Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ktoś tu chyba zwariował

3 letni syn koleżanki pije herbatę z butelki ze smokiem!!!

Polecane posty

Gość ktoś tu chyba zwariował

Wczoraj odwiedziła mnie koleżanka,której dość długo nie widziałam. Jak rozmawiamy przez tel to raczej nie mamy zwyczaju porównywać co które dziecko potrafi,bo jak wiadomo każdy rozwija się swoim tempem. Ale jak zobaczyłam,że ona malemu daje butelkę ze smokiem do picia,to mi szczęka opadła... Pytam jej czemu mu nie da pić normalnie z kubka,to stwierdziła,że jego uspokaja ssanie z butli-a w sumie jest bardzo energiczny i krzyczący. Pytam więc co z zębami,a ona na to że nic. Mały ma duże przerwy między zębami i nie będą mu się psuły,tak jak i jego siostrze, która ma już 8lat i TYLKO 4 PLOMBY :O Zębów nie myla małej do póki nie poszła do zerówki. A niby to dziewczyna wykształcona i obyta,a uważa,że nie trzeba myć dziecku do 5-6rż zębów :( Ale z moim zdaniem w tym temacie się nie zgodziła bo przecież ona ma już 2 dziecko a ja pierwsze więc się nie znam i jestem przewrażliwiona... Myjecie zęby dzieciom? Kiedy skończyły pić z butli? Mój miał 5mcy jak pił z kubka wodę i 13mcy jak pił mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwielbiam takie mamuśki jak Ty co sie wpierniczają w nie swoje sprawy-jej dziecko-jej sprawa! Moje dziecko za to do 3 lat piło kakao na noc z butelki i ma ładne ząbki i nie widziałam w tym problemu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś tu chyba zwariował
To nie chodzi o to kto lepiej dziecko wychowa. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ... oszalałyście..
Kto to widział 3 letniemu dziecku dawać cokolwiek do picia z butelki ze smoczkiem??? Już ok roczne, najpóźniej półtoraroczne dziecko nie powinno pić z butelki.. nie róbcie z dużych dzieci niemowląt!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś tu chyba zwariował
Jasne normalne-jakoś na ulicach nie roi się od 3latków z butlami :O Spytałam jej jak w takim razie widzi jego obecność w przedszkolu, bo tam nie będzie pił z butelki to powiedziała,że jeszcze cały przyszły rok będzie siedziała z nim w domu :O Ona sumie od 9 lat nie pracuje i chyba nie chce wracać jeszcze do pracy i dlatego robi z niego taką ciamajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możnaaaa to aż tak straszne wykroczenie nie jest ;) ale można też taki kubeczek z dziubkiem zamykany kupić może akurat się spodoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
07.06.13 [zgłoś do usunięcia] ... oszalałyście.. Kto to widział 3 letniemu dziecku dawać cokolwiek do picia z butelki ze smoczkiem??? Już ok roczne, najpóźniej półtoraroczne dziecko nie powinno pić z butelki.. nie róbcie z dużych dzieci niemowląt!! I nie robcie na sile z Waszych dzieci "starych - malutkich" Ja akurat nie widze nic zlego w tym zeby nawet 4 letnie dziecko wypilo mleko z butelki ze smoczkiem. Jesli daje mu to poczucie bezpieczenstwa ....? Od 5 minut smoczka w buzi zeby sie mu nie skrzywia i nie zepsuja.... Pozwolcie, drogie mamy, dorastac Waszym dzieciom we wlasnym rytmie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisz ze zrozumieniem, to bedziemy ze zrozumieniem czytac! Nadal nie wiem jaki masz problem i w czym mozemy Ci pomoc? zakladam, ze Twoje dziecko pije samo z butelek bez smoczkow, nie ma zadnych dziur w zebach i ani jednej plomby i jest najlepiej wychowywanym polskim dzieckiem, wiec nie wiem jakie mozesz miec inne problemy? zajmij sie wlasnym tylkiem, moze wlasnie dlatego jestes taka przewrazliwiona mamuska, bo to Twoje pierwsze dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
butelka to jeszcze pol biedy bo niektore matki jeszcze karmia cycem 3 latki.to dopiero tragedia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszalałyście,..
