Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła mama :)

Listopadowe Mamy - Listopad 2013.

Polecane posty

ja uważam że te szkoły rodzenia nie są takie potrzebne, chociaz pierwsza ciąża rzeczywiscie moze byc stresujaca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata- super ściąga :) benihimex- mój mąż byl ze mną na wizycie tylko raz (na prenatalnych), zawsze jakoś mam tak wizytę, że on jest w pracy, ale muszę któregoś razu umówić się z lekarzem na późniejszą wizytę, żeby mąż popatrzył sobie na córeczkę :) krokusek11- ja jestem w pierwszej ciąży i jak dla mnie szkoła rodzenia jest super, dowiedzialam się wielu rzeczy, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Jak się dziś spało? :) Ja dopiero co wstałam :D, ale noc miałam jakąś dziwną, ciągle coś bolało mnie przy przewracaniu się w dole po prawej stronie i jak wstałam, to też mnie boli przy chodzeniu :/, to takie uczucie jakbym coś mi się tam naciągnęło. O 16:30 idę do diabetologa. Miłego dnia wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość floraska
dziekuje za przywitanie! ;) niestety, jeszcze nie zdecydowalismy sie na imie... codziennie inna wersja... az w koncu postanowilam - najpierw musimy go zobaczyc, potem wybierzemy! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pixidixiikot
Hej Dziewczyny! Mama Agataaa super pomysł z tą ściągą, jeszcze nie uzupełniam bo imię dalej nie wybrane. ja i ja powodzenia u diabetologa! floraska-witaj wśród nas:) mnie też coś gniecie w prawym boku pod żebrami, uczucie takie jakby moje wnętrzności miały za mało miejsca i stąd takie rozpychanie, eh chyba takie uroki ciąży, grunt że do wytrzymania. 20 wrzesnia mamy usg 3d4d fullhd:D, także zobaczymy co słychać u naszej córeczki:D wizyty zawsze planujemy koło 20 żeby mąż zdążył dojechać z pracy ale bywa, że nie dotrze, takie czasy nic tylko praca praca, no ale dla zapracowanych mężów i partnerów możemy wspaniałomyślnie nagrać badanie na płytkę choć emocje podczas wizyty na pewno inne ale to tez miła pamiątka, warto zabrać czystą płytkę albo pena jakby lekarz coś zaczął ściemniać:) miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja_i_ja daj znać po wizycie! krokusek11 - ja jestem w 1 ciąży, ale szkołę rodzenia uważam za zbędną :P mam doświadczenie, bo mam 2 letniego braciszka i kolejnego w drodze hehe :P Mnie wczoraj cały czas skurcz trzymał, dosłownie. Chyba brzuch mi się obniżył, bo jakoś tak na dole jest... Oby to nie to, bo za wcześnie, cholera! Ale swoją drogą chciałabym już urodzić, czuję się jak wieloryb :( mąż wczoraj, niby żartami, ale też dolał oliwy do ognia głupimi tekstami... Dziś też brzuch mi się stawia, ledwo dech mogłam złapać jak wróciłam z badań (a do szpitala mam zaledwie przez ulicę), w mieście też brzuch dał się we znaki.. Ale za to odebrałam dziś butelki z Avent Natural, te różowe - jakie cudne! I smoczek z BabyOno z takim różowym serduszkiem. Hihi, aż Pani kasjerka powiedziała, że będzie je musiała zamawiać bo są naprawdę śliczne. I może uda jej się ściągnąć wózek, który chcę na promocyjnej cenie, bo w necie wyszukałam go za 1286 zł już z wysyłką, a ona mi tu krzyczała 1500 :O szalona. Ale ma się dowiedzieć czy może mi zejść też tak nisko z ceną i oddzwonić. Oby dało radę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość floraska
