Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła mama :)

Listopadowe Mamy - Listopad 2013.

Polecane posty

Widze, że chyba bedzie przewaga dziewczynek w Naszym wątku :D Ja dziś się lenię, wygoniłam męża po słodkie i kupił dwie princessy xxl, obu już nie ma (jestem okropna :O), ale za to teraz idziemy na jabłka, bo papierówki już dobre :D Ostatnio mam smaka na banany :D A jak u Was z tymi zachciankami dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Hej dziewczyny. Pozwolicie, że się przyłączę. Mam termin na 26 listopada. To moja druga ciąża. Mam już 4 latka Filipa w domu. Byłam pewna że tym razem będzie dziewczynka Dominika ale się okazało że drugi chłopak na razie bezimienny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyga- witamy!!! :) benihimex- ja na słodkie mam tylko zachcianki, dziś już zjadłam nie powiem ile :P a co do przewagi dziewczynek- w szkole rodzenia, do której chodzę, też większość mam będzie miała dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pixidixiikot
Dzięki za propozycje imion, może w końcu jakaś mądrość na nas spłynie i w końcu podejmiemy decyzję. Póki co nie rozmawiamy o imionach, poczekamy chwilę, nabierzemy dystansu i może doznamy olśnienia. Cześć Kyga, witamy! Ja też jestem mamą 3,5 letniego chłopca. Jak Twój syn przyjął wiadomość o rodzeństwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Oj. na początku była rozpacz. nie chciał rodzeństwa. nie chciał nawet o tym rozmawiać ale cała rodzina i panie w przedszkolu pracowali nad tym, żeby go przekonać jak fajnie mieć rodzeństwo i teraz nie może się doczekać brata. Ale i tak mam obawy jak to będzie. Myślę że będzie zazdrosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pixidixiikot
Też się obawiam jak to będzie, staramy się z nim rozmawiać, synek mówi, że kocha siostrę, całuje brzuch i w ogóle ciągle pyta kiedy sie dzidzia urodzi. Niby mówi, że odda jej swoje stare lóżeczko i wózeczek nawet kilka aut ale bez ostrych krawędzi, tylko boje się, że rzeczywistość nie będzie tak różowa i kiedy siostra pojawi sie w naszym domu i okaże się, że koncentruje zbyt dużo naszej uwagi syn może przestać byc taki wspaniałomyślny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Pewnie będzie ciężko opiekować się maleństwem i znaleźć odpowiednio dużo czasu dla starszego synka, ale nikt nie mówił że będzie łatwo. Dziewczyny czy wam też już się robi tak ciężko? Ja się czuję jakbym miała rodzić za miesiąc a nie za trzy. Codzienne czynności zaczynają sprawiać problemy. Wieczorem brzuch się napina i robi twardy. W poprzedniej ciąży też tak miałam ale wtedy szyjka zaczęła mi się wcześniej skracać i byłam na fenoterolu. urodziłam w 37 tygodniu. Teraz niby wszystko jest ok. Może po prostu zaczynam panikować. Jak wasze brzuszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kyga - Witaj :-) Nie masz żadnego pomysłu na imię dla drugiego synka? Ja jestem pierworódką dlatego e sprawach starszego rodzeństwa niestety nie pomogę ... Może zacznijcie angażować starszaki w opiekę nad malenstwem? ja_i_ja hehe oby nam tylko jak najmniej w boczki po ciąży poszło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Zastanawiam się na Dawidem albo Oskarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pixidixiikot
Czytałam o zaangażowaniu starszego rodzenstwa w opiekę nad młodszym i na pewno będziemy próbować:) Oskar mi się podoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna8642
