Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamabruna

DZIDZIUSIE Z WRZESNIA 2012- zapraszamy do rozmow o nich!:-)

Polecane posty

Mamobruna z tego co mówiła neurolog to nawet jak chodzić dziecko zacznie to najlepiej żeby na bosaka w domu chodziło:) Jogurty młodemu daje dorosłe - naturalny łącze z jakimiś owocami. Miśkoptów nie próbowałam. ALe widziałam, że w Rossmanie są jakieś orkiszowe ciasteczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj Rojber jest z tych co wolą mniejsze porcję ale za to częśćiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobre te miskopty? bo probowal Rojber jakies ciasteczka z hippa i tez byly strasznie slodkie to wyplul Poki co ze słodkości to owoce mu bardziej podchodzą,.. nie powiem żebym się nie cieszyła:) Chociaż moje ciasta też wsuwał chętnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) D82 Ania ma 4 ząbki - 2 dolne jedynki, i 2 górne dwójki, a teraz idą jej 2 górne jedynki. Dzięki bardzo za linka i za napisanie porad neurologa :) Jeśli chodzi o nocnikowanie, to ja to wprowadzam bardzo powoli, bo też nie zawsze mam czas i nie chcę Ani zrazić. Na razie polega to na tym, że jak tylko zobaczę, że ona się pręży i zaczyna robić k...ę to ściągam jej pampersa, sadzam na nocnik, daję jej przed nos książęczkę z obrazkami i ją w ten sposób zabawiam i ona się załatwia do nocnika. I mówię - Ania robi ee. A kanapeczki je, ale ja jej sama do buzi wkładam. Bo jak dam jej jedzenie na talerzu, czy na foteliku do karmienia, to ona prawie całość ugniecie w ręce i wyrzuci na podłogę. Czy Wasze dzieci rzeczywiście ładnie same jedzą? Czy je karmicie? Nie wiem czemu, ale Ania od kilku dni przestała jeść owoce. Wkładam jej do buzi, a ona wypluwa :( Jedynie, co toleruje to jabłko, gruszka, ananas. W słoiczkach je owoce, ale normalne nie chce :( Mamabruna ja normalnie daję surowego ogórka i pomidora, tylko pomidor bez skórki, a arbuza już dawno Ani dałam. W sumie to już próbowała prawie wszystko. Np wczoraj jadła z nami botwinkę - oczywiście bez śmietany, a na dziś przygotowalam zupę koperkową. Ten kubek 360 stopni mam, ale dawałam go Ani jak miała pół roku i nie chciała z niego pić. Potem spróbuję jeszcze raz jej dać. A z jakiś miesiąc temu dałam Ani ogórka kiszonego i małosolnego. To po tym małosolnym bolał ją brzuszek. A czy Wy absolutnie nic nie dajecie słodkiego? Ja daję małej biszkopta albo jakieś ciasteczka dla dzieci. Dziewczyny a czy jesteście w stanie coś zrobić przy dzieciach? Ja Anię nawet jak wsadzę do chodzika, to ona ryk. Normalnie wysiadam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i zapomniałam się spytać - tę jajecznicę to robicie na patelni czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIP ja Piotrusia karmie kanapeczkami bo by to samo zrobil bo jeszcze nie umie nawet sam jesc :-) tez juz dawalam botwinkowa , ja malego na nocnik narazie nie sadzam bo wiem zeby nie zrozumial o co chodzi :-) Ja daje od czasu do czasu kawalek czekolady , misia lubisia z nadziniem , herbatniki i biszkopty :-) raz na jakis czas nie zaszkodzi ;-) Jezeli sie zabawi w lozeczku i ma flache z piciem to moge spokojnie ogarnac , odkurzyc , kurze , pranie itp . ;-) tak samo jak siedzi w foteliku do karmienia ale wtedy wszystkie zabawki laduja na podlodze :-) Z owocow nie lubi nektarynek i malinek . We wannie jak sie go myje to kombinuje juz wstawanie , marazie na kolanka . Nie uwazacie , ze jeszcze za wczesnie na nauke z rola nocnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoPiotrusia ja dawałam już Ani normalny ogórek i zupę ogórkową i kiszony ogórek. Tylko tak jak pisałam, po małosolnym bolał ją brzuszek. Co do nocnikowania każdy ma swoje zdanie, ja chcę żeby mała w miarę wcześnie oswoiła się z nocnikiem. Mego brata dzieci już koło roczku wołały same a i moja mama też nas już uczyła, jak mieliśmy po 10 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam czas ze rozwazalam kupno chodzika, ale to byl jakis skok rozwojowy czy cos. Przy Wiktorii jestem w stanie zrobic wszystko, nawet sprzatac przez 6 h bez przerwy, tylko zmienia ze mna pomieszczenia i zabawki :) Jak mnie widzi to jest ok i moge robic co trzeba. My mamy 6 zebow i idzie 7 i 8. Wiktoria sama je. Z miski na przyssawke. Tzn rzeczy w kawalkach, bulke, warzywa, mieso, kanapke. Oczywiscie kasza i in rzeczami co sa bardziej plynne ja karmie. Jajecznice wrzucam na patelnie. Na wodzie. Woda wyparowuje, a zanim tak sie stanie jajko jest ladnie sciete. Podjelam decyzje, bede zajmowala sie tym rocznym dzieckiem, to od wrzesnia, teraz mamy adaptacje, raz na jakis czas. :) Doszly Wiktorii zabawki - zamowilam taki zestaw: http://allegro.pl/mega-zestaw-zabawek-fisher-price-vtech-leap-frog-i3358416688.html , przemylam IPA, wywietrzylam (bo wypoarowuje) i sa super. Chyba z miesiac licytowalam snajperem rozne aukcje aby okazyjnie nabyc jakis zestawik. Nie zapeszajac, Jak wyszly Wiktorii 2, to od trzech nocy spi ladnie, z jedna pobudka. A tak z ciekawosci, sa u nas jakies samotne mamy czy wszystkie zamezne? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d 82