Ja mam wizyte lekarska w przyszly poniedzialek - w sumie juz prawie 2 miesiace nie bylam! Wszystko przez te urlopy - najpierw ja wyjechalam, potem lekarz. A jaka jest roznica miedzy 3D a 4D? Mnie lekarz nagrywa wszystko na plytke, na ostatnich 2 USG zrobil krociutkie filmiki - za dlugo nie chcial "filmowac", raptem pare sekund trwaja, bo mowil ze to niezdrowo. Raczej skupia sie zawsze na mierzeniu dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela__89_
floraska Tez cie serdecznie witam ;D ja_i_ja Nom az 40kg ;p No wlasnie nie do konca jej sie udalo ale jest na dobrej drodze ;) Nie jestes sama ja tez czasami mam placzliwe dni i czasami nie mam pojecia dlaczego placze ;p Powodzenia u diabetologa :) benihimex Gratulacje dla twojej mamy :) Moj chlopak tez mnie doluje nazywa mnie swoja bambarylka a kiedy prosze zeby tak nie mowil to twierdzi ze to przeciez takie pieszczoliwe okreslenie. Ja dzis od rana mam bol w dole brzucha jakbym miala okres i tez napina mi sie brzuszek. Wiec dzis mam dzien lezenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość floraska
A wy juz w domku? Ja wciaz pracuje... miedzy innymi tez dlatego, zeby dac sobie kopa do dzialania i pobyc troche miedzy ludzmi. Jak jestem w domu, to tylko spie... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc abc
hej dziewczynki,dawno mnie nie było.nie pisałam,ale czytam Was regularnie.Miśka Pyśka,wiem o czym piszesz,tez mam ;niespokojne nogi;i tak noc w noc,budzę się o pierwszej w nocy,zasypiam ponownie około szóstej,a tu o 7trzeba wstać,syna do szkoły wyprawić.chodzę nieprzytomna potem,w dzień się nie położę,bo wtedy mi się spać nie chce.U nas prawdopodobnie będzie Filip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabela - oni chyba serc nie mają :( mój mi dziś powiedział że z takiej chudej d*pci zrobiła mi się wielka d**a, niby żartem ale ja od razu biorę takie rzeczy do siebie. floraska - ja nie pracuję, dopiero co skończyłam szkołę i nudzi mi się w chacie całymi dniami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i już po wizycie u diabetologa. Dostałam glukometr i muszę mierzyć 6 razy dziennie cukier z krwi i 3 razy dziennie z moczu :/. Powiem Wam, że się lekko podłamałam, zwłaszcza, że ból, o którym pisałam rano nie ustąpił i chyba jutro pojadę do lekarza, a rano zrobię na wszelki wypadek badanie moczu, bo podobny ból towarzyszył mi, kiedy trafiłam do szpitala i miałam wtedy właśnie problem z moczem. Chociaż w zeszłym tygodniu robiłam posiew z moczu i wszystko było w porządku. Ech, u mnie nigdy nie może byc normalnie. benihimex- doskonale Cię rozumiem- też chciałabym już urodzić, bo ciągle coś mi dolega, przed ciążą byłam zdrowa,jak ryba i nigdy nie miałam jakichś poważniejszych dolegliwości, a w ciąży ciągle coś, ale oczywiście neich malutka siedzi w brzuchu,jak najdłużej. Oby tylko była zdrowa. Jaki wózek, przypomnij proszę? :) Floraska- ja prawie od samego początku jestem na zwolnieniu, dlugo plamiłam, więc dziewczyny z pracy od samego początku wyganiały mnie na L4. Dziewczyny, mojemu mężowi też zdarzyły się takie przytyki, też zartem i chyba tylko raz albo 2, ale też nie było mi miło- mój natomiast mówił, że takie wielkie piersi mi się zrobiły i oby mi już większe nie urosły (wcześniej miałam B, teraz mam C, więc nie są jakieś ogromne, no ale...). Na szczęście częściej zdarza mu się powiedzieć, że ładnie wyglądam w ciąży i że ma porownanie, bo widział kilka swoich znajomych w ciąży i wyglądały różnie. Także tak to już jest z naszymi facetami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to świnki! Mój Mąż