torba do szpitala spakowana czy jeszcze czekacie? Ja tu zaczęłam kompletować wyprawkę, a widzę że w weekend wysyłka za 0 zł http://sklep.brzuchatki.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Torba nie spakowana. Mam już koszule. Kupiłam na allegro. Dokumenty w razie czego przygotowane, ale całej reszty brak. nie wiem co robić z majtkami jednorazowymi bo jak założyłam je po poprzednim porodzie to położna mnie ochrzaniła i powiedziała ze już lepiej zwykłe bawełniane. Nie wiem jak się sprawdzają poduszki poporodowe ale jeśli nie macie to polecam wziąć kółko dmuchane w razie nacięcia krocza. Bez tego nie byłam w stanie usiąść na łóżku. I tym razem kółeczko spakuje jako pierwsze hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Miałam napisać po próbie glukozowej, więc... to jest straszne świństwo, ale można przeżyć. Strasznie słodki ulepek, tak jakbyście rozpuściły kilka łyżeczek cukru w małej ilości wody. Dawid - mój Mąż ma tak na imię ;) Ja mam koszule do porodu od jakiegoś czasu, ale leżą w szafie. Nie spieszy mi się, żeby spakować już torbę, poczekam jeszcze trochę. Mam nadzieję, że mój Maluch nie będzie się aż tak bardzo pchał na świat ;) Co do starszego rodzeństwa - to moje pierwsze dziecko, ale mój brat ma dwie córy. Różnica wieku 5 lat. Starsza córka chciała mieć rodzeństwo i była angażowana w prace wokół noworodka, ale i tak troszkę to przeżyła. Nie jakoś bardzo, po prostu było widać, że jest zazdrosna, ale też do dnia dzisiejszego widać, że czuje się odpowiedzialna za młodszą siostrę. Ja mam z nimi bardzo dobry kontakt i widzę jak one nie mogą się doczekać "braciszka". Ciągle głaszczą mi brzuch, mówią do Małego, całują. Są urocze ;) Witaj Kyga w naszym gronie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Dzięki dziewczyny na ciepłe powitanie. Fajnie że Was znalazłam. Razem raźniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyga- koszule rozpinane? Jakoś wszystkie rozpinane, na które trafiam albo mają falbanki, albo jakieś infantylne nadruki :/ i jeszcze żadnej nie kupiłam, ale jak przyjdzie co do czego, to chyba też kupię kilka na allegro. A co do majtek- nam położna powiedziała, żeby wziąć jednorazowe i to najlepiej te siateczkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja torba hmm, narazie mam tylko listę. :P Nic nie mam kupione, prócz wkładek laktacyjnych hehe. I rzeczy dla małej mam już podpisane, zapakowane, by mąż potem nie miał problemu co wziąć. Koszule muszę kupić ze 3.. bo mam zwyczaj spać w majtkach i topie :P Mama Agataaa to gratuluję wytrwałości i tego, że nie zwymiotowałaś tego świństwa :-) A gdzie kupujecie rzeczy do szpitala? (tj. majtki poporodowe, wkłady, podkłady itp). Ja zastanawiam się czy na allegro będzie taniej, czy w aptece. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela__89_
Hej :):) Można się przyłączyć? Zaczynam 30tydz :) Termin mam na 8.11 Płeć nieznana, mój chłopak chce mieć niespodziankę. Ja chciałabym wiedzieć ale wiem że nie dam rady utrzymać tego w tajemnicy ;p W jakich krajach prowadzicie ciążę? Ja w Szwecji. Pozdrawiam wszystkie przyszle mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga112
To i ja się przyłączę:) Termin 25 listopada. Na dzień dzisiejszy ma być córeczka, za tydzień idę do lekarza i mam nadzieję, że potwierdzi-wtedy będzie Martynka:) Fajna jest świadomość, że jest Was tyle:)Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabela__89_ -Witaj. :D Jacie, ja bym nie wytrzymała niepewności :P masz już jakieś imiona dla chłopca i dziewczynki? Olga112 - Witaj :-) jak znosisz ciążę? Fajnie, że Nas co raz więcej dziewczyny. Jakie macie rozmiary brzuszka? Bo mój chyba przestał rosnąć... mierzyłam obwód 1,5 mc temu i wczoraj i cały czas 95 cm. A czuję, że mi rozciąga bo mała jak kopie to czasem aż rwie. I schudłam 2 kg. Dobrze, że za tydzień mam wizytę to zapytam o to wszystko lekarza, bo trochę się boję. Oby tylko mała rosła. (w 28 tyg miała 960g.