Jajecznice robie na wodzie, jak Hickary Co do slodyczy to troche Rojbrowi domowego ciasta dalam raczka je sam owoce w kawalkach ,warzywa czy chlebek kaszke, zupke itp ja mu daje lyzeczka. Ja na szczescie moge spokojnie cos robic przy Rojberku ale jak za dlugo to mnie zaczepia... no i musze go gonic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bruno pokazuje palcem ale to chyba raczej bezwiedne;). Hickary- ales nakupila zabawek, Wiki oszaleje ze szczescia:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hickary ty walnieta jestes zdrowo...A dziecko masz najlepsze na swiecie..... Zal......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) U mnie zimno i pada deszcz...a kiedy pada dzieci sie nudza....;). Mama Piotrusia- a powiesz, maly umie i chetnie pije z tego kubka 360 stopni Lovi? Kupilam mu Ekojogurt tylko nie wiem czy mu bedzie smakowal sam a w domu mam tylko jablka i nektarynki. Wstal o 4 rano i usiadl sobie w lozeczku ale udalam, ze nie widze, wiec on tez poszedl spac...:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Babeczki, U nas w miare wszystko ok, jutro chrzciny Brunolisa, od tygodnia jest u nas tesciowa, nauczyla Brusia kosi, glaskac nas po twarzy, pokazywac jak sie przytula, krzyczec "daj", przybic piatke, no i usypiania na rekach:P Odezwe sie po zamieszaniu, zeby nadal mamy dwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D 82
czesc:) jeju Hickary co Ty masz zamiar robic z taka iloscia zabawek?? Mamusiabrusia to sie tesciowa postarala;) coz babcie sa od rozpieszczania;) Rojber pokazuje palcem, jak sie go poprosi typu pokaz gdzie piesek ma nosek, oczko itp jak cos chce to sam biegnie zabrac;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) D82- no, to Rojberek madry, skoro juz pokazuje:) Mamusiabrusia- oby wam sie chrzciny udaly, trzymam kciuki szczegolnie za pogode:). A to usypianie na rekach, to uwazaj, bo pozniej sobie nie poradzisz...:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My juz mamy chrzciny za soba , jak mial maly 2 mies :-) u nas pogoda zimna ale pojdziemy na spacerek :-) zrobilo mu sie znow ciemieniuszko , musze m to wyczdsac :-)) Udanych chrzcin zyczymy :-) oby sie troche cieplej zrobilo :-) Gratulujemy postepow maluszkow.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Piotrusia- na ciemienuszke dziewczyny mi tu radzily a ja wyprobowalam zwykla oliwke dla dzieci- posmarowac, potrzymac pol godziny pod czapeczka, pozniej wyczesac i umyc glowke szamponem, ja polecam szampon Oliarum. Potem wytrzec skore glowki dosc mocno pieluszka . U mnie na szczescie dzis jest slonecznie i bardzo przyjemnie!:) a rano myslalam, ze znow pogoda bedzie podla. Coz, mila niedzielna niespodzianka:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupilam kubek 360 stopni Lovi, jutro proba, oby umial z tego pic...:O Poza tym spal dzis tylko raz! Oby to byl niechlubny wyjatek...:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Mamusiabrusia jak chrzciny się udały? Mamobruna w imieniu ROjbra dziekuje za komplement:) Chociaz on jest po prostu troche starszy:) no i nie ma wsrod nas dziecka ktore by umialo wszystko... ROjber za diabła nie chce się nauczyć dawać cześć... piątkę przybije, ale jak ma dać cześć to zabiera rączkę i się wścieka... cóż indywidualista mi się trafił:P Nasze maluchy sa coraz wieksze i potrzebuja coraz mniej snu... a poza tym coraz wiecej potrafia to szkoda im czasu na spanie;) Jak kubek sie sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubek kiepsko...nie umie czy nie chce z niego pic i sie wscieka:(. Chyba prawie 40 zl. poszlo w bloto:(. U mnie sajgon, bo musze sie spakowac na wyjazd i rownoczesnie przygotowac kuchnie i lazienke do remontu...nie ogarniam tego wszystkiego, bo Bruno wymaga caly czas uwagi a trudno sie rozdwoic;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide sprzatac przedpokoj i upychac gdzies buty, bo tam bedzie robiona podgrzewana podloga, wiec musze tez wszystko oproznic. Skad sie bierze tyle butow?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, 28 sierpnia. pospieszyło się trochę chłopakowi na świat może za jakiś czas kubek jeszcze się spodoba? O..jakis wakacyjny wypad? to udanego wyjazdu... no i bezbolesnego remontu:) u mnie rok temu sie ciagnal i ciagnal... a butow to nigdy za wiele.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×