O rany.. picie z butelki daje 3 latkowi poczucie bezpieczeństwa, a picie z kubka wywoła traumę... rany, co za argumenty,, I nikt tu nie robi z dzieci starych maleńkich... ale widać, niektórzy uważają, że butelka czy pierś dla 3 latka jest ok, pampers dla 4 latka- a czemu nie, papki dla 1,5 rocznego dziecka też w porządku.. Ludzie.. dajcie dzieciom możliwość nabywania umiejętności zgodnie z wiekiem.. podajcie 4-5 miesięcznemu dziecku niekapek, spróbujcie dać kupek gdy już siedzi, dajcie szansę wyrosnąć z pieluch itp.. i nie podawajcie 2latkom smoczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś tu chyba zwariował
Wyobraź sobie, że moje dziecko nie ma ani jednej plomby,bo dla mnie nie jest normalne aby 3 latek miał zepsute zęby. I czy muszę mieć problem i oczekiwać pomocy? Tutaj raczej rzadko kiedy ktoś ją uzyskuje bo takie mądre zaraz wyzywają i szydzą z ludzi. Zadałam bardzo proste pytania-jak nie potrafisz na nie odpowiedzieć to ciao!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka postu pewnie dziecku nie dajesz wejsc do piasku masakraa z toba heh ale zdziwienie ze 3 latek heh zal mi ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OSZALALYSCIE cichoo!! bo Cie nazwa wyrodna matka:Di zeby uratowac tutaj swoja reputacje napisz ze karmilas cycem do 5 lat:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś tu chyba zwariował
I to nie jest 5 minut przed snem. Była u mnie 3 godziny co najmniej połowę tego czasu dzieciak żuł tą butelkę. Wypił 4 czarne herbaty słodzone po 2lyż cukru. Nie żałuję,jak dla mnie mógłby zjeść całą cukiernicę,ale cukier+teina działanie mega pobudzające...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Typowy objaw braku wlasnego zycia - zycie zyciem innych! Moze pracy poszukaj, bo takie przewrazliwione matki zazwyczaj niechcacy krzywdza wlasne dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś tu chyba zwariował
Że niby ja nie daję dziecku wejść do piaskownicy? a po czym to niby wnioskujesz? Otóż moje dziecko samo wchodzi nie tylko do piaskownicy, ale o zgrozo na zjeżdżalnię... To że dbam o zdrowie i higienę dziecka to fakt źle o mnie świadczy. Domyślam się że wy w takim razie zębów też nie myjecie,bo po co? Skoro dziecku nie trzeba myć to sobie też nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"2013-06-07 17:05:16 [zgłoś do usunięcia] oszalałyście,.. O rany.. picie z butelki daje 3 latkowi poczucie bezpieczeństwa, a picie z kubka wywoła traumę... rany, co za argumenty,, I nikt tu nie robi z dzieci starych maleńkich... ale widać, niektórzy uważają, że butelka czy pierś dla 3 latka jest ok, pampers dla 4 latka- a czemu nie, papki dla 1,5 rocznego dziecka też w porządku.. Ludzie.. dajcie dzieciom możliwość nabywania umiejętności zgodnie z wiekiem.. podajcie 4-5 miesięcznemu dziecku niekapek, spróbujcie dać kupek gdy już siedzi, dajcie szansę wyrosnąć z pieluch itp.. i nie podawajcie 2latkom smoczków. " To ze dziecko wypije rano mleko z butelki nie oznacza ze nie umie pic z kubka czy ze szklanki ... ludzie opanujcie sie !!! Ja Wam tez zabiore ulubiony kubek, maskotke ktora nosicie "na szczescie" w torebce i nie pozwole Wam ogladac ulubionego serialu pod pretekstem ze "musicie dorosnac" .... :O Zmuszacie dzieci do dorastanie W WASZYM tempie, pozbawiacie ich atrybutow dziecinstwa kiedy nie sa jeszcze na to gotowe ... a pozniej dziwicie sie dzieci znerwicowane.... POZWOLCIE WASZYM DZIECIOM BYC DZIECMI... tak dlugo jak dlugo tego potrzebuja !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś tu chyba zwariował
No wyobraź sobie że nie muszę szukać,bo jestem w pracy do 20tej. Ja w odróżnieniu od kolezanki pracuję. I co Ty wymyślasz? Jestem nadopiekuńcza,bo moje dziecko myje zęby, nie pije z butelki ze smokiem TYLKO Z NORMALNEGO KUBKA To raczej ona jest nadopiekuńcza,bo z dziecka robi niemowlaka :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli dziecko same na zjezdzalni i w piaskownicy, a mama w tym czasie na lawce plotkuje z osiedlowymi plotkarami! A myslalam, ze matki nie pracuja, zeby spedzac czas z dziecmi i je wychowywac, a tu maluchy samopas sie bawia, robia co chca i najlepiej niech nie podchodza i o nic nie pytaja, bo mama zajeta... I co z tego, ze zeby ladne beda mialy.. haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś tu chyba zwariował
Ha ha ha :D gościu coś Ci to wróżenie kiepsko idzie i zmieniasz kierunki ataku na ślepo... Otóż moje dziecko nie chodzi samopas,bo mam je cały czas na oku i nie mieszkam w bloku tylko we własnym domu z ogrodem w którym dziecko ma zrobiony plac zabaw. A poza tym jak już pisałam PRACUJĘ. Co prawda na pół etatu ale jednak. W tym tygodniu jestem od 16-20 więc prawie cały dzień mam dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odlicz od tego te pare godzin dziennie, ktore marnujesz na kafeterii haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość22dsd
mój syna ma 2 lata i je kaszę z butelki, ale z taką wielką dziurą i kompot/herbatę z niekapka, ale z takim silikonowym ustnikiem, jednak z normalnego kubka też potrafi pić i pije nieraz zamiennie; nie mam zamiaru o specjalnie oduczać; wolę żeby mial krzywe zęby, ale jadł to co zdrowe, a czego inaczej nie zje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .. oszalałyście..
