dziennie. A o ktorej wieczorem kladziesz ja spac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słodka Lili jak ty to robisz że malutka ci tyle śpi,zazdroszczę oczywiście nie zapeszając:) Mamobruna ja używałam u Sandry mączkę ziemniaczaną i pomagała,i Zuza nieraz jak ma czerwoną d*pkę to robię to samo i też pomaga.Spróbuj może pomoże,Ja pamiętam jak moja Sandra raz się odparzyła nic jej nie pomagało żadne maście kremy nic,i moja mama kazała mi kupić mączkę ziemniaczaną to ją wyśmiałam a pózniej dziękowałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Co tu taka cisza? MamaAnia, Mamcia, Agrafka odezwijcie się! MamaAnia jak Sebastian, kiedy będzie miał zabieg? MamaBruna nie martw się, że Bruno jeszcze nie wstaje. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie np u mojej koleżanki synek zaczął sam chodzić jak miał 16 miesięcy. Hehe niezły tekst z tym adhd. Myślę, ze to po prostu taki etap rozwoju, że dzieci nie wyleżą. Pamiętam jak byłam u koleżanke, które miały roczne dzieci, to one je łapały i na siłę kładły, by zmienić pieluchę. Mi tez czasem już nerwy wysiadają i uczę się zmieniać jej pieluchę na stojąco :) Ojej to nieżle Ci teściowa przypilnowała małego. Może smaruj pupę sudokremem i wietrz często. U mnie Ania już wstaje gdzieś od 3 tygodni. Sama raczkuje, wstaje, siedzi, chodzi przy mebelkach. Chyba każde dziecko zaczyna naukę chodzenia od paluszków, a potem cała stopa. SłodkaLili wow, ale dużo mała ma zębów :) Moja Ania ma ich narazie 4. MamaBrusia jeszcze nie myję ząbków, ale chyba za niedługo zacznę. Mam już szczoteczkę i specjalną pastę Ziajka na pierwsze ząbki. Wow wcześnie wstaje. U mnie Ania też robi pobutki z samego rana, bo wstaje średnio 6 rano, choć zdarza się, że wstaje o 5.40! Za to śpi przed 20. W nocy daję jej jeść raz lub 2 razy. A o której Wasze dzieci idą spać i wstają? I o której mają drzemki? Ania ma 2 - pierwsza o 9, druga o 2. Trwają średnio godzinę czasu. Hickary podziwiam Cię, że masz dasz radę razem z Wiki pilnować inne dzieci. Dla mnie to hardcore. I jeszcze się zorganizować z tym wszystkim - jedzenie, spacery, zajęcia itp. Krakowianka życze powrotu do zdrowia małej. Ania za każdym razem, gdy wychodzę do pracy, to płacze, a mi się serce kraje. Na szczęście po jakimś czasie się uspokaja. Chce cały czas chodzić, więc latam z nią po domu i podwórku. Nie mogę jej nauczyć papa i kosi łapki, bo ona tego nie chce robić. A i oduczyła się samodzielnego zasypiania, z którego byłam tak dumna. Po powrocie z Polski teściowa chodziła z nią na spacery i nauczyła się zasypiać w wózku i teraz inaczej nie zaśnie w ciągu dnia i śpi w wózku. Na noc zasypia przy butli i kładę ją do łóżeczka. A Wy jak usypiacie dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj mialam dwojeczke oprocz mojej Wiki, nie bylo tak zle. :D Pewnie dlatego, ze Wiki to aniol. Wiadomo, wstaje , szaleje, ale... umie sie pieknie bawic, niemal nie placze, nie wymusza itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Mamabruna na odparzenie u nas (niestety po moich antybiotykach po cesarce sie Mlodemu rpzytrafilo) maka ziemniaczana a przede wszystkim wietrzenie wietrzenie i jeszcze raz wietrzenie:) Zreszta tego co slyszalam to chlopcow tak czy tak najlepiej minimum godzine dziennie wietrzyc zeby im sie sprzet nie zagotowal w pampersie. CO do spania to Rojber zasypia obecnie kolo 21 ok 6 przebudza sie jak wstaje do pracy poprzytula sie podje jak wychodze to zasypia i spi do ok 7,30 -7,45 w weekend tak sie normalnie budzi czyli to teraz jego pora:) drzemke ma ok 10 i na spacerze kolo 14. popoludniami rzadko spi. chyba dlatego tez ze musi sie nacieszyc powrotem rodzicow, bo