też czasami sobie żartuje, głównie, że mam ogrooooooomny brzuch. Czasami jak wraca z pracy, to mówi, że jak wychodził to był mniejszy. Ale wiem, że kocha ten mój ogromny brzuchol najbardziej na świecie i to też często powtarza. :) Oliwy dolewa moja 4letnia chrześnica. Ona też mówi, że zrobił się ze mnie grubasek. Ola, życzę wytrwałości w "zabawie" z glukometrem. Dietę też masz stosować? Daj znać, co po wizycie u lekarza, mam nadzieję, że wszystko jest dobrze i że ten ból to po prostu sprawka Lenki, która potrzebuje coraz więcej miejsca :) Kasia, oby te skurcze nie były groźne. Kiedy masz wizytę u lekarza? Izabela, mój brzuch napina się praktycznie od początku ciąży... Floraska, ja na L4 jestem od początku lipca. Pracuje w salonie fryzjerskim jako recepcjonistka, ale zapach farb, lakierów i innych kosmetyków przyprawiał mnie o zawroty głowy :P Co do kosmetyków, jakich zamierzacie używać do kąpieli i w ogóle do pielęgnacji Maluchów? Ja na razie jestem pewna, że do pupy będziemy stosować sudocrem. Zrezygnujemy raczej z marki Johnson&Johnson, bo uczulają. Przynajmniej u mnie w rodzinie uczuliły dzieci mojego kuzyna i dzieci mojej kuzynki, więc nie będę ryzykować. Ponoć fajne są kosmetyki z Nivea, ale co konkretnie kupić? Co powiecie mi o materacu kokos+pianka+gryka? Pani w sklepie z artykułami dziecięcymi taki właśnie polecała. Dzisiaj pojechaliśmy do Ikei po lampkę i komodę do pokoju i ani jednego ani drugiego nie ma :( Chcieliśmy kupić lampkę na ścianę - księżyc, ale chyba wycofali je ze sprzedaży. Kupiliśmy inną, w mniej atrakcyjnym kształcie, ale fajną, bo można regulować moc światła. A komoda, którą sobie wybraliśmy ma być jutro przed 10, więc jedziemy jeszcze raz. Dzisiaj kupiliśmy jeszcze ręczniki i rożek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie śpię już od 4:30 :/. Co do diety- to przede wszystkim mam ją stosować,więc żegnajcie wafelki,batoniki i...owoce :( Mojej znajomej też brzuch napinał się od początku ciąży,a z synkiem wszystko w porządku :), urodził się o czasie. Do kąpieli zamierzam kupić Oillatum. Położna mówiła nam, ze na początku wystarczy jeden kosmetyk do kąpieli tego typu. Żadnych oliwek,kremików po kąpieli, bo Oillatum ma też właściwości natłuszczające. I mówiła,że sudocrem jest leczniczy i żeby nie stosować go do pupy, do pupy- bepanthen. Też ostatnio pokupowałam małej co nieco, w tym właśnie ręczniczek, 2 kocyki (cienki i cieplejszy). Rożek też kupiłam,choć od większości dziewczyn słyszałam, że to zbędny wydatek,ale wiem, że przynajmniej na początku mężowi będzie łatwiej trzymać Lenkę na rękach w rożku właśnie. A to regulowanie mocy światła to super pomysł, ja się zastanawiałam, czy nie zamontować w pokoju małej takiego ściemniacza,ale zobaczymy. Muszę najpierw zmobilizować,żeby w końcu kupić farbę i pomalować pokoik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmobilizować męża oczywiście :-) . Jeszcze co do tego sudocremu- słyszałam właśnie, że stosować go tylko,jeśli faktycznie pupa jest mocno zaczerwieniona,ale nie na co dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Ja i ja - dokładnie to samo mnie mówiono na temat sudocremu i my przy Filipie używalismy tylko oilatum do kapieli i to w zupełności wystarczyło plus krem na d*pci. Dziewczyny ja juz po wizycie. 29 tydzień, mały wazy 1300. termin porodu przesunął mi sie o tydzień wcześniej i z usg i z miesiączki. Ale lekarka mnie trochę zmartwiła bo powiedziała, że mimo że szyjka się nie skraca to na usg widać jakiś lej który świadczy o tym że mam już skurcze tak więc nospa 3 razy dziennie obowiązkowo i oszczędzać się. Dawidek ma siedzieć w brzuchu przynajmniej do 1 listopada. Kurcze chyba już taka moja uroda. Filipa też urodziłam 3 tygodnie wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