A niech mnie nazwą wyrodną matką.. ;) na pewno nie pozwolę dziecku tak długo pić z butelki.. będę stawiała na kubki, łyżeczki.. na samodzielność w ubieraniu itp. Mój synek niedługo kończy 5 miesięcy, pije z butelki ze smoczkiem, pije z niekapka z miękkim ustnikiem (jest to trudniejsze do opanowania niż butelka), pięknie je z łyżeczki. Mam butelkę treningową z firmy MAMbaby.. ona ma taką inną końcówkę zamiast smoczka.. niedługo spróbujemy w tym podać mleko, a jak będzie siedział to będzie uczył się pić z kubka.. zobaczymy jak pójdzie.. ale butelka szybko pójdzie w odstawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś tu chyba zwariował
Może Ty tu spędzasz parę godzin :O gratuluję w takim razie. Ja na forum wchodzę głównie w pracy jak nie ma klientów (ale ze swojego telefonu,nie mam neta w kompie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś tu chyba zwariował
Jej syn NIE UMIE PIĆ z kubka czy szklanki, a w zasadzie to jeszcze nigdy nie pił... Nie je sam- poza ciastkami czy chrupkami które może wziac w rękę, ale łyżką, widelcem a tym bardziej nożem się nie posługuje. Nawet kanapkę mu trzyma żeby się nie ubrudził...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, masz zdecydowanie jakies zaburzenia emocjonalne.Wtracasz sie do tego jak Twoja kolezanka wychowuje dziecko sama pracujac, co dla niektorych matek jest nie do pojecia, zeby zostawic dziecko bez matki i isc do pracy, wiec tak naprawde tez Ciebie mozna za to objechac. Hipokryzja jest wytykanie "bledow rodzicielskich" innym samemu je popelniajac. W dodatku bierzesz udzial w jakichs glupich dyskusjach tlumaczac sie jak nienormalna. Diagnoza jest jednoznaczna: poszukujesz za wszelka cene akceptacji i potwierdzenia, ze jestes dobra matka! nie znajdziesz tego na kafeterii! Zwroc sie o pomoc do najblizszych, rodziny, moze niech maz wezmie pare dni wolnego i spedzi troche czasu z Toba i dzieckiem. Badz tez bardziej selektywna, jesli chodzi o kolezanki i za wszelka cene staraj sie unikac tych, ktore pozwalaja 3 letnim dzieciom pic przez smoczek, nie mowiac juz o podawaniu herbaty, czy nie daj Boze cukru! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem, w ciezkim szoku jak mozna tracic czas naobgadywanie metod wychowawczych kolezanki na forum. Uwazasz, ze popelnia karygodny blad, to miej odwage i powiedz jej to prosto w oczy. Choc ja osobiscie uwazam, ze kazdy wychowuje swoje dziecko najlepiej jak umie (oczywiscie popelniajac przy tym mase bledow- nie ma idealow) i nikomu nic do tego. Co wiecej ja sama pilam co rano kasze z butelkinaz do podstawowki, i choc teraz mnie to smieszy, to nie mialo to zgubnego wplywu na moje uzebienie ani psychike, za to wspominam to jako moj dzieciecy rytulal (bo sama jesc i pic potrafila juz znaczni wczesniej, ale kasze z butelki po prostu lubila wypic jeszcze w lozku!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś tu chyba zwariował
Nie jestem samotną matką i MOJE DZIECKO MA TAKŻE OJCA. Widać Wasze nie mają. I jakbyś czytała ze zrozumieniem,to bys wiedziała,że POWIEDZIAŁAM JEJ MOJE ZDANIE W TYM TEMACIE. I nie szukam tu akceptacji-ot prowadzę dyskusję dla zabicia czasu. A to w takim razie co Ty tu robisz i czemu nie spędzasz czasu z bliskimi tylko marnujesz go na czcze dywagacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wracaj do roboty
przewrażliwiona idiotko, myślałaś że na forum cię poklepią po pleckach a tu zdziwko, bo wyszłaś na nadopiekuńczą, wpieprzającą się w nie swoje sprawy plotkarę:D brakuje ci najwidoczniej dobrego r****nia, że zajmujesz się takimi sprawami hahah i ten dramatyczny tytuł "3 letni syn koleżanki pije herbate z bitelki ze smokiem!!!" i te wykrzykniki żeby podkreślić powagę problemu :D:D:D i ten twój nikc "ktoś tu chyba zwariował" :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalallalunia
Tu same gwiazdy są. Jadą po dziecku co pije jeszcze z butli, ale cycem karmią do matury ;) bo szkoda odstawić dziecko. A może tej kobiecie też szkoda małego od butli odstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×