w weekend mu sie zdarza pasc popoludniu. no albo jak jest szaro buro i ponuro za oknem to tez tak kolo 17 drzemke ma. z reguly 30-45 min. Co do zasypiania to wieczorem oczywiscie musi byc festiwal wstawania.. kiedy mu sie to znudzi;)? ale po bajce po prostu Rojber pada spac.. w dzien na spacerze w wozku zasypia, a w domu to musi byc padniety i trzeba mu kolysanke zaspiewac.. Juz nie zasypia tylko przy cycu:D uff choc sporadycznie jeszcze mu sie zdarza A Sebastian z tego co pamietam to wlasnie jakos w lipcu mial miec zabieg?? chociaz z moja pamiecia ostatnio gorzej niz za czasow jak sie czlowiek wysypial:P KIP moze Ania nie ma ochote na papa...sprobuj z czyms innym :) A jak opiekunka? sprawdza sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ! Hicary gratuluje odwagi i ze dalas rade ;-) Piotrus zasypia najczesciej przy meku ktore mu wypada najczesciej od 19-20 :-) ale to roznie bo nie kiedy sie po pol godzinki przebudzi i nie spi tak do 21.40 pozniej kolo 1-3 jedzenie i 7 rano pobudka na mleko ;-) Zazwyczaj maly ma drzemke na spacerku z godzinna , pozniej po obiedzie tak z 30 min a pozniej teZ gdzies tyle ;-) Teraz maly dostal jakiegos katarku a na dodatek zabki mu beda szly i strasznie wczoraj plakal ale nawet spal bo sie dwa razy obudzil , zobaczymy jak dzisiaj pogoda to znow na spacerej pojdziemy :-) wczoraj bardzo malo mi zjadl , rano kolo8 mleko pozniej dwa kawaleczki kielbasy na sprobowamie bo widzial ze jem , pozniej herbatnika jednego zupy praktycznie wogole , i kolo 17 malutko jagodek z malinkami :-) i o 19.50 mleko ... Tez uzywalam maki ziemniaczanej , na odparzenia , krostki itp :-) Jaka macie pogode jak narazie ? Planujemy z maluszkiem jak przejdzie mu katarek pojsc na basenik :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) My drzemke mamy kolo 10 i 14. Mis chodzi spac o 20 a wstaje okolo 8 rano. Noce przesypia bez karmienia:). Wieczorem po butelce klade go do lozeczka, daje cumelka, przytulanki, zapuszczam pozytywke, caluje i wychodze. W kilka minut zasypia:). To samo praktykuje podczas drzemek w dzien. 1 Hickary- a nie latwiej byloby ci jednak wrocic do przedszkola razem z mala?w kazdym razie trzymam kciuku, zebys jakos podolala pracy razem z Wiki:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D82- a jaka bajke oglada wieczorem Rojberek? Mnie jakos Bruna nie udalo sie zainteresowac zadna bajka, zaraz sie rozprasza. A oglada ze skupieniem tylko reklamy:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, w zlobku bym miala 15 dzieci na 2 osoby, a w domu dwoje. Na razie spotykam sie z roznymi rodzinami, pozniej zdecyduje :) Bo w lipcu mamy u siebie 2babcie i chca spedzic czas z wnuczka (caly rok sa za granica), wiec srednio miec tez inna dwojke od opieka. Wiki lubi bajki angielskie, np: baby einstein, baby noah, baby van gogh, http://www.youtube.com/watch?v=x-V8aAQZ0Q0 czasem jej wlacze. Fajna jest seria "Ucz sie z rodzicami", "Bylo sobie zycie", ale to dla starszych. Wiki niewiele sypia. Od 21 do 5 max 6, z 1-2 przerwami. W dzien 3 drzemki po pol h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamobruna ROjber nie oglada bajek tylko słucha jak mu tata czyta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Bruno ładnie zasypia:) Hickary dwie babcie..to sobie odpoczniesz:) MamaPiotrusia moze to wlasnie od zabkow ten katar i brak apetytu? u mnie pogoda zdecydowanie za ladna na pracowanie... czas zasunac rolety;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
D82- hehe, no czlowieka az nosi, zeby uciec z roboty;). Ja tez tak zawsze mialam;). Tatus czyta, no to super tato!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×