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benihimex- ja mam tak samo, albo sypiam w piżamach, albo w koszulce i majtach, koszulę mam jedną, bo kiedyś dostałam w prezencie i na liście zakupów też mam 3-4 koszule :) Majtki poporodowe kupiłam w sklepie z rzeczami dla maluchów, podkłady w aptece. Na allegro trzeba doliczyć jeszcze przesyłkę, a np. podkłady kosztowały mnie 1,80 zł (za sztukę), a majty siatkowe 2 pary za ok. 9 zł. Kupiłam jeszcze jakieś jednorazowe majty, ale chyba nie o takie chodzilo położnej, dlatego kupiłam siateczkowe, a za tamte z baby ono (chyba) zapłaciłam ok 10 zł za 5 par, więc moim zdaniem takich drobiazgów nie opłaca się kupować na allegro. Moja mała w 24 t.c. ważyła 700 g. Izabela_89_- hej!!! :), mam termin równo miesiąc po Tobie, taka ze mnie listopadowa mama ;). Ja mieszkam w Polsce :). Olga112- jesteś moją imienniczką :), witamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja_i_ja - wiem właśnie, że trzeba doliczyć przesyłkę, dlatego zastanawiam się czy warto. Chyba, że znajdę takiego sprzedającego, który będzie też miał butelki różowe z Avent natural, smoczki itp. W tym miesiącu wolę kupić już te rzeczy do szpitala, bo nigdy nic nie wiadomo. Moja mama urodziła mnie miesiąc za wcześnie, mojego brata w 35 tyg. Myślicie, że to ma jakiś wpływ na to, że i ja urodzę tak wcześnie? Bo trochę się tego obawiam. To mało Twoja kruszynka ważyła. A kiedy teraz masz wizytę? W 24 tyg to dawno byłaś. Ja chodzę do 3-4 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benihimex- ja chodzę co 4 tygodnie, następną wizytę mam 18.09., teraz jestem w 25 t.c., ja jestem bardziej grudniowa niż listopadowa ;). Na wizycie byłam w ostatni poniedziałek :). Lekarz powiedział, że mała jest ciut większa niż średnio jej rówieśnicy ;), więc trochę się boję, żeby nie była jakaś bardzo duża przed samym porodem. Gdybyś znalazła sprzedawcę, który miałby to wszystko, to pewnie, że wtedy opłaca się kupić, a myślę, że są sprzedawcy, który sprzedają i podkłady, i butelki itp. Sama kilku takich widziałam. Pojęcia nie mam, czy to, że Twoja mama rodziła Was wcześniej może mieć wpływ na to, że Ty swoją małą też urodzisz wcześniej, ale kto wie :). Lepiej się zabezpieczyć i mieć torbę w gotowości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja_i_ja - to wybacz, nie pamiętam terminów Was wszystkich tutaj :-) Moja jest niby w normie z wagą, ale też boję się, aby nie była wielka przy porodzie.. Najlepiej tak do 3 kilo :P aby tylko zdrowa była. Właśnie czytałam na stronie szpitala, w którym będę rodziła, że podczas porodu można słuchać ulubionej muzyki. Mama się zaczęła śmiać, bo ja tylko metal, post-hardcore, metal-core, punk itp. Wszyscy wyjdą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chciałabym, żeby maksymalnie ważyła 3200 g, a w sumie niech waży, ile chce, obym tylko miała cesarkę. W moim szpitalu tez można przynieść płytę ze swoją muzyką, może przy metalu urodzisz szybciej niż przy muzyce klasycznej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Witajcie dziewczyny. Ja wybrałam koszulę ciążową Zyta z allegro granatową z wstawkami w krateczkę. jestem bardzo zadowolona. Bardzo dobra gatunkowo i nie ma głupich rysuneczków. Wybrałam granatową. Najważniejsze, że się porządnie rozpina wygodna do karmienia. Żałuję tylko że wzięłam tylko jedną. Mój maluszek w 24 tygodniu ważył 720 gram. Następna wizyta 05.09.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela__89_
Chciałam się własnie was zapytać co sadzicie o dawanie imion po tacie dzidziusia? Mój chłopak ma na imię Michał i ja po prostu szaleje ze tym imieniem. Chce synka nazwać bardziej europejsko wiec Michael a dla dziewczynki jeszcze nie mam imienia, chłopak upiera się nad Amanda albo Amelia ale wg mnie za bardzo oklepane. Podoba mi się arabskie imię Lora ale no cóż zostałam przegłosowana przez cala rodzinę ;p Jeśli chodzi o brzuszek to mam naprawdę spory a dzidzie bardzo r***liwa :D Mniej więcej co 2h czuje jak sie przeciąga albo rozpycha.. Najlepsze uczucie na świecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×