Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamabruna

DZIDZIUSIE Z WRZESNIA 2012- zapraszamy do rozmow o nich!:-)

Polecane posty

Mamobruna ja ostatnio mojego nauczyłam: pytam się, Adasiu jaki jesteś duży? taki jestes duzy i obie raczki podnosi do góry, smiejąc się. I robimy jeszcze "indianina" ale to juz dawno, a wczoraj moj skarbek zaczal tanczyc w rytm muzyki, widzac swoja kuzynke tanczacą :D Z mieszkaniem to faktycznie ciezko pewnie wynajac komus sensownemu zeby placil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja swoja niunke za mocno nachwalilam od 2 dni nie chce juz spac 3 raz,gdy po 15 wstanie to juz szaleje do 20 :) To zeczywiscie wasze dzieci juz duzo potrafia,Lil umie tylko bic bravo,robic papa dwoma raczkami i to tez czasami i reaguje na slowa: nie wolno,wtedy nie bierze do ust tej rzeczy lub nie dotknie,chociaz na kwiatki w domu to nie dziala ;) wtedy patrzy sie prosto w oczy smieje sie i lapie za tego nieszczesnego liscia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agraffka- fajne z tym jaki jestes duzy:) Slodka Lilii- no lubi kwatki i listeczki, typowa kobieta;). Chyba juz nie bedzie spac 3 razy, w koncu jest juz duza:). Bruno reaguje na " gdzie jest piesek?" , zaczyna sie rozgladac i gdy go namierzy to sie smieje:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoBruna Lili tez reaguje na gdzie jest kotek,a jak zobaczy to az krzyczy z zachwytu i kotek wtedy ucieka przestraszony ;D Lil naprawde dorasta dzis spala tylko raz! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama27.
Ja też mam synka z września. Lili, mój brzdąc, idzie spać 20-21.00, a wstaje 5-6, jak o 7 to jest święto. W dzień mało śpi... 1-2 razy. Jestem samotną matką i choć kocham mojego maluszka, to czasem odechciewa mi się wszystkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam :-) u nas tez maluszek robi papa , brawo , nunu pokazuje jak mu mowimy ze nie wolno nunu , mowi da ja czegos chce, pokazuje jaki jest duzy jedna raczka z paluszkiem wskazujacym :-) a i od dwoch dni stawia kroczki za raczki jak sie go trzyma :-))) Dzisiaj bylismy nad jeziorem chwile sie pobawil w wodzie i na kocyk :-) i sie bawil. :-) Moj tez spi dwa razy chyba ze nie kiedy 3 ale za to po pol h :-) przez to ciepelko maly mniej je :-) ale najwidoczniej tyle potrzebuje :-) Zabkow dalej nie ma :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hah, a co ja mam powiedziec jak moja zasypia 21-22 i wstaje o 5 lub przed? W miedzyczaswie budzi sie kilka razy a w dzien spi 30 - 60 min?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manabruna
Hej:) Mam pytanie: z czego pija wasze dzieci? Moj ma niekapka ale korek z niego wypada i musze kupic cos nowego, tylko sie zastanawiam co? Z jakich kubeczkow powinny pic starsze dzieci, zeby je przyzwyczajac do normalnego picia? Zastanawialam sie, czy mu tego korka nie wywalic z niekapka ale wtedy caly sok ma na sobie:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Piotrusia- gratulacje pierwszych kroczkow!:). A on nie raczkowal ? Mama27- no, na pewno samemu trudniej to wszystko ogarnac, choc zebym ja miala jakas wielka pomoc, to tez nie moge powiedziec...ale ktos musi kase do domu przynosic, wiec nie marudze, no przynajmniej sie staram:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Pogoda super więc cały czas spacery,spacery i jeszcze raz spacery.Gratulacje dla waszych dzieci za nowe umiejętności:) Moja mała dalej nie śpi w dzień już pomału się przyzwyczajam,może już tak będzie,zaczęła już sama sprawnie siadać ale dalej nie raczkuje i pewnie nie będzie:) Zuza robi papa,daje buziaczka,nauczyła się robić brawo i nareszcie usłyszałam słowo MAMA :) Mamabruna moja pije picie z butelki z canpola,nie chce pić z kubka niekapka,nie nalegam nie naciskam bo znowu przestanie pić. Pozdrawiam i słonecznego dnia życzymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Rojber pije z niekapka Lovi...predzej tak srednio mial ochote na picie ale przy obecnych upalach to ciagnie sporo. coraz czesciej mu zaworek wyciagam albo sam wypada...i coraz mniej wody laduje na ubraniu:) Gratulacje dla nowych umiejetnosci:) Mama27 trzymaj sie ! głowa do gory!