Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła mama :)

Listopadowe Mamy - Listopad 2013.

Polecane posty

Agata- ja na pewno spróbuję karmić piersią, ale nie spinam się jakoś z tego powodu :), jak się okaże, że nie będę mogła, będę miała za mało pokarmu, czy coś takiego, to też nie będzie tragedii. Używacie proszku Lovela? ja właśnie go mam, raz do ubrań małej dorzuciłam białe koszule męża i muszę powiedzieć, że koszule musiałam wyprać raz jeszcze. Ubranka-wiadomo nowe- więc nie miały żadnych zabrudzeń, a koszule męża zabrudzone przy kołnierzyku i Lovela tego nie sprała, więc ciekawe, jak spierze zabrudzenia po małej. Kupiłam teraz Persil dla dzieci, w Polsce go chyba nie ma, ale kupiłam niemiecki na rynku. MiśkaPyśka- do odkurzacza? Ja bym go w życiu nei kupila, jaki to musi mieć cug! Szkoda dziecka. Kupiłam zwykły aspirator, ale koleżanka, która ma troje dzieci powiedziała, żebym go oddała i kupiła w aptece Fridę, więc tak zrobię :). Kupiłam dziś monitor oddechu na allegro :). I coś mi się dziś brzuch napina, wczoarj byliśmy na urodzinach koleżanki i przy wyjściu tak mi się napiął, że wychodziłam zgięta, ale szybko puścilo, dziś pojchaliśmy na obiad i też zaczął się napinać, ale tylko z prawej strony. Teraz siedzę i do wieczora zamierzam już odpoczywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja i ja jaki kupiłaś monitor oddechu? jakiej firmy? ja też zastanawiam się nad zakupem. niestety nikt ze znajomych nie miał i nie może mi nic polecić. pozdrwiawiam listopadowe mamy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelcare (czy Angel Care) z dwiema płytkami, moja znajoma ma i 2 albo 3 razy zawył, wyciągnęła córeczkę i było wszytsko ok. Chyba najwięcej na allegro jest monitorów tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo osób uważa, że to zbędny wydatek, nawet położna mówiła, że jeśli dziecko nie jest wcześniakiem i ogólnie jest zdrowe, to ona by nie kupowała, ale ja wolę go mieć. Jestem trochę przewrażliwiona, więc wolę sobie kupić święty spokoj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki za odpowiedź. ja się właśnie zastanawiam nad tommee tippee i anger care . też uważam , że warto mieć spokój a święty spokój kosztuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj zamówiłam m.in. aspirator, właśnie Fridę. niecałe 25 zł kosztuje na allegro. Też się zastanowię nad zakupem monitora. Pamiętam jak moja chrześnica była mała i się nią opiekowałam, gdy brat i bratowa byli w pracy. Gdy spała w ciągu dnia, to kilka razy do niej zaglądałam, żeby sprawdzić czy oddycha. Nie można zamówić kosmetyków z Nivei na Allegro? Sprawdzałam z ciekawości czy coś jest, co prawda niewiele, ale może coś się pojawi. Tylko nie wiem jak z wysyłką za granicę... Ola, wypoczywaj. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem monitor oddechu jest naprawdę zbędny :P chyba, że właśnie urodzi się wcześniak. Mama Agataaa za granicę pewnie też wysyłają, zapytaj sprzedającego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata- niektórzy chcą wysyłać, inni nie, zapytaj, pewnie można się dogadać :) benihimex- mam nadzieję, że monitor nie przyda mi się, ale wolę dmuchać na zimne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie wiem, że zależy od sprzedającego. Zastanawiam się, bo MiśkaPyśka pisała o nivejce dla dzieci, że "tu jej nie można dostać", brzmi jakby mieszkała za granicą, bo w Polsce w każdej drogerii się dostanie. Ale umknęło mi, gdzie dokładnie mieszka :) Kasia, no może sprzęt zbędny, ale dla świętego spokoju można zainwestować. Niestety śmierć łóżeczkowa dotyka nie tylko wcześniaków... Raporty w prasie o rodzicielstwie jednak są dosyć pozytywne jeżeli chodzi o śmierć łóżeczkową. Wynika z nich, że takich przypadków jest coraz mniej, na szczęście, ale strach zawsze