MiśkaPyśka (Magda).......1.11.................. ...............córka Joanna GoHa548...........................5.11................... ...............syn Szymon benihimex (Kasia).............6.11.................................có rka Amelia Izabela__89_ ....................8.11................................. Mama Agataaa (Agata)....8.11..................................syn Michał abc abc (Monika)............12.11.................................. syn mamusiaa79....................15.11...................... ...........syn floraska.............................19.11............... ..................syn kyga(klaudia)....................20.11..................................syn Dawid pixidixiikot.........................24.11............... ...................córka Olga112............................25.11................. ................córka Martyna ja_i_ja (Ola)........................8.12........................... ........córka Lena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość floraska
Oj ja jak narazie to tylko troche ciuchow pokupowalam, na poczatek - w zasadzie sama bielizne: body, spioszki itd. bo wszystkie inne ciuszki (az do 3 lat) typu spodenki, bluzki, dresiki, kurteczki dostalismy od znajomego meza - wiekszosc jeszcze z metkami!! Co do diety bez slodyczy - nie wiem jak wy, ale ja nie moge zjesc nic slodkiego, od razu pali mnie zgaga. W zasadzie apetyt to nawet i mialabym, ale jak tylko sobie pomysle o konsekwencjach w postaci zgagi, to od razu mnie odrzuca. W zwiazku z tym jem tylko jak juz umieram z glodu! :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyga- to teraz w miarę możliwości musisz się oszczędzać, pewnie jest to sporo cięższe, jak się już ma jedno dziecko, najlepiej od razu machnąć bliźniaki, ale nie zawsze tak się da ;), my chcieliśmy mieć bliźniaki, ale nie wyszło ;) Izabela_89_- czy ja dobrze widzę, że nie znasz płci? Coś mi umknęło chyba :) floraska- ja zgagi nie mam wcale, ale słodyczy i tak mi teraz nie wolno, załamka, ale czego się nie robi dla naszych maluchów ;), oby tylko ta cukrzyca minęła mi po ciąży, plus taki, że może przytyję mniej do porodu :) O 11 idę odebrać wyniki z moczu, jeśli będą w porządku, to chyba daruję sobie wizytę u lekarza, bo ból jest znacznie mniejszy, może faktycznie Lenka mnie gdzieś uwierała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoHa548
Hej dziewczyny :) też mam kolejną noc nie przespaną , nogi mnie tak strasznie bolą..w dzien jest ok,ale w nocy szkoda gadać . Do tego te bóle w pachwinach przy podnoszeniu nóg,albo odwracaniu się na drugi bok..a gdy położę sie na boku,to maly tak kopie w łózko,że najlepiej leżec na plecach,choć na plecach ciężko mi się oddycha i tak ciągle coś..Przytyłam 10kg,myślę,że to i tak dużo..jeszcze dwa miesiące,ale wydaje mi sie,że urodze wczesniej,tak jak było przy pierwszej ciąży. Bartka urodziłam miesiąc wczesniej,ale nie był zaliczony do wcześniaków,wszystko było ok . W sumie,to już nie mogę się doczekać ,aż Szymonek bedzie już z nami :) ubranka już pokupowane :) pościele,rożki itp również :) zostało mi tylko kupno łóżeczka i właśnie