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama27 to rzeczywiscie masz ciezko,w naszym wieku dzieci potrzebuja jeszcze duzo uwagi,moja to nawet za mna raczkuje do ubikacji i gdy siedze na kibelku to ta podciaga sie o moje nogi i tak stoi przede mna i wez cos zrob jak ona sie patrzy w oczy,troche tak glupio ;p Ale jak maz przyjdzie z pracy to juz znajde troche chwili dla siebie i mam to szczescie ze maz pracuje o roznych godzinach i czasami wezme rano w spokoju kapiel ;) Tak non stop samej i bez pomocy to bym chyba chodzila caly czas sfrustrowana. Mama27 masz moze oparcie u mamy i pomaga przy wnuczku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama 27 zycze Tobie wytrwalosci i Tylko sie nie zalamuj ;) Niedlugo nasze dzieci beda starsze i bedziemy mialy troche wiecej czasu dla nas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D82- no my tez pijemy bez zaworka tylko on nie robi przerw w piciu i sie krztusi lub wylewa wszystko na siebie:). Widzialam na spacerze, ze starsze dzieci pija z butelek z takim wysuwanym dziubkiem np. Butelki z Kubusiem. Moze cos takiego mu dac? No i jeszcze sa kubki z rurka ale nie wiem na ile sie sprawdzaja i przygotowuja dziecko do normalnego picia. Ja bym mu powoli tez dawala mleko z czegos innego niz butla ze smoczkiem. Prosze o rady doswiadczonych mam:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamabruna ja chyba nie pomogę bo nawet moja starsza córka piła z butelki też nie chciała niekapka,ale pamiętam jak skonczyla roczek uczyłam ją pić picie ze zwyklego kubeczka i jakoś nam szło,oczywiście w domu bo jak chodziliśmy na spacery to piła z butli. Chciała bym żeby malutka mi się nauczyła pić z niekapka ale zobaczymy:) Mama 27 pisz z nami zawsze kiedy będziesz miała ochotę.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie nie raczkowal :-) tylko podnosil raczki i nozki tak jak do raczkowania ale nie ruszal sir do przodu ani nic . Dziekujemy ;-) Moj maly narazie pije z takiej butelki z gumowym smoczkiem z canpolu i nie leci z niego :-) lub wlasnie z kubka LOVI 360 stopni :-) ze moze sie napic z kazdej strony . I jest bardzo fajny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Piotrusia a masz może jakiegoś linka jak wygląda ta butelka z canpola z niekapiącym smoczkiem bo chciałam taką kupić ale u nas nie ma w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusiei dzidziusie :-) U nas gorąco, i codziennie oprawie cały czas spędzamy na dworzu, wybralibyśmu sie nad wodę ale Patryk ma jeszcze gips i raczej do wody nie wejdzie :-( Dawidek patrzy za zwierzątkami jak się go zapyta gdzie kotek, piesek? Za tatą i bratem również. Robi kosi kosi łapki, i papa, zacz\ął świadomi mówić mama, am. A chodzika używamy na chwile obecną jako pchacza. Co do niekapka to mam z aventu. Pamiętam że po roku uczyłam małego pić przez słomke taką zwykła, a na dwór zabierałam butelke z kubusia wattera tak jak pisała mamapiotrusia to ona ma taki silikonowy zaworek i nic nie wyleci do puki dziecko nie pociągnie. Gratuluję dzidziusią nowych umiejętności :-) A i moje dziecko nadal budzi się często w nocy, więc ja również chodzę nie wyspana. Jeśli chodzi o opiekę nad małym to muszę przyznać że teraz to bardzo Patryk mi pomaga bo chociaż sama mogę iść do wc, bez asysty młodego hehe Przepraszam za błędy ale pisze na biega... W sobotę robie grilla imieninowego, macie jakieś sprawdzone przepisy na sałatki grillowe i sosiki? jeśli tak to proszę o przepisy :-) Miłego dnia życzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama27.