zostaje. Tym bardziej jak ktoś jest taką panikarą jak ja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem Was, jeśli chcecie monitory to.przecież nikt Wam nie zabroni :D wszystko jest dla ludzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki. Mieszkam w uk i tu jest tylko nivea dla dorosłych. Dla dzieci nic. Ani szamponu ani nic kąpielowego nie ma. Sprawdziłam nawet na stronie nivea. Troszkę lepiej już śpię. Od 1 do 5 rano, pózniej noga dokucza. Ale dobre i to. Szkoda mi tylko Męża bo on pracuje i przeze mnie sie martwi i przejmuje sie tez bardzo ze nie moze mi pomoc. Muszę powiedzieć z tego co tu czytam ze dzielni ci nasi partnerzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez myślałam o monitorze oddechu ale jeśli z dzidzia będzie wszystko ok to sobie daruję. Moja Mała dosyć często ma czkawke w brzuszku ale to podobno dobrze wpływa na płucka małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiśkaPyśka- a długo trwa u niej ta czkawka? Mojej chyba jeszcze się nie zdarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nic złego się nie dzieje :), słyszałam, że maluchy miewają czkawki, może muszę jeszcze trochę poczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka, jak odczuwasz tą czkawkę? Bo wczoraj pierwszy raz czułam takie miarowe ruchy mojego Synka, jakby w rytm bicia serca. Dzisiaj znowu. Może to być czkawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pixidixiikot
jak byłam w pierwszej ciąży syn czkał bez przerwy, a najchętniej w nocy tak, że spać nie mogłam bo cały brzuch fikał, lekarz powiedział, że to od zbyt łapczywego połykania wód płodowych, teraz nie czuję żeby córcia miała czkawkę, może później będzie miała, uczucie śmieszne ale w srodku nocy zbyt częste staje się nieco uciążliwe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pixidixiikot
Mama Agataaa tak to pewnie czkawka, częste, miarowe fikanie:) podobno bardzo często dzieci w brzuchu ją mają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to sie chyba nie doczekam czkawki mojej Amelki :P nie wiem jakie to uczucie, ale z Waszych opisów wnioskuję, że takiego czegos nie czułam jeszcze ani razu.. Ostatnio sobie upodobała wkładać mi nóżki pod żebra ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę mnie uspokoiłyście, bo wczoraj pierwszy raz czułam takie rytmiczne "stukanie" i wystraszyłam się, że coś się dzieje. A to mój Malutki walczył z czkawką ;) Jak dzisiejsze samopoczucie Mam? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Mały też lubi obijać mi się o żebra albo wypychać mocno w boki, co sprawia ból i utrudnia siedzenie/chodzenie/leżenie. Ale i tak ruchy dziecka dla matki to chyba jeden z najwspanialszych momentów w czasie ciąży - przynajmniej ja to tak odczuwam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoHa548
Hej dziewczyny :) Mój mały też ma czkawke, czasami dwa,trzy razy dziennie i mam nadzieję,że to naprawdę nic złego :) Dziś cały dzień boli mnie brzuch ,ale tylko z prawej strony ;/ mam nadzieje,że do jutra przejdzie . Moje maleństwo również uwielbia wbijać się w żebra, chyba nawet to jego hobby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Agata, to pewnie czkawka. Takie pukanie. Czasem sobie wyobrażam moją Mała jak ma czkawkę. Musi to być zabawne. Właśnie dochodzę do siebie. Kilka minut temu zasłabłam. Nagle nie miałam czym oddychać i miałam jakieś zaćmienie i bezwlad. Siedzę z głowa przy otwartym oknie. Pomogło. Nigdy wcześniej tak nie miałam. Tylko w ciazy mi sie zdarzyło kilka razy. Tez tak macie? Dzis udało mi sie nagrać dzidzie jak mi sie przemieszcza w brzuchu. Śmiesznie to wyglada. Jakby w środku siedział jakiś mały alien, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi dziś często brsuch twrdnieje i uwiera mnie coś po prawej stronie, oby w końcu przeszło, bo