jakieś kremy pielęgnacyjne :) jeszcze trochę i chyba będzie trzeba zacząć pakować torbę do szpitala,bo to różnie bywa..wszystko się może zdarzyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja_i_ja nie zazdroszczę Ci tego mierzenia cukru, diety itp... ale czego się nie robi dla malenstwa :-) Jednak chyba będzie Tako ballila slim. A Ty na jaki kolor chcesz ściany malować u małej ? Ostatnio widziałam cudny kolor farby "lody truskawkowe" w Leroyu. No piękny, naprawdę. :-) Mama Agataaa jeśli Pani w sklepie Ci polecała to może warto :-) może w necie poszukaj jakiś opinii. Co do kosmetyków to chcę na początku używać tylko oliwki, kremiku do buzi na każda pogodę z Nivea i Bepanthen lub Sudocrem na odparzenia. Słyszałam, że kosmetyki typu Oliatum nie powinny być stosowane jeśli dziecko nie ma zbyt suchej skóry i zmian atopowych. Kyga - to mały ten Twój bobas :-) Floraska - współczuję :-( ja bez słodyczy dnia nie wytrzymam :P teraz mam czas na brzoskwinie, bo nam na ogródku piękne rosną :D Wczoraj się bardzo wystraszyłam... ból całego brzucha, skurcze niesamowite. Bałam się że to już, bo od 3 dni mam takie dolegliwości, ale wczoraj to była masakra, chwilami aż łzy miałam w oczach, cały czas parcie na mocz i na odbyt, w jednej chwili myślałam że mi wody poleciały :P Nie pomagała kąpiel, chodzenie, na leżąco to już całkiem tragedia, no-spa też nie pomagała. Z takimi bólami się położyłam i jakoś dziś lepiej.. Oby nic podobnego dziś się nie wydarzyło... Panikara ze mnie, ale to naprawdę za wcześnie, mała ma tylko 1600g..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela__89_
floraska Ja pracowalam do konca lipca. Nie dalabym rady dalej pracowac tym bardziej ze pracowalam fizycznie. Takze teraz lezakuje w domciu i przygotowywuje dom na przyjscie maluszka :) Ja na razie jestem zaopatrzona w ubranka - body, pajacyki, spiochy itp. :) Na poczatku pazdziernika plyne do Gdanska na duze zakupy. Mnie strasznie ciagnie do slodyczy w ciazy, nie dalabym sobie rady bez Kinder Bueno ;) Zgaga mi w sumie jeszcze nie dokucza, moze od czasu do czasu jak zjem cos cytrusowego typu pomarancza. ja_i_ja Biedulko zycze duzo zdrowka :) Tak tak dobrze widzisz ;) Nie znam plci dzidzi. Moj chlopak chce miec niespodzianke, wiec i ja sie nie dowiadywalam bo wiem ze bym nie utrzymala tego w tajemnicy :) Takze nie mam ubranek typowo dla dziewczynki albo typowo dla chlopca :) Ja tez juz niedlugo zaczynam pakowac torbe do szpitala. Wskazane jest miec spakowana torbe 6 tyg przed porodem bo roznie moze byc. Liste juz rzeczy sporzadzilam teraz tylko zostaly mi zakupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benihimex- nie wiem jeszcze, jaki kolor. Muszę wybrać się do Castoramy i wtedy może coś wybiorę :). Nie wiem, czy tylko jeden kolor, czy może jedną ścianę w innym kolorze. Może uda mi się wyciągnąć męża w ten weekend ;), chciałabym pomalować ten pokoik, jak najszybciej :). Do przemalowania zostanie nam jeszcze sypialnia, ale czuję, że będzie ciężko, bo namówienie na to męża graniczy z cudem ;]. Co do kosmetyków- to fakt, zapomniałam jeszcze o jakimś kremie do buźki! Oj, wcale Ci się nie dziwię, że panikowałaś, pewnie zareagowałabym tak samo, albo nawet byłabym już na izbie przyjęć ;) Izabela-oooooch, widzę tylko nazwę batonika "Kinder Bueno" i mnie skręca, ileż bym dała, żeby go zjeść! Fakt, teraz kojarzę, że pisałaś, że nie dowiadywaliście się, czy to chłopczyk, czy dziewczynka :). Ja torbę