Bardzo Wam dziękuję za ciepłe słowa. Teraz szykuję nas do wyjazdu, jedziemy do mojej siostry zagranicę, mały śpi. Co do pomocy mojej mamy, zawsze mogę liczyć na wsparcie psychiczne z jej strony, tylko że mamy do siebie kawałek, a ona opiekuje się chorą babcią. Dużo pomogła mi sasiadka, jednak na urlopie nie chciałam już jej angażować, bo mi niezręcznie. Wczoraj miałam jakieś załamanie, ogólnie to staram się nie poddawać, nie użalać, bo wiem, że to nic nie da... Piszecie, co umieją Wasze dzieciaki, mój potrafi kosi-kosi, papa, brawo, cześć, uczę go teraz jaki jesteś duży. Teraz również ma taki okres, że bez mamy ani rusz, mówię czasem na niego "mój przylepek" :) Jeszcze raz Wam dziękuję, życzę miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez sama do poznego wieczora. Czasem maz wpadnie aby sie pobawic z mala chociaz pare minut w ciagu dnia, ale taka sytuacja jeszcze niestety troszke potrwa. Trzeba dac rade. W dodatku obie mamy za granica, a kolezanki... wiadomo, kazdy ma swoja rodzine. Wiktoria pije z kubka ze slomka od jakichs 2 miesiecy. Umie brawo, tanczymy, halo halo, buziaczek, pac (czolem o czolo), pip (dotyka noska swojego lub kogos, papa. Teraz uczymy sie c zesc i przybij piatke. A to dzisiejsze szalenstwa ze starsza o 7 miesiecy kolezanka: http://www.youtube.com/watch?v=yUKMeQivnlE&feature=youtu.be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama27- to fajnie, ze jedziecie do siostry, maly bedzie mial tyle nowych wrazen, ty tez zmienisz otoczenie:). Jak maluszek ma na imie? Mama Piotrusia- twoj malutki tak jak ja nie raczkowal, niektore dzieci juz tak maja i fajnie ze stawia pierwsze kroczki. Dzieki za linki do niekapkow:). Hickary- drugi filmik nie chodzi:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Chcialam odezwac sie wczoraj, ale kafe nie dzialalo i nie mogla mi sie wyswietlic strona. U nas jest ok. Ani teraz wychodza 2 gorne jedynki. Dla niani troszke placze, jak wychodze do pracy, ale potem jest ok. Coraz lepiej idzie jej raczkowanie i chodzenie przy meblach. Obstawiam, ze w tym miesiacu zacznie sama chodzic, no ale zobaczymy. A i zaczelam pomalu sadzac ją na nocnik. Daję też jej kanapeczki z wędliną i ogórkiem lub pomidorem. Mam pytanie: napiszcie co Wasze dzieci jedzą na śniadanie, II sniadanie, podwieczorek i kolację, bo szukam inspiracji. MamoBruna nie wiem, czy Ania boi się burzy, bo u nas takiej nie było narazie. Bruno bardzo duzo juz umie, Ania nie potrafi nawet polowy i jakoś tego jej nie uczę. Do picia używam kubka niekapka z TT z miękkim ustnikiem. Potem od 12 miesiąca niby stosuje się kubek ze słomką, chyba, że dziecko opanuje wcześniej. Hickary z tym spaniem masz gorzej niż ja, także współczuję. Ale ja i tak chodzę nie wyspana, bo co z tego, że Ania zasypia przed 20 jak wstaje po 5 rano! No i jeszcze w nocy wstaję raz lub 2. A ja chodze spac przewaznie kolo 23. I rano tak mi sie nie chce wstawac, a jeszcze i do roboty chodzę. O ja doskonale rozumiem, jak to jest wszystko samemu ogarnąć. Ania jest taka przylepa, ze ja jak tylko odchodzę na pół metra, to ona zaraz ryk. Albo pojde do kuchni, to ona za mną raczkuje i mi sie czepia za spodnie wstaje i placze, zeby ją wziąść i nic nie mogę zrobić. Wszystko więc robię jak ona śpi, a najwięcej wieczorami i wtedy padam na pysk. Agraffka nie pomogę Ci z tymi sosami, bo ja ich nie robię. Jedynie jak coś kupuję gotowce sos grecki, itp Hickary a z czego ten piasek, bo nie widzę za bardzo :) W co bawicie sie z dziećmi, jakimi zabawkami? Bo jak siedzę z małą, to mi brak pomysłów i nie wiem co z nią robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×