jestem nie do życia... Ale widzę,że nie tylko mi dziś coś dolega... Miśka, mam nadzieję, że już Ci lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka, czasami mam duszności, ale nie zdarzyło mi się jeszcze zasłabnąć. Czasami muszę się zatrzymać jak idę, nawet na spacerze, a wchodząc po schodach robię przerwy, bo nie daję rady się wtoczyć na drugie piętro bez przystanku. Lepiej się już czujesz? Fajnie, że udało Ci się to nagrać, będzie pamiątka. Michaś zawsze przestaje się ruszać, kiedy próbuję Go nagrać. Ola, już pisałam tutaj, że mój brzuch jest właściwie taki twardy od początku. Zaczyna mnie to martwić. Idę w środę w tym tygodniu albo w środę za tydzień na USG, zobaczymy co z Maluchem. Prawdopodobnie Tatuś zobaczy w końcu Synka nie tylko na zdjęciach. :) Jak dajesz sobie radę z dietą i glukometrem? Kasia, jak Twoja mama? Leży jeszcze w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata- cukier mam w normie, na razie 2 razy się zdarzyło, że był wyższy niż powinien, więc nie jest zle :-) , paluchy pokłute,ale da się znieść. Ja najchętniej,jak brzuch mi się napina, zgięłabym się w pół, w tej pozycji jest mi najwygodniej. Też tak masz, czy nie utrudnia Ci to aż tak poruszania się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę utrudnia, czuję taką napiętą skórę jakby miała się zaraz rozerwać... Dobrze, że cukier w normie. Pewnie dzień przed badaniem krzywej cukrowej jadłaś słodkie? Podobno ma to wpływ na wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę sobie właśnie przypomnieć,co jadłam dzień przed,ale jak znam siebie to na pewno jadłam sporo słodyczy, więc może nie mam tak naprawdę cukrzycy :D. Ja też odczuwam to tak,jakby miała mi się rozerwać skóra i kolejny raz zauważyłam, że z prawej strony mam wypukły i twardy brzuch, a z lewej strony płaski i miękki. Malutka chyba sobie upodobała prawą stronę. W ostatnich dniach zaczęłam też odczuwać ciężar brzucha, wcześniej tego nie czułam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela__89_
Hej mamusie :) Jak samopoczucie ? :) Ja tez nie czuje czkawki u maluszka, kopniecia owszem. Czasami wydaje mi sie jakby dzidza sie rozciagala po przebudzeniu ;D Prostuje raczki co czuje po bokach i nozki ktore wklada pod zebra :) Uwielbiam jak ok 18 robi sie bardzo aktywny i faluje mi caly brzuch ;D Tez chcialam to nagrac ale wtedy sie uspokaja ;p Z tymi dusznosciami nie ma zartow. Ja czasami jak biore cieply prysznic to tez mam mroczki przed oczami i czuje bezwlad ale wtedy puszczam wiecej zimnej i mi sie poprawia. Dziewczyny jak duze macie brzuszki jesli moge wiedziec? Mierzylam swoj i mam 115cm w obwodzie ;D Jedni mowia ze wielki jak do porodu a inni ze nie taki duzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pixidixiikot
hej mamusie:) ja i ja -kurcze, jak cukier wychodzi ok to może warto powtórzyć krzywą, zawsze to szansa na odstawienie glukometru, choc z drugiej strony zawsze wiesz jak jest i w razie problemu zareagujesz na zbyt wysoki poziom cukru, dobrze, ze tak jak napisałas da sie to znieść Już z ciążą jesteśmy dalej niż bliżej więc i dolegliwości się mnożą, mnie zatykają się uszy i robi mi się wtedy słabo, ciśnienie mam w normie ale podobno może tak się zdarzać, ma któraś z was coś podobnego? fajnie sfotografować brzuch jak faluje:D u nas mała taka paskudka, że faluje tylko jak nikt nie patrzy, wolam do męża patrz patrz teraz!!! a ona wtedy ciiii bawi się z tatą w podchody, a jak tylko mąż odwróci wzrok od brzucha to dalej faluje,mądrala:) Wczoraj zrobiłam pierwsze zakupy ale bynejmniej nic pożytecznego, nie mam butli ani przewijaka ale po przecenie kupilam dziewczynce sukienkę w zarze i kilka innych ciuszków w h&m - body, leginsy itp potem je oglądałam układałam ale radocha:D Miłego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×