pakuje na bieżąco, raz na jakiś czas dokupuję rzeczy z listy i wrzucam do torby ;), ale też jeszcze trochę rzeczy mi zostało. Kupiłam na allegro koszulę do szpitala, niby S, ale wielka, jak nie wiem co :/, a muszę mieć jeszcze przynajmniej 2, chyba poszukam czegoś innego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też słyszałam, żeby nie używać oilatum bez "potrzeby", bo się "rozleniwia skórę" Malucha. Co człowiek, to opinia. :) Moje bratowe używały sudocremu na codzień, ale skoro mówicie, że lepiej stosować dopiero, jak pupa jest czerwona, to pewnie się posłucham. :) Chcecie karmić piersią? Ja bardzo bym chciała, ale wiem, że to nie jest takie "hop siup" i mam obawy. Komoda już stoi w pokoju, jest piękna i czeka na ubranka Michasia :) Właśnie zrobiłam pierwszą turę prania w Loveli i jak wyschną to zabieram się za prasowanie :) Macie jakiś pomysł na wypranie rożka z wkładem kokosowym, żeby się nie zniszczył? Hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pixidixiikot
benihimex-ja chyba też po takich bólach to bym okupowala izbę przyjęć, ciąża ma nie boleć, tak twierdzi mój lekarz ale wiadomo czasem skurcze czasem kręgosłup coś gdzieś gniecie, ale ból doprowadzający do łez to już poważna sprawa, oby wszystko bylo ok i to tylko dzidzia w brzuchu tak daje czadu izabela-ale z Was twardziele, że udaje wam się nie dopytać o płeć, mnie zeżarłaby ciekawość, gratuluje postawy, fajnie:) Mama Agataaa-może program pranie ręczne w pralce nastaw albo do rzeczy delikatnych albo do pralni i niech się głowią, nie mam takiego rożka, tylko takie zwyklasy co to zniosły w pralce wszystko Co do mycia dziecka ja poprzednio uzywałam emolium ale właśnie potem wyczytałam, że dzieci ze zdrową skórą nie powinny być tym myte-choć nie powiem ja sobie chwalilam, bo i główkę i ciałko dalo się latwo wymyć, po dwóch m-cach kąpałam w zwykłym mydle bambino w kostce i było ok, skóra nie przesuszała się ale zależy od dziecka, teraz kupię i emolium i zwykłe w kostce raczej nie mamy w rodzinie azs ani wrażliwej skóry wiec moze faktycznie emolium tylko w pogotowiu zostawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby według metki można prać w pralce w 40 st. ale boję się, że ten wkład się zniekształci. No zobaczymy jak to wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość floraska
Mama Agataa - pisza ze to usztywnienie z rozka mozna wyjac do prania, u Ciebie sie nie da? Izabela - nam lekarz nawet nie musial mowic jaka jest plec dziecka, sami widzielismy na USG, juz w 16.tym tygodniu!! Choc przyznam ze na USG z 20.tego tygodnia juz nie widzialam tak wyraznie, podczas gdy lekarz mowil, ze ewidentnie widac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuski. Tez jeszcze sie zastanawiam nad kosmetykamidla dzidzi. Niestety tu gdzie mieszkam głównie mozna dostać Johnsons, a tez słyszałam ze uczula. Najchętniej uzywalabym nivejki dla dzieci ale tu nie ma. W ogóle. Szkoda bede musiała poszukać czegoś innego. Moja siostra używała sudocremu na pupcie, niekoniecznie tylko na podraznienia więc tez chyba bede go używać. Macie już aspiratory? Ja jeszcze nie mam, nie wiem czy kupic ten zwykły czy do odkurzacza. Ma ktoś jakieś doświadczenie? Na zespół niespokojnych nóg pomaga mi troszkę masaż i przykladanie termoforu. Ale czasem i tak noga dokucza. Chyba tak naprawdę nie ma na to sposobu. Pozdrawiam wszystkie Mamuski